Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van olyan köztetek, akinek családja, gyerekei vannak, mégsem kívánja az egész karácsonyt a háta közepére sem? fórum

Van olyan köztetek, akinek családja, gyerekei vannak, mégsem kívánja az egész karácsonyt a háta közepére sem? (beszélgetős fórum)

1 2
30. 91d4989ab9 (válaszként erre: 23. - T_marcsi)
2012. dec. 11. 14:46
én iratok velük egy listát, hogy mit kérnek a jézuskától, így ha abból veszek meg vmit örülnek, ha drága akkor többen vesszük meg pl mami papi meg én, egy jót kap és nem három olcsó gagyit
29. Hatan
2012. dec. 11. 14:40

Volt jó is, sok, gyerekként, most háziasszonyként ugyanazokon gyötrődöm, mint mindenki.

DE: azon kapom magam, hogy semmi nem változik attól, hogy karácsony van. (Bátyám egyszer találóan azt mondta, a karácsony arról szól, hogy mindenki elhazudja a másiknak, mennyire szereti. Aztán bemutat a háta mögött.)

Én edzem magam, és úgy döntöttem, a karácsony van értem, értünk és nem fordítva.Szeretni is lehet az ünnepeket.

Inkább több békét, és együttlétet, mint vitát, és felesleges dolgokat.

Persze a gyerekekért mindent, de a felnőtteknek semmit. Nincs felesleges ajándék: unokatesóknak, anyós, apósnak semmi.A karácsony szigorúan a szűk családé.

Ha valakinek meg nem tetszik, kap egy csekket, fizesse be helyettem!Nekem ajándék, neki meg jó érzés, hogy segíthet!

Sok türelmet kívánok nektek is, és ha nagyon lelombozódtok, és unjátok, üljetek le egy pillanatra egy forró csokival.Esetleg nézzétek meg az Igazából szerelem c. filmet. Ha nem bőgitek el magatokat, mindent kibírtok.:)

28. Vikyci
2012. dec. 11. 14:36
Én a karácsonyban csak a fényeket szeretem. Műfenyőnk van, de imádom rajta a színes égőket. Nem villog-nem forog, csak a hagyományos színes karácsonyfa égősor van rajta, én meg befekszem a fa alá a kanapéra (a fa mindig az asztalon van), és csak bámulom-bámulom. Ennél több nekem nem is kell.
27. szafaripók (válaszként erre: 19. - Panka78)
2012. dec. 11. 14:30

Ó, milyen ismerős...

Azzal a különbséggel, hogy a férjem nálunk maximálisan megért. Dehát neki csak az anyja, mit tud csinálni??

Szerencsére arról leállítottuk, hogy 24-én együtt KELLJEN lenni, már csak azért se, mert mindenki tisztában van vele, hgoy nem csípjük egymást...

2012. dec. 11. 14:03
Bár egyedül élek, most vettem meg magamnak az áhított fehér karácsonyfát... mert kell a hangulat...és nem vagyok hajlandó tudatosan tönkre tenni magamban ennek a szép ünnepnek a szellemiségét. Mert az szép, csak az ember viszi túlzásba. Akik nem egyedül vannak, kötelességük a szépet adni tovább!! Mit fognak majd a gyermekek érezni, mire gondolnak majd vissza? Milyen magatartási és követési mintát sugallnak a többiek felé??? Nem lesz elôttük élmény!!
25. t_marcsi (válaszként erre: 19. - Panka78)
2012. dec. 11. 14:03
Hát... sajnos hasmenésem lenne valami romlott dologtól, így utolsó pillanatban, sírva, szívvérezve, de le kéne mondjam. Legalább egyszer... :)
24. c6766641b8 (válaszként erre: 22. - Ekka)
2012. dec. 11. 14:02

Egy az,hogy szerintem nagyon drága a fenyőfa,a másik,hogy az áruházakban már októberben kirakják a karácsonyi dolgokat....megy a hülye karácsonyi zene,és arról szól az egész,hogy minél többet költs,és már rendesen lenézik azt akinek nem telik több 10 ezer ft-os ajándékra.


Anyukám süt beigli-t,25.én lesz a szülinapja,arra sütök Neki tortát,és ennyi,nekünk ez bőven elég.Alig várom a januárt,lehet várni a tavaszt:)


Bár jön a világvége 10 nap múlva:D:D

23. t_marcsi (válaszként erre: 11. - Angelagi)
2012. dec. 11. 14:01
Ez nálunk is felmerült, de akkor jött a kérdés, hogy ki számít gyereknek. A 3,5 és a 9 hós igen, és még talán a 16 éves is, de a két 19 éves? És igazából nekünk a kamaszok azok, akiknek nem lenne jó semmi, csak a többtízezres ajándék, vagy pénzes boríték (karácsonyra pénzt elvből nem adok, szülinap az más, de karácsonyra nem és kész).
22. Ekka (válaszként erre: 21. - C6766641b8)
2012. dec. 11. 13:56

Ha nem lenne Kislányom, én sem állítanék.:))

Annyira nem érdekel a karácsony.

2012. dec. 11. 13:48

Nálunk most lesz 3. éve,hogy fenyőfát sem állítunk már....Akinek ezt mondtam,mindenki el volt ájulva,hogy uristen,miért nem,hogy lehet ez,ilyenről ők még nem hallottak!!


De hát ez van.

20. Vigyorex6 (válaszként erre: 19. - Panka78)
2012. dec. 11. 13:36
Hasonló a szitu :S
2012. dec. 11. 13:31

Én anyósomékat nem tekintem a családomnak!

Az igazi családommal meg sajnos nem tudunk együtt karácsonyozni, mert 1700km választ el tőlük.


Anyósom fúj rám egész évben, kibeszél a hátam mögött, ilyenkor meg odacsődít vacsizgatni, (24-én)mert Ő attól 'alél' el, hogy együtt a család.

Kérdem én, ez milyen család??

És ekkor jön a családi botrány.. ha nem megyek a férjem sértődik be, ha megyek, magamat erőszakolom meg.

Na, ilyenkor mi van?:)

2012. dec. 11. 13:28
Nekem a közeliek km-ben távol vannak. Mármint hugom, anyám. Aki pedig távoli rokon, azzal nem is tartjuk. Hárman ünneplünk, a kis családom.
2012. dec. 11. 13:26
Mi pont ezért nem ajándékozunk csak a szűk családon belül. Mindenki úgy ünnepel ahogy szeretne. Mi nem futunk felesleges köröket és ilyenkor sem játsszuk el, hogy szeretjük azokat a rokonokat akiket amúgy egész évben nem is látunk. De már maga az egy ajándék, hogy még idén is együtt ülhetek az ebédnél a 85 éves nagypapámmal és a bátyám is hazajön akit már egy fél éve nem láttam. Én ezért várom a karácsonyt. :)
16. Vigyorex6 (válaszként erre: 2. - Szafaripók)
2012. dec. 11. 13:25
Pedig mily' jók is a mammmával töltött feledhetetlen feszengések! :)))
15. mosolyka1111 (válaszként erre: 11. - Angelagi)
2012. dec. 11. 13:23
Felnőttekkel mi is leállítottuk. Én is annyira feleslegesnek láttam ezt évről évre.
14. Panka78 (válaszként erre: 11. - Angelagi)
2012. dec. 11. 13:23

Ezt én is így gondolom.

Nekem pl. mindenem megvan, amim meg nincs, azt a 'Jézuska' sem tudja elhozni:))

Fontos, hogy a Kislányom örüljön, kapjon ajándékot, nekem meg oly' mindegy, hogy van-e valami a fa alatt vagy nincs.:)

13. Vigyorex6 (válaszként erre: 11. - Angelagi)
2012. dec. 11. 13:23
Mi is ezt csináljuk már néhány éve. Nem láttam értelmét a nagy ajándékdömpingnek, nem csak a pénz, hanem az ötletelés miatt sem. Teher volt, hogy kinek mit?!
12. mosolyka1111 (válaszként erre: 8. - T_marcsi)
2012. dec. 11. 13:21
Igazad van. Amúgy meg a szándék a fontos, és hát nem lehetsz gondolatolvasó. Meg amúgy is, legalább ne mutassa ki, ha csalódott, főleg, mert Te beleadtál figyelmességet, utánajárkálást, stb.
2012. dec. 11. 13:20
Evrol-evre rengeteg penzt kihuzott a zsebunkbol a 12-14 embernek vett ajandekok borsos ara. Tavaly ezt meguntam, es kozoltem mindenkivel, hogy csak a gyerekenek vegyunk. Igy is volt, mindenki jol erezte magat, orultunk hogy a gyerekeknek szep ajandekaik lettek, es sok penzunk meg maradt.
10. szafaripók (válaszként erre: 8. - T_marcsi)
2012. dec. 11. 13:19
Tuti sportot űznék belőle, hogy az ilyern "kedves" rokonoknak tényleg csak 1-1 gagyi bonbont vegyek. Ha semmi nem jó, akkor minek törje magát az ember - talán ebből észre venné magát...:)
2012. dec. 11. 13:18

Én annyira nem vagyok oda a karácsonyért.

Már csak arról szól, hogy mit együnk, meg mennyit, mi legyen az ajándék. Idegbeteg kapkodás az egész!

Én pl. utálom a kötelező karácsonyi köröket, a kényszervigyort, a húúúúú, de szeretjük egymást 3 napig!

És ez megint miben akar megmutatkozni? Hogy az ember halálra zabáltatnák, meg adnak valami ajándékot, de ez sem a másik örömére megy ki, hanem a saját önfényezésre, hogy hűűűű, micsoda karácsonyt csináltam..

Ugyan már!!!

8. t_marcsi (válaszként erre: 6. - Mosolyka1111)
2012. dec. 11. 13:16
Hát soha semmi nem elég drága, nem elég jó. 16 embernek ajándékot venni azért nem egy olcsó mulatság, ráadásul 2 kicsi gyerek van (az én kicsi tündéreim), mindenki már már majdnem felnőtt, vagy felnőtt. Tavaly és tavalyelőtt még igyekeztem, hogy mindenkinek kitaláljak valami nagyon jót, de így se örültek neki, mert nem volt elég drága, úgyhogy idén már nem is törtem magam.
2012. dec. 11. 13:16
1 napig tenyleg jo, es szep....de utana en rettenetesen unom :)
6. mosolyka1111 (válaszként erre: 4. - T_marcsi)
2012. dec. 11. 13:15

Fikázzák az ajándékokat?:((

Jaj, akkor meg vagy áldva velük...

5. t_marcsi (válaszként erre: 3. - 5146e98818)
2012. dec. 11. 13:15
Nálunk az ajándékok már becsomagolva, a fa vízbe állítva várja, hogy éjszaka lopva feldíszítsük :) A lakásdekor idén is elmarad, mert bár a nagyfiam már elég nagy lenne hozzá, és biztos tetszene neki, most a kisebbik túl kicsi hozzá :D
2012. dec. 11. 13:14
Ha a karácsony még mindig a meghitt pillanatokról, együtt töltött minőségi időről szólna, akkor nem lenne problémám. Ma inkább már az ajándék ára a lényeg, és ettől kicsit ráz a hideg. A szűk családi karácsonyt nagyon várom, a nagyobb családit nem annyira. Mindig fikázzák az ajándékot, hogy nem elég drága, hogy inkább pénzt lett volna jó, hogy nem elég ötletes, megy a szájhúzogatás, és így az egésztől már előre síkideg vagyok.
2012. dec. 11. 13:13
Engem addig nyomaszt, amíg nincsenek meg, becsomagolva az ajándékok, és nincs a fa belefaragva a tartóba. Utána a nyugalom a béke és a szeretet időszaka következik és az jóó!
2012. dec. 11. 13:11
Csak az anyósos-részt nem... A többit kifejezetten várom!:)
2012. dec. 11. 13:08
:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook