Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van megoldás erre a problémára? fórum

Van megoldás erre a problémára? (beszélgetős fórum)


2012. dec. 10. 10:34
Szia! Nem tudom hol éltek, de egy jó neurológus sokat segítene, lendítene a helyzeten. Miből állapították meg a diagnózist? tünetek alapján, vagy volt valami más vizsgálat vagy egy EEG vizsgálat volt csupán?
2012. dec. 10. 10:31

Nagyon meg tudlak érteni! Apukámnak kiesett pár óra és zavart lett, bevitettük a Szt. Istvánba, ott sem akartak semmit csinálni. Este sírva hívott Anyukám, hogy Aput ki sem vizsgálták. Mondtam, beszéljen az orvossal, könyörögje ki az MR-t. Szerencsére más volt az éjszakás, mint a nappali, és Anyunak sikerül elérni az MR-t. Kérleléssel...


Szerintem be kéne úgy menni a kórházba Anyudnak, hogy sürgősségivel, tehát azt mondanátok, hogy félrebeszélt, nem tudta, milyen nap van, nem emlékezett, hogy már megebédelt aznap és mit is evett, zavartan viselkedett. Ilyen helyzetben muszáj kivizsgálniuk, próbálj az orvos lelkére hatni, van, akire kérleléssel lehet, másokra sajnos csak borítékkal (de meggyőződésem, hogy ez ritkább.)Mi ha tehetjük, adunk borítékot, de mindig csak utólag, szóval nem azért segít, aki segít. Még amit megfigyeltem apósomnál, Apumnál, hogy az orvosok készségesebbek, ha sokszor jönnek a beteget látogatni, főleg fiatalok, esetleg nagyobb gyerek (látja, hogy nagyon várják haza Anyát!!!). És beszélj is négyszemközt az orvossal, mondd, hogy nagyon várjátok haza, és hogy jobban legyen.

Az orvos is ember, kis lelki ráhatás sokat tud érni. Motiváltabb lesz a gyógyításra.

Drukkolok nektek!

2. Tavirózsa :) (válaszként erre: 1. - Adry1992)
2012. dec. 10. 09:51

Hát nem egyszerű a helyzet sajnos a mai világban az egészségügyben. Mégis azt gondolom, hogy anyukádnak írány vissza akórház, természetes, hogy másik orvos, újabb kivizsgálások, és igen is oda kell csapni az asztalra, hogy már pedig csinálják meg az MR-t!

Ha nem akarják, nyugodtan mondthatod, hogy a betegjogi képviselőhöz fordulsz. Hisz itt nem arról van szó, hogy nem indokolt, csupán anyagi szempotok vezérelték az orvost.(Mondjuk én már azzal összevesztem volna.)

Ez nem vicc, nem jó kedvetekben vagytok ilyen helyzetben, még most lépjetek, mert az üönnepek alatt még nehezebb lesz bármit is kierőszakolni!

2012. dec. 10. 09:33

Édesanyám hosszú évek óta rokkant nyugdíjas. Két agyinfarktusa volt már, szerencsére nem károsodott komolyabban semmije (bár látszik, hogy beteg, lassabban reagál, nehezen olvas már stb.). Szed véralvadásgátlót, mivel kimutatták, hogy trombózisra fokozott hajlama van. Azonban több év eltelte után ismét rosszul van. Elkezdett zsibbadni az egész jobb fele (korábban le is bénult percekre teljesen az egyik oldala). Egy hétig korházban volt, kapott infúziót, MR-re azért be sem vitték, mert költséges a kórháznak, inkább beutalták másfél hónap múlvára, úgy olcsóbb (ez már szerintem eleve megbotránkoztató). Az infúzión kívül nem csináltak vele semmit, így hazajött, de mióta itthonvan, megint zsibbad a jobb fele. Szerintem nem kellene ugyanahhoz a link orvoshoz visszamennie, egy hét alatt kétszer nézett rá, de semmit nem csinált!

A kérdésem az lenne, aki látott már hasonló szituációt, van valami kezelés, megoldás erre a problémára? Egy negyvenes nőnek nem szabadna ennyi egészségügyi gondjának lennie, két agyinfarktus és most is folyamatosan zsibbad az egyik fele. Az erek állítólag eléggé el vannak mezsesedve. Szerintetek mit tehetne, hogy jobban legyen?

Elnézést, lehet néhol értelmetlen lett, kissé ideges vagyok emiatt.

A segítséget pedig előre is köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook