Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van okom félni? fórum

Van okom félni? (beszélgetős fórum)

29. ILI. (válaszként erre: 15. - Gubóka)
2011. márc. 4. 20:59
Én csak próbáltam tanácsot adni, bocsáss meg ha rosszul sikerült, igazán restellem a dolgot. Azt hiszem többet ide se írok...
2011. febr. 27. 23:52

Szia Nomm

figyelj,szerintem a házatokba biztos nem fognak betörni! túl kockázatos lenne az nekik ezek után!

nem tudhatják ők,hogy nektek milyen kapcsolataitok vannak a rendőrséggel.Nem mernek.

Inkább figyelj arra,hogy ne egyedül menj az utcán,ha mégis muszáj,szerezz be tényleg önvédelmi eszközt(ne fegyvert!)kutyust se vidd egy darabig sétálni.Legfőképp ha a rendőrség személyleírást kér,ne adj meg pontosan semmit,abból lehet a legnagyobb bajod ha vallomásod miatt megtalálják őket.

Sajnálom,hogy ilyenbe keveredtél!Vigyázz magadra!magatokra!

2011. febr. 27. 22:02

űköszi a sok hozzászólást:)

egyébként családi házban lakunk, van egy nagy berni berni pásztorunk az udvaron, és a kis yorki a házban.

annyi jó van, hogy a yorki tuti jelez, de nem tud megvédeni, még akkor sem ha akar. a kinti kutyával meg bárki bármit tehet. elkábíthatják, kaját adhatnak neki... hiába van zárva a kapu, bejutni nem nehéz.... de nem csak hozzánk, mert ahova nagyon be akarnak menni, oda sajnos betudnak:S

A pisztolyt azért nem tarton jó dolognak, mert az fordítva is elsülhet. mind1... ha gond lesz bízom benne hogy jelez a kutya, és hívom a rendőrséget, már ha akkor jönnek,ha itthon vagyunk... már ha j9önnek egyáltalán. lehet hogy túlizgulom:((::(... remélem.

csak ha napközben jönnének ha nincs itthon senki... akkor a kutyát el is vihetik...:S áh... de nem lessz semmi baj... remélem...

26. Gubóka (válaszként erre: 25. - 07c4794583)
2011. febr. 27. 21:56

szemuveges vagyok. :D


nem, ez ilyen borsspre marhasag. passz nem tudom biztosan.


haz pisztollyal löttem 10 méteren. odáig azert ellátok, annyira vaksi nem vagyok :D

25. 07c4794583 (válaszként erre: 24. - Gubóka)
2011. febr. 27. 21:55

a rövidlátás szemüveggel korrigálható, nem mondták még? :)


amúgy ha nem látsz, akkor hogy lőttél? :s


jahát rendőrségi spré, nem könnygázágyúnak hívják véletlenül? :DD

24. Gubóka (válaszként erre: 23. - 07c4794583)
2011. febr. 27. 21:43

a rendőrségi spray meg a aktnia kivétel. 10méterrol is hatasos. csak szellel szemben nem jo moka :D egyik haverom jart egy rendor lanyaval, az kapott ilyet apukatol. mondta a srac hadd probalja ki, mondta apuka h akkor ko kovon nem marad :DD


hat, tudod mit? remelem soha egyikunknek se kell semmi ilyenhez folyamodnia :)


Az biztos h h ozzád benem törénék sose, rövidláto is vagyok lol mire eszrevennem a riaszto pisztolyt nekem annyi lenne :DDDDDDD meg amugyse vagyok egy betörö alkat :D

23. 07c4794583 (válaszként erre: 22. - Gubóka)
2011. febr. 27. 21:38

a szomszédomhoz meg 30 perc múlva jöttek ki, pesten... (ő konkrétan tényleg kimászott az erkélyen és elmenekült).

négy perc bőven elég benyomni egy ajtót és bejönni.


nekem a fegyver nagyobb biztonság, mint a kutya. a kutyát is agyoncsaphatják, aztán gyászolhatom azt is.


az éles lőfegyverben, mmint pisztoly, nem annyira hiszek, de a gázpisztolyban igen, az ijesztő. ha a másiknál rendes pisztoly van, akkor amúgy sincs esélyed. de ha nem, akkor a gázpisztollyal ő lesz fenyegetve, nem te az ő késével vagy az ácskapcsával. márpedig szerintem az utóbbi dolgok betörőknél jóval gyakoribbak, mint a parabellum :)


a sprékkel az a gond, hogy közel kell menni vele, 2 méterről már nem érsz el semmit.


na mindegy, te kutyát veszel, én meg nem, nem vagyunk egyformák.

22. Gubóka (válaszként erre: 20. - 07c4794583)
2011. febr. 27. 21:33

a rendőrség nem 15perc alatt er ki ilyen esetben. van ismerösöm aki rablashoz riasztott cirka 4 perc alatt kint voltak. es nem pesten hanem az istenhatamogott erdoben.


nem vitazni akarok ne ertsd félre. pontosan ezert irtam h nem tartanek fegyvert olyan esetben sem h jartam lőni. mert ahhoz h ha arrol van szo biztonsagosan tudj tuzelni stb nem keves gyakorlat kell.


és sokat ersz vele, ha elé lösz a födlre es kozbe kirantja a fegyvert és lelő..


amugy meg mi a jobb. veszel egy kutyat eltartod. sok pénz de nyugodtan alszol, vagy stresszel orokké. valamit valamiert.


ha meg kert van a kutya ugyse a lakasban van gondolom a yorkiet meg nem rakjak ki a fagyba :DD


és van fogalmam a kutyatartasrol képzeld :) de meg mindig szerintem ez a legbiztonsagosabb megoldás.


a masik ami még jo, a rendőrségi "bors spray" mondju kazt csak ismerössel lehet szereztetni szerintem, az olyan h fujod és szaladnod kell a masik iranyba mert vagy 10percig nem latsz ha szemedbe megy :DD

2011. febr. 27. 21:26

természtesen nem rálőnék a fegyverrel, hanem ráfognám, és közölném, hogy ne jöjjön közelebb, mert megbánja.

ha ezek dacára megpróbál beljebb jönni vagy megtámadni, az már nem a piti kategória, annak odalőnék elé a földre.


sztm az, hogy lőni jártál, nem jelenti, hogy tudod, milyen megtámadva lenni. az embernek kb tizedmásodpercei vannak cselekedni. ha a másiknál kés vagy vagy ilyesmi, akkor csak futni van esélyed - de egy lakásban hogyan? - vagy valami eszközzel felvenni a harcot.


egyébként sztm kb 0 esélye van, hogy ilyen piti rablók megpróbáljanak bemenni oda, ahol tudják, hogy emberek vannak, de HA megtörténik, én nem szeretnék üres kézzel ott állni.

20. 07c4794583 (válaszként erre: 19. - Gubóka)
2011. febr. 27. 21:21

de neki egy yorkija van. most vegyen egy kuvaszt, álljon neki a két kutyát összeszoktatni, meg amúgy van fogalmad, mibe kerül egy nagytestű kutyát normálisan tartani?


aha kihvívod a rendőrséget. a 15 percben, amíg kijönnek, meg leülsz pasziánszozni a számítógéphez. :))

19. Gubóka (válaszként erre: 16. - 07c4794583)
2011. febr. 27. 21:14

képzeld el, betörnek hozzád. félsz az életedért félted a családod. fegyver van a keezedben, persze megvédheted magad vele. le tudsz lőni valakit? persze hogy védd a családod igen. de mivan ha mellé lősz vagy megse tudod megtenni, csak fokozod a feszultseged annak a lehetőséged h a te életed elvegyék. a fegyver a filmekben tök jo megoldas.

de az életben kozel sem olyan egyszerű. én több éen át jártam lövészetre, sportlövészkedtem, és nincs az a pénz vagy körülmény h fegyvert tartsak otthon..


egy nagy látványos hazorzo aki tenylegesen betolti a funkciojat és ki van képezve, tökéletes megoldás, az álkamera is, és a mozgás érékelős világitas. ha kigyullad egy ket reflektor a kertben, elszaladnak a betörök szinte biztos :) ha meg nem ott a hazorzo.


és a kérdésedre álaszolva, nem nem ugrok ki pizsamaban az ablakon, hanem hivom a rendorseget

18. Bcicus (válaszként erre: 16. - 07c4794583)
2011. febr. 27. 20:58
Ugyan már. Ezek pitiáner rabók. Olyan helyre mennek ahol nincs senki. Egy fegyver pedig akármilyen is sülhet el rosszul.
2011. febr. 27. 20:56
Egy jókora házőrző meg egy álkamera a bejárat fölé.
16. 07c4794583 (válaszként erre: 15. - Gubóka)
2011. febr. 27. 20:54
márpedig ha fenyegetve érzed magad, mert kétes elemek vannak a szomszédodban, nyugodtan tarthatsz otthon fegyvert. nem kell elvinni sehova, de bizony jól jöhet, ha az éjszaka közepén feszegetni kezdik az ajtódat. vagy te mit csinálnál, kiugrasz pizsámaban az ablakon, és elszaladsz? hm?
15. Gubóka (válaszként erre: 14. - ILI.)
2011. febr. 27. 20:51

neharagudj de felnevettem ezen. háziőrizet? pont arra van embere és pénze a rendőrségnek h lehetséges talán megsem történő büntényhez állítsanak embert a napi 24 órában..háziőrizet gondolom olyan esetben jár ha megfenyegettek valakit h megölik stb..


amit én tudok ajánlani, egy jó nagy örzővédő kutya. rengeteg esetben ennyi pont elég.


h lehet fegyvert ajánlani? könyörgöm ez nem amerika..

14. ILI. (válaszként erre: 11. - 79e4e6154d)
2011. febr. 27. 20:45
Megértem, hogy aggódsz, lehet ezt is el kellene mondanod a rendőrségen. Lehet kapnál házi őrizetet. Ki tudja, vagy valami hasznos tanácsot. Nem árt ha érdeklődsz szakemberektől.
13. 07c4794583 (válaszként erre: 11. - 79e4e6154d)
2011. febr. 27. 20:40

hát ne hagyjátok otthon egyedül a kutyust...


ami sokat segít, azok a mozgásérzékelőhöz kötött reflektorok, a szomszédaimnak fényár borítja el a házát meg a kertjét, ha átsétál egy cica :o)


persze a riasztó sem árt.


én mindenképp vennék jól egy gázpisztolyt is.

12. Bcicus
2011. febr. 27. 20:38
De ezek szerint nem kapták el őket a rendőrök, ha elsétáltak melettetek utána. Valszeg nem is tudják, hogy bejelntést tett valaki.
2011. febr. 27. 20:37
Csak sajnos nem érek vele semmit, hogy jól cselekedtünk, ha most minket vesznek célbe... sajnálom, de igy gondolom. Igazából attól félek, hogy ha betörnek elviszika kutyámat:(:(:( lehet viccesen hangzik, vagy nem tudom, de van egy kis yorkim, akit nem nehéz megfogni, és elvvinni... :S. Remélem nem lesz semmi baj... remélem....
10. 5758a48989 (válaszként erre: 1. - 79e4e6154d)
2011. febr. 27. 20:34

Kedves Nomm!


Amit tettetek az bátor és példamutató! A következményeket pedig nem lehet kiszámítani, hiszen "ki mit hozott otthonról" mondja a mondás.

Mindenképpen imádkozom azért, hogy a rablást elkövető emberek megbánják tettüket, és félelemből ne kövessenek el egy újabb bűncselekményt! Mást egyenlőre nem tehetünk azon felül, hogy minden óv intézkedést megtettetek nem csak a betörés észlelésével kapcsolatban, hanem a a magatok védelmével kapcsolatban is!


Nem voltatok közömbösek! Azt tettétek, amit tennetek kellett!

A Legjobbakat Kívánom Nektek Tiszta Szívemből! :)

2011. febr. 27. 20:33
Szeretek az esőben sétálni, mert ilyenkor senki nem látja, hogy sírok! Jó lenne ha szakadna...!:((
2011. febr. 27. 20:32
Egyébként nagyon helyesen cseledtetek.
2011. febr. 27. 20:31

Ja értem. A legtöbb betörő azért nem támadna emberre. Ráadásul a történtek fényében ha bármit elkövetnének ellenetek, első számú gyanúsítottak lennének. Ennyi eszük azért csak van...


Zárjátok az ajtót, vegyetek nem engedélyköteles fegyvert, de ha gyerek van a házban, zárjátok el. A kutya is elég komoly visszatartóerő szerintem.

6. 79e4e6154d (válaszként erre: 4. - 07c4794583)
2011. febr. 27. 20:29
Igen... sajnos van... nem messze laknak tőlünk, legalábbis szerintem, mert már nagyon sokszor láttam őket errefelé...
2011. febr. 27. 20:28

Igazából szerintem tudják... Épp a kutyával voltunk az erdőbe, és sétálgattunk, amikor ugatni kezdett, néztük hogy mit, de erre ők is odafigyeltek. Láttak is, és ez 100%. Mi elmentünk gyorsan onnan, felhívtuk a rendőrséget, és már az úton voltunk, amikor elmentek mellettünk, utánunk is fordultak.

Aztán mentünk be a kapun, amikor megint elmentek mellettünk, és nézték is hogy hova megyünk be. Nah most ha ezek után megkeresi őket a rendőrség, nem lesz nehéz kitalálni, hogy ki tehette a bejelentést.

Csak ilyenkor az a gáz, hogy basszus mit csináljon az ember????? Ha lát bármilyen bűncselekményt, beleszóljon, vagy mintha nem látott volna semmit?:S mert ha beleavatkozunk, mint pl most, most félhetek... de ha nem szólok, akkor azzal sincs megoldva:(

2011. febr. 27. 20:28
Miféle emberek? Ha tudod, hogy kik ők meg mit tudnak, akkor csak tudod,hogy van-e okod félni tőlük.
3. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - 79e4e6154d)
2011. febr. 27. 20:25
Gratulálok, hogy megtettétek! Hogy van-e félnivalótok, nem tudok semmit mondani erre. Isten tudja.
2011. febr. 27. 20:23
Gondolom ők nem tudják,h tettetek bejelentést.Sokan autóvezetés közben látnak meg gyanús alakokat és nyugodtan tesznek bejelentést a rendőrségnek.Zárjátok be az ajtókat jól...
2011. febr. 27. 20:18

Ma délután bejelentést tettünk a rendőrségre egy betöréssel kapcsolatban...

Épp az erdőben sétáltunk, amikor láttuk hogy gyanus emberek éppen egy félreeső nyaralót rámolnak ki. A gond csak ott kezdődött, hogy ők láttak minket, és azt is tudják hol lakunk. Én eléggé félek... Szerintetek lehet ennek következménye? :S

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook