Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van köztetek olyan, aki fiatalon vesztette el a szemét? fórum

Van köztetek olyan, aki fiatalon vesztette el a szemét? (tudásbázis kérdés)


9. Molyka (válaszként erre: 8. - Lilimia)
2010. jan. 19. 20:01
Ááááááá. Egyik ismerősöm is így járt.
2010. jan. 19. 20:00

Én 2007.09.06-án reggelre, minden előzmény nélkül vesztettem el a látásom 100%-ban mindkét szememre. Ekkor 19 éves voltam.

Autoimmun beteg vagyok, és a látóidegeimet megtámadta egy súlyos gyulladás, valamint az autoimmun szövődménye a polineuropathya, ami miatt lebénultak a szemmozgató izmok.

Mivel eleinte azt gondolták hogy szimulálok a vizsgálati eredmények ellenére, nem kezeltek, így mire végre normális orvoshoz kerültem, a látóidegek kb 90-95%-a elsorvadt.

Ha a 'kedves' neurológusom kicsit odafigyelt volna, akkor nagyrészt visszajött volna a látásom, de így maximum 1-2%-os látásélességre van esélyem, ha a megmaradt idegek képesek a regenerálódásra. Az elmúlt két év és négy hónap alatt csak a fényérzésem lett egy picit jobb.

7. Molyka (válaszként erre: 6. - Rr00)
2010. jan. 19. 19:54
Ismerjük egymást? :)
6. rr00
2010. jan. 19. 19:49
fura de én is gyerek korom óta vak vagyok a bal szememre de ezt nem csak úgy beírtam ez igad de a másik szememmel meg közellátó vagyok úgyhogy elég durva volt egy ideig az életem és még mindíg nem túl jó a tájékozódásom de már van dszípíesz meg ilyenek és már megszoktam de nemhiszem hogy az egész társaság az én életem történetére lenne kíváncs. de ha tanácsok miatt csináltad ezt hogy tanácsot kérsz hát én nem vagyok túl jó a tanácsadásban. :) ...
2010. jan. 19. 19:42
A férjem gyerekkora óta vak a balszemére. De te nem erre gondolsz. Vagy igen?
2010. jan. 19. 19:41
Az egyik volt kollégámnak fiatal kora óta az egyik szeme üveg! Én észre sem vettem míg a többiek nem mondták!
2010. jan. 19. 19:32
az egyik kolléganőm..beleesett egy késbe((
2010. jan. 19. 19:32
Nem, én nem, de ismerőseim között nem is egy van, aki így járt.
2010. jan. 19. 19:31
VAN KÖZTETEK OLYAN AKI FIATALON VESZTETTE EL A SZEMÉT?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook