Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van olyan akinek refluxos a picije fórum

Van olyan akinek refluxos a picije (tudásbázis kérdés)


2017. nov. 27. 20:46
Kinőttük
18. aidaeva (válaszként erre: 16. - Wecuska)
2017. nov. 21. 17:08
Jelen... Ti mar kinottetek?
2017. febr. 17. 08:11
Senki?
2017. febr. 16. 18:20
Van esetleg valaki akinek babája refluxos,és fulladni is szokott?mit tesztek olyankor?
15. hnol86
2011. máj. 29. 07:40
Úgy látom ez fórum sajna meghalt. Szeretném újra indítani. 10 hetes kisbabám van. És sajna nagyon sokat küzdünk az tetéssal. Megállapitották hogy sújos refluxa van egy syndromával párosulva. Rengeteget küzdünk hogy egyen. Csak akkor udom megetetni ha alszik. Ha esetleg van hasonló gondokkal küzdő anyuka és szivesen beszélgetne velem irjon.
2010. márc. 12. 18:10
Szia!Az én kisfiam is refluxos volt!!Nekünk be vállt a poziciónált(A matraca fejrésznél meg van emelve)fektetés és a nutrilonal sürített tápszer!Segít a hason altatás csökkenti a félrenyelés kellemetlenségeit!Nálunk az segített igazán mikor el kezdtük a hozzátáplálást(4 hónaposan)!
2008. ápr. 14. 17:20
Mármint az egész ágy fejrészét megemeljük, nem pedig a baba feje alá teszünk valamit!
2008. ápr. 14. 17:19
A refluxos babáknál azért fordul elő fulladás, mert a gyomortartalom visszajön a nyelőcsőbe, és bejut a légcsőbe, ez okozza azt, hogy küzd a levegővételért. Ezen segít az, hogy a sűrűbb tápszer, illetve a szenjánoskenyérfa-kivonat, ami sűríti a tápszert, kevésbé tud visszafolyni a gyomorból, mint egy hígabb tej( anyatej), vagy tápszer. Ezen segíthet még az, hogy a babát nem vízszintesen fektetjük, hanem az ágy fejrészét megemeljük, a baba talpához pedig összetekert takarót, vagy törülközőt teszünk, így nem fog lecsúszni. Javulni fog a helyzet, ha már nem csak fekszik, hanem kúszik, mászik, és ha már kap szilárd táplálékot.
11. 3a0842d373 (válaszként erre: 8. - Nyuszika29)
2008. ápr. 4. 09:38

Szegény picike!

Remélem azóta is javulgat. Sok türelmet és kitartást nektek.

Szerintem ez a kinövés is folyamatos. Pl. tavasszal és ősszel a refluxosoknak rosszabbodnak a tüneteik. Talán most, 7 év körül mondhatom azt, hogy kinőtte. De azért figyelem őt és az étrendet is. Jóideje ráhagyom, hogy azt egyen, amit kíván. Aztán figyelem a reakcióit.

10. hpkati
2008. ápr. 2. 09:54

Sziasztok!

A reffluxos gyerekeknek a Beba HA/AR tápszert szokták felírni. Nekünk javított a helyzeten, de nem múlt el a panasz teljesen!

A gégeéretlenségre pedig a Vigantol-ból emelt adagot szoktak javasolni 2 csepp/nap.

Nekünk sajnos komoly problémáink vannak, de a refluxra és a gégeéretlenségre ezek jók voltak.

9. k.tünde78 (válaszként erre: 7. - Nyuszika29)
2008. ápr. 1. 09:07
Mit írtam előzőleg,nekünk akkor mondta a diagnózist a gasztro dokink,mikormár kinőttük,így gyógyszeres kezelés nem volt,csak helytállás(sírás-rívás,idegeskedés,nemalvás,állandó éberség).Szószerint lesz... a házi orvosunk.Javulni fog a helyzet majd ha már tud forogni,ülni,mászni,s mikor eljár már nagyon ritka eset lesz.Türelem.
8. nyuszika29 (válaszként erre: 5. - 3a0842d373)
2008. márc. 31. 20:05
nem fuldoklik egyszerűen nem vesz levegőt kaja után kb 1-2 orával de most 3 hete jol van uj rekord mert előtte 10 nap volt de nem könnyű borzasztó küzdeni nehogy gond legyen nektek mikorra nőtte ki mert nekünk 1-3 évet mondtak kivizsgálták a reflux is csak mozgás közben van csak,
7. nyuszika29 (válaszként erre: 6. - K.tünde78)
2008. márc. 31. 19:53
köszönöm a segítséget már azt hittem másnak nincs ilyenfajta refluxa effektive nem olyan sokat bukik a picim most pl.3 hete van korházba mert az utolsó elszürkülés elég durva volt és bevittük most nem kap gyogyszert és mégis jól van hála de már kezelték epilepsziásnak is ti kaptatok gyogyszert vagy csak helyt áltál amikor kellettén is ellátom azzal nincs is gond csak szörnyü az amikor fél percig küzdök hogy ujra vegyen levegőt
6. k.tünde78 (válaszként erre: 3. - Nyuszika29)
2008. márc. 31. 12:53

Hát sajnos nálunk is volt ilyen,míg elnem kezdett ülni éjszaka is elég sűrűn fuldoklott(magam mellett altattam és arra ébredtem ,hogy a gyerek a levegő vételért küzd),de azért azt mondanám,hogy nálunk a sugárhányás volt mindennapos,evés után 2 órával emésztetlenül jött vissza minden.Persze volt mikor hányás-fulladás kombinálva jött.

Én sajna orvosi segítség nélkül voltam kényszerű átvészelni ezt az időszakot,megoldásként kézben volt a gyerek.(a gasztroenterológusunk mondta el,hogy ebben a betegségben volt a gyerek ,mikor hozzákerültünk és elmondtam a kisdedkori problémánkat)

Elsősorban magad kell megnyugtatni,hogy-ha baj van legyen a helyén a lélekjelenléted és az előttem szólóval eggyetértve sztem is jó dr. választani,aki foglalkozik is a problémával.

5. 3a0842d373 (válaszként erre: 4. - 3a0842d373)
2008. márc. 31. 09:46

Most 7 éves lesz a leányzónk, alapvetően kinőtte, de zsigerből még odafigyelek az ételek párosítására.

Ja, még valami.

Amikor fuldoklott, a gyerekorvos tanácsára erősen az arcába kellett fújni. Így az egyik inger kioltotta a másikat. És be is vált.

Amúgy a mi első gyerekorvosunk azt mondta, amikor panaszkodtam a fuldoklás-elszürkülés miatt, hogy nyugodjon meg anyuka, gondolkozzon pozitívan.

Le is váltottuk. A második drnénink kijött a gyerekhez hétfőn, megnézte, megbeszéltünk mindent, adott egy rakás beutalót és szombat délre ott volt a kezünkben a diafnózis és a megoldás is. Tündéri, nagymamatípusú drnő.

4. 3a0842d373 (válaszként erre: 3. - Nyuszika29)
2008. márc. 31. 09:42

Igen, pont ilyen volt nálunk is. Speciális tápszert kapott, ami megkötötte a savat (a nevére nem emlékszem már, de szentjánoskenyérfamaggal dúsított por volt, de nehezen kakilt tőle) és a vegyes étrendnél is vigyázni kellett az ételek megválogatásánál. Citrom, paradicsom és egyéb savanykás étel tiltólistás volt.

De:

háztartási keksz, banán, szénsavmentes ásványvíz pl. mind köti a savat.


Ezek szerint nem csak étkezéskor jön elő a fuldoklás? Mit szeretnél még tudni?

3. nyuszika29 (válaszként erre: 2. - K.tünde78)
2008. márc. 30. 21:48
3 hónapos és megállapították,hogy refluxos meg azt, hogy picit puha a gégéje olyan gondom van hogy a picimet már sokszor vizsgálták nem találnak nála mást csak ezt de gond az hogy néha elszűrkül és nem vesz levegőt ezt a refluxal magyarázzák nálatok volt ilyen
2008. márc. 29. 06:10

Szia!

Az enyém az volt(most 2 éves már),kb 1éves koráig okozott gondot,főleg,hogy a gyerek orvosunk nem törődött vele.Állandóan azt mondta,hogy lezabáltatom a gyereket,azért hány.Mire lennél kiváncsi?

2008. márc. 29. 02:04
Van olyan akinek refluxos a picije

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook