Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van köztetek refluxos? fórum

Van köztetek refluxos? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
752. dunvic (válaszként erre: 751. - Luciti)
2013. szept. 1. 22:04
Detto.Most voltam dokinal a mult heten. Bar ezen kivul en erzek a gyomorszaj korul is fajdalmat, plusz hanyingerem is van. En is kaptam gyogyszert,de meg nem igen erzek javulast. :(
751. luciti
2013. szept. 1. 12:39
Refluxot allapitottak meg nalam es allitolag emiatt erzem azt hogy nem kapok rendesen levegot. Volt mar valaki igy kozuletek?Gyogyszert kaptam, controloc 20mg egyet kell szednem este, de a problema nem oldodott meg. Termeszetesen voltam pulmonologusnal is, mindent rendben talalt, azt mondta a reflux az oka a nehezlegzesnek. De egyszeruen nem tudok megszabadulni tole. Akinek volt mar hasonlo probelemaja irjon legyen szives, szivesen fogadok otleteket. :)
750. Bucóka20 (válaszként erre: 749. - Bucóka20)
2013. aug. 28. 08:29
Teám :bocsi az elirasert csak telorol irok
749. Bucóka20 (válaszként erre: 748. - Tejespite)
2013. aug. 28. 08:28
Köszönöm,sajnos olyan téma nincs de ma ha minden jól megy akkor eljutok a dokihoz!
2013. aug. 27. 17:38
Nem gondolnám, de mindenesetre menj el a dokihoz és majd megnézi. Jobbulást! Ha van otthon Tafedim teád, az nagyon jó sokféle gyomorpanaszra, olvass utána! Persze nem orvos helyett!
747. Bucóka20 (válaszként erre: 746. - Bucóka20)
2013. aug. 27. 14:53
Ja és még annyi,h olyan érzésem van,minta annyira tele lennék,hogy már hánynom kell tőle.Pedig nem ettem se többet se kevesebbet a megszokottnál.
2013. aug. 27. 14:52

Sziasztok!

Szerintetek lehet reflux betegsegem,ha 1-2 hete szinte minden nap ég a gyomrom , evés után begörcsöl,akkor is ha nem ,,olyat,, eszek....

Rossz a gyomrom,érzem h valami nem okéé..

Ráadásul a közérzetem sem a legokébb...

Holnap megyek háziorvoshoz.

745. nmaryanna (válaszként erre: 743. - Viragszirom1)
2013. aug. 18. 21:56
Szia Viragszirom! Eloszor is meg kene latogatnod a haziorvosodat es ha tenyleg refluxod van, tud ra gyogyszert adni (legtobbszor un. protonpumpagatlo szert irnak fel, mert ez meggatolja a gyomorsav termelodeset) es napi 1 vagy 2 tabletta rendben tart. Gyors segitsegkent azt tanacsolom, hogy kapj be egy kaveskanal szodabikarbonat es oblitsd le egy nagy pohar vizzel, ez lekoti a gyomorsavat es eltunteti a kellemetlen szagokat (en hagyma evese utan is alkalmazom pl.)
2013. aug. 16. 21:28
Én is úgy diagnosztizáltam magam, h reflux lehet, h fekvéskor jött fel a gyomorsav, és emiatt köhögnöm 9s kellett időnként. Gyomorproblémám nem volt. A leheletemen nem lehetett érezni. Mióta emelkedett cukor miatt diétázom, szinte teljesen elműlt, ezen nagyon - és kellemesen - meglepődtem, és másoktól is hallottam hasonlót. Egyébként ha este elöjött, Rennie Antacidot rágtam el, egy felet általában
2013. aug. 16. 18:46

Sziasztok!


A barátom mostanában eléggé sokat járja az orvosokat és kiderült, hogy reflux betegsége van. Orvosságokat szed, meg minden és időközben rájöttem, hogy talán nekem is refluxom lehet. Bár a gyomrom nem igazán szokott vacakolni, inkább az a problémám, hogy nagyon sokszor érzek savas ízt a számban. Például reggel ébredéskor, vagy ha délután lefekszem aludni egy kicsit, akkor is. Azt is megfigyeltem, hogy amelyik oldalamon alszom ott a fogaim könnyebben romlanak el. Gondolom azért, mert inkább oda folyik a sav (gravitáció:D).

Igazából ez sem zavarna annyira, de az a gond, hogy sokszor elég kellemetlen a leheletem. A fogorvos szerint a fogaim rendben vannak, szóval nem a fogaimból jön a szag. Hiába mosok naponta többször fogat, mosás után 15-20 perccel úgy is olyan, mintha ár 1 hete nem mostam volna fogat.

Gondolom, hogy nem záródnak rendesen a járatok és azért jön fel a szag a gyomromból....


A kérdésem az lenne tulajdonképpen, hogy van-e valamilyen tippetek, ötletetek, hogy mivel kezelhetném ezt a szagot? Van valami, ami esetleg nektek bevált ilyen helyzetben? Mit ne egyek, hogy csökkentsem ezt a szagot, vagy milyen készítményt használjak (öblögető, akármi...), ami hosszabb időre eltüntetné a szagokat?

742. kingik
2013. máj. 30. 21:21

Sziasztok!



5-ik napja fáj a gyomrom, nem megy a hasam, nincs hányingerem, csak olyan, mintha tele lenne. Feszül és mintha izomlázam lenne. Tudnék enni is, mert ma már lett évágyam, ettem kis rizst, meg kaukázuis joghortut. Elmentem az orvoshoz, aki Pantroprazol Sandoz 20 mg-t írt fel, amit 14 napig kell szednem. Mik a tapasztalatok? Kb. mikorra lesz jobb a "helyzetem" ha egyáltalán ez a gyógyszer kell erre a dologra?Ez keződő reflux lehet? Mert nem ég a gyomrom, csak a leírtakat tapasztalom. A Quamatel mini jót tett napközben, de mostanra már kiment a hatása. (Közben szedek probiotikumot is, abból baj nem lehet és immunerősítőt.)

Válaszotokat köszönöm!

741. szusi?
2013. máj. 12. 20:50

Sziasztok


Most volt gyomortukrozesem es megallapitottak h a gyomorszajam nem zafr tokeletesen.Kaptam ra savcsokkentot, de haziorvosom megemlitette h nem e jobb lenne olyan gyogyszert szedni ami ezt a gyurut erositi..

Van errol vkinek vmi tapasztalata?

740. 91d4989ab9 (válaszként erre: 739. - Kisstoth)
2013. máj. 5. 16:08
nekem jöhet, pont keresgélek én is
2013. máj. 5. 15:40

Én találtam egy szuper táplálék kiegészítőt, ha valakit érdekel, megírom.

1 hét alatt teljesen jól vagyok tőle.

Mindenkinek ajánlom, már nincs olyan szer, folyadék, bogyó-bigyó, amit nem próbáltam volna..Gondoltam vesztenivalóm nincs. És láss csodát, igaza volt annak, aki ajánlotta..

Mindenkinek puszi és kitartás

738. szusi? (válaszként erre: 737. - Amacska)
2013. máj. 1. 20:55
ertem.most egy gyomortukrozes utana meglatjuk..
737. amacska
2013. máj. 1. 09:56
ha megdöntenek ugy látják a reflux nagyságát
736. szusi? (válaszként erre: 734. - Sonysony)
2013. ápr. 30. 19:27
csak allo..de mi a kulonbseg a ketto kozotT?
735. szusi? (válaszként erre: 733. - Mamcili)
2013. ápr. 30. 19:26
Mire gondolsz?
734. sonysony (válaszként erre: 731. - Szusi?)
2013. ápr. 29. 22:35
Milyen röntgened volt? Csak álló, vagy hanyatt fordítottak?
733. mamcili (válaszként erre: 730. - Szusi?)
2013. ápr. 29. 22:01
Letapadt, nyák... próbálj ki valamilyen nyákoldót... persze nem ártana ha látna szakember
732. mamcili
2013. ápr. 29. 22:00

sziasztok!

Segítsetek, reflux gyereknél, mire figyeljek?

731. szusi?
2013. ápr. 29. 18:59
jah a rontgen nem mutatott ki semmit..
730. szusi?
2013. ápr. 29. 18:55

Sziasztok


Nekem olyan problemam van a sok gyomorsav mellett, hogy nehez a mellkasom es ilyen ragados feher neha atlatszo kopet jon ki, de sokszor nagyon nehezen tudom kikohogni.

De a reflux az nem teljesen ilyen.Van vkinek vmi otlete mi lehet?Ugy erzem megfulladok tole..

729. zizabella (válaszként erre: 728. - Tejespite)
2013. ápr. 17. 21:24

Nagyon valószínű, hogy a liszt és a cukor okozhatta a bajt nálad. Az a kis méz nem árt.

Mióta nem eszek semmilyen glutén tartalmú ételeket és ebbe a teljes őrlésű is beletartozik, azóta a refluxom is javult. Ezt már sok refluxos is tapasztalta, és már eléggé elterjedt a körükben.

Látod nálad is bevált:))

2013. ápr. 17. 11:58
Én mint már ahogy itt is írtam régebben, nagyon sok éve küzdök reflux-szal, ami a saját diagnosztizálásom, nem voltam vele orvosnál. Abban nyilvánult eddig meg főleg, h lefekvéskor jött föl a gyomorsav és kénytelen voltam Rennie Antacidot bevenni. 2,5 hónapja kiderült, h nincs rendben a cukrom, azóta diétázom és teljesen kiiktattam a mézet. Nem tudom, pontosan mi játszik közre, de ez alatt az idő alatt összesen 2x fordult elő, h jött a gyomorsav. Előtte majdnem minden este, és mindegy volt, h mit ettem, hánykor ettem, feszült voltam-e v sem. A kávé-ital-dohány nem játszott szerepet mert egyiket sem fogyasztom. Volt akitől hallottam, h nyilván a méz. Addig minden nap a reggeli teám mézzel ittam, de hol van az estig?! Azóta nem eszek illetve nagyon elvétve fehér lisztet és fehér cukrot. Valami biztos ezek közül okozhatta. CSak mint gondolatébresztőt írtam le, hátha segít vkinek.
2013. ápr. 17. 09:14
ES Teck vizsgálatról van valakinek tapasztalata? Állítólag a szervezet állapotának és a reflux hátterének felderítésére jó.
2013. márc. 26. 19:05
bocs. 5 éve...
725. vtkati
2012. okt. 20. 07:26
Én az étkezésen változtattam, nagyjából bejött. Csak időszakosan kell gyógyszer. Nagyon változatos tünetek vannak. Szinte minden embernél más és máshogy okoz problémát. :-)
2012. okt. 19. 19:16

Még egy kérdés. 3. napja 2-3 percenként büfögök. Kijön a levegő, és már érzem is, hogy gyűlik újra, mintha fel lennék fújva belülről csak jön jön, de néha nagyon nehezen, úgy kell kierőltetnem mert már nagyon zavar. De aztán megint jön a következő.

Hogyan szümtethetném meg, nagyon idegesítő már :@

2012. okt. 19. 12:46

Sziasztok!

Úgy néz ki csatlakozom a refluxosok táborához. Bár én egy éve küszködök gyomorfájással, még el sem küldtek gasztróshoz. Kaptam gyógyszert, de őszintén szólva félek, hogy félrekezelnek így látatlanban és nem merem szedni.

Ráadásul hogy ennyire ráidegeskedtem (gondolom azért) két napja gombóc van a nyelőcsövem aljánál, a kaja is alig megy le. Bár nem tudom ez mennyire függ össze azzal, hogy utánaolvasgattam a refluxnak és megláttam a nyelési nehézséget...aztán hopp megjelent a gombóc. Mindenesetre nagyon kellemetlen amikor nyelek:S


Ja és Emozult irt fel a doki, valaki szedte már ezt a gyógyszert?


Egy 22 éves lány

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook