Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van köztetek refluxos? fórum

Van köztetek refluxos? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
932. Kantara (válaszként erre: 930. - 4b6a2525df)
2014. jún. 3. 06:51
finomított szénhidrátra gondolt szerintem.
931. Winne (válaszként erre: 928. - Kertember)
2014. jún. 2. 21:08

Szia!


Is-is, az alapja a pH könyvre épül, abban van egy táblázat és aszerint el is indultam, ahogy javasolták, aztán kitapogattam, hogy mi belőle a marketing b.shit és mi igaz rám is. :)

930. 4b6a2525df (válaszként erre: 928. - Kertember)
2014. jún. 2. 14:46
Nem akarok kötekedni, de a szénhidrátot teljesen nem tudod elhagyni, mert a zöldségekben is van. Egyébként én is paleozom:):)
929. Kertember (válaszként erre: 926. - Judit, Ilcsi kozmetikus)
2014. jún. 2. 11:29

Szia!

Nekem elsősorban nem a gyomrom fájt, hanem a nyelőcsövem, és a mellkasom. Néha olyan volt, mintha szívinfarktusom közeledne. Gabona, szénhidrát, és a tej, és tejtermékek elhagyása teljesen megoldotta a problémám. Tünetmentes vagyok. Néha azért elcsábulok, és több édességet, cukrot eszem, mint a tűréshatárom, ekkor piciben visszatér a reflux, de gyorsan helyreáll az egészséges állapot.

928. Kertember (válaszként erre: 927. - Winne)
2014. jún. 2. 11:26

Szia!

Ezek a személyes tapasztalataid, vagy ezt javasolták? Rám nézve alapjában nem igazak. Az én életmódommal akkor,és annyit eszem amennyit csak akarok. Főként húsokat, zsíros húsokat, sok-sok zöldséget, és kevéske gyümölcsöt. Annyit azért hozzátennék, hogy tiszta húsokat eszem, nem pedig az élelmiszeripar által agyonvegyszerezett, többször feldolgozott húsokat. Tej, és tejtermékek, gabona, és szénhidrát teljes elhagyása mellett étkezem.

927. Winne (válaszként erre: 925. - Judit, Ilcsi kozmetikus)
2014. máj. 30. 21:27
Én szedem a gyógyszert, most már visszább vettem a mennyiséget és a diéta sokat segített, de ami a legfontosabb, hogy amint a stressz alábbhagyott, úgy éreztem én is jobban magam. Tejterméket, cukrot, húsokat (főleg vörös, felvágottat is) és pékárut hagyd el legalább egy-két hónapra, hogy jobban hozzászokj a sokzöldséges étrendhez és nézd meg változik-e valami. Sokszor egyél keveset, ne addig egyél, amíg már elteltnek érzed magad és estére próbálj meg nem enni, mondjuk 5-6 között egyél utoljára.
926. Judit, Ilcsi kozmetikus (válaszként erre: 924. - Kertember)
2014. máj. 30. 15:44

A tükrözésnél gyulladást nem mondott az orvos, "csak" epés refluxot, de nem tudok róla, hgy lenne felmaródás vagy gyulladás.

Amiket írsz: gabona, szénhidrát, cukor teljes elhagyása mennyiben segít? Miket lehet enni?

Gyomorfájás Neked is volt? Szörnyű..

925. Judit, Ilcsi kozmetikus (válaszként erre: 923. - Winne)
2014. máj. 30. 15:41
Nekem a fő tünet az, hogy konkrétan fáj a gyomorszájam, jellemzően akkor, ha ennem kell, de éhséget sosem érzek, helyette fájdalmat.. van, amikor napokig jól vagyok, aztán egyszercsak valamitől megint fáj, de úgy, hogy éjszaka sem alszom. Most abbahagytam a savlekötőt, nem akarok szedni semmit, mintha rosszabb lenne a gyógyszerektől. :(
924. Kertember (válaszként erre: 920. - Judit, Ilcsi kozmetikus)
2014. máj. 19. 10:52

A minimális szint kevés. Gabona, szénhidrát, cukor teljes elhagyása szükséges, így tudsz csak pozitív változást elérni. Ha már begyógyulnak a gyulladásaid, amit a túlzott sav okozott, akkor ehetsz ismét belőlük néha egy keveset anélkül, hogy gejzírként törne fel ismét a sav. De, ha ebből egyszer kigyógyul az ember, akkor már a fene sem akar újra visszaesni, ezért nem is fogod kívánni a fent említett ételeket.

Nem akarom az életmódom nevét reklámozni, ugyanis nem a nevében van a lényeg.

923. Winne (válaszként erre: 922. - Judit, Ilcsi kozmetikus)
2014. máj. 15. 21:26

Nekem nem ezt írták fel, de két különböző gyógyszert is kaptam már, arra azt mondta az orvos, hogy kettőt szedjek, majd ha már jobbnak érzem, akkor lehet egyre csökkenteni, ha úgy látom jónak. Itt jött viszont az érdekes rész, a helyettesítő orvos azt mondta reggel szedjem akkor, míg korábban azt az instrukciót kaptam, hogy este szedjem. Hát mondom köszi, most akkor tudom. :) Az enyém mondjuk filmtabletta, elvileg egy réteget képez, ami az ellen véd, hogy a sav ne marja a nyálkahártyát.


Nem tudom neked mióta van refluxod, vagy mennyire gyakran jön elő, de én speceil hiába próbálok úgy étkezni, ahogy a pH csodakönyv írta, de random valamikor van, valamikor nincs reggeli torokfájásom..

922. Judit, Ilcsi kozmetikus (válaszként erre: 921. - Winne)
2014. máj. 15. 14:17

Az orbáncfű- és fehér akácvirág teákat még nem próbáltam, de utána nézek. A lúgos víz nekem is megy mindennap.

Nem tudom savlekötőt érdemes e szedni, egyelőre még meghagyom. A Motiliumot másfél napig bírtam, a gyomromnak úgy éreztem jó volt, viszont szédültem és kába voltam tőle. Esetleg ha van valakinek tapasztalata a Motiliummal kapcsolatban, várom :) Nekem 3x1-et írtak belőle, nem tudom lehetne e úgy szedni, hogy csak napi 1 pédául? Vagy amikor gondom van.. Nem nagyon szeretném össze-vissza szedni a gyógyszereket.

921. Winne (válaszként erre: 920. - Judit, Ilcsi kozmetikus)
2014. máj. 14. 12:00

Én is ezt az irányt követem, de nálam nagyon ingázik le és fel, hogy éppen javul, vagy rosszabbodik a helyzet. Most már a második féle gyógyszert kaptam, de mindkettőnél az volt, hogy kb. a doboz feléig jól működött, aztán szépen visszajött a refluxom. Most már december óta megvan, nem úgy néz ki, hogy el akarna tűnni..


Letettem a tejtermékeket, nem iszom kv-t, teát, cukros dolgokat, üdítőket, semmi szénsavast, nem eszek pékárut, csak reggel két darab padlizsánkrémes tönkölybúzás pirítóst, sok zöldséget eszek és iszom a lúgos vizet. Este iszok egy natúr orbáncfű teát, hajnalban meg egy fehér akácvirág teát. Ennél többet nem tudom mit tehetnék.. A gyomrom kicsit jobb, de az utóbbi napokban ugyanúgy égett a torkom, amikor megébredtem..

920. Judit, Ilcsi kozmetikus (válaszként erre: 919. - Kertember)
2014. máj. 13. 13:34

Savlekötőt azt szedek reggelente 1 Noacid, de nem sok váltoást érzek. Motilium-ot a gyomor gyorsabb ürülése miatt kaptam.

Milyen étrendre gondolsz? Leszoktam a kávézásról, nem iszom, nem dohányzom, minimálisra csökkentettem a szénhidrátot és cukrot.

919. Kertember (válaszként erre: 917. - Judit, Ilcsi kozmetikus)
2014. máj. 13. 12:20
Nem kell gyógyszert szedni, csak át kell állni más étrendre. Én nem szedtem ilyen gyógyszert, többnyire elegendőek voltak az egyszerű savlekötők.
918. Kertember (válaszként erre: 916. - Babe72)
2014. máj. 13. 12:19
Gratulálok. Nagyon örülök, hogy sikerült. Nálam is rekord sebességgel oldódtak meg a gyomor és bélproblémák is. Szerintem a hangszálaid is rendbe fognak jönni, csak ahhoz több idő kell. A szervezeted most már tudja gyógyítani magát.
2014. máj. 12. 18:56

Valakinek van tapasztalata a MOTILIUM 10mg gyógyszerrel kapcsolatban? Szedte már valaki?

Most írták ki epe refluxra, még nem kezdtem el a szedését..

916. babe72
2014. máj. 1. 18:43

Sziasztok!


Rég nem írtam öngyógyításban voltam ez idáig.Áttáltam a teljes paleora nagyon élvezem a főzöcskézést és a jó hír hogy bár nem teljesen de jól vagyok! A tükrözésem mindenféle gége és nyelőcső felmaródás teljes gyógyulását mutatta legutóbb. Nem kell műteni. Amit még nem sikerült kitalálni mitől nem jön redbe a hangom és mitől rózsaszínűek a hangszalagok. De már egészen jól beszélek alig vagyok rekedt. A paleo a hitvallásom lett fogytam egy keveset is amit nem kellett volna de jó így, és a gyomrom is remekül érzi magát. Sose vagyok éhes, és nincs puffadás gyomorégés bélpanaszok. Mostmár folytatom ezt az életformát.

915. edina30
2014. ápr. 20. 12:18
Sziasztok! Refluxos vagyok, viszont amióta kiirtották a Helicobactert és odafigyelek az étkezésre nincs szinte semmi tünetem. Előtte folyamatosan volt, a gyógyszereket sem szedem jelenleg, de mindig van nálam.
914. Winne
2014. ápr. 19. 23:55

Rennie nálam nem vált be, nem csinált semmit, ahogy a gyógyvíz sem. :)


A cukros dolgokat és a gabonaféléket igyekszem én is elhagyni és lúgosítani ahogy csak tudok, de vannak dolgok, amit cukor nélkül nem tudok megenni. Oda jó vajon a méz? Azt mindenhol egészségesnek és ajánlottnak mondják.

913. youlcsi (válaszként erre: 911. - Winne)
2014. ápr. 16. 13:00

reflux esetén leginkább a mértékletesség a fontos. nem szabad egyszerre sokat bezabálni. nem legyen túl fűszeres, zsíros. Nem jó a kávé, tea, kakaó... paradicsom, paprika, puffasztó dolgok. A friss péksütemények, kenyérfélék sem jók. amúgy szerintem mindent ki kell tapasztalni. amit más nem bír, azt lehet, hogy te simán.


amúgy úgy vettem észre, refluxban nagyrészt ugyanazok a kerülendők, mint epekövesség(hólyagnélküliség) esetén.


ja és "tűzoltás" esetére jó, ha van az embernél rennie. (írom én, aki mindig csak készül venni... aztán amikor jön legközelebb a sav, akkor ütöm a fejem, hogy már megint nem vettem)

912. Kertember (válaszként erre: 911. - Winne)
2014. ápr. 16. 12:34

Refluxot az étel okoz. Talán valamicskét befolyásolja a stressz, de ez nem mérvadó. Persze lehet arra fogni, de nem sok értelme van.

Én eléggé oda voltam már a refluxtól, társult nyelési nehézséggel is, de amióta elhagytam a cukrot, és a gabonaféléket, azóta teljesen megszűnt. A nyelési nehézségre már volt műtéti időpontom is, hála égnek még időben jött az étrendi váltás, így ma már nem kell műtétben gondolkodnom. Néha még bűnözöm és eszem édességet és lisztből készült ételt, mint pl. tegnap lángost, ilyenkor vissza is tér az égő érzés, de csak éjszakára, max. délelőtti órákra.

911. Winne
2014. ápr. 14. 23:40

Sziasztok!


A történetem röviden vázolom, sokunknak hasonló és ismerős lesz a szituáció. December óta kezdtem úgy kelni, hogy reggelente fájt a torkom és mivel nem járok orvoshoz, ha nem muszáj, ezért gondoltam sima téli torokfájás, majd elmúlik. Másfél hónap után gyanús volt, hogy valami más lesz és a google kidobta a refluxot. Itt van némi csavar, mert magánéleti drámába kerültem, ami nagyon feldobta a stressz szintemet és rákényszerültem az orvosra. Ő is refluxot mondott a tüneteim alapján, adott rá gyógyszert. (Esomeprazol Sandoz 40 mg) Ezt szedtem 2 hétig napi két darabot, most elfogyott és irattam megint, most azt mondta az orvos, aki egyébként más orvos, mint a két héttel ezelőtti, hogy már csak 1 db-ot szedjek naponta, azt is reggel.


A lényeg, hogy nem érzem, hogy javulna, ég most már nappal is a nyelőcsövem és a tüdőm magasságában a mellkasom is. A stressz szintem már kisebb, próbálok gyorsan túltenni a problémáimon, a tükrözéshez is lassan eljutok, 24-re van időpontom.


A fontos kérdésem az lenne, hogy az életmód váltásba mi az ami beletartozik ill. javasolt? Soha életemben nem reggeliztem, ezt károsnak olvastam, én ébredéstől 2 óráig legalább nem bírtam enni semmit. Sok szendvicset ettem, kevés zöldséget és gyümölcsöt, mellé sok teát. Eddig ezeket gondoltam ki magamban, ami valószínűleg nem túl egészséges.


Mit ajánlott enni, ami nem savasít, de mellé meg is bírom enni és venni? Reggelire bepróbálkozom elsőre egy joghurtba mézzel és zabpehellyel, azt csak le bírom küldeni.. :)

910. Zoli74
2014. febr. 8. 10:09
Szerintem mindenképpen érdemes kipróbálni a gyomortükrözés ill. a műtét előtt a búzafű vagy a zöldárpa italport. Én kb. 3 hónapja iszom, naponta 1-2 teáskanállal vízben elkeverve. Határozottan jobban vagyok tőle, egyre ritkábban érzem a gyomorsavat a torkomban ill. a nyelőcsövemben. Gyomortájon korábban sokszor éreztem nyilaló-szúró fájdalmat, ezek is egyre ritkábbak nálam azóta. Arról nem is beszélve, hogy ezek az italporok méregtelenítő hatásúak is, így az egész szervezetre jótékony hatással vannak.
909. Horzsolt (válaszként erre: 908. - Kertember)
2014. febr. 2. 21:21

Akkor ez is lehet a reflux következménye ?

Elég ijesztő tud lenni főleg, hogy valahol olvastam a refluxról, hogy okozhat koszorúér görcsöt is.

908. Kertember (válaszként erre: 907. - Horzsolt)
2014. febr. 2. 20:48
Étkezéshez sose tudtam kötni, legalábbis nem tűnt fel, de előfordult a nagyobb dobbanás.
2014. febr. 2. 19:33
Sziasztok ! Nektek szokott lenni olyan, hogy főleg étkezés után, mintha néha nagyobbat dobbanna a szívetek ?
906. Kantara (válaszként erre: 905. - Kertember)
2014. jan. 31. 07:17
naigen. Már az sem garancia hogy az ember kimegy a piacra aztán Marinéni portékájából vásárol be. Mert Marinéni lehet hogy lefújatta Gyulabácsival az uborkát hogy szép legyen. Hallottam olyat is, akinek külön volt az az uborka amit piacra szánt, jóval odébb meg, amit a család fogyasztott, mert azt nem permetezték. És ez nagyjából mindennel így van. Pedig a permetszer meg nem is olcsó.
905. Kertember (válaszként erre: 904. - Kantara)
2014. jan. 30. 12:34
Gondolom. Nem vagy ezzel egyedül. Még gondolkodom a dolgon, hogy hogyan tudnék belefogni, meg aztán össze kellene szedegetni az adatokat, és képanyagot is kéne gyűjtögetnem, no és nem ártanának mások tapasztalatai sem. Az a baj, hogy szinte mindenki látja az árulkodó jeleket, de meg sem fordul a fejében, hogy mi lehet mögötte, hogy egyáltalán az a jel rosszra utalhat. Talán ebben tudnék segíteni, hogy egy kicsit tudatosabbak legyünk vásárláskor. Meglátom.
904. Kantara (válaszként erre: 903. - Kertember)
2014. jan. 30. 12:07
jaj, ez engem nagyon érdekelne!
903. Kertember (válaszként erre: 900. - Kantara)
2014. jan. 30. 09:29

Csatlakozom Kantarához. Amióta paleózom jobb vagyok, mint egy laboratóriumi műszer. persze ehhez az is kell, hogy a bélrendszerem, emésztésem ez elmúlt 45 év alatt sikerült megpadlóztatnom. A paleoval sikerült elfogadható állapotba hoznom gyógyszerek nélkül, de az elmúlt fél év nem volt elég ahhoz, hogy visszanyerje eredeti állapotát, de már abban sem vagyok biztos, hogy vissza tudja-e ezt nyerni valaha is.

Ha olyan ételt eszem, amiben van valami rossz az ember számára (pontosabban az én számomra), azt már szinte a számban kiszűröm. Szoktam is olvasgatni ilyenkor a termék cetlijét, vagy kérdezni a párom, hogy mi van ebben az ételben. Persze a cetli nem árulkodik, de az, hogy étkezés után két perccel bugyborékolnak a beleim, és 10 percen belül a wc-n ülve találom magam, már tudom, hogy az étel gyártója hazudik. Sok ilyen terméket tudnék felsorolni. Ilyenkor szívesen elszaladnék egy laborba és alaposan megvizsgáltatnám a terméket, de zt sajnos nem tudom megtenni. Szoktam azon gondolkodni, hogy össze kellene állni a tudatos fogyasztóknak és egy labort létrehozni, és megvizsgálni a kajákat. Na nem azért, hogy a médiában szétkürtöljük, úgysem érdekelne senkit, hanem azért, hogy legalább mi, akik nem akarunk mérget enni, valóban el tudjuk kerülni. Azon is szoktam agyalni, hogy milyen tanácsokat tudnék adni a kezdőknek, hogy hogyan tudják megkülönböztetni a rossz húst, zöldséget, gyümölcsöt a jótól a piacon, vagy a boltban. Sikerült is összegyűjtenem sok infót,lehet, hogy erről is érdemes lenne nyitni valahol egy közösségi oldalt. Egy átlagos embernek nincsenek meg azok az ismeretei, amelyek segítik abban, hogy az igazi bio-t elkülönítse a jogszabályi, vagy hamis bio-tól. Mert a különbség óriási.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook