Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Van okom félni a fa kidőlésétől? fórum

Van okom félni a fa kidőlésétől? (beszélgetős fórum)


13. syria
2013. szept. 10. 12:11

jav. 11. hsz.: "eltúlzott félelmem miatt"


Szóval várjam ölbe tett kézzel, amíg bekövetkezik a baj?

2013. szept. 9. 18:37
Nekünk is a tűzoltók vágtak ki a fát!!!!
11. syria (válaszként erre: 10. - Fiúsmami)
2013. szept. 9. 18:18

A Pimasz Úr jó ötlet. :)

A tűzoltókkal szerintem ráfaragnék. Mivel nem erdészek, nem hiszem, hogy felvállalnák a (fa)döntést a hirtelen eltúlzott félelme miatt. Talán még el is marasztalnának, hogy ok nélkül hívtam őket. (Idén már másodszor. Igaz, az első esetben elmondtam: nincs közvetlen életveszély.)

10. Fiúsmami (válaszként erre: 9. - Syria)
2013. szept. 8. 14:03
Kihívnám Pimasz Urat :).Beszélnék vele ,és elmondanám mennyire félünk ,hogy rádől a házra és ha rádől akkor sajnos minden kárt ráhárítanak.De a legegyszerűbb ,egy nagyobb vihar után sírva felhívnám a tűzoltóságot,hogy a szomszéd fája mindjárt rádől a gyerekszobánkra.Azok ilyenkor nem nagyon mérlegelnek.Dől a fa kivágják ,kész!
9. syria (válaszként erre: 7. - Mmacus)
2013. szept. 8. 12:13

Ezt találtam:

A helyi önkormányzatok településükre vonatkozóan ugyan önálló rendeletben, vagy helyi építési szabályzatukban rendelkezhetnek az ültetési, telepítési távolságokról, de a lehetőséggel sok önkormányzat nem élt.

Ennek hiányában elvileg a telken bárhol ültethető növényzet.

Feltétel, hogy az a szomszédos ingatlan tulajdonosát, használóját nem zavarhatja (árnyékolás, kilátás zavarása, telekre átnyúló ágak, gyökerek, épület alá növő gyökerek, épületre ráhajló ágak, épületen végzendő felújítási munkát akadályozó növényzet) ingatlana használatában, birtoklásában nem korlátozhatja, épületében kárt nem okozhat.

Egyéb szabályozás híján, magánterületen az alábbi ültetési távolságokat kell betartani:

■ 1,5 méternél alacsonyabb sövény, bokor a telekhatártól 0,5 méter, épülettől 2 méter

■ 1,5 m-nél magasabb sövény, bokor, 4 m-nél alacsonyabb fa telekhatártól 2,0 méter, épülettől 3 méter

■ egyéb fa (diófa és magasra növő, terebélyes fák kivételével) t elekhatártól 3,0 méter, épülettől 4 méter

■ diófa és magasra növő, terebélyes fák telekhatártól 5,0 méter, épülettől 7 méter

távolságban helyezkedhet el.


Ki, hogyan venné rá a szomszédasszonyt, hogy békésen, jogi útra terelés nélkül engedje - a saját költségemre - kivágatni.

8. syria (válaszként erre: 7. - Mmacus)
2013. szept. 6. 14:09

Kizártnak tartom, hogy a telekhatártól fél méterre álló, 10 méteres fa megfeleljen bármilyen rendeletnek.

A felső ágak pedig 2 méterre átnyúlnak a telkemre, teleszemetelve a hátsó teraszt. Nem győzöm takarítani a rengeteg tobozt, tűlevelet, ami mivel örökzöld a fa, folyton hullik. A lakásomban egész évben karácsony van, mert mindig kerül be tűlevél. :(

7. mmacus (válaszként erre: 6. - Syria)
2013. szept. 5. 18:54
A fák és bokrok telekhatárhoz mért ültetési távolságát központi intézkedés hiányában helyi önkormányzati rendelet szabályozza. Ha ennek megfelel az a bizonyos fenyő, nem hiszem, hogy tudsz tenni bármit.
2013. szept. 5. 18:49
Sehol senki? :(
2013. szept. 4. 22:41

Megpendítettem a szomszédasszonynak a dolgot. Annyira kiakadt, hogy elpanaszolta egy másik szomszédnak, aki visszamondta: az a fa akkor lesz kivágva, ha ő maghal. Hosszú életet kívánok neki. A fának viszont mennie kell, mert az otthonom biztonsága fontosabb, bármilyen csodálatos, szülőhöz kötődő fenyőnél.

A probléma nem új keletű. (477: 2010.01.30; 1275: 2012.04.06)

Még nem tudom hogyan, csak sejtem milyen eszközökkel, de el fogom érni, hogy ne kelljen rettegnem.

Ha a 20-30 évvel ezelőtti klímát élvezhetnénk, egy percig nem fájna a fejem. De most???


Valaki tudna segíteni valamilyen jogszabállyal?

2013. szept. 4. 18:20

Nincs megdőlve, csak kétszer olyan magas, mint a házam, amitől 4,5 méterre van.

Úgy tudom, a fenyő gyökere nem lefelé megy, hanem vízszintesen terül el. A mostani szélsőséges időjárásban elég egy nagyobb vihar, s a házamnak annyi.

Azt sem tudom, a biztosító fizet-e ilyen esetben.

2013. szept. 4. 08:05
ha mostanában dőlt meg ennyire, akkor van miért aggódni. :(
2013. szept. 3. 21:47
Sajnos a fenyőfák hajlamosak kidőlni.Nekünk több fenyőnk is van a kertünkben,egyet már kivágtunk,mert veszélyesen megdőlt,egy másikat most fogunk kivágatni.Ha látod,hogy meg van dőlve,a gyökerek feljöttek kicsit a földből,akkor az hamarosan ki fog dőlni.
2013. szept. 3. 21:37
Szívfájdalmamról képek az 1. naplómban.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook