Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van olyan fogkő, amit már nem lehet leszedetni? fórum

Van olyan fogkő, amit már nem lehet leszedetni? (tudásbázis kérdés)


2011. ápr. 17. 11:49

Akihez menne,annak nagyon jó híre van,még a "hála"pénzt sem fogadja el.

Mindenesetre én megmutatom Neki a hozzászólásokat,remélem észbekap:)

Köszönöm a hozzászólásokat:)

16. emagdi (válaszként erre: 12. - C6766641b8)
2011. ápr. 17. 11:33

dehát pont ezért kellene elmennie leszedetni a fogkövet, hogy ne kelljen később kihúzni neki mindet!

ha rajta marad a fogkő, csak idő kérdése, hogy mikor gyullad be és húzódik le az ínye, meglazulnak a fogai, és akkor már tényleg gond van.

15. de4b589afa (válaszként erre: 12. - C6766641b8)
2011. ápr. 17. 11:33
Ha nem megy el, előbb-utóbb tuti akár magától is kiesnek a fogai, ráadásul jó kis ínygyulladása lehet! Az még rondább:-)
14. emagdi (válaszként erre: 11. - C6766641b8)
2011. ápr. 17. 11:32

ha bp-en laktok, akkor érdemes figyelni ezeket a kuponos cégeket, nagyon gyakran szokott lenni akciós fogkőlevétel, olyan 5000 forint körüli áron. (most a napokban is volt, lehet hogy még tart is, nézzétek meg a happyfaces.hu oldalon)

ennyit simán megér szerintem, arról nem is beszélve, hogy az sztk-s orvosnak is muszáj adni valamit, hogy ne vágóhídi módszerekkel kezelje. (de akkor már inkább magánrendelő, ahol emberszámba veszik)

13. de4b589afa (válaszként erre: 11. - C6766641b8)
2011. ápr. 17. 11:32
Hátt......mehet SZTK-s dokihoz is, de akkor ragaszkodjon ahhoz, hogy ne húzzák ki, hanem csinálják meg. A fogdokinak (SZTKban) lényegesen egyszerűbb, gyorsabb kihúzni, mint bármit is tenni vele, főleg ha nem is kap érte külön nagyobb összeget. Sajnos ma már ez van. Én a helyében inkább keresnék fizetőset, ami azért annyira nem drága (ilyen szempontból az enyémet nem ajánlom:-) ). Szerintem a kedvesség, az odafigyelés, és a tényleges gyógyítás megér egy kis pénzt.
12. c6766641b8 (válaszként erre: 10. - Emagdi)
2011. ápr. 17. 11:31

Inkább attól fél,hogy elől nem lesz foga ha kihúzzák Neki..De olyan buta,én is ezt mondtam Neki,ha nem megy el akkor biztos lehet benne ,hogy annyi a fogainak...

A fájdalom,említése szerint nem akadály,inkább a választól fél,hogy nem lehet megmenteni.

11. c6766641b8 (válaszként erre: 8. - De4b589afa)
2011. ápr. 17. 11:28

Ajajj...

Azt tudom,és mondta is,hogy csak SZTK-s fogorvoshoz megy,mert nincs pénze másra...

Hát akkor sajnos benne van a dologban,hogy húzni kell neki?

Pont ezért nem mer elmenni..:(

De a héten tuti elrángatom!!!!!!Illetve jövőhéten.

10. emagdi (válaszként erre: 7. - C6766641b8)
2011. ápr. 17. 11:26

a szájszag a fogkőtől van. még egy ok, hogy leszedesse.

az nem érv, hogy már 10 éve ilyen neki és még nem sorvadt el az ínye. örüljön neki, és szerintem ne várja meg amíg begyullad az így és kilazulnak a fogak, mert akkor már tényleg gondban lesz :(


nem egy nagy dolog ez a fogkőleszedés, persze nem kellemes, mint semmi sem a fogorvosnál, de lényegesen kisebb trauma, mintha begyulladna és kilazulna az összes foga, és azt kellene helyrerakni.


amúgy ha nagyon fél a fájdalomtól, beszéljen a fogdokival, és akár fogkőleszedéshez is kérhet enyhe fájdalomcsillapítást, és akkor semmit nem fog érezni.

9. katicabogár85 (válaszként erre: 7. - C6766641b8)
2011. ápr. 17. 11:24
A rossz fog/ak okoz/nak szájszagot.
8. de4b589afa (válaszként erre: 7. - C6766641b8)
2011. ápr. 17. 11:24

Mindenképpen küld el fogorvoshoz minél hamarabb!

Nekem kb. évente le kell szedetnem a fogkövemet, mert mindig visszanő sajnos, ez alkati kérdés nálam. A fogmosással kapcsolatos szabályokat mindig kínosan betartom/betartottam!

A szájszaga lehet a fogkőtől, a nem jó fogmosási technikától, illetve lyukas fogtól, vagy rosszul, amalgám töméssel betömött fogtól is. Nekem két éve mindet megcsinálták, kicserélték az amalgámokat szerencsére, egy vagyon volt, de megérte:-)

A fogkő sajnos simán újranőhet akár sűrűbben is, mint pl. nekem. Van aki fél évente szedeti le. Ilyenkor nincs is baj. Viszont ha már akár 10 éve is rajta van a barátnőd fogán, akkor lehet, hogy tényleg nem tudják leszedni, ott már komoly károkat okozhatott a fogkő.

Amint lehet, menjen el fogdokihoz (ne valami sintérhez, aki kihúzza az összeset!), és csináltassa meg, mert a végén nem marad foga!!!!

7. c6766641b8 (válaszként erre: 6. - Emagdi)
2011. ápr. 17. 11:18

Már évek óta ilyen neki...állítása szerint van 10 éve is.....:/

Nem tudom mire várt eddig,de hát Ő tudja..szerintem nincs olyan,hogy kihúzzák elől mindegyik fogát,sőt,nem mozognak,jó erős,stabil fogak.

A másik,hogy irtózatos szájszaga van.

Majd ijesztgetem valamivel,hátha akkor elmegy:P

6. emagdi (válaszként erre: 4. - C6766641b8)
2011. ápr. 17. 11:13

ha romlik alatta a fog, azon is segít majd a fogdoki.

de muszáj lenne elmennie szakemberhez, mert az az egy biztos, hogy ez magától nem fog elmúlni, vagy javulni, sőt sokkal rosszabb lesz :(

én nem várnám meg, amíg elkezd iszonyatosan fájni, vagy hogy kiessenek a fogak.

2011. ápr. 17. 11:12

szerintem fogdoki bármekkora fogkövet le tud szedni.

nem érdemes halogatni, jobb túlesni rajta, mielőtt még nagy bajt okozna!

4. c6766641b8 (válaszként erre: 3. - Katicabogár85)
2011. ápr. 17. 11:08

Igen,azt Ő is tudja,csak fél..mert alatta szerinte már nincs fog,hanem rohad,vagy nem is tudom,hogy mondjam,és fekete:/


Ezen "vitáztunk",azért tettem fel a kérdést,meg fogom Neki mutatni a válaszokat.

2011. ápr. 17. 11:06
Szia! Saját magának nem tudja leszedni, de a fogorvos igen.
2011. ápr. 17. 11:06

Sziasztok.A kérdésem az lenne,hogy van olyan fogkő,amit már nem lehet leszedetni?

Barátnőm szerint neki annyira fogköves elől,az alsó fogai,hogy azt már nem lehet leszedetni...

Létezik ilyen?

Lehet bugyuta a kérdés..:)

2011. ápr. 17. 11:05
Fogkő

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook