Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van olyan, ami nem tetszik a párotokban? fórum

Van olyan, ami nem tetszik a párotokban? (beszélgetős fórum)


30. -meva-
2012. jún. 20. 13:28
Nekem benne majdnem minden jó. Ami nem, az az önámítás, és a félrebeszélés.
2012. jún. 20. 13:22

Persze, hogy van ,de ezek klassz dolgok.

Milyen csodás, hogy valakit annyira ismersz, h minden kis hülya dolgát ismered. Nekem is vannak kiakasztó dolgaim. Azért a férjem az igazi, mert ő nem menekül el ezektől a dolgoktól.:)

28. c1e9612cd3 (válaszként erre: 27. - 74f8c12b8e)
2012. jún. 20. 13:17

azokban a dolgokban, amiket kiemeltél, sztem összeszoknak a párok, vagy megszöknek.... Ez szintén az a kategória, ami nme vita, veszekedés talaja egy normális kapcsolatban.

Nyilván, ha mellettem ellustul a párom, akkor megemlítem neki, de ha alapjáraton lusta, akkor vagy a kapcsolatnak lesz vége, mert annyira nem szeretem, vagy a közös programok során átveszi az én életritmusom. Vagyis, folyamatosan változik....

27. 74f8c12b8e (válaszként erre: 24. - C1e9612cd3)
2012. jún. 20. 07:12

Vannak dolgok,amiben érdemes megpróbálni a formálást szerintem: lustából aktívabbat csinálni,közönyösből érdeklődőt,cinikusból optimistábbat:Ezek az ő egyéni fejlődésére is szolgálnak,és a saját életében is nagy hasznát vehetei.

"változz meg,különben.." MI? elhagyja? hát igen,ez is benne van a pakliban,hogy szeretik egymást,de nem illenek ösze,ez pedig idővel kijön,és jobb lépni,mint évekig cincogni azon,hogy miven kéne változni a másiknak.

2012. jún. 20. 07:08
Engem az zavar a páromban,vagyis inkább sajnálom érte,hogy hajlamos felnagyítani a sérelmeit,és túl sokáig dédelgeti,ezzel mérgezi a saját életét.
25. 74f8c12b8e (válaszként erre: 19. - 67c816cf2e)
2012. jún. 20. 07:06

Ez aranyos:)mit hív rongynak meg függönynek? szerinte miben kéne aludnod?

Figyeltem én is,hogy nagyon ritkán lehet megfizethető áron normális pizsamát,meg hálóinget kapni,mert vagy túl rafinált,meg csipkés és az anyaga sem kellemes alváshoz,vagy hálóing címszó alatt egy zsák,és elöl egy mikiegér..

2012. jún. 19. 22:44

én úgy vagyok ezzel a megváltoztatom témával, h az, aki át akarja formálni saját képére a párját, az ne a párját, hanem saját magát szereti.... Hisz a saját képére akarja alakítani, tehát, ideologizál csupán....

Ha 2 ember szereti egymást, és egymásnak is lett teremtve, akkor a kölcsönös kompromisszumok által, amiket amúgy is megkíván egy emberi kapcsolat (legyen szó bmiylenről is), meg az évek múlásával, úgyis egymás képére formálódnak, összesazoknak erőszakos beavatkozások nélkül is.

Persze, ettől függetlenül vannak dolgok, amiket nyilván meg kell említeni, mert néma gyereknek anyja se.... de a "változz meg különben..." dolgoknak nem látom értelmét. A problémákat ki kell mondani, hisz mindenki a kritikákból tanul, ha akar, és máshogy nem is megy az egymásra hangolódás teljesen, de a mértéket tartani kell itt is! Sztem.

23. c1e9612cd3 (válaszként erre: 1. - Leányzóka.)
2012. jún. 19. 22:38
persze, h van! Senki sem tökéletes! Viszont ezekkel együtt szeretem (vagy amikor kiborít, akkor próbálom szeretni :) )
22. okina80 (válaszként erre: 20. - Szafaripók)
2012. jún. 19. 22:37
16 éve élünk együtt, tudom hogy mikor mi bántja mikor mi fáj neki.. hogy mire vágyik és hogy mi zavarja ...de ha őt kérdezném nem tudná mi is zajlik bennem..nem működik oda -vissza nálunk mégis szeretem és szeret..én vagyok aki hozzá csiszolódott...
2012. jún. 19. 22:30

Egyszer egy tv műsorban mondta valaki, hogy a párok ha már régóta élnek együtt egymáshoz idomulnak.

Nálunk bár nem mindenben de igaznak bizonyult , alkatilag már sikerült ..gondolkodásunk különbözik sok mindenben, de észrevettem néha már én is úgy beszélek dolgokról ahogy ő

2012. jún. 19. 22:17

Nekem a kapcsolatunk elején azt mondta a párom, hogy úgyis változni fogok én is. Kinevettem, de igaza lett.

Ha együtt vagy valakivel, és szeretitek és tisztelitek egymást, rengeteg dologban észrevétlenül is egymáshoz csiszolódtok, mert ez lesz mindkét félnek a természetes.

Szerintem egy kapcsolatban meg lehet mondani a másiknak, hogy esetleg mi az, ami zavar, vagy mire figyeljen, de ez csak akkor jó, ha oda-vissza működik.

De ha alapvető dolgok "nem tetszenek", megette a fene az egészet...

19. 67c816cf2e (válaszként erre: 17. - Natus87)
2012. jún. 19. 22:14

Hát nálunk még 13 év után is gondot tud okozni, hogy esetleg miben alszok! Sokszor mondja, hogy már megint milyen rongyot vagy függönyt húztam magamra? :)))

Általában engedek neki, de van amikor abban alszok amit én szeretek! :))

2012. jún. 19. 22:12
Nincs Mr. Tökéletes. Ahogy Mrs. Tökéletes sem.
17. Natus87 (válaszként erre: 12. - Dominós)
2012. jún. 19. 22:10

Szíved joga. :D

Amúgy lassan 5év után már nálunk sem számít ez a "pizsi-gond". ;)

2012. jún. 19. 22:08
A sértegetést nem kell olyan komolyan venni, inkáb vicces beszólogatás, ugymond fikázás ami az elején poén volt, most hogy már komolyabban vesszük a közös jövőt, egyre kevésbbé tartom viccesnek, hiába tudom, hogy mosolyognom kéne rajta és max visszavágni... Nálunk ez van
2012. jún. 19. 22:06

Hali szerintem mindenkinél vannak olyan dolgok, ami kicsit zavaró a másikban, ha el is fogadja az ember, vita esetén lehet hogy a másik orra alá dörgöli.

Nálunk van egy két dolog, ami a párom sajátja, úgysem tudnám leszoktatni, ezért elfogadom. Amiről viszont próbálom újabban leszoktatni az az, hogy ne minden második mondata sértegetés legyen, próbáljunk minnél több pozitív dolgot mondani egymásnak.

14. Leányzóka. (válaszként erre: 13. - 67c816cf2e)
2012. jún. 19. 21:55
Volt olyan, aki azt írta, meg sem próbálna. De igazad van, végülis majdnem mindenkinek egy álláspontja volt.
13. 67c816cf2e (válaszként erre: 11. - Leányzóka.)
2012. jún. 19. 21:48

Hát nem tudom,te mit hogyan értelmezel, de szerintem nem kaptál vegyes válaszokat.

A lényeg mindegyikben ugyanaz volt, más megfogalmazásban...., te ugyancsak azt írtad le más megfogalmazásban.

Nem igazán értelek?

12. dominós (válaszként erre: 2. - Natus87)
2012. jún. 19. 21:47
Nemáááá! Én is betűrt pizsiben alszom télen, ha szexi, ha nem szexi, Józsim még nem reklamált, de ha szólna, akkor is betűrném, mert abba már ne szóljon bele, hogy nekem mi a jó.
2012. jún. 19. 21:43

Nos elég vegyes válaszokat kaptam eddig. Én mondjuk úgy vagyok vele, hogy nem akarom megváltoztatni a páromat. Persze van egy dolog, amit nagyon nem szeretek, s ezt elmondtam neki is. Ő igyekszik odafigyelni rá, én pedig igyekszem megszokni. Azt hiszem, hogy így rendben lesz a dolog. Neki is van olyan dolog, amit kevésbé szeret bennem, közölte is, s én is elkezdtem figyelni, hogy változtassak a dolgon. Szerintem ez így éppen megfelelő.


Ti mit gondoltok? : )

2012. jún. 19. 21:39

Halálraítélt kapcsolat az,amelyikben az egyik rákényszeríti a másikra az akaratát!


Legyen mindenki önmaga és próbálja meg elfogadni a másikat. Ha nem megy, akkor nincs értelem nyűglődni:)

Szerintem mindig lehet találni valamit ,ami nem tetszik, így mindig csesztethetnénk a párunkat, hogy ez nem jó, az nem jó. Meg kellene próbálni a jó dolgokat észrevenni.

2012. jún. 19. 21:34
Az alapvető jellembeli tulajdonságokat nem lehet megváltoztatni. Az van. Apróbb, mindennapi szokásokat lehet kialakítani vagy átalakítani. de, ha az illető szereti a másikat akaratlanul is átveszi a szokását, alkalmazkodik. De vigyázat! Ha ezt a "meghunyászkodásig" alkalmazkodik valaki, elveszti saját egyéniségét! Tehát, csak annyira várjunk el változást a másiktól, amennyire mi magunk is képesek vagyunk változni őérte bármi másban!:)
2012. jún. 19. 21:30
Nincs olyan ami ne tetszene a páromba. Egyébként ha lenne, akkor kérném, hogy figyeljen oda rá, ahogyan tud. Ennyi.
2012. jún. 19. 21:29
Csak ha tényleg olyan dolog, amit hosszútávon lehetetlen lesz eltűrni. És nem rendre utasítással, hanem kéréssel.
6. bertaerzs (válaszként erre: 1. - Leányzóka.)
2012. jún. 19. 21:28
A napokban én is hasonló témán gondolkodtam, de aztán jött a nagy vihar és elfújta a gondolatom, de most előjött. Van bizony, se szeri se száma a kifogásoknak - de ehhez sok idő kell, hogy kialakuljon. én allergiának mondanám, ami főleg a házastárssal szemben lép fel. Ellene nem sokat tehetünk, mert nem megváltoztatható (mint ahogy a saját hibáink sem)! csak tolerálni lehet, megbeszélni sem nagyon, mert ha évek alatt nem változott, ezután sem fog. Persze fiatalok esetében más a helyzet! na, ez az én tapasztalatom.
2012. jún. 19. 21:26

jah, én konkrétan elküldtem az illetőt fogat mosni, vazzeg de büdös a szád csatakiáltással...nem lett harag belőle, sőt...meg is szokta azóta kérdezni, h nem-e büdi a szája? valaki nem tehet róla, hiába mossa rendszeresen

a fogát csak büdös a lehelete

4. Poiu
2012. jún. 19. 21:26
Erdekes tema...de elegge relativ is...mi az, amiben megvaltoztatnad a masikat ( koszos gatyat szerteszet hagy, vagy vmi komolyabb dologban ) mert en ugy gondolom, a masikat ugy szereted ahogy van...minden nyugevel, hulyesegevel egyutt...en speciel semmiben nem valtoztatnam meg...ugy szeretem ahogy van...igy szerettem bele, igy fogadom el....ha vkit meg kell valtoztatni akkor az mar nem az igazi....egeszseges helyzetben ugyis csiszolodunk egymashoz..o is valtozik, en is valtozom...
3. 67c816cf2e (válaszként erre: 1. - Leányzóka.)
2012. jún. 19. 21:25

Mivel nincsenek tökéletes emberek, ezért persze, hogy van, de megpróbálom elfogadni, mint ahogy ő is az én hibáimat.

Egyébként meg, ha nagyon zavar simán megmondom neki...és meg is próbál rajta változtatni, ha tud. :)

2012. jún. 19. 21:23
Van!Télen betűrt pizsamában aludt.Nem túl szexi. :D Szóltam neki, már kitűri. :) Viszont a pizsamáról nem tudom leszoktatni. :D Elfogadtam.
2012. jún. 19. 21:20
Kíváncsi lennék, hogy mások hogyan állnak ehhez a helyzethez. Van olyan, ami nem tetszik a Párotokban? És ha igen, akkor megkéritek, hogy változzon? Vagy hogyan cselekedtek? Szerintem érdekes téma! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook