Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van köztetek refluxos? fórum

Van köztetek refluxos? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
902. Kertember (válaszként erre: 896. - Nikolacolor)
2014. jan. 30. 09:19

A peleolit életmód előtt, de azóta pedig főként nagyon érzékenyen reagálok az ételekre. Ez megtanított arra, hogy figyeljek fel a változásokra, és kutassam a változások okát. A kérdésedre tapasztalataim alapján azt tudom mondani, hogy az ember emésztőrendszere úgy van kitalálva, hogy a szervezetünk számára szükséges anyagok emésztését gond nélkül meg tudja oldani. Amire viszont nincs szükségünk annak emésztésével megküzdünk. Túl sok sav, erőteljes puffadás, hasmenés, netán szorulás (bár ez utóbbi a ritkább). Ami a puffadások leggyakoribb kiváltója az a cukor. Egyél sok édességet, és mellé gyümölcsöt tuti a ropogtatás:) De azt is észrevettem, hogy az édesség mennyisége sem mindegy. Ha magas szénhidrát tartalmú gyümölcsöt eszem ülő munka mellett, akkor az önmagában pukiztató, de, ha ugyanezt a mennyiségű és fajtájú gyümölcsöt eszem egész napos fizikai munka mellett, akkor egy pöffenet sem távozik. Úgy vélem ez azért lehet, mert az izomműködéshez a szervezet azonnal kikapja a gyümölcsből a cukrot, annak nincs ideje a belekben pangani, és rosszat okozni. Ezzel csak azt akartam mondani, hogy a jó emésztéshez megfelelő táplálkozás mellett mozgásra is szükség van. Nem csodálom, hogy minden irodista bifidus essensis joghurtot eszik. Bár ez nem old meg semmit, de legalább a pszichéjüket megnyugtatja.

Szóval a gluténmentes étkezés egyáltalán nem puffaszt. Annak más az oka, nem a glutén hiánya.

901. Kertember (válaszként erre: 895. - Babe72)
2014. jan. 30. 09:06

Sajnálom, hogy az étkezésed változtatása ellenére sem javult az állapotod. Mint korábban írtam én ennyire nem voltam refluxos, de azért megvolt a magam baja. Éjszakánként, erős hajolgatós fizikai munkánál rendre a torkomban volt a gyomorsav. Begyulladt a torkom, gyakran indokolatlanul lerakódások keletkeztek a torkomban, és kialakult egy frankó nyelési nehézségem is, erre akartak engem műteni. Azt, hogy a gyomorszájam mennyire volt nyitott nem tudom, de gondolom nálad sem örökletes szervi rendellenességről van szó, hanem már a reflux miatt alakult ki. Ha ez így van, akkor hajlok arra, hogy ami a rossz életmód miatt változott meg, az talán vissza is tud alakulni, vagy javulni, ha a rossz dolog megszűnik. Nálam ez így történt. A tej, szénhidrátok (cukor), gabonafélék elhagyása azonnali változást hozott.

Szorítok érted, hogy ne találjanak semmi problémát, és, ha máshogy nem, de legalább műtétileg sikerüljön kezelni a bajod.

900. Kantara (válaszként erre: 899. - Babe72)
2014. jan. 29. 14:04

most azon gondolkodtam, hogy vajon mivel hozta összefüggésbe a refluxot a könyv. Illetve több könyvben is említi Szendi. Azt hiszem, a szénhidrátok, igen... de nem feltétlenül kell ezt direktbe gondolni, hanem lehet hogy a magas chtatalmú gyümölcsök is ludasak. Persze, látom, neked már nem egy egyszerű kis refluxocskád van, ami 4-5 nap paleoval tutira elmúlik, hanem olyan jó tekintélyes.

Tudom, Szendivel kapcsolatban megoszlanak erősen a vélemények, aki nem próbálta annak egy kókler, másnak guru, nekem egyszerűen egy olyan ember, aki az összegyűjtött infokat igyekszik megosztani másokkal. Vélelmezem hogy jó szándékkal. Hogy esetleg üzleti haszna van belőle, az meg roppantmód nem érdekel, én jól jártam a paleoval.

És pl olyan ételt eszel, amiben lehet valami adalékanyag? Ezek még a kolbászba is cukrot tesznek. Meg befigyel a szója sok termékbe, na-glutamát.. szóval nagyon kell olvasgatni. Én végre találtam mindenmentes kolbászt, nem is volt drága. Nem mintha naponta kolbászt ennék, de ha már van a hűtőben, akkor az rendes legyen. Eleinte bosszantó volt mindennek olvasgatni az összetevőit a boltban, de egy idő után összeáll, hogy melyik termék vagy gyártó esik ki a lajstromból, meg melyik maradhat.

mert ez a reflux ez is valamitől kell hogy legyen!!

aztán lehet hogy valami olyan adalék amire nem is gondolsz.

899. babe72 (válaszként erre: 898. - Kantara)
2014. jan. 29. 12:38

Köszönöm a pozitív bíztatàst most ez nagyon jól esik.Az utóbbi időben sokat szenvedek. Akig birok bàrmit is enni a rettenetes torokfàjàstól. Még esedékes egy tükrözés a szövettanitól nagyon félek ha valami gond van akkor sos a műtét. Eddig 1.5éve halogatom és ezelatt leromlottam teljesen.pedig egészségesen tàplálkozom most meg brutàl odafigyekek rà.

Jó megosztani a tapasztalatokat màsokkal.Amiket irtàl nem lehetetlen követni majd beleràzódom.

898. Kantara (válaszként erre: 895. - Babe72)
2014. jan. 29. 05:58

ja, meg még annyit akartam, hogy meló mellett is simán kivitelezhető a paleo. Én sem rendelek ételt, mert drága, nem veszek paleokészételeket meg sütiket sem. Főzni általában szoktak, de nincsen benne ugye semmi ördöngősség. Egy kis párolt csibemell salátával, én mostanában pl kínai kelt használok, esetleg főtt sárgarépa, karfiol, ilyesmi. A kenyeremet megsütöm hétvégén, kitart egy hétig, mert nem kell belőle sok. Lenmag, lenmagliszt, tökmaglist, tojás, só, víz, szódabikarbóna. Liszteket lehet variálni paleon belül. Tetejét magokkal megszórom, finom. Rá lehet házilag készült tojáskrém, avocadokrém, májpástétom, vagy egyszerűen zsíroskenyér.

Igaz, én nem vagyok, nem voltam refluxos, de a többi paleos, akik ettől szenvedtek, elmondásuk szerint, sokat javultak. Fokozattól függően lehet, hogy kicsit több idő kell hozzá, de egy próbát biztosan megér.

897. Kantara (válaszként erre: 895. - Babe72)
2014. jan. 29. 05:52

Úgy látom, nagyon közel vagy a paleohoz. Sok refluxostól hallottam én is, hogy tünetmentessé vált. Már csak egy apró lépés.

A tönkölyliszt az bezavar, lehetséges.

Drukkolok neked, nagyon rossz lehet refluxszal élni.

2014. jan. 28. 13:54

Sziasztok!


Sajnos én is refluxos problémákkal küzdök már egy ideje, és az lenne a kérdésen felétek, hogy a gluténmentes étkezésről, termékekről van-e valami tapasztalatotok? Én azt hallottam, hogy eléggé puffasztanak.

köszönöm előre is ha válaszoltok!

895. babe72 (válaszként erre: 892. - Kertember)
2014. jan. 27. 21:17
Még annyit az előző válaszodhoz. Amiket felsoroltál ételek,azokat már évek óta nem fogyasztom. Sem cukrot ,tejet semmi hüvelyeset, sem szénsavasat,kávét kakaót sem édességeket. Tésztás szerencsére nem vagyok két hónappal ezelöttig a gabonafélék közül is csak a quinoát,hajdinát,kölest fogyasztottam felváltva, és lisztet is csak mandula,és kukorica lisztet használtam.Kenyeret sem eszem,vagy ha igen élesztőmentes tönköly kenyeret. A gyümölcsök terén sokat nem is szeretek de narancsot mandarint epret stb nem eszem. Ezért mondtam hogy e mellett sem javúlt nálam a helyzet.
894. babe72 (válaszként erre: 892. - Kertember)
2014. jan. 27. 21:09
Amióta beszéltünk kipróbáltam a paleolit táplálkozást. Azért sem áll távol tőlem ez mert kb egy éve teljesen "bio" táplálkozást folytatok. Bár elég nehéz betartanom főleg a szénhidrátok miatt és fogytam is 2.5kg-ot azóta.Nekem válltozás nem nagyon van az eddigi állapotomban. Mivel szervi oka van a refluxomnak. A gyomorszáj teljesej elégtelenűl működik bármit és legyen az bármi amit eszek az visszaáramlik. Persze nyílván az egészségesebb étel lúgosabb a PH nem megy el nagyon minuszba de sav mindig van mert a kevés is kell az étel megemésztéséhez.Szóval már elég rég próbálkozom a változtatással de eddig erre semmi nem volt jó. Sajnos olyan állapotban van a nyelőcsövem hogy nem lehet tovább halogatni a műtétet. Amúgy nem csak a betegségek miatt értek egyet a teljes életmódváltással.
893. amacska (válaszként erre: 890. - Szklarissz)
2014. jan. 22. 09:07
szia!hasogató érzést szoktál vagy szoktatok érezni mellkaban?Babe egyetértek kertemberrel
892. Kertember (válaszként erre: 891. - Babe72)
2014. jan. 22. 08:40

Alig hiszem el, hogy ennyi nyavalya mellett nem adsz magadnak egy esélyt arra, hogy kipróbálj nem műtéti megoldást. 4 napig ne egyél gabonafélét, (pékáru, tésztafélék) szénhidrátot, és tejet burgonyát, babot, borsót. Mivel ennyire gáz a helyzet nálad, ezért a gyümölcsök terén is kerüld el a narancsot, mandarint, banánt. Csoki, cukor, sütemény, cukrozott löttyök, befőttek mind-mind kilőve, azaz cukrot csak a gyümölccsel vegyél magadhoz. Ha lehet mézből is csak minimálisat, ha édesre vágysz, akkor eritritol, vagy xilit.

Nem olyan nagy áldozat ez, a normális élethez.

891. babe72 (válaszként erre: 890. - Szklarissz)
2014. jan. 21. 18:33

Szia!


Köszi a részletes ismertetőt. Hát nem egyszerű bár mindenkinem más-más tünetei vannak. FEbr.25-re vagyok kiirva műtétre I.sz.Sebészeti klinika de meggondoltam magam már nem a műtétről hanem a helyéről ezekkel semmiképp nem csináltatom meg. A prof olyan bunkó volt hogy azt hittem elsírom magam amúgy is teljes a para mert sok új tünetem van és gyógyszeres kezelés mellet alakúlt ki.Most találtam egy magán klinikát vagyis egy professzort aki profi az ilyen eljárással végzett műtétek terén. CSak a I.sz klinika azt elmúlasztotta hogy 2db kötelező műtét elötti vizsgálatot nem csinált meg csak PH-metriám volt és ez nem elegendő.JElenleg folyamatosan fáj a torkom rettenete torokgyulladásra emlékeztető tünetekkel és alig van hangom a hangszalagok rózsaszínűek. A gégészeten csak ált és nézett a doki nem tud vele mit kezdeni ez is milyen már. SAját magam kezelgetem salvus víz kamillás inhalátorozás stb. Most pépeset eszek hátha az áthaladó darabos ételtől is tovább fáj és nem gyógyul.A műtétet azért válalom mert a záróizmom teljesen odavan mindent visszaküld a feladónak. ÉS jobban félek a szövődményektől amiben már van is részem mint az egész procedúrától. Most mammometia vizsgálatra kell mennem remélem semmit nem találnak nekem is 2éve volt tükrözés de azóta rosszabb a helyzet. Már akkor mondták a műtétet. Azt hiszem vártam vele eleget. Milyen panaszaid voltak? köhögés,torokfájás,rekeség ilyenek nem?Nekem sose fáj a gyomrom a szegycsont is mostanában kezdte.Ha van kedved írj légyszives.

890. szklarissz (válaszként erre: 861. - Babe72)
2014. jan. 17. 09:53

Sziasztok!

Kb. 10 éve refluxos vagyok, és kb. 5-6 éve rendszeres gyógyszerszedő. Akkor végeztek először tükrözést, akkor volt nyelőcső fekélyem, ami szerencsére begyógyult. Napi 1 gyógyszer ha megvan, akkor elvagyok, de néha megborul, ilyenkor gyorssegély nagyobb mennyiségű szódabikarbóna vízzel. Az gyorsan feloldja a savat, és megnyugszik a gyomrom. De van, hogy több kört is meg kell csinálnom egymás után.


Kb. évente volt tükrözéses kontrollom, és az utolsó kettő szigetszerű szövetelváltozást mutatott ki az alsó traktusban, gyomornyálkahártya típusú területek jelentek meg. Ez eléggé megilyesztett, de egyelőre tán nem áll fönt a rákosodás veszélye. (Talán.)

Kezdettől fogva emlegették a dokik, hogy esetleg műtét.

Az utolsó 1-2 vizsgálatnál a dokim rekeszizom sérvet (hiatus hernia) is diagnosztizált. Úgyhogy ezután úgy döntöttem, legyen hát műtét.


Októberben voltam teljes kivizsgáláson, ahol is bírták diagnosztizálni a refluxot (nahát!), meg kiderült a nyelésröntgenből, ami a legegyszerűbb és legkíméletesebb vizsgálat volt mind közül, hogy NINCS SÉRVEM!


Úgyhogy most mégis hezitálok műtét ügyben. Pláne, hogy valakitől azt hallottam, azóta nem emelhet 5 kilónál nagyobbat. Én meg még nem voltam anyuka. Az meg tudjuk, mivel jár.

Szóval most meg vagyok főve, hogy elváltozások --> műtét, vagy találni valamit, ami képes helyrehozni a dolgokat. :(


Babe72!

Főleg stresszes időszakban (vizsgák, etc.) fordul elő, hogy a szegycsont alatti területen görcsöl, fáj. Ezt is a reflux okozza. Egyetlen dolog vált be ellene: a gerinc ugyanazon magasságában, két oldalon a kilépő zsigeri idegpályákat kell nagyon finoman körömmel simogatni, karcolgatni. Hátsimogatás gyakorlatilag. Attól elmúlik. Semmi más nem használt, de az percek alatt elmúlasztja.

889. babe72
2014. jan. 13. 12:56

Refluxosok!


Műtéten àtesett betegek hozzàszólásait vàrom.

Beszàmolót milyen volt és megérte-e. És milyen àllapot vezetett el idáig. Elötte vagyok sokat segítene.

Köszi mindenkjnek.

888. Kertember (válaszként erre: 887. - Babe72)
2014. jan. 9. 18:46

Szívesen megosztom veled a tapasztalataim, de ne itt, mert a többieket untatnám. Emilben (kertember@gmail.com), vagy priviben.

Az biztos, hogy én nem voltam annyira refluxos, mint ahogy itt sokan írják. Szedtem rá gyógyszert,d e csak időszakosan. Marta a torkon, néha köhögtem is, éjszakánként nem aludtam stb. Volt viszont nyelési nehézségem, ami talán már egy szövődménye lehetett, ez annyit jelentett, hogy a darabos és száraz étel nem ment bele a gyomromba. Mindent pépessé kellett rágnom és sok vízzel lenyelnem.

A paleot sem ezért kezdtem el. Olvastuk a könyvet párommal, majd Ő felvetette, hogy kezdjünk bele. Belefogtunk és azóta tartjuk. Nekem nem hiányzik semmi sem. Sem a cukor, sem a gabona sem a tej. Pedig tejet 1,5-2 litert ittam naponta, édességet átlagban 1-2 tábla csoki napi szinten, kenyeret csak pár szeletet naponta. Egyik napról a másikra álltam le velük teljesen. A reflux 2 nap alatt, a vastagbélgyulladás 4 nap alatt, a nyelési nehézség 1 hét alatt múlt el. A többi betegségem változó idő alatt múlt el.

Egyébként van itt paleos fórum is.

887. babe72 (válaszként erre: 866. - Kertember)
2014. jan. 9. 17:08

És most csak ettől lettél jobban hogy paleózol? Mert akkor fanatikusan ráállok erre mégjobban. Sajnos a gyógyszerek nekem nem segítenek a bajon azt mondják attól hogy savlekötőt és protonpumpa gátlót szedek nem javúl meg az izom renyheség. És így is csak romlottam tovább mert 7-8 hónap gyógyszeres kezelés mellett mostmár 2-3 hónapja fáj torkom ami edig pld. nem volt.De éjszakai panaszaim nincsenemk és nem is voltak. De még lehetnek.Ennél betegségnél nem lehet tudni mindenkinek más más tünete van és más sorrendben.

Hogy lehet teljesen betartani a paleot nincs hiányérzeted nem vagy éhes? Hogyan csinálod kiváncsi lennék.

886. babe72
2014. jan. 9. 17:01
Én is elkezdtem a palaeot még nem mindent tudok egyértelműen elhagyni pld. gabona de csak a quinoát és hajdinát eszem. Még a kenyeret kellene paleot enni de tönköly élesztőmenteset fogyazsztok. Lenmag lisztet stb. Sok embertől hallom hogy működik ez az életforma. De tény hogy meló mellett nehéz minig így főzni én pld. nem rendelhetek kész ételt ezért főzök és sütök csak nehéz még kialakítani a heti étrendet. De sajnos a refluxom nem igazán sokat javúlt eddig.Most lesz PH-metria vizsgálatom. Ami biztos hogy nekem a gyomorszáj záróizma renyhe ezért minden visszajut amit én nem érzek mert nem a számba kerűl hanem a nyelőcsőbe főleg az alsó szegmensébe.Most a két mellem közt a borda alatt fáj napok óta nem tudom mit kéne kezdeni vele. Már nagyon türelmetlen vagyok tényleg az életminőségem a lábtőrlő alatt van.De valamit kezdeni kell a problémával.
885. Kertember (válaszként erre: 881. - Vanjobb)
2014. jan. 8. 21:25

Igen azt az életmódot követem. Ennek köze sincs a diétához. Annyit ehetek, amennyit csak akarok, de tejet, cukrot, gabonát, burgonyát, kukoricát és pillangósokat nem.

Én is rendszeres munka mellett folytatom ezt az életmódot. Rendszeres nehéz fizikai munka mellett. Csak egy előnye (a betegségeim elmúlásán felül) a sok közül, megnőtt a fizikai erőnlétem, terhelhetőségem. Annyi, de annyi pozitív változáson mentem át az elmúlt majdnem fél év alatt.

884. Kertember (válaszként erre: 878. - Amacska)
2014. jan. 8. 21:20
Az emberek nagyobb része nem hisz ebben. Elkezdtem egy blogot írni róla, mert én sem hittem benne, gondoltam, ha megosztom mással a sorsom talán hitelesebb lehetek. Apránként töltögetem fel priviben elküldöm, hogy hol olvashatod.
883. Kertember (válaszként erre: 880. - Youlcsi)
2014. jan. 8. 21:15
Igazad van. De a panaszokat okozó gyomorsav előszobája a refluxnak. Innen már nem kell sok a betegséghez.
882. 2e0923665c (válaszként erre: 869. - Youlcsi)
2014. jan. 8. 19:51
meg maga a reflux s okozHAT folyamtos éhséget de sok más is okozhatja ezt.én se vagyok biztos benne mi az de irtam neked privit :-)
881. vanjobb (válaszként erre: 878. - Amacska)
2014. jan. 8. 09:26

Kicsit visszaolvastam, Kertember a paleo diétára gondol, hogy attól meg lehet gyógyulni.

Én azért megpróbálom egyszer csak olyan nehéz munka mellet az evést is normálisan ütemezni.

880. youlcsi (válaszként erre: 877. - Kertember)
2014. jan. 8. 09:05
nem alacsonyítottem le senki problémáját... de csak azért, mert valaki állandó fejfájésra panaszkodik, nem biztos, hogy agydaganata van... jó, tudom, ez egy szélsőséges példa...
879. youlcsi (válaszként erre: 876. - Grizus)
2014. jan. 8. 09:03
lehet az is... de pusztán önmagában a gyomorégés nem biztos, hogy reflux. azért ha nem kordában tartható, mindenképpen ki kell vizsgálni, nehogy baj legyen később belőle.
878. amacska (válaszként erre: 877. - Kertember)
2014. jan. 8. 08:52
jó lenne ha leirnád a megoldást ide azért betegek irnak és örülnek minden lehetőségnek
877. Kertember (válaszként erre: 874. - Grizus)
2014. jan. 8. 08:26

Nem akarom ide kiírni, mert az elutasítók tábora hatalmas, de a számuktól már csak a szájuk nagyobb. Persze élni a lehetőséggel nem akarnak, csak panaszkodnak, hogy itt fáj, ott fáj, tükröznek műtenek stb. Pedig van megoldás, melynek útjára egyre többen lépnek.

Látod a Te problémádat is rögtön lealacsonyították, pedig a sok gyomorsav belülről dolgozva előbb-utóbb refluxhoz, és további betegségekhez vezet.

Én azért írok ide, hogy elmondjam van megoldás, amely nálam is működik. Priviben megírtam.

876. grizus (válaszként erre: 875. - Youlcsi)
2014. jan. 8. 08:00
Jó, akkor eszerint nem az.
875. youlcsi (válaszként erre: 874. - Grizus)
2014. jan. 8. 07:21
a gyomorégés nem reflux. a gyomorégés rendszerint túlzott gyomorsavtermelés. a refluxbetegésg, ahogy a neve is leírja, konkrétan a visszafolyást jelenti, vagyis az elégtelenül/rosszul záró gyomorszájat, amin így a gyomorsav vissza tud áramlani a nyelőcsőbe. (vagy az epe a gyomorba... mert ugye epés reflux is van)
874. grizus (válaszként erre: 853. - Kertember)
2014. jan. 8. 05:05

Én rendszeresen szedek vízben feloldott lúgosító port évek óta. Emellett néha szódabikarbónát is, bár az van az előbbiben is. De ha nem szedem, ég a gyomrom. Ez refluxnak számít?

Mi volt végül az a módszer, ami neked segített?

Egyébként én azt mondanám, szívcsakra- és torokcsakra probléma.

873. Kertember (válaszként erre: 871. - Youlcsi)
2014. jan. 7. 19:23
Nem tér vissza. Teljesen gyógyult lehetsz, ha végre a valós problémával szembesíted magad.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook