Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van különbség a klinikákon és a magánklikinákon kapott harapásemelő sínek között? fórum

Van különbség a klinikákon és a magánklikinákon kapott harapásemelő sínek között? (tudásbázis kérdés)


2012. ápr. 5. 21:23

köszi a választ.

Miért nem olyan harapásemelőt csináltak Neked, ami a bölcsességfogakat is takarta volna?

ha valakinek van tapasztalata az NTI-tss harapásemelővel, írja meg légyszi.

9. Aegle (válaszként erre: 8. - 9ba52dca2a)
2012. ápr. 5. 13:33

Nekem nincs tapasztalatom ezzel a készülékkel kapcsolatban.

Én a megszokott, teljes fogsoros verziót használom, aminek szájpadlásos része is van. Azt hiszem, valami mélyhúzásosnak nevezik. Az eddigi, jó pár hónapos használata alapján én nem mernék bevállalni ilyen kicsi, pár fogas készüléket, mert én olyan erősen szorítom éjszaka, hogy képes lennék elmozdítani az első fogakat, és ahol nem támaszt a harapásemelő, ott a bölcsességfogam lenőtt.

Mármint ugye eddig ha szorítottam, a teljes fogsorom összeszorult és nem tudott lejjebb nőni az utsó fog, de mivel hónapok óta csak a hetesekig van nyomás, 8-ason semmi, így az lejjebb költözött, ami miatt nem tudom összezárni a két fogsorom. A héten fognak megszabadítani tőle, mert ferdén is nőtt és nincs hely, de a húzás pontosan a lenövés miatt van sürgetve, mert nem tudok enni rendesen, nem érnek össze a fogsoraim.

Persze ezek az én tapasztalataim, de én ezek alapján nem mernék bevállalni ilyen 1-2 fogat eltartó készüléket.

2012. ápr. 4. 22:12
Van valakinek tapasztalata az NTI-tss éjszakai harapásemelő készülékkel kapcsolatban?
7. Aegle (válaszként erre: 6. - Andi6020)
2011. aug. 31. 12:58

Megkérdezhetem, h összesen mennyibe került így? A mintavétel, a sín, a konzultáció?

Csak próbálom kicsit szűkíteni a várható összeghatárt.


Ami még érdekelne: használatkor teljesen jól illeszkedik? Mert a kép alapján azt látom, h csak a fogakra "megy fel". Ott marad stabilan? Bocsánat a bugyuta kérdésekért.

6. andi6020 (válaszként erre: 5. - Aegle)
2011. aug. 31. 12:51
Lágyabb. Össze össze tudom hajtani, ha akarom. De nem az a "szilikonlágy".
5. Aegle (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2011. aug. 31. 12:32

Még az érdekelne, h amilyen neked is (és a képen is) van, az milyen anyag? Nagyon kemény vagy lágyabb fajta?

Mert az enyém kimondottan az a kemény,a mivel karcolni is lehetne. És pont ezért féltem is a fogaimat. vagy lehet, h alaptalan a félelmem.

4. Aegle (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2011. aug. 31. 12:30

Az a baj, h az első mintavétel alapján készült sín teljesen rossz lett. A mostani a második, ez pedig feszül. Most próbáltam betenni, de mikor leveszem, sajognak a fogaim, szorít, rosszul nyomja és van, h alig "cuppan le" a fogsoromról. Néha félek, h törik vele a fogam is. Nem hiszem, h ilyen kellemetlennek, fájdalmasnak kell lennie a viselésének.

Csak ugye tb ide vagy oda, ezért ugyanúgy ki kellett fizetnem 8500 Ft-ot és itt inkább nem mennék bele, h miket támogat a tb és miket nem, mert ez már abszurd(isztán).

Tehát most tényleg az lesz, h elmegyek magánba, ott konzultáció+röntgen+mintavétel+sín-ért kifizetek majd min 30 ezret és reménykedek, h az jobb legyen. :/

3. andi6020 (válaszként erre: 2. - Aegle)
2011. aug. 31. 12:25

Ha olyant kaptál, ami hordhatatlan, akkor nyilván érdemes lenne másikat venni.

Egyébként az enyém olyan, amilyen a képen van, és magánfogorvosnál vettem. Nemcsak hogy nem kellemetlen, de határozottan jó érzés hordani, én sokszor akkor is beteszem, ha itthon vagyok.

2011. aug. 31. 12:01

Röviden: erős éjszakai szorítás miatt eléggé begyulladtak az állkapocsizületeim. Nagy nehezen a második mintavétel után kaptam egy harapásemelő sínt, de a neten keresett képek alapján nem erre számítottam. Érzésre is rendkívül kellemetlen, mert torlódnak a fogaim, de addig nem lehet kiszedni a bölcsességfogakat, amíg nem jön rendbe az állkapocsizületem, ehhez pedig harapásemelő kell (ördögi kör).

Szóval most van egy olyan harapásemelőm, ami igencsak vastag, nagyon szorul a fogaimon és pár perc használat után a levétel után elég sokáig sajognak is a fogaim (nagyon nyomja).

Én képeken olyan "készüléket" láttam, ami pontosan a fogsort öleli be, semmi része nem nyúlik a szájpadlásra (nekem ezzel is gondom volt, rendkívül le kellett csiszolni a szájpadlásos részt, mert folyamatosan öklendeztem).

Ilyet vártam:

[link]

Bele nem merek gondolni, h egy átaludt és átszorított éjszaka után mennyire is fognak fájni a harapásemelőbe szorított fogaim és h egyáltalán le fogom-e tudni venni (a doki is nagyon erőltette a levételnél).

Van olyan, akinek van összehasonlítási alapja? Érdemes lenne elmenni magánba és fizetni vagy ott is ugyanilyen "batár", fájdalmas valamit kapnék?

2011. aug. 31. 12:01
Van különbség a klinikákon és a magánklikinákon kapott harapásemelő sínek között?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook