Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van köztetek refluxos? fórum

Van köztetek refluxos? (beszélgetős fórum)


32. Gyöngyi23 (válaszként erre: 31. - Fe20557d00)
2007. szept. 20. 20:57
Húúú, sajnálom :( A stressz az tényleg sokat ronthat a helyzeten... Ó, ne gondolkozz, hogy mi lesz, akkor, ha... Úgyis mindig lesz vhogy. :) És szerintem csak annyit foglalkozz a betegségeddel, amennyit muszáj, inkább foglad le magad vmivel, ami örömet okoz, biztos van olyan... Hidd el, az is sokat segít! :)
31. fe20557d00 (válaszként erre: 30. - Gyöngyi23)
2007. szept. 20. 20:50

Értem:(Na de azért az bíztató,hogy tünetmentessé tehető:)És mi lesz ha terhes leszek?Akkor gondolom ezeket a gyóygszereket nem szedhetem...vagy igen?

Elkeserít,hogy kialakult...,de ez van.Lehet már arra is gondoltam hogy a válásom miatti sok stressz most jött ki....,úgy nem volt stresszes maga a válás simán ment minden,de nehéz volt azon túl tenni magamat,hogy megcsaltak és elválni attól akit nagyon szeretsz.

30. Gyöngyi23 (válaszként erre: 29. - Fe20557d00)
2007. szept. 20. 20:45
Húúú, sajnos a úgymond meggyógyulni nem lehet, legalábbis az orvostudomány mai állása szerint. Azonban, ha az ember betartja az életmódra vonatkozó javallatokat és a gyógyszert is az orvos utasítása szerint szedi, akkor sokszor teljesen tünetmentessé válhat a betegség. Sok olyan beteggel beszéltem, akiknek semmilyen panaszuk sem volt. A másik végletet is láttam sajnos... Ha minden kötél szakad, akkor még ott a műtét, ami gyakorlatilag teljesen megoldhat mindent, de annak is komoly feltételei vannak, hogy vkin elvégezhessék.
29. fe20557d00 (válaszként erre: 28. - Gyöngyi23)
2007. szept. 20. 20:27

:))Ma utoljára fél6kor ettem.Nem is vagyok különösebben éhes...

Ebből meg lehet teljesen gyógyulni?Még azt akartam írni,hogy mellette nagyon vérszegény vagyok úgyhogy fogok kapni arra is injekciókat:(ez színtén a terhességem alatt alakult ki olyan fokra,hogy vénásan kaptam a vasat és B12 injekciót a popómba.

28. Gyöngyi23 (válaszként erre: 27. - Fe20557d00)
2007. szept. 20. 20:05
Nem is az a lényeg, hogy kínozza magát az ember a diétával. :) A sütőtökkel nincs is semmi baj szerintem. Azt el is felejtettem írni, hogy este, lefekvés előtt közvetlenül már nem is szabadna enni, legalább 2-3 óra minimumot javasolnak az orvosok az utolsó étkezés és lefekvés között. A lefekvésbe a tévé elé fekvés vagy az ágybanolvasás, stb. is beletartozik, nem csak az alvás. :)
27. fe20557d00 (válaszként erre: 25. - Gyöngyi23)
2007. szept. 20. 18:15

:))bizakodó vagyok!ez a diéta nem olyan szörnyű...a lényege a 6 étkezés,és ahogy 6óra után ne egyek....megpróbálom valahogy betartani,bár tegnap is ettem este de csak egy pici sütőtököt.

Nem kimondottan fogyasztós kajákat ír a diéta,de szerintem már önmagában az fogyaszthat,hogy sokszor eszel keveset és este már nem.Jól gondolom??

Ma elfeledkeztem róla hogy nem ihatok szénsavast és bele ittam egy pohár üdítőbe....jaj lányok mint akit torkon martak már az első kortytól hírtelen,úgyhogy nem is ittam többet csak azt a kortyot...és nem is kívánom.

26. 5a071c9eeb (válaszként erre: 23. - Gyöngyi23)
2007. szept. 20. 11:49
Kösz! Teljesen jól is vagyok, a gyógyszert is régen kellett elővennem.Két dologra vigyázok, a buborékos italokra és a dobozos almalére. Mással már nincs is gondom.
2007. szept. 20. 11:48
:)))) A Hexamról sajnos nem hallottam még... Ha az is proton pumpa gátló gyógyszer, mint a Controloc, akkor az is biztosan jó, de sajnos nem tudom, hogy így van-e, de utánanézek... A lámpázás biztosan nem árt, de hogy használ-e... Ha úgy érzed, próbáld meg nyugodtan. A hasi zsírpárna valóban nem túl jó, mert az azt jelzi, hogy a hasüregben is lehet többletzsír,ami növelheti a nyomást. Bár 47 kg tényleg nem sok és 3 kg felesleg sem. Ha betartod a diétás előírásokat, akkor biztosan lemegy.
24. fe20557d00 (válaszként erre: 22. - Gyöngyi23)
2007. szept. 20. 11:39

:)))köszönöm!!Én Hexam nevű gyógyszert szedek.Róla tudsz valamit?

Igaz harmadik napja szedem ...még náthás vagyok..Szerinted lámpázzak?Infra lámpa?

Elhízott nem vagyok 47kg vagyok most,viszont 3 kilogramm feleslegem maradt a szülés óta és az csak a hasamon!!!!!Lehet ez is összefüggésben?

23. Gyöngyi23 (válaszként erre: 16. - 5a071c9eeb)
2007. szept. 20. 11:33
Ha a Controlocra gondolsz, igen, szerintem jó választás. Ez a típusú gyógyszer megelőzi a túlzott gyomorsavtermelődést, így nincs sav, vagy csak jóval kevesebb, ami vissza tudna folyni a nyelőcsőbe, garatba és irritálni tudna.
22. Gyöngyi23 (válaszként erre: 11. - Fe20557d00)
2007. szept. 20. 11:24

Valóban az elhízás talán a legnagyobb rizikófaktor. Az alkoholok közül különösen a töményeket kell kerülni és a fehérborokat a leginkább. De valójában egyik fajta sem használ. A dohányzás is kerülendő és a stressz is káros. Ami még nagyon fontos lenne, hogy a magas zsírtartalmú ételeket kerülni kell és azt, hogy egyszerre sokat egyen vki. Mivel az, hogy a sav visszaáramlik a nyelőcsőbe, összefüggésben áll a hasüregi nyomással, ezért biztosan volt összefüggés a terhességeddel. Ezért javasolják azt is, hogy kerülni kell a megerőltető fizikai munkát, hajolgatással járó tevékenységeket. Ezektől is megemelkedik a hasüregi nyomás.

A diétás előírások: Sok fehérje, kevés zsír, savas gyümölcsök és zöldségek kerülése és azoké is melyek puffasztanak. A csoki és a koffein sem javasolt, a szénsavas italok sem. Rostokból nem is szabad sokat enni ilyenkor, úgy tudom, mert azok lassítják a gyomorürülést, ezzel növelik a hasűri nyomást.


A sav tényleg képes ilyen tüneteket produkálni. Sajnos sokszor csak nagyon későn gondolnak az orvosok arra, hogy ez a betegség állhat a háttérben. A sav a légutakba is bekerülhet, ez okozza a tüneteket. Ha a reflux betegséget megfelelően kezelik, ezek a tünetek is elmúlnak :)

21. 5a071c9eeb (válaszként erre: 20. - Fe20557d00)
2007. szept. 20. 11:24

Na azt nem csodálom, engem az ilyen édes kulimásszal ki tudnának kergetni a világból.Én még a kávémat sem iszom meg, ha csak cukros kanállal is megkeverik, nem hogy cukorral.

Apám tanított arra kisgyerek koromban, hogy mindig tegyem próbára magam, nagyon sokszor így játszottunk.Kijelőltünk egy célt, hogy azt megcsináljuk aztán egy kicsit ráteszünk és olyankor olyan büszkén tudtuk konstatálni, hogy na megvan!Most érzem ennek a bölcsességét.

20. fe20557d00 (válaszként erre: 19. - 5a071c9eeb)
2007. szept. 20. 11:12

:)))egyszer csináltam már iylet a táskával.Amúgy én egyszerűen képtelen lennék....

Akkor amikor 15 évesen kivizsgáltak ...más miatt...voltam cukorterheléses vizsgálaton...ahol meg kellett a 100% glükózt innom és kb fél óránként vettek vért.Nem bírtam kb a második vérvételnél kitacsoltam az orvos elé....akármennyire szorítottam össze számat vissza jöt:((

2007. szept. 20. 11:09
Csak mindig arra gondolj, hogy valami bizonyos ideig tart.Addig kell kibírnod. Nem szoktál úgy játszani, hogy nagyon nehéz a táska, amit viszel, még öt háznyi távolság és akkor leteszed, addig ki fogod bírni. És ha hiszed, ha nem kibírod.Ha még egy ház, akkor büszke leszek magamra. Ja lehet, hogy hülye vagyok!
18. fe20557d00 (válaszként erre: 17. - 5a071c9eeb)
2007. szept. 20. 11:03
Hát nem semmi....ügyes vagy!!
17. 5a071c9eeb (válaszként erre: 15. - Fe20557d00)
2007. szept. 20. 10:59
Nem vagyok vagány, úgy féltem, hogy egy szavam sem volt, ráadásul nem voltak valami kedvesek.Csak arra gondolok ilyenkor, hogy más kibírta, talán én is és nem tart örökké, egyszer csak vége lesz!
16. 5a071c9eeb (válaszként erre: 10. - Gyöngyi23)
2007. szept. 20. 10:56
Szerinted jól döntött az orvosom?
15. fe20557d00 (válaszként erre: 13. - 5a071c9eeb)
2007. szept. 20. 10:56

15 évesen már én is voltam,de akkor elaltattak.Hallod kemény csaj vagy:)))Lazán írod kibírtad...én nagyon szörnyűségeket hallottam:((

Ha újra megyek,tuti félaltatást kérek inkább kifizetem.

14. 5a071c9eeb (válaszként erre: 12. - Fe20557d00)
2007. szept. 20. 10:55
A savlekötőt ellenezte az orvosom. Szerinte csak fokozza a savtermelést. Nekem ez a gyomorvédő tökéletes volt.Ha nem segített volna a gyógyszer, akkor én is mehettem volna tükrözésre.Megúsztam.
13. 5a071c9eeb (válaszként erre: 12. - Fe20557d00)
2007. szept. 20. 10:50
Voltam gyomortükrözésen l9 évesen, mert olyan sovány voltam, mint a gebe és örökké fájt a gyomrom. Kibírtam.
12. fe20557d00 (válaszként erre: 9. - 5a071c9eeb)
2007. szept. 20. 10:24

Igen nekem is azt mondta a dokim,hogy ki kell tapasztalnom mi okoz problémát az ételek között.

Én savlekötőgyógyszert kaptam,ami gyulladáscsökkentő is és megelőzi a gyomorfekély alakulását stb....

Egy nagy bajom van még....:(((El akarnak küldeni gyomortükrözésre....mert úgy a gyógyszereket is támogatással kaphatom 90%-on,meg megviszgálni nincs -e más lappangó betegség...:(Fél altatásban 15ezerért vállalja a doki.

11. fe20557d00 (válaszként erre: 10. - Gyöngyi23)
2007. szept. 20. 10:21

Huuu:)

Az első kérdésem...az interneten olvastam,hogy elsődleges kockázati tényezőként említi:dohányzás,elhízás,alkohol,stressz.

Nekem egyik sincs jelen az életemben...talán a stresz,de az is szerintem kb annyi mennyiségben,ami még normális...néha mindenki stresszel.

3 és fél éve voltam terhes,ahol téraránytalanság miatt császároztak,volt még hátra 2 hetem,de már enni sem bírtam annnyira nyomott mindent a babus.Szerinted lehet összefüggés a kettő között?

Most a diétás előírásokat befogom tartani.Bár már jó pár éve reform konyhán élek....sok zöldség,saláták,gyümölcs,és csak csirke mell,pulyka amit eszem.Talán rostokból ettem keveset.

És ezek az allergiás tünetek??Valóban a visszaáramló sav ilyen gyulladásokra képes,hogy folyik a nózid,tüsszögés stb...?Köszönöm előre is a válaszokat:))

2007. szept. 20. 10:15
Sziasztok! Én a reflux betegségről írtam a diplomamunkámat, különös tekintettel az életmód és a betegség közötti kapcsolatról. Ha van kérdésetek, szívesen válaszolok, ha tudok!
9. 5a071c9eeb (válaszként erre: 8. - Fe20557d00)
2007. szept. 20. 08:03
Két hét után már jól voltam, de a biztonság kedvéért 6 héteg szedtem. Állandóan van gyógyszerem, mert a doki azt mondta, ha ez egyszer van, akkor sajnos visszatérhet. A legkisebb jelre, pl. gyomorégés, azonna kezdjem szedni. Reggel kell bevenni és 1 óra hosszat nem szabad semmit enni és inni. Nem jó a szénsavas ital, de nekem nem volt jó a dobozos almalé, sőt egyszerre rosszul lettem tőle.Nem tett jót nekem a paprika, paradicsom, káposztafélék,karalábé,paradicsomos ételek, sőt a csoki sem.Azért írom mindig, hogy nekem, mert biztos, hogy egyénenként változik.Egy éve semmi bajom és már ezeket a dolgokat is megehetem, kivétel a dobozos almalé. Amit én csinálok almából, azt ihatom. Enni , nagyon keveset eszem, ez nem is került szóba nálam, de azt tudom, hogy többször keveset kell enni, de 2 óra teljen az evések között. Ami fontos! Nem szabad kekszet és olyan dolgot enni, ami kimondottan felszivja a gyomorsavat,mert az ösztönzi, hogy újra termelje a savat.Ezért nem savcsökkentőt adott az orvos, hanem a Controloc bevonja a gyomor falát, hogy ne irritálja az étel és ne serkentse savtermelésre.
8. fe20557d00 (válaszként erre: 7. - 5a071c9eeb)
2007. szept. 20. 07:44

Nekem az allergia vizsgálat során derült ki a reflux.Semmire az ég egyadta világon nem vagyok allergiás....

Úgy érzem jó a gyógyszer ma veszem be a negyedik kapszulát,de már érzem,hogy jobb:)

Neked meddig kellett szedned?Nekem azt modták minimum fél év.Milyen ételeket kerülsz?Kaptam diétás receptet is,amely leírja miket egyek,és hogy 6-sor keveset.Örülök,hogy írogatsz:))

7. 5a071c9eeb (válaszként erre: 5. - Fe20557d00)
2007. szept. 20. 07:40
Az allergiád nem külön téma? Na arról regélhetek mert 30 éve "megbízható, hű társam".
6. 5a071c9eeb (válaszként erre: 5. - Fe20557d00)
2007. szept. 20. 07:38
Szia! A Controlok 20 mg-os gyógyszert kaptam. Az orvosom azt mondta, hogy ez a legjobb, de nekem tényleg fantasztikus volt. Pedig a nyelőcsövemet felmarta a gyomorsav, annyira rosszul voltam, még visszagondolni is rossz.
5. fe20557d00 (válaszként erre: 4. - 5a071c9eeb)
2007. szept. 19. 20:36

azt nekem is határozottan mondta a doki,hogy a szénsavat kerüljem...utánna tényleg szar volt,ha ittam.

Én Hexam nevű gyógyszert kaptam.Én is úgy bízom abban hogy szünnek a tüneteim tőle.Van köztetek oylan akinek allergiához hasonló tünetek is voltak?(orr folyás,tüsszögés,szemviszketés).Persze a gyomorégés és a nyelőcső égő érzése mellett?

2007. szept. 19. 08:15

Sziasztok!

Kaptam rá gyomorvédőt, nagyon jó volt. Már nem kell szednem, csak ha érzem a kezdeti tüneteket. Igaz, hogy nekem szteroid gyógyszer miatt lett, mert adni kellett volna hozzá egy másfajta gyomorvédőt, de "elfelejtettek"!

Egyébként a szénsavas italokat kell kerülnöm.

3. fe20557d00 (válaszként erre: 2. - 3c2c8696c4)
2007. szept. 18. 18:43

:((((Nagyon szomorú vagyok most.Egész nap ezen agyalok.Írnál nekem egy két dolgot róla mióta van és miket kell neked megtenni,hogy jobb legyen.

Ez a diagnózisom:Gastrooesophagealis reflux,oesophagitis nékül.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook