Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van olyan, hogy egy egeszséges újszülött nem sir fel csak nyöszörög, és simán elkezd lélegezni? fórum

Van olyan, hogy egy egeszséges újszülött nem sir fel csak nyöszörög, és simán elkezd lélegezni? (tudásbázis kérdés)


2016. szept. 22. 14:03

Hat en nem igy szultem. Sem fogadott orvos, sem species szuleszet.

Annyi volt a jo, hogy nem rohantam a korhazba, hanem otthon vajudtam. A 3 perceseknel indultunk el, a 2 perceseknel erkeztunk. Vajudoban 2 fajas, utana szuloszoba, doktornom nem volt csak babaasszony, mert egy masik no nehezen szult a masik teremben. Minden normalis volt, nagy feny, talan hangoskodas nem mert vagy 2 no volt benn, en nyugodt voltam, mert masodik szules volt. Nem tudom mikor vagtak el a koldokzsinort, de szerintem azt is hagyomanyos modon.

15. 388b941089 (válaszként erre: 13. - Guruljka)
2016. szept. 22. 06:58

Azert sok helyen már igy van :) ott ahol en szultem napkozben is behuzzak a sotetitot,h ne legyen zavaro feny a babanak mikor megszuletik. En este szultem de csak egy hangulatvilagitas volt bekapcsolva, a babamat mikor megszuletett ramtettek es sokaig rajtam is volt. Doki, szuleszno is meghatodtak :) azert oltoztettek fel h nehogy megfazzon, elotte nyitva volt az ablak, mert majdnem elajultam mar. A koldokzsinort nem.vagta el azonnal a parom, sokaig egyutt voltunk mèg. Utana nem furdettek meg a lanyt, nem kinoztak, csak feloltoztettek es visszaadtak nekem, 9-kor szultem es ejfel mentunk csak le a szobaba. Nagyon meghato es nyugodt volt az egesz :) elso ejszaka nem lehetett velem, de utana csak furdesre adtam be estenekent, en voltam az elso a csecsemoreszleg elott aki varta h beengedjek :D


A nagylanyomat is egybol ramtettek, de ot elvittek, es kulon szuloszobank sem volt, egesz mas volt a ket szules, nem voltak ilyen nyugodt korulmenyek, sirosabb is volt :)

2016. szept. 21. 23:55

Itt a Hoxán is volt szó róla:


[link]

13. Guruljka (válaszként erre: 11. - 388b941089)
2016. szept. 21. 23:51

Úgy huszonéve jelent meg magyarul egy francia szülészorvos könyve a csendes/gyengéd születésről.


[link]


Én olvastam anno, elgondolkodtatott. (Már mindhárom gyermekem megvolt, nem próbálhattam ki a módszert, de logikusnak tűnik.)

2016. szept. 21. 21:30
Nekem mindkèt lányom csendben volt és csak "nèzelődött "..:) Egyből meg is kaptam őket, semmi bajuk nem volt a világon szerencsére. :) Én is azt olvastam , hogy nem "kötelező "a sírás.
11. 388b941089 (válaszként erre: 3. - Guruljka)
2016. szept. 21. 20:11
Ezt kifejtenéd?
2016. szept. 21. 20:10
Második lányom csak "felnyávogott", mint egy kiscica, nem sírt. :D Neki nyávogós sírása van.:) De szerintem ez sokmindentől függ.
2016. szept. 21. 18:49
Az enyém is először csak nyöszörgött, és nem volt baja. Na de utána... A hangjától volt hangos a szülészet!
8. orsibigyu (válaszként erre: 7. - 937a2a883a)
2016. szept. 21. 13:57
Nem volt ez annyira sulyos, es hihetetlen pozitiv elmenyem van a szulesrol. Csak nem tudtak ideadni a babat, mert fontosabb dolguk volt. De megoldottak es minden rendben volt. Nem akartalak elijeszteni. A szules a vilagon a legszebb elmenye egy anyanak. Es ha ott maradtam volna a legboldogabb pillanatomban hanytam volna itt a foldi lett. Most a 3. gyermekemet varom. Nem felek tole. Alig varom, hogy megszulessen.
2016. szept. 21. 09:49

Na, szuper. Azt hittem tényleg csak a címben szereplő dologról lesz. "Jó" így szülés előtt azt a kis kitérő infot olvasni, hogy majdnem meghaltál. Örülök, hogy nem lett baj és félre ne érts, nem rád, hanem magamra haragszom. Megtanulhattam volna a terhesség alatt, hogy semmilyen babás témát ne olvassak el, mert mindegyikben írnak le valami rosszat akkor is, ha tökre nem az a téma. Így babásan és mindenórásan meg még jobban belefutok ezekbe és nekem nem tesz jót.


A kérdésre a válasz pedig, hogy nem minden gyerek sír fel és nem is kötelező nekik. Ennek ellenére én is azt fogom először figyelni és tuti megáll bennem az ütő, ha nem hallom.

2016. szept. 20. 23:01
Nekem is igy szuletett a masodik fiam. Csak nemreg olvastam a naplomban, mert teljesen elfelejtettem ezt a reszletet. Hirtelen beugrott, hogy vajon tenyleg igy volt, vagy azert nem kaptam meg rogton mert ok azt mondtak, hogy lelegzik, de igazabol kesobb sikerult feleleszteni. Mert szules utan belemszakitottak a mehlepenyt es az eletemert kuzdottek, nem adtak ide a gyermeket.
2016. szept. 20. 22:11
Tudtommal én is így születtem és a frászt hoztam anyukámra. Pedig lélegeztem, nem volt semmi bajom.
4. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Orsibigyu)
2016. szept. 20. 22:02

Bizti van, de mivel ez van a koztudatban, hgy az egeszseges csecsemo felsir, tuti fraszt kapnek. Holott a csendes szuleteskor nem kell feltetlen bombolnie a picinek...

Majd bizti megmondja, aki ert hozza :)

2016. szept. 20. 22:01

Van.


A csendes szülés követői szerint az a jobb, ha nem sír.

2016. szept. 20. 21:55
Van.
2016. szept. 20. 21:54
Van olyan, hogy egy egeszseges ujszulott nem sir fel csak nyoszorog, es siman elkezd lelegezni siras nelkul?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook