Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van olyan hogy kóros alvásigény?Mitől lehet? fórum

Van olyan hogy kóros alvásigény?Mitől lehet? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. okt. 18. 12:33

Hypertonia:atipusú depivel párosul....sajnos az egyik fő jellemzője de nézz utána

vérvétel esetleg?a kevés Vas problem lehet meg még 1000 más

56. Heni68 (válaszként erre: 55. - B2fdf37818)
2011. okt. 18. 12:17

Szia!

Sikerült beszereznem pempős propoliszos virágporos mézet:) Sokat böngésztem a neten, pár ismerős is ajánlotta még a méhpempőt, nagyon jókat írnak róla. Találtam a közelünkben egy méhészeti boltot, ahol még sikerült méhpempős mézet is venni, ott láttam meg a propoliszos változatát. Nagy reményt fűzök mindkettő mézhez, majd beszámolok, de még csak péntek óta eszem:)

55. b2fdf37818 (válaszként erre: 54. - Heni68)
2011. okt. 11. 12:16
Szia! Igazán nincs mit! A propolisz ártani nem fog, sőt most az őszi időszakban még jó is az immunrendszernek. Sok sikert! :)
54. Heni68 (válaszként erre: 49. - B2fdf37818)
2011. okt. 11. 12:05

Szia!

Nagyon köszi a privát levelet!

Sose éreztem, hogy kalapál a szívem a magas pulzusszámom ellenére. Először alternatív megoldással próbálkozom, de szerintem a körzeti orvoshoz novemberben amúgy is mennem kell.

53. syria (válaszként erre: 52. - Wanda8)
2011. okt. 10. 21:32

Ezt eddig nem írtad!

Az időnkénti szívkalapálás tipikus tünete a pajzsmirigy túlműködésnek. Nálam így kezdődött a "pajzsmirigy kaland". :(

52. wanda8 (válaszként erre: 49. - B2fdf37818)
2011. okt. 10. 19:32

Mindenkinek köszönöm a tanácsokat!És megfogadom!Elmegyek a háziorvosomhoz és kérek beutalót vérképre.

Egyébként nekem is van olyan érzésem,mintha kiakarna esni a szívem a helyéről úgy kalapál!!!

2011. okt. 10. 17:41

Olvasva amiket írtok, azt hiszem meg kell keressem a körzeti dokimat.

Felébredéskor, ki akar ugrani a szivem a helyéről. Nem napi rendszerességgel, de gyakran van. És bizony várok egy kicsit, azután kelek ki az ágyból.

2011. okt. 10. 17:05

Szia Wanda!


Elmentem a kedvenc gyógyszerész nénimhez, és kértem valamit erre a vitamin hiányra. Az actival energia tabit ajánlotta, amit én el is fogadtam, és tegnap óta szedem is. Azt mondta, hogy első héten csak 2 naponta szedjem, aztán rendszeresen a napi 1et. Szóval, tegnap nem dőltem ki fél9kor, hanem csak fél11kor, ami jó jel, főleg, hogy fél8kor keltem.. Ma sem vagyok még annyira fáradt, úgy hogy lehet hogy tényleg van valami ebben a vitaminhiányos dologban. Próbáld ki!

49. b2fdf37818 (válaszként erre: 48. - Heni68)
2011. okt. 10. 16:31
Szia! elküldtem privátban a nevét! :) A Te pulzusod is iszonyatosan magas!!! Ha folyamatosan ennyi, indulj el valamerre, akár orvos, akár alternatív megoldás, mert a szívnek ez nagyon nem tesz jót! Nem szoktad érezni ha lefekszel, hogy kalapál a szíved? Én mindig éreztem, annak ellenére, hogy hulla fáradt voltam folyamatosan..
48. Heni68 (válaszként erre: 47. - B2fdf37818)
2011. okt. 10. 16:18
Köszi! A te pulzusod tényleg nagyon magas volt! Az enyém 110 körül van, de én is örökké álmos vagyok:( azért jó, hogy vannak ilyen alternatív megáldások, mint immunerősítő lekvár. Megkérdezhetném mi a neve?
2011. okt. 10. 13:00

Igen a magas pulzusszám lehet az egyik jele.. és persze nagyon nem jó, ha sokáig nem kezelik, mert szívvel is lehet baj, olyan mintha 24 órán keresztül futnál és nem pihen semmit sem a szív.. nekem nagyon durva értékeim voltak, ami 100-ig normális, nekem 917 volt.. kaptam rá gyógyszert igen, egy évig szedtem, mellette elkezdtem szedni egy immunerősítő lekvárt, és azt rendbe hozott, most már nem kell a gyógyszeres kezelés, de folyamatos kontrollra kellett járnom nemrég a terhesség alatt is... a stressz, egy nagyobb trauma is kihozhatja, meg örökletes is lehet. én lefogytam 50 kilóra, az is egy árulkodó jel volt.. ha a vitaminok hatására sem javul az álmosság, érdemes kivizsgáltatni magát az embernek, veszteni nem veszít semmit vele, ha nincs semmi gond, viszont ha van, és nem foglalkozik vele az ember, komoly baj lehet belőle..

Eszembe jutott még egy másik dolog is, amitől lehet az álmosság, az a cukor.. Sajnos ezt a Férjemnél tapasztaltam...

46. Heni68 (válaszként erre: 39. - B2fdf37818)
2011. okt. 10. 09:49

A pulzus ennyire befolyásolja? Ezzel kapcsolatban mit tudtak csinálni, gyógyszer, stb.?

Utána már javult a helyzet?

45. syria (válaszként erre: 44. - Wanda8)
2011. okt. 9. 19:34
Miért nem próbálkozol multivitaminnal?
44. wanda8
2011. okt. 9. 19:06

Lehet igazatok van és pusztán vitamin hiány!

Képzeljétek ma hogy jártam,tegnap este elaludtam kb fél 10 felé,reggel 3/4 8-kor ébredtem pihenten.Erre fel délután néztük a tvt közösen a gyerekekkel és én bealudtam pedig csak 3 óra volt....elegem van már ebből az álmosságból!!!

43. syria (válaszként erre: 42. - Wanda8)
2011. okt. 8. 09:21

Nem értelek. Amit leírtál, az tipikusan vitaminhiányra utal, hiszen elegendő mennyiséget alszol, az nem okozhatja a délelőtti kókadtságot.

Amilyen tápértéke van azon ételeknek, amikhez manapság hozzá tudunk jutni, szerintem indokolt valamilyen komplex vitamin szedése. S ez nem azt jelenti hogy azon élsz.

42. wanda8
2011. okt. 7. 21:04

Vitamin hiány,mindig vérszegény voltam,arra szedem a vasat...

Kávét nem ittam soha rendszeresen,csak ha mamához átmegyek iszok néha,vagy ha beülünk barátnőmmel egyre,de ez heti 1 vagy kettő.

Alvásprobléma?Ez összetettebb,mert kb 2-3 hete még nem lehetett lelőni,mert még éjjel fél 1 kor fenn voltam,keltem 6-7kor és semmi bajom nem volt,kipihenten ébredtem.Most elalszom már fél 9 9kor és reggel 6ig alszom.Kipihenten ébredek.De pár óra múlva olyan 10óra felé már eltudnék aludni ülve,állva....Délutánra meg még jobban álmos vagyok!!Egész nap aludni tudnék!!!

Mindegy milyen napom volt,ha ideges vagyok valamiért is,ahogy befekszem az ágyba,pár perc és alszom....

2011. okt. 7. 20:42

Szerintem se a durva betegségekkel kezdd!


1. Vitaminhiány van-e? Ez egy ok lehet. Ha tartósan és rendszeresen szeded a megfelelő vitaminokat és egy idő eltelte után változik a dolog akkor ez volt a gond(egy felmérés szerint az emberek vagy 80%-ának van legalább 1 vitaminból túlságosan kevés a szervezetében!!)

2. Mennyi kávét iszol? Ezt akár évekig is használja a szervezeted aztán "immunis" leszel rá lassan és folyamatos fáradtságot okoz! Nem feltétlenül jár együtt vérnyomásváltozással!

3. Alvásproblémák? Nah ez millió dologtól lehet! De ha hétvégén lefekszel és egyhuzamban alvással ki tudod aludni magad(értsd:kipihenten ébredsz) akkor ez nem gond! Bár ha csak hét közben vagy fáradt akkor lehet hogy az alvásigényed nőtt csak meg ami halmozódik...

4. Nah itt jöhetnek a szervi problémák lehetőségei! Ezt doki tudja!

40. wanda8 (válaszként erre: 39. - B2fdf37818)
2011. okt. 7. 20:29
Köszi a tanácsokat!Jövő héten ráveszem magam valahogy és elmegyek a háziorvosomhoz!!!Majd jelentkezem!
2011. okt. 7. 17:29
A pajzsmirigyet kellene megnézetni,az is okozhat ilyen tünetet. De arra a pulzusszámból is lehet következtetni. Nekem is volt ilyen, állandóan aludtam volna, a pulzusom 105 körül volt állandóan kiderült, hogy túlműködésem van. Vérkép mindenképp!! :)
38. Lysiantus (válaszként erre: 34. - Wanda8)
2011. okt. 7. 16:56
Egy vérkép tényleg kellene! A vashiányos anémia is okozhat fáradékonyságot, álmosságot. Munkahelyi, otthoni fokozott stressz és még sok egyéb. Mindenképp fordulj orvoshoz.
2011. okt. 7. 16:54
Viszont a vashiány is okoz fáradtságot.
2011. okt. 7. 16:54

Van itt egy link az alvászavarokról

[link]

35. Szilvita (válaszként erre: 34. - Wanda8)
2011. okt. 7. 16:54
Inkább hízás. Fogyás a túlműködésnél van.
34. wanda8
2011. okt. 7. 16:23

A pajzsmirigy alulmüködésnek már utána néztem,és ott azt hiszem a jelentős fogyás is fel van tüntetve?!De már nem vagyok benne biztos!

A legjobb lenne egy vérkép és abból is sok minden kiderülne....

33. 5bfba16667 (válaszként erre: 27. - 41fdab80c1)
2011. okt. 7. 16:20
Narkolepszia.
32. wanda8 (válaszként erre: 30. - Syria)
2011. okt. 7. 16:18

De igen attól lettem beteg,hogy nem szedtem!

De nem lehet tablettákon élni!!!(szerintem)

31. wanda8 (válaszként erre: 28. - 274c9996b8)
2011. okt. 7. 16:17
Lehet,hogy igazad van!Csak még nem volt ilyen velem....
30. syria (válaszként erre: 24. - Wanda8)
2011. okt. 7. 16:16

Pedig hihetnél a vitaminkészítményekben.

Nem gondolod, hogy attól lettél beteg, mert a szervezeted nem kapta meg a szükséges vitaminmennyiséget, ami addig megvolt?

29. wanda8 (válaszként erre: 25. - Martini64)
2011. okt. 7. 16:15
szia!Nálam ezek nem jellemzők!Elalszom 9 körül,és végig alszom az éjszakát!nem ébredek fel és nem is horkolok férjem szerint legalább is...
28. 274c9996b8 (válaszként erre: 2. - Wanda8)
2011. okt. 7. 16:15
Valamilyen oknal fogva most olyan idöszakban vagy , hogy sok alvasra van szugseged ? ! Ennek nagyon sok oka lehet es közel sem biztos hogy "koros" lenne ?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook