Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van olyan, aki utálja a karácsonyt. Miért? fórum

Van olyan, aki utálja a karácsonyt. Miért? (beszélgetős fórum)


1 2
57. n.diamond (válaszként erre: 1. - Andi6020)
2012. nov. 15. 07:29

Én csak annyira nem szeretem, mint Te. Hasonlóan,mint minden ünnepet, amikor kötelező örúlni, és szeretni a másikat.Ráadásul a nyűgös ajándékozás, amikor már nem figyelünk arra, hogy az ajándékozott örúl-e az ajándéknak, csak legyünk túl rajta.

Amíg a gyerekek önfeledt, rajongását, várakozását, örömét látod,addig szép a karácsony.

56. 782fb70168 (válaszként erre: 55. - Minocska)
2012. nov. 14. 21:00
Igy van, Te egèsz evben szereted à gyerekeidet nemcsak karacsonykor. Megertelek. Utälom apadat, ne haragudj! Hogy lehet ekkora paraszt?!? Nemcsodalom,ha Mär nemtartod vele à kapcsolatot..
2012. nov. 14. 20:15

Jó nagyokat játszunk a csajokkal, de nem a karácsonyt szeretem, hanem őket. És máskor is ugyanezt csináljuk, csak ilyenkor vigyázni kell, ne borítsam fel a fát. Sokkal jobban élvezem, ha nyáron kikerekezünk a határba, 20-30 kilométerre, viszünk kaját, innivalót, elheverünk a fűben, és vitatkozunk, mire hasonlítanak a felhők. Útközben megszámoljuk a nyulakat, őzeket. Idén 85 nyulunk volt, ebből 8 hülye. A hülye nyúl amelyik ül az úton, 1-2 méterre bevár minket, majd lélekszakadva szalad előttünk hosszú métereken keresztül. Őzet sajna csak 12-t láttunk. Tavaly több, mint 70 volt. Ez a nyavalyás vadászoknak köszönhetjük. Tavaly állandóan piszkáltak, hogy nem bringázzunk, mert ők vadásznak. Én meg mondtam,, hogy ne vadásszanak, mert mi kerekezünk. Idén egy vadász sem volt. Túlvadászták a vadállományt, ráadásul alaposan le is büntették őket. Idén nyugi volt. Még rókát is láttunk. Na ez nagyobb élvezet, mint a karácsony. Olyankor nincs kötelező ünnepi hangulatom. De ha este nagy pelyhekben esik a hó, miközben fényesen ragyog a hold, én állok a szakadó hóban, akkor ünnepel a szívem. Ilyenkor szoktam ellejteni a szeretem a havat táncot.

A szülinapokat is utálom. Azt is az apám miatt. Dettó karácsony, azzal megtetézve, hogy még a szülinapi tortámat is befalta, bele evett mindenbe, én meg már annyira undorodtam tőle, hogy egy falatot sem bírtam enni abból, amihez hozzányúlt. Persze a tortát is a nagymamám hozta magával jó messziről. Alaposan megutaztatta. Ajándékot is csak tőle kaptam. Bugyit és zoknit. Erre volt pénze, de én úgy örültem neki, mert szeretettel adta. Aztán elmaradtak a torták úgy 10 éves koromban. Megkértem, hogy ne hozzon többet.

De a karácsonyban az is bosszant, hogy a szeretet ünnepének nevezik. Mintha csak akkor kellene szeretni, összejönni a szívünknek kedvesekkel. És mindenhol azt nyomják, hogy gáz ilyenkor egyedül lenni. Miért? Egész évben nem ugyanolyan gáz?

54. 782fb70168 (válaszként erre: 52. - Minocska)
2012. nov. 14. 20:00
Szia! Nagyon sajnallak,h egy ilyen barom apad van. Igy johogy utalod à karacsonyt... En hala nemigy nottem fel,de eltudom kepzelni... Remèlem,h legalabb à gyerekeid miatt "szereted" a karit...
53. 7d6739e46c (válaszként erre: 52. - Minocska)
2012. nov. 14. 19:55
basszus,ezt elképzelve olyan lehetett mint valami angolhumorú,groteszk bohózat!de gáz!!!sajnálom
2012. nov. 14. 19:50

Na, gondoltam felfrissítem ezt a fórumot, hogy legyen hová írniuk azoknak akik nincsenek odáig a karácsonyért. Én nem szeretem a karácsonyt. Gyerekkoromban nagy kamu volt. Már akkor sem vettem be a szeretet ünnepét. Apám az első órában lerészegedett, és állandóan basztatott bennünket. Még nevetni sem volt szabad, mikor beájult, nehogy felébresszük. Ajándékot sem kaptunk, ami azért egy gyereknek igen keserves. Pedig nem akartunk hatalmas nagy dolgokat, valami apróságnak is örültünk volna. Kaja sem volt, csak néha egy kis bejgli. Amit apám felfalt előlünk. A szünet után meg hallgathattam, milyen volt a többiek karácsonya. És még a tanárok is megkérdezték, ki mit kapot, és fogalmazást kellett írni a karácsonyról. Mennyit kamuztam! Az évek alatt kialakult bennem egy ösztönös írtózás mindennemű "kötelező" családi ünnep iránt. Pedig szerető férjem van. Utálom, mikor már 2 hónappal karácsony előtt szúrópróbaszerűen tudakozódik, mit szeretnék. Semmit. Erre vesz nekem valami aranyat. Van két lányom, nekik igyekszem karácsonyi élményt nyújtani. Ők szeretik is.

Totál kiakaszt, hogy már másfél hónappal az esemény előtt elkezdik rám önteni a sok nyálas karácsonyi dalt. Van egy-kettő, amit szeretek. Rövidebb ideig elhallgatom. De másfél hónap sokk belőle. (Szándékos a két k.) Hiába zárom el a rádiót, ha bemegyek egy boltba, biztos zeng a száncsengő.

A karácsony rajongóktól elnézést kérek, de nem szeretem ezt az ünnepet. (De elnézést kérek a húsvét rajongóktól is.)

51. syria (válaszként erre: 49. - Ba6e61ec64)
2009. dec. 28. 08:06
Esett Pesten, de karácsonyra hála az égnek eltűnt.
2009. dec. 27. 16:49
Igen , biztossan pl ; a hajlektalanok , akiknek nincs penzuk,akik kenyszerusegböl egyedul vannak , akik belefaradtak az eletbe.......stb
49. ba6e61ec64 (válaszként erre: 48. - Syria)
2009. dec. 27. 16:49
Fekete karácsony?Ott nem esett a hó?
48. syria (válaszként erre: 46. - 3cf80f2b78)
2009. dec. 27. 16:46
Igen! Ráadásul a havat is megúsztuk (sajnálom, ha sokan nem örültek a "fekete" karácsonynak), olyan jó volt száraz úton letudni a látogatásokat. És mostantól hosszabbak a nappalok. Január, február: itt a nyár!
47. ba6e61ec64 (válaszként erre: 46. - 3cf80f2b78)
2009. dec. 27. 16:01
Ja és hanyan?:-)))
2009. dec. 27. 15:59
Hurrá,túl vagyunk rajta!!!!
2009. dec. 27. 15:43
én utálom a karácsonyt,mert eszembe jut,hogy csonka családban nőttem fel,és mennyire hiányzik apukám :(
2009. dec. 27. 15:24
Végre ez is elmúlt!
43. ba6e61ec64 (válaszként erre: 37. - Kakukkfű)
2009. dec. 25. 10:08
Hasonlóan jártam,csak én voltam hülye,voltam?
2009. dec. 25. 10:05

anyukám...


mert egyedül van,hiába mondjuk neki,hogy jöjjön hozzánk,nem....:((((

41. caravell (válaszként erre: 40. - Caravell)
2009. dec. 24. 08:30
mármint a szeretteik, hozzátartozóik
40. caravell (válaszként erre: 33. - Toprengo)
2009. dec. 24. 08:29
Ti nem a Karácsonyt gyűlölitek, hanem azt, hogy ilyen helyzetben vagytok és nem tudtok felhőtlenül örülni a Karácsonynak. Ezek a problémák mulandóak. De tegnap elgondolkoztam azon, hogy meghalt az a kismama H1N1ben és hányan meghalnak Karácsonykor.... ők soha nem tudják ezt elfelejteni, ők tényleg gyűlölhetik ezt az ünnepet!
39. syria (válaszként erre: 37. - Kakukkfű)
2009. dec. 24. 08:14

Nyugi, ha nem karácsony lenne, akkor is ilyen szarul éreznéd magad a szakítás miatt.

A minap a TV-ben egy nő (talán pszichológus) nagyon okos dolgokat tanácsolt azoknak, akik szenvednek attól, hogy karácsonykor egyedül vannak:

- vegyen magának olyan ajándékot, amiben öröme telik

- készítsen terveket a következő évre

- szépen terítsem meg, és gondolja azt, hogy aki hiányzik, az ott eszik vele szemben.

És hasonló, szerintem jól használható pozitív dolgokat, de a többit elfelejtettem.

2009. dec. 24. 00:12
kakukkfü-sajnálom hogy igy alakult most neked a Karácsony de ne keseredj el tul lehet élni valahogy!kitartást!
2009. dec. 23. 22:48

Én nagyon félek a mostani karácsonytól.

Már december eleje óta próbálom magam felkészíteni a magányos,szomorú napokra.

Szeptemberben lett vége az 5 éves kapcsolatom.

2 és fél hónapja költöztem haza az expáromtól.

Nagyon nehezen tudom feldolgozni a szakítást.

Szinte percenként gondolok a múltra vele.

Tavaly ilyenkor boldogan készültünk.

Még elevenen látom a mosolyát,szinte hallom a hangját.

És most itt ülök magányosan,és még karácsonyfát sem díszítek.

Sajnos már most tudom,hogy depibe fogok esni,és sírni fogok.

...soha nem volt még ilyen szörnyű a karácsonyom!

36. Toprengo (válaszként erre: 34. - P1982)
2009. dec. 23. 22:44
Ez van, nekünk úgy látszik, ez jár.
2009. dec. 23. 22:25

Utálom a karácsonyt, mert tavaly a férjem nem fogadta el az ajándékot, mondván, ő nem készült semmivel...

februárban kiderült, csak nekem nem, a barátnője azért kapott ezt-azt...

szóval gyűlölöm azóta a "szeretet ünnepét"!

a gyerekek miatt azért próbálok holnap kitartani...

34. p1982 (válaszként erre: 33. - Toprengo)
2009. dec. 23. 17:43
Ez elég gáz!!! Nagyon sajnálom!
2009. dec. 23. 17:32

"Mindenkinek olyan a karácsony, amilyenné teszi magának!"

És mi van akkor, ha az embert karácsony előtt két nappal kirúgják a munkahelyéről? Akkor hogy ünnepeljen?

A párommal ezt tette a főnöke. Na szevasz, szép karácsonyi ajándék. Amúgy is szarul állunk anyagilag, de most legalább megvan a lehetőségünk rá, hogy éhen is haljunk.

Hát én bizony gyűlölöm a karácsonyt, és ezt vállalom.

32. p1982
2009. dec. 23. 15:44

Én akkor utáltam meg a karácsonyt, amikor elkezdtem dolgozni a kereskedelemben. Jönnek a vevők, mindenki ideges, rohangál, nem tudja mit akar, és nem gondolnak bele, hogy a kereskedő is ember. Idén gyeden vagyok karácsonykor az ikreimmel. De a férjem is a kereskedelemben dolgozik. Benne van az üzleti etikettben, hogy ha 7-ig van nyitva a bolt, akkor 6:59-kor még be kell engedni a vásárlót. Persze mindig ilyenkor érkezik egy olyan ember, aki még fél órát vásárolgat, mert ráér. Nem gondol bele, hogy azt a dolgozót otthon várja a családja.

Talán most a manóink miatt más lesz ez az ünnep. Mi nem ajándékozunk senkinek. A babák kapnak egy-egy kislabdát és ennyi. Viszont a rokonok hozzánk is bejelentkeznek, mert máskor nem érnek rá, és nem mondhatom nekik, hogy nem nézhetik meg az unokáikat, keresztgyerekeiket.

31. Anka71 (válaszként erre: 27. - 673567bc24)
2009. dec. 23. 11:50

Tényleg nem okoskodni akarok, de: nem kell ennek feltétlenül így lennie.

Náunk pl. nagyon érdekes dolog van: nagymamám halála után egyedül maradt az egyik nagynéném. Egy szurkapiszka, megkeseredett, tetejébe még amolyan lila agyú "kékharisnya" is. Soha nem volt férjnél, gyereke sincs. Anyu persze minden évben hívja magához (hiszen a testvére). Én pedig EZÉRT nem megyek az anyámhoz karácsonykor. De ez az én döntésem. Hív minket, de én úgy döntöttem, hogy köszönöm, inkább itthon leszünk a férjemmel és a lánykámmal. Mert nekem ez a kedves rokon nőszemély fél perc alatt felcseszi a vérnyomásomat. És én utálom magam olyan ember társaságában, aki mellett félig kieresztett karmokkal kell ülnöm, hogy mikor mar belém.

Anyámmal viszont nem akarja őt magára hagyni ünnepen. Hát legyen így. Én összejöhetek anyámmal máskor is. A döntés az én döntésem volt, és nem bámulok egy utált rokont.

30. Bucóka20 (válaszként erre: 29. - 673567bc24)
2009. dec. 23. 09:16

Úgy látom egycipőbe járunk.:):S

Nekem is itt van anyum pasija,és utáljuk egymást,vagyis én nem,mert nem tudok utálni,de ő utál engem,így nekem se a kedvencem.:o)

Azt mondjuk én nem mondaném,hogy utálom a karácsonyt,de mivel az én szüleim elváltak,így minden évben a rohangálásról szól,hogy mindenhol ott legyek.Nem kell,de szeretnék mindenhol ott lenni.Még erre jöt sajnos!:(,hogy 1 hónapja meghalt mamám,így anyum felköltözött papámhoz,mert nem tudná elllátni magát,én meg maradtamm itthon anyum palijával (meg barátommal),de barátomnak is van családja hozzájuk is megyünk,szóval kész káosz ez a karácsony.Szomorúan és irigyelve nézem bnőmet és családját,hogy ők EGYÜTT készülnek a karácsonyra,és nem is mennek sehova,főleg nem Szenteste...brr:) Ehez képest én meg olyan leszek mint egy gyalog kakukk.

De mindent félretéve..különösebb bajom nincs vele:)

29. 673567bc24 (válaszként erre: 28. - D6b9aea69c)
2009. dec. 23. 08:31
én speciel,anyám faszijára gondoltam,akit utálok!Hogy miért kell vele találkozni?mert jön át anyámmal,még sem mondhatom neki,hogy húzza el a csíkot?!
28. d6b9aea69c (válaszként erre: 27. - 673567bc24)
2009. dec. 23. 08:29

erről beszéltem, hogy miért kell a "kedves" rokonokkal találkozni? ki írja elő??



na én mentem, ennek a beszélgetésnek nem sok értelme van, további jó csevegést mindenkinek! :-)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook