Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van köztetek refluxos? fórum

Van köztetek refluxos? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
872. Kertember (válaszként erre: 870. - Vanjobb)
2014. jan. 7. 19:22

Szia!


Nem is hinnéd, hogy milyen sokan meggyógyultunk már ebből a betegségből. Gyógyszer nélkül élünk, és soha vissza nem tér a reflux. Este lefekvés előtt is degeszre ehetem magam, mégsem jön a gyomorsav. Van kiút, de ne az orvosoknál keresd.

871. youlcsi (válaszként erre: 870. - Vanjobb)
2014. jan. 7. 14:09

igazából a reflux nem tudom, h gyógyítható-e. tünetmentessé tehető... de mivel a tünetek java abból adódik, hogy nem zár jól a gyomorszáj, így amíg az nincs megoldva, addig bármikor visszatérhet. márpedig ha jól rémlik, ennek megoldása műtéti, és csak nagyon súlyos esetekben alkalmazzák... mert egyszerűbb gyógyszerrel kordában tartani a savat, mint fizikailag is zárhatóvá tenni a gyomorszájat.


persze, lehet, rosszul tudom :/

870. vanjobb
2014. jan. 7. 13:38

Sziasztok!

Kérdésem az lenne, hogy van aki meggyógyult ebből a betegségből?

Nekem a noacidtól nem sikerült 4 hónapja szedem. Hamarossan megyek gyomortükrözésre még nem voltam,aztán remélem adnak valami csodagyógyszert amitől meggyógyulok.

869. youlcsi
2014. jan. 7. 09:48

sziasztok!

kezdett rettenetesen zavaró lenni a savam... most gazdagabb vagyok 2 hónapnyi rabyprexszel :/ egyszer már szedtem... de akkor nem voltak tüneteim, és hamar abba is hagytam, mert babás lettem... mire számítsak? rendbe fog ez tenni? doki szerint (háziorvos) nyilván azért vagyok rosszabbul, mert újra gyulladás van.


nyombélgyulladás tényleg folyamatos éhséggel jár??? ezt csak most olvasom... akkor lehet, hogy ez okozza minden egyéb bajomat? :D de jó lenne!!! az utóbbi időben csak zabálnék állandóan. de komolyan! brutál módon meg is híztam :(

868. 2e0923665c (válaszként erre: 867. - Kertember)
2014. jan. 6. 09:44
igen ez van nekem is,de én híztam is mert mikor elkezdtem szedni a savlekötőt akkor borzalmasan sokat ettem...és még most is állandóan éhes vagyok.még tükrözésre várok de vsziű nekem is nymbélgyulladásom van az jár folyamatos éhséggel.én is 8kor ettem egy szendvicset fél10kor már ujra ennem keleltt.és ez igy megy egyfolytában....savam megint kezd lenni...menniy idő alatt mulott ez el neked?azt mondják 1-2honap mire begyogyul...
867. Kertember (válaszként erre: 865. - 2e0923665c)
2014. jan. 5. 15:03
Naponta sokszor étkeztem én is, 7 órai reggeli után 9 körül már támolyogtam az éhségtől, fizikai erőnlétem és szellemi kapacitásom is csökkent ilyenkor. Igaz én ezt sose hoztam össze a refluxal. Szerencsémre rendszeres fizikai munkát végzek, plusz rendszeresen sportolok, valamint a vastagbél gyulladásomnak köszönhetően nem híztam el a sok kajától.
866. Kertember (válaszként erre: 863. - Babe72)
2014. jan. 5. 14:59

Szóhoz nem jutok attól, amit itt leírtál. Szenvedtem én is refluxtól, de az közel sem volt a tiédhez. Na persze égett a gyomrom, a nyelőcsövem, éjszaka ülve aludtam, nappal a hajolós munkák nem mindig jöttek jól, a torkom sokszor volt nyákos, de szerencsére egyik se volt annyira súlyos, hogy ennyi gyógyszert kellett volna szednem. Valami borzasztó lehet így a közérzeted és az életminőséged. Nem gondolkodtál még el azon, hogy ez a sok gyógyszer csak a tüneteket próbálja meg kezelni, azt is csak kisebb nagyobb sikerrel. Vajon mi lehet a betegséged igazi oka?

Nekem volt egy nyelési nehézségem is, ami valószínűleg a refluxhoz, illetve az azt is kiváltó problémámhoz volt köthető. Ezt műteni akarták nálam, de én nem engedtem. És milyen jól tettem, hogy nem feküdtem kés alá.

2014. jan. 5. 11:05
valakinek állandó éhség reflux miatt?én másfél oránként éhes vagyok és ennem kell különben szarul vagyok...
864. amacska
2013. dec. 31. 21:09
szörnyű volt az orromig jött vissza a sav kb 2 év pariet után kezdtem javulni most on dimand szedem
863. babe72 (válaszként erre: 862. - Amacska)
2013. dec. 31. 17:38

Szia!

Milyen tüneteid voltak vagy vannak most? Én jelenleg rengeteg gyógyszert szedek. Napi 3X1 Motilium, zimpax 40mg 2x1 Ulkogant 2X 1 tasak és este lefekvés elött még egy 1db qvamatel. Most a hangomra kamillás cuccal inhalálok elektromosan,szalvus víz reggel a gyógyszerek után éhgyomorra,és semmi nasi zsíros cukros aromás kaja csak. Étkezésk után vízzel a garatomat kimosom a víz hűti az égő torkomat. alig 2 hónap alatt romlottam le így. Mikor leáltunk a gyógyszerrel a PH mertria vizygálat miatt amire 4hónapot várnom kellett, úgy visszaestem alig bírtam kiemászni belőle.

862. amacska (válaszként erre: 861. - Babe72)
2013. dec. 30. 07:32
én akkor lettem jobban amikor csökkentettem a pp-t pariet 10 re napi egy szem
861. babe72
2013. dec. 29. 18:48

Sziasztok!

Sajnos erősítem a refluxosok tàboràt. Nekem eddig csak krónikus köhögést okozott. 5éve hogy tudom ebből az utcsó 2év már gyógyszeres. De a helyzet sokat romlott. A túkrözés renyhe gyomorszàj izomzatot igazolt erósiv reflux Gerd emelt dózisú PPI kezelésben részesülök de az állapotom romlik.Mütétet javasolnak.jelenleg a torkom fàj ég és hangszàl problémáim vannak alig van hangom aztán meg visszajön. Most januàr elején megyek a nyelőcső ambukanciára az I.sz sebészeti klinikàra félek van para nehogy találjanak valamit. Rettentően ek vagyok kenődve. Egészsegesen tàplálkozom nem iszom nem dohànyzom. Nekem a 2.szúlés és egy vàlàs segitett be ebbe de a szervi okon a diéta nem segit.De azért követem.Anem túl szigorú paleo segit bàr nekem sosincs gyomorégésem fàjásom.csak a köhögés a trutyi ami feljön a torokfàjás

szegycsont körüli fájdalom.Van valaki hasonló tünettel? Meddig birja a nyelőcső ezt a terhelést ha a gyógyszer sem segít. Van köztetek akit hasonló problémàvsl megműtöttek?

Irjatok!

2013. dec. 15. 15:39

szisztok,


refluxt diagnosztizáltak,sok a savam állandóan visszafolyik és éhes vagyok folyamatosan...ha nem tudok 2-3 óránként enni akkor remegek az éhségtől.valakinek hasonló?

859. edina30 (válaszként erre: 857. - Kertember)
2013. dec. 3. 09:02
Szia! A Helicobacter elvileg nem jó ha a gyomorban van,mert ez a kis gonosz a felelős a gyomorfekély ill. a daganatok nagy részéért. Tudom, hogy sok élelmiszer még rátesz erre egy lapáttal de nehéz elkezdeni. Gondolom ha már érzi az ember magán azt, hogy ez így neki jó akkor az ösztönzőleg hat rá. Köszi a tanácsot, majd utánakérdezek. Az IBS-re nem adtak semmit.
858. Kertember (válaszként erre: 856. - Youlcsi)
2013. dec. 2. 21:31
Megértelek. Nem könnyű az ilyen vizsgálatokat át,- és megélni. Persze ez még vállalható, vannak ettől sokkal rosszabbak, pl. a tüdő tükrözés. Régebben nekem is altatás nélkül csinálták, az utóbbi időben már altatásban, mára pedig már nincs szükségem ilyen vizsgálatokra.
857. Kertember (válaszként erre: 855. - Edina30)
2013. dec. 2. 21:28

Szia!

Nem vagyok meggyőződve arról, hogy egy olyan élő kipusztítása a belsődből valamit is megoldana, amely alap esetben is a szervezeted szerves része. Sokkal inkább gondolom, hogy további problémákat fog okozni, aminek gyógyítására persze megvannak a megfelelő gyógyszerek. Mielőtt belekezdenél javaslom, hogy értekezz olyanokkal, akikkel már megcsinálta ezt a totálist kiirtást az orvosa.

Adj magadnak egy hetet és próbálj meg tej, és tejtermékek cukor és gabonák nélkül étkezni. Tudom nem könnyű, de ha be tudod tartani csodás változásban lesz részed. Egy hét után aztán visszatérhetsz korábbi életmódodhoz, persze csak ismét küzdeni akarsz a problémáiddal.

IBS-re mit szedsz?

856. youlcsi (válaszként erre: 848. - 4b6a2525df)
2013. dec. 2. 11:03

altatásban nem csinálják errefelé. 1x bódításban volt azzal nem volt gond, de a második alkalommal csak úgy a kivizsgálás végén jött az ötlet, hogy mégis megnézi, mi a helyzet... már össze voltam pakolva, indultam volna haza, de előtte még egy gyors tükrözést beiktattunk... nem kellett volna :/

én nem vagyok egy puhány csaj... de én ott olyan szinten pánikba estem, hogy ott fogok az asztalon megfulladni, hogy utólag el sem hiszem, hogy én voltam az.

855. edina30
2013. dec. 2. 10:28

Sziasztok! Egy ideje olvasgatlak benneteket, mert én is ebben a cipőben járok. Nagyon régóta szenvedek én is emésztőrendszeri problémákkal, éppen egy hete voltam tükrözésen és kilégzéses vizsgálaton is. Nekem is refluxom van,IBS, gyomorhurut, "még csak" felmaródás, Helicobacter. Próbálok pozitívan hozzáállni a dolgokhoz de nehéz ebben a rohanó világban nyugodtan maradni, rendszeresen étkezni, főleg ha olyan a munkája az embernek.

Kertember teljesen igazad van abban, hogy nincs két egyforma ember, így mindenkinek magának kell rájönnie mi jó neki és mi nem. Picit félek ettől a Helicobacter kiirtástól mert a gyógyszerek a bélflórát is tönkre vágják bár vettem probiotikumot remélem nem lesz gond.

854. Kertember (válaszként erre: 852. - 4b6a2525df)
2013. dec. 2. 07:53
Nem az orvos fogja ezt megoldani. Persze most menj el hozzá, nézesd meg, hogy nincs-e szervi elváltozásod, azaz nincs-e komoly gyulladásod, aztán vedd a kezedbe saját sorsodat. Az orvos se tudja, hogy mitől alakul ki, és csak gyógyszerrel tudja kezelni.
853. Kertember (válaszként erre: 851. - Grizus)
2013. dec. 2. 07:51

Azért ez összetettebb dolog annál, mintsem, hogy egy ilyen fórumon választ kaphatnál erre a kérdésre. Hosszú-hosszú éveket töltöttem refluxos, nyelési nehézséges, vastagbél gyulladásos betegségek súlya alatt. A hasonló kérdéseimre az engem kezelt orvos csoport (nem voltak kevesen) egy tagja sem tudott választ adni. Amit tudtak az a gyógyszer, és a hit, hogy ez már nem fog elmúlni, életem végéig kísér. Persze ebbe én nem akartam beletörődni, ezért figyeltem magam. Figyeltem és jegyeztem, hogy mire, hogyan reagálok. Az étel mellett nagyban függött, hogy mikor ettem, milyen minőségű volt az adott kaja, milyen idegi állapot mellett, és milyenek voltak az aktuális külső tényezők (itt elsősorban az időjárásra gondolok), valamint milyen fizikai terhelés mellett ettem (azaz volt-e aktív mozgás előtte, vagy utána).

Ezek a nagy csodatévő egészségmegváltó dolgok egy részében van ráció. Sokat kipróbáltam, ezért tudom. Egyet azonban minden ilyen szerző elfelejt, hogy nincs két egyforma ember, nincs két egyformán reagáló szervezet, és mivel a szerzők is csak egyet képviselnek, ezért csak azt tudják leírni. Több ilyen elméleten, könyvön átrágta már magam, és tudom, hogy a személyes, és egyéb kísérő tényezőket kihagyják. Nincs ezzel másként az az életmód sem, amit én követek, és nekem segített. Ez az életmód nálam nagyon bevált, megszüntette az alap betegségeim, nagyon gyorsan kirobbanó javulást eredményezett, de az állapot fenntartásához, már további finomításokra van szükségem.

Szóval én csak azt tudom tanácsolni, hogy magadon tudsz a legjobban segíteni. Tanácsokat tudok adni, de ezeket neked kell tovább finomítanod, és a saját szervezetedre adaptálnod.

852. 4b6a2525df (válaszként erre: 850. - Kertember)
2013. dec. 1. 08:04
Igazat kell, hogy adjak neked:( Ezért mostmár komolyan kell vegyem a dolgot és irány az orvos:(
851. grizus (válaszként erre: 849. - Kertember)
2013. dec. 1. 04:14
Csak az nem világos, hogy nekem mitől ég a gyomrom attól, amitől másnak nem.
850. Kertember (válaszként erre: 848. - 4b6a2525df)
2013. nov. 30. 12:02
Ha már nagyon meggyengült a nyelőcső védő nyálkahártyája, akkor olyan étel is fájdalmat okoz, ami egyébként nem lenne káros hatású. Kialakulhatott egy helyi gyulladásod, amit már minden irritál.
849. Kertember (válaszként erre: 847. - Grizus)
2013. nov. 30. 11:59

Természetesen igazad van. Nem okolható mindenért az étel, vannak egyéb tényezők is, ilyen a testi,- lelki adottság és az idegrendszerünkre ható tényezők, azaz idegesség. De azért valljuk az egyik legkomolyabb terhelő tényező az étel, hiszen ez a legnagyobb olyan tétel, amely nap, mint nap találkozik a testünkkel.

Szíved joga, hogy ezt tudomásul veszed-e vagy sem.

Az egészségbizniszből nekem is tele a puttonyom. Hazugság az egész, amit e név alatt művelnek velünk.

848. 4b6a2525df (válaszként erre: 845. - Youlcsi)
2013. nov. 30. 07:00

van altatásos tükrözés, kérj olyat.

Bár még nem volt benne részem, de pont ma reggel döntöttem, hogy jövőhéten bemegyek a házorvoshoz és utánna járok ennek, mert már én is ugy vagyok, bármit eszem estére akkor is fáj a gyomorszájam és ég a gyomrom, pedig én napi 2 szem refluxot is szedek

847. grizus
2013. nov. 30. 03:19
Azt hiszem, nekem is van. Én rendszeresen iszom lúgosító port és szódabikarbónát, de ha egy napig nincs, már baromira ég a gyomrom. Az étkezésemen nem nagyon tudok változtatni, és nem is akarom tudomásul venni, hogy gáz, amit eszem. Anyám ugyanezt eszi, mégse ég a gyomra. Szóval szerintem nem teljesen oké mindenért a kajálást okolni, most már kezd elegem lenni az egészségbizniszből is.
846. youlcsi
2013. nov. 29. 07:21

*akkor*

*legutóbb*


úgy tűnik, írni sem tudok :o

845. youlcsi
2013. nov. 29. 07:20

jajj... akor előbb utóbb csak el kell mennem orvoshoz :/ időnként annyi savam van, hogy lehajolni sem tudok, mert jön vissza. és ugyan nem mindennapos, de azért ez hetente 1-2x simán előfordul.


legtóbb sajnos nagyon rosszul viseltem a tükrözést. még a doki is szóvá tette. nem véletlenül nem jártam a környékén sem lassan 4 éve.

844. Kantara (válaszként erre: 842. - Youlcsi)
2013. nov. 29. 06:08
semennyi nem elfogadható. Azt valamely táplálék okozza, amit ki kell zárni. Javarészt úgy tudom, a szénhidrát.
843. Kertember (válaszként erre: 842. - Youlcsi)
2013. nov. 28. 21:43
Teljesen abnormális dolog a gyomorégés, savtúltengés. Régebben én is azt hittem, hogy ez normális és együtt kell élni vele, de ma már tudom, hogy ez nem igaz. A Savtúltengés, gyomorégés civilizációs betegség. Egészségesen táplálkozó embernek nincs ilyen problémája.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook