Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van köztetek refluxos? fórum

Van köztetek refluxos? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
782. Kira88
2013. szept. 7. 16:47

Sziasztok!


Remélem nem baj, ha csatlakozok!

2 hónapja diagnosztizálták nálam a refluxot, a tüneteim viszont már legalább egy-másfél éve állandóak.

Nekem a légzésemmel nincs gond, szerencsére hányingerem nincs, nem hányok.


Van viszont állandó, maró, égető fájdalomérzet, reggelente a tipikus savas szájíz, valamint tartós nyelőcső,- és garatgyulladás. Ja, és a saverózió sajnos a fogaimat sem kímélte...:(


Valahol úgy érzem, hogy én is hibás vagyok, amiért kialakult a betegségem, mert abszolút meggondolatlan voltam étkezés terén: rengeteg szénsavas üdítőt, vizet fogyasztottam (szinte kizárólag szénsavas dolgokat ittam)éhgyomorra ittam az erős kávét, számolatlanul ettem cukros dolgokat (csoki, fagyi, de főleg péksütemények, kalácsok), mivel szeretem a csípős, intenzív ízeket, ezért azokból is jócskán fogyasztottam. Gyakran kihagytam a reggelit, ami gyomorsav szempontjából nagyon rossz döntés. Sok felesleges szart megettem (gyorskaja, félkész kaja, gyros, zacskós leves) és mivel fiatal vagyok, néha bizony ittam is (ezt soha nem mértéktelenül!)


Amiken változtattam azóta:


- semmi szénsavas

- semmi csípős (ez nagy szívfájdalom)

- semmi csoki (ez még rosszabb)

- teljes kiőrlésű pékáru

- amiből csak lehet, cukormentes verzió (joghurt, keksz stb.)

- rendszeres napi 5 étkezés (normális reggeli, tízóraira gyümölcs, ebédre főtt étel, uzsonnára diab. keksz, vacsorára saláta vagy szendvics)

- semmi savas dolog (paradicsom, narancs, citrom)

- kávé szigorúan csak étkezés után, sok tejjel, tejszínnel

- kötelezően napi egy alma (ezt ajánlom bárkinek, megnyugtatja a gyomrot)


A kávéról én nem tudnék lemondani, ez közöltem az orvosommal is. Sajnos nem csak a reggeli kávéról van szó, nekem ebéd után is kell egy. Olyan a munkám, hogy sokszor dolgozom éjszakába nyúlóan, vagy éppen a legváratlanabb helyzetekben kell topon lennem. Orvos azt mondta, semmi gond, de éhgyomorra tilos kávézni.

Amit még szigorúan kiemelt, az a gyorsételek teljes kiiktatása (nem csak a Meki, hanem bármi ilyen félkész, félfagyasztott cucc, ami tele van adalékanyaggal)és a cukor lehető legkisebb mértékre szorítása (ez baromi nehéz!)


Egy Noacid nevű gyógyszert szedek most kúraszerűen, napi egy szemet. Az étkezésem normalizálásának köszönhetően sokat javult már az állapotom, de még hosszú út vezet a gyógyulásig (értsd: a maró fájdalom eltűnéséig).


A kérdésem az lenne, van-e esetleg valakinek tippje olyan édességre, amit mi refluxosok is nyugodtan ehetünk, vagy esetleg még használ is? :)

781. dunvic (válaszként erre: 780. - Luciti)
2013. szept. 7. 16:18
Szia! Mintha javulna ahelyzet...szedem a gyogyszert es figyelek a kajara...talaltam egy oldalt,ahol van mintaetrend. Majd belinkelem,most telorol irok.Jo,persze nem vagyok azert olyan szigoru magammal,de figyelek.Azert kozben ettem egy kis csokis sutit,a gyerekkel fagyizok gyakran, meg hat a kaverol keptelen vagyok lemondani...:) Viszont szigoruan kaja utan! Ma este kerti parti...biztosan fogok enni a kajabol,de majd a mennyisegre figyelek...Citromfu teat is iszom,bar nem minden nap,mert alapbol nem nagyon szeretem a teat. Nem mondom,hogy minden kinom elmult,mert pl. a nehezlegzes azert gyotor,de a hanyinger az kevesebb lett. :) Es a gyomrom is jo most.:) Es ami a legjobb,a melltartomat fel tudtam venni,igaz lazabbra allitva,de rajtam van!!!! :) Te hogy vagy?
780. luciti (válaszként erre: 779. - Dunvic)
2013. szept. 6. 19:19
mi ujsag veled? hogy vagy?
779. dunvic (válaszként erre: 778. - Zizabella)
2013. szept. 5. 13:56

Akkor várok a kúra végéig, ha meg addig használ a gyógyszer, az is jó.

Sajna a nehézlégzés is tünete. Elég kellemetlen.

[link]

778. zizabella (válaszként erre: 776. - Dunvic)
2013. szept. 5. 13:31

Szerintem amig a savlekötőt szeded addig ne használd, mert ennek is savlekötő hatása van.

Sajnos a savlekötő gyógyszereknek a mellékhatásuk, hogy az emésztést nehezítik. Nekem is mellékhatásként emésztési zavaraim voltak, akármit ettem.

A nehézlégzést nem tudom hogy a sok savtól van-e, ezt a tünetet még nem hallottam. Nekem torokfájás, égő nyelv és köhécselések a tüneteim a refluxtól.


www.bioprofil.hu/webaruhaz/details/100/39/gyogyhatasu-keszitmenyek/emesztesi-zavarokra/neurosan-por

777. dunvic (válaszként erre: 772. - B73e24f31f)
2013. szept. 5. 12:34
Mindenkepp marad a reggeli kave,csak akkor probalok elotte enni (korabban kesobb ettem).Ma nem ittam es mar faj a fejem. :-( Pedig eddig jo volt.Ugyh. most iszom is egyet...
776. dunvic (válaszként erre: 774. - Zizabella)
2013. szept. 5. 12:30
Gyogyszer mellett lehet alkalmazni vagy inkabb varjam ki a gyogyszerkura veget?! A felenel jarok a gyogyszernek. A gyomorfajas javult,viszont hasfajasom lett es a szekletem sem az igazi(laza-mar bocs,hogy igy leirom). Tapasztaltatok ilyet?A gyogyszertol lehet? A nehezlegzes nem igazan valtozott.:( Sot,ejszaka durvan kiszarad a torkom.
775. t.Ili (válaszként erre: 773. - Luciti)
2013. szept. 5. 01:57

Gyógyszertárban. Így kell kérni:Bázikus por.

állítólag így együtt jó a lúgosítás

2013. szept. 4. 21:14

luciti és dunvic!

Próbáljátok ki a Neurosan port, patikában lehet kapni, elolvastam a problémáitokat és lehet hogy nektek jó lenne. Egy próbát megér!

Nekem bevált, és nem kell sokáig szedni, csak amíg a tünetek fennállnak. A savlekötők nálam egyáltalán nem használtak, ahogy abbahagytam őket még erősebben visszajöttek a tünetek.

Na aztán elegem is lett belőlük!

773. luciti (válaszként erre: 770. - T.Ili)
2013. szept. 4. 17:31
Es mi ez a bazikus por? hol lehet megvasarolni?
772. b73e24f31f (válaszként erre: 768. - Dunvic)
2013. szept. 4. 13:56
Szerintem mehet a reggeli kávé, csak előtte egyél pár falatot! Én iszok minden reggel, mert nekem is fáj a fejem ha nem!
771. dunvic (válaszként erre: 769. - Luciti)
2013. szept. 4. 12:52
Azt nem mondta es nem is kerdeztem,mert akkor tudtam hogy nem fogom kivaltani.Most vettem citromfu teat.
770. t.Ili
2013. szept. 4. 12:25
Azt mondta nekem valaki, h. a szódabikarbónát fele fele arányban bázikus porral kell bevenni,és az illetőnek fél éve nincsenek refluxos tünetei
769. luciti (válaszként erre: 768. - Dunvic)
2013. szept. 4. 12:03
Es a nyugtatot peldaul mennyi idore adta?Csak kivancsiskodom hogy mennyi ido alatt kellene ez rendbejojjon..
768. dunvic
2013. szept. 4. 08:31
Annyit mondott, szedjem be a gyógyszert (Rabypex -lehet nem pontosan ez a neve, de valami ilyesmi) és a nyugtatót (amit nem fogok) és el fog múlni...Nem mondta, hogy vissza kell mennem...Ha nem iszom meg a reggeli kávét, szinte mindig megfájdul a fejem. :( De lehet valahogy, szépen lassan, abba kellene hagyni...Ma pl. csak a felét ittam meg.
767. b73e24f31f (válaszként erre: 764. - Luciti)
2013. szept. 4. 05:41
Nehézlégzést úgy nem, de a szegycsont mögött fájt nagyon, meg hányingerem is volt. Hál Istennek azóta mondhatom, hogy minden oké. Meg próbálok nem bestresszelni mindenen, nehogy rámenjen.
766. luciti (válaszként erre: 765. - Dunvic)
2013. szept. 3. 21:14
Probalj olyat ami nem annyira szoros. Jartam en is ugy hogy elindultunk vasarolni s az autoban le kellett vennem mert egyszeruen nem volt jo.:)) A kajakat meg tenyleg ki kell tapasztalni. A kaverol en sem tudok lemondani, habar mar olyat is mondtak ismerosok hogy amiota nincs kave nincs rosszulet, lehet egy probat megerne. Csak sajnos en anelkul nem vagyok jo semminek..Orvoshoz vissza kell majd menned?
765. dunvic (válaszként erre: 763. - Luciti)
2013. szept. 3. 20:44
A melltartot en sem tudom felvenni,ami gaz,mert jovo heten kezdek dolgozni (eddig gyeden voltam) es feher bluzos a munkahelyem... :( :( A kajakat nekem meg ki kell tapasztalni...most valtottam teljes kiorlesu kenyerre,szensavast,csokit,paradicsomos,hagymast kiiktattam.A kaverol nem tudok lemondani,de csak nescafezok reggel....
764. luciti (válaszként erre: 759. - B73e24f31f)
2013. szept. 3. 20:12
Bebike veled minden rendben most mar? Nehezlegzest neked ugye nem okozott a reflux? kamillateat ittam en is az elejen, sokat segitett.
763. luciti (válaszként erre: 758. - Dunvic)
2013. szept. 3. 20:10

Igen sajnos egy eve. En is utalom az orvosokat amugy. Nekem is igy kezdodott egyszercsak nehezen kaptam levegot. Masnap mentem is orvoshoz mert nem mult el..de o hazakuldott aztan harmadnap reggel ugy ebredtem hogy minden rendben volt, de par nap mulva kezdodott elolrol az egesz es azota tart. Ennyire eltelt az ido mert szerintem nem erdekelte az orvosokat hogy mi van velem. Kiserleteztek. Meg azzal jottek hogy panikroham es hogy idegalapon van. Aztan azzal jottek hogy tuti verszegeny vagyok, vasat szedettek 10 napig. Aztan rontgenre mentunk, amig azt is megnezte egy orvos eltelt meg egy het, aztan pulmonologusnal voltam, de kesore kaptam idopontot. Az allergiatesztet is csinalt, de levoltak jarva a szerek, nem reagalt semmi. Visszahivott egy kesobbi datumra. Aztan valamikor nagy keson jott nekik az otlet hogy vajon nem reflux. Es ekkor kezdtem el szedni a gyogyszereket. Aztan hazakerultem de nem voltam belenyugodva a dologba, elmentem itt is orvoshoz. Laborba kuldtek pajzsmirigyet nezetni. A szabad tiroxin szintem emelkedett de azt mondtak erre hogy tuti nem ettol van a nehezlegzes es varjunk meg kicsit majd menjek endokrinologushoz.Oda meg nem jutottam el. Meg cukorszintet nezettek heliobactert, azok rendben voltak es ezzel ennyi kb. Es a kontrasztos nem tudom milyen rontgenre kellene elmenjek meg.

Enni alig birok valamit az a baj. En is teazom amugy citromfu teat iszom.Szoval alig eszem hust, nem eszem szalamikat,majat sem, nem birok kaposztat enni, nem eszem tesztat, mentolosat sem, paradicsomszoszos dolgokat de peldaul vannak idoszakok mikor a friss paradicsomtol semmi bajom, nem eszem paprikat, uborkat, hagymat, brokkolit, szalonnat sem, de a disznozsirtol semmi bajom peldaul, nem eszem margarint sem, mogyorotol is rosszul vagyok,narancsot sem eszem de a citromos viz mindig jo ha hanyingerem van, csokit sem kellene, de neha nem birok ellenallni, vannak idoszakok mikor ra sem tudok nezni, Nem iszom uditoket sem.Biztos kifelejtettem sokmindent, majd ahogy eszembejut leirom oket. borsot sem tudom megenni, szagjatol is rosszul vagyok.


Nem csodalom hogy kiborultal en is eleg rosszul viselem kezdettol fogva. Az elejen melltartot nem birtam feltenni ugy ereztem megfulladok . Tele volt a torkom trutyival stb stb. nagyon nem jo dolog ez.


bocs a regenyert:)

762. b73e24f31f (válaszként erre: 761. - Dunvic)
2013. szept. 3. 18:41
Igen. Én kamillateát ittam. Hát biztos jobb mint a gyógyszer!
761. dunvic
2013. szept. 3. 18:22
Én nem is váltottam ki a nyugtatót, arra gondoltam iszom inkább valami nyugtató hatású teát, ha már egyszer állítólag feszült vagyok.
2013. szept. 3. 18:06
Ja és én nem mentem dokihoz, mert utálom őket...még savlekötőt én is szedtem, de csak addig amig muszáj volt. A nyugtató szerintem is hülyeség, az is csak szétcs.szi az ember gyomrát!
759. b73e24f31f (válaszként erre: 751. - Luciti)
2013. szept. 3. 18:02
Nekem is van. :( Hol jobb hol rosszabb. Tavaly volt a mélypont, nagyon feszült voltam, stresszes, rosszul kajáltam és egyik éjszaka iszonyatosan elkezdett fájni a gyomrom és a hasam is ment. És mindig akkor amikor feküdtem Annyira fájt, egy hétig ülve aludtam, ha tudtam. Alig ettem, de muszáj volt, mert ha nem ettem akkor még jobban fájt. Nekem csuklási rohamok is voltak. Ami segitett nekem az a rendszeres kis adagban étkezés, salvus víz. Azóta ezt tartom és semmi bajom. Már nem is csuklok annyit mint régen.
758. dunvic (válaszként erre: 757. - Luciti)
2013. szept. 3. 17:54
Egy eve? Atyaeg! :( Nekem csak par hete. Nem csoda,hogy ki vagy borulva...En mar ez alatt az ido alatt kiborultam. Minden elojel nelkul egyszer csak nehezen kaptam levegot. A gyomorfajas is kb.akkor kezdodott... Jaj,de jo lenne valami megoldas! Es miket eszel? Mi az amit kerulsz?
757. luciti (válaszként erre: 755. - Dunvic)
2013. szept. 3. 16:48
Hogyan kezdodott ez az egesz neked?
756. luciti
2013. szept. 3. 16:48
minden orvos ugyanugy gondolkodik??? katasztrofa komolyan mondom. Nyugtatot nekem nem irtak fel, de utolso orvos akinel voltam azt mondta hogy na jo akkor AZT most nem ir. Mert megemlitettem hogy utaznom kellene nemsokara repulovel es nem szivesen mennek egyedul, mert egyik percrol a masikra leszek rosszul neha s nem tudom miert. Kozben rajottem hogy ha olyankor eszem gyorsan valamit akkor nincs nagy baj baj. Nem nyugtato kellene ide szerintem hanem talalnak meg az okot es kezdenenek vele valamit. Nem akarlak elkeseriteni de nekem egy eve kezdodott, szerintem normalis hogyha mar kikeszitett teljesen. Nekem is mondtak mar hogy panikroham meg stresszelem magam, de azt valahogy nem akarjak felfogni hogy olyan hosszu ideje folyamatosan ezt erzem.
755. dunvic (válaszként erre: 754. - Luciti)
2013. szept. 3. 11:16
Na hat kb. teljesen ugyanezt,es nekem meg nyugtatot is felirt a savlekoto melle,mert szerinte szorongok (is).Mellkasrontgen ok. teljesen ugyanezt erzem,mint Te! Neked miota tart?
754. luciti (válaszként erre: 753. - Dunvic)
2013. szept. 2. 23:51
Akkor ugy tunik nem vagyok egyedul, pedig nekem mar jottek olyannal is hogy idegalapon van :)) Persze ezt a legkonnyebb mondani. Szoval a gyomrom faj nekem is, meg hanyingerem is van allandoan, etvagyam sincs, alig birok valamit enni, de ha nem eszem akkor erosebb a hanyinger. A nehezlegzes meg allandoan van, en is azt erzem hogy nem megy be eleg es en is allandoan jo nagyok szivok es akkor olyan joo. Nekem eves utana peldaul rosszabb, pedig nem eszem sokat egyszerre. Otletem sincs mit kellene kezdeni ezzel, de nagyon szeretnek megyszabadulni tole. Doki nekem azt mondta hogy legsesfunkicos akarmim jo volt, ugyhogy csak en erzem hogy nem megy eleg levego be, valoszinu a refluxtol es ezzel ennyi kb. Neked mit mondott?
753. dunvic (válaszként erre: 751. - Luciti)
2013. szept. 1. 22:21
Es Nalad hogy van ez a nehezlegzes? Egesz nap?Sokszor? Vagy csak eves utan? Nekem olyan,mintha nem menne le rendesen levego es nagyokat kell szivnom,utana jo es ma pl.szinte egesz nap volt,sokszor...:( Nem fugg az evestol,se a mozgastol,se mastol...
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook