Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van köztetek refluxos? fórum

Van köztetek refluxos? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
842. youlcsi
2013. nov. 28. 13:35

áááá, egy eddig még -részemről- nem látogatott topik :)


sziasztok!

kezdetben csak egy gyors kérdés... aztán majd írok "előéletet" is.


Szerintetek mennyi gyomorégés-savtúltengés az "elfogadható" egy egészséges embernél?


mert nyilván mindenkivel megesik időnként... de mi az, amikor már gyakori?

nem tudom, hogy menjek-e csak ezért orvoshoz... hiszen lehet venni savlekötőt, "oszt jóvan"... de jól van így?

841. Kertember (válaszként erre: 840. - E8f01348a3)
2013. okt. 25. 20:00
Mert még nem próbáltál ki mindent.
2013. okt. 25. 18:20
Nekem semmi nem használ :(
839. Mariann63 (válaszként erre: 826. - Kira88)
2013. szept. 25. 08:59

Ti tudjátok, hogy jó nektek.

Én csak nagyon sajnálnám, ha nem ehetnék akkor és annyit, amennyit szeretnék.Imádok este 8-kor megenni egy paleos sütit.A betegségeim elmúltak vele, lefogytam, szép az élet.:)

838. Kira88 (válaszként erre: 831. - Luciti)
2013. szept. 25. 08:19

A száraz keksszel nincs semmi gond, csak ha lehet, ne tömény cukor verzió legyen...

Nem tudom ismeritek-e a Gullón nevű kekszeket, diabetikusak és rostban gazdagok, az ideális lehet ilyen esetekre.

837. dunvic (válaszként erre: 831. - Luciti)
2013. szept. 24. 06:21
Amugy a reflux erositi az asztmat,valahol olvastam....
836. grizus
2013. szept. 23. 23:46
Refluxos szerintem nem vagyok, de gyakran szokott égni a gyomrom. A szódabikarbónát nem jó túlzásba vinni, én patikában kapható bázisport szoktam vízben feloldani és azt iszom.
835. luciti (válaszként erre: 833. - T.Ili)
2013. szept. 23. 23:46
:) nalam szinte mindig van a taskaban, ha erzem hogy valami nem ok a gyomrommal bekapok parat, s nem leszek rosszul.
834. t.Ili (válaszként erre: 833. - T.Ili)
2013. szept. 23. 23:41
keksz, háztartási :)
833. t.Ili (válaszként erre: 831. - Luciti)
2013. szept. 23. 23:40
A száraz kelsz tényleg jó
832. luciti
2013. szept. 23. 22:53
annyi kimaradt hogy mindenesetre jo lecke volt ez az egesz, es tanultam belole..nem is keveset.
831. luciti (válaszként erre: 829. - Dunvic)
2013. szept. 23. 22:51

:) Ezt orommel hallom.


En orvosnal voltam utobbi idoben parszor, legzesfunkcios vizsgalaton meg laborban, most asztmasnak vagyok titulalva, flixotide pipat kaptam reggel meg este kell fujjni egyet es ventolint szukseg eseten, es most olyan nagyon hihetetlen az egesz. Most mar nem kuldenek pszihologushoz es ki lett mondva hogy igen a nehezlegzes tenyleg van, nem csak erzem, kimutatta a legzesfunkcios akarmi is. Fura errol beszelni, vagy nem is tudom hova tenni ezt az egeszet egyelore. Aztan a flixotidenak ido kell mig hatni kezd azt mondta az orvos es allitolag hamarosan jobban leszek. En pantoprazolt szedtem amugy refluxra azt hiszem mondtam is, joooooo hosszu ideig, azt kell letennem nemsokara, allitolag a trutyi sem a refluxtol volt,van hanem asztma miatt es majd ez is megszunik. Kicsit felek hogyan fogom erezni magam nelkule.


Probald meg a citromot mikor nincs jol a gyomrod. Tudom ezert ram lesz szolva hogy jajj az nem jo, de nekem mindig segitett a citromos viz mikor carul volt a gyomrom. :) vagy valami szaraz kekszet elragcsalni, tudoooom sokan mondjak ez sem jo, de ha hanyingerem van mert ehes vagyok pl(nekem olyankor is van neha)ettol is elmulik.

830. dunvic (válaszként erre: 828. - Luciti)
2013. szept. 23. 21:05
Epp most irtam :) ;)
829. dunvic (válaszként erre: 809. - Luciti)
2013. szept. 23. 21:04

Bocsi,kicsit elfoglalt voltam az utobbi idoben...Jol vagyok,bar mult heten egyik este hanytam es irto rosszul ereztem magam.A nehezlegzesem eltunt.:) De a gyomrom nem mindig okes... A gyogyszerkuram most telik le,meglatjuk mi lesz.A kajara figyelek,de hetvegente azert elcsabulok...ilyenkor altalaban anyoseknal,anyueknal eszunk es hat nehez ellenallni a finom falatoknak....

Te hogy vagy?

828. luciti (válaszként erre: 827. - Dunvic)
2013. szept. 23. 21:01
Mi ujsag veled? Rendbejottel mar? Nehezlegzes elmult?
827. dunvic (válaszként erre: 824. - Hene83)
2013. szept. 23. 20:56
Egy probat meger mindenkepp! En idokozben kiprobaltam es szerintem jo! Sot,a lanyomnak parologtattam belole,mikor kohogott,jot tesz a legutaknak! :-)
826. Kira88 (válaszként erre: 825. - Kertember)
2013. szept. 23. 09:32
Teljesen igazad van, plusz érdemes lehet megfogadni az éjszakai rosszullétektől szenvedőknek, hogy lefekvés előtt 2 órával már nem esznek semmit.
825. Kertember (válaszként erre: 824. - Hene83)
2013. szept. 23. 07:10
A reflux a szervezeted egy válasza egy olyan dologra, amit nem szeret. Lehet ennek pszichés oka, de inkább étkezési problémákról beszélhetünk. Én voltam refluxos, szerencsére napközben elviselhető volt, éjszakánként kellett gyógyszert bevennem. Igyekeztem kitapasztalni, hogy milyen kajákra jön elő, és azokat próbáltam este nem enni. Így sikerült elviselhető keretek közé szorítanom a dolgot. Ezzel azt akarom mondani, hogy próbáld megtalálni azokat a kajákat, amelyek neked előhozzák ezt a betegséget, és csökkentsd a mennyiségüket, vagy edd őket olyankor, amikor szervezeted hamarabb feldolgozza őket.
824. hene83
2013. szept. 23. 04:54
sziasztok.valaki próbálta már a Salvus Gyógyvízet?Használ valamit?Egyre többször és jobban fáj már a gyomrom és nyelni is alig tudok.Ennyire még sosem volt rossz.Hiába szedem a gyógyszert.Ha tényleg használ ez a víz akkor kipróbálom.
823. hene83 (válaszként erre: 822. - Kira88)
2013. szept. 19. 08:50
szia.Én az energia itallal vagyok így.Régen volt,hogy napi 2 is megittam de már lassan 2 éve nem ittam egyet sem.kólát kb 2 hónapja nem ittam de ha megkívánom nem tudok ellenállni 1-2 kortynak.Le a kalappal előtted.
822. Kira88 (válaszként erre: 787. - Dunvic)
2013. szept. 18. 20:16

Köszönöm szépen a linket!


Magyarul nekünk ajánlottak a lekváros, túrós, joghurtos, gyümölcsös édességek, piskóták, pudingok, rétesek, túró rudi, korpás keksz.


Amúgy képzeljétek el, múltkor annyira, de annyira kívántam a jéghideg kólát (ebédeltem egy helyen, és mindenki azt ivott körülöttem...)hogy hajszálnyira voltam attól, hogy vegyek magamnak egy kis dobozost. Aztán szerencsére meggyőztem magam, hogy nem ittam már ilyet 2 hónapja, valszeg le se tudnám már nyelni, annyira édes lenne nekem, plusz nem is esne jól. Az utána következő gyomorfájás nem éri meg az ízélményt.


Túlestem a dolgon, és büszke voltam magamra :) Én se hiszem el, de kibírom, hogy vizen kívül semmit nem iszok...

821. b486c9cf7d (válaszként erre: 816. - Luciti)
2013. szept. 16. 17:55

Minden mast azon kivul, amit nem tudsz megenni es ami nem ajanlott :)

A reflux tunetek4-5 nap utan elmulnak, egy probat megerne szerintem. Egy hetet erdemes lenne kiprobalni.

820. Kertember (válaszként erre: 818. - Luciti)
2013. szept. 16. 17:49

Ugyan. Távol álljon tőlem, hogy bárkit is el, illetve megítéljek azért amit eszik. Ha tudnád mennyire megértő vagyok. Párom szerint túlzottan is.

Érdekes,amit írsz a húsról. Ismerőseim között van egy házaspár, mindkettőjük rákos. A hölgy a harmadik garnitúra kemoterápiát kapja. Tudták rólam, hogy mikkel küzdöttem és látták, hogy valami változott, rákérdeztek elmondtam, már egy hete paleoznak. Nos náluk is a hölgy van gondban a húsokkal. Úgy látszik az őskorban benneteket nőket a vadászó pasik fini fürjhúsival etetett:) Talán innen ered, hogy nem szeretitek a húst. Kantara-nak igaza van. Próbálkozz mással, persze csak, akkor, ha kedved van hozzá. Hidd el nekem mindegy, hogy mit és hogyan étkezel.

Egyébként épp ma gondolkodtam azon (kertészkedés közben millió időm van gondolkodni), hogy a talán a paleo az egyetlen olyan életmód, amely nem akar rád tukmálni semmi terméket sem. Persze ebből is megélnek néhányan, de ők sem tömik reklám hegyekkel a fejed, hogy vedd a termékeiket. Ellenben sok más olyan egészségesnek kikiáltott életmóddal. Biztos tudnál sorolni Te is néhányat.

819. Kantara (válaszként erre: 816. - Luciti)
2013. szept. 16. 11:42

Luciti, nem kell olyat enni amit nem szeretsz. Hát ha te csirkét szeretsz, akkor csirkét eszel. A szalámi különbenis necces dolog, telerakják különféle mesterséges adalékkal. A felsoroltakon kívül pedig még annyi de annyi rengeteg zöldség létezik. Egy próbát megér az egészség. Mindenki azt hiszi, hogy a paleo az egy rettenetesen szigorú szektaszerű táplálkozási rend. Életemben olyan változaosan nem étkeztem, mióta átálltam. Persze előszöris elhatározás kérdése.

szerintem próbáld ki.

A mogyoró nem is paleo.

818. luciti (válaszként erre: 817. - Kertember)
2013. szept. 16. 10:52

Erdekesek bizony. Amugy en nem azert nem eszem pl hust mert nem szeretem.. csak akarhanyszor azt eszem rettenetesen hanyingerem lesz utana. Meg a tobbi dologtol is amit felsoroltam. Rosszul vagyok toluk.

Igazabol nem veszekedni akarok, csak muszaj megirnom, hogy te az elobb azt irtad hogy tartasz attol hogy megszolnak itt hogy paleos vagy stb. viszont en ugy erzem hogy te vagy az aki elitelsz most engem hogy nem vagyok kepes ugy etkezni ahogy a szervezetem megkivanna, pedig problemaim vannak.na midegy, orulok hogy a paleo megoldotta a problemaidat, es koszi hogy segiteni probaltal.

817. Kertember (válaszként erre: 816. - Luciti)
2013. szept. 16. 10:40
Érdekes dolgok ezek. Az ember addig azt eszi, amit szeret, vagy amit jónak gondol, ameddig nem lesz komoly baja. Vannak olyan erős szervezetű emberek, akik akár 70-80 évig is kibírják a helytelen étkezést. Ha beüt a baj, akkor választaniuk kell. Vagy étkeznek úgy, ahogy a szervezetük kívánja, vagy továbbra is az agyukkal, szemükkel esznek és járnak orvoshoz, eszik a gyógyszert, és szenvednek a betegség súlya alatt, amíg el nem jön a vég. Ettől szép az ember. A döntéseit maga hozza meg, és a szervezetét, egészségét tekintve maga is viseli döntéseinek következményeit.
816. luciti (válaszként erre: 815. - Kertember)
2013. szept. 16. 10:32
Itt mar egyszer ajanlotta valaki a paleot, de akkor is arra jutottam hogy en ezt nem tudnam megcsinalni. persze meg kellene probalni, meg utana olvasni es aztan eldonteni, de engem megijszet ez az egesz. Az a bajom hogy en alig eszem hust. Egyeduli amit meg tudok enni az a csirke. Nem eszem szalamikat, kolbaszt,sonkat,diszno, marha hus se sulve se fott nem megy. Nem tudok kaposztat enni borsot, brokkolit, uborkat, paprikat, mogyorot,narancsot s ez csak ami igy hirtelen eszembe jutott. El nem tudom kepzelni hogy mit tudnek enni ha nekifogenk paleonak.
815. Kertember (válaszként erre: 813. - Luciti)
2013. szept. 16. 10:12

Természetesen szívesen megosztom tapasztalataim. De óvakodom egy picit, nehogy azt gondolja valaki, hogy meggyőző kampányt akarok folytatni. Semmi érdekem nem fűződik hozzá.

Tudni kell róla, hogy borzasztó sok tejet ittam (nyáron napi 2-3 liter, télen 1-1,5 liter), és sok édességet ettem tea, kakaón kívül csoki, cukorka stb. Napi szinten átlag 1-1,5 tábla csoki mennyiségnek felelt meg. Az édességet gondoltam, hogy nem jó, időközönként visszavettem belőle, de mindig visszatértem. A tejre egyik orvosom sem mondta, hogy ne igyam. A paleolit étrendben az édességet teljesen elhagytam, a tejet még tejtermékekben sem fogyasztom. Gabonafélékből, csak napi 3-4 toast kenyeret eszem, de azt se minden nap. Erről még nem tudtam leszokni. Egyébként húst, zöldséget, és gyümölcsöt eszem minden variációban és mennyiségben.

Nekem nem okozott gondot az átállás. Az első három napban folyamatosan éhes voltam annak ellenére, hogy szinte megállás nélkül ettem. Ez a szénhidrát éhség miatt volt. Három nap után fordulat történt, enyhült az éhség, ma már elmúlt. Sokat eszem, és csodásan érzem magam. Nagyon sokat változtam, némelyik változást már jómagam sem hiszem el, de mivel velem történik ezért tudom, hogy mégis megtörtént.

814. luciti (válaszként erre: 811. - Kertember)
2013. szept. 16. 09:45
Most latom van paleos forum, majd beleolvasok amint lesz idom.
813. luciti (válaszként erre: 811. - Kertember)
2013. szept. 16. 09:42

Szia.


Van kedved elmondani roviden hogy miket eszel es mit nem?Es hogy nehez volt e az atallas? Persze tudom google..de gondoltam esetleg te is irhatnal.

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook