Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ausztriában nagypénteken nyitva vannak az üzletek? fórum

Ausztriában nagypénteken nyitva vannak az üzletek? (tudásbázis kérdés)


21. Guruljka (válaszként erre: 20. - 184481d874)
2019. ápr. 24. 08:12
Én sem, de ez nem a nagypénteken múlott.
2019. ápr. 24. 05:44
Soha nem jártam Ausztriában.Annyi mindent nem láttam még a hazámban.
19. Guruljka (válaszként erre: 16. - Enough)
2019. ápr. 24. 00:22
Én bízom benne, hogy Ausztria továbbra is és egyre jobban turisztikai célpont marad. Aki meg a nagypéntek miatt megorrol rá, az jobb is, ha otthon marad. Az elvakultság még a hitben sem jó.
18. Guruljka (válaszként erre: 17. - Guruljka)
2019. ápr. 24. 00:16
Jaj, na, hát cikkeket, nem sikkeket. Bocs!
17. Guruljka (válaszként erre: 16. - Enough)
2019. ápr. 24. 00:16

Szerintem tévedsz. Éppen hogy jókor jött azoknak, akik szeretnek "átszaladni" vásárolni.


De én sikkeket nem olvastam, nem olvasok újságokat. Ha valami fontos történt, úgyis megtudom. Viccesen szoktam mondani, hogy rendben is van a vérnyomásom! Pedig tényleg rendben van, és a példádon látom, hogy lehet, tényleg ez is hozzájárul.

16. Enough (válaszként erre: 14. - Guruljka)
2019. ápr. 23. 21:20
Kedves Guruljka! Köszi hogy vetted a fáradtságot, kimásolni a tényeket, de ha elolvasod a hozzászólásomat, én nem a tényeken idegesítettem fel magam, hanem hogy a magyar cikkekben mindez úgy jelent meg, miszerint a szörnyűségesen szar hely Ausztriában lám-lám már nagypéntek sem ünnep.... bezzeg Magyarországon... ez pedig ugye egy bődületes baromság. Ugyanakkor valószínűleg sok embernél elérte a célját, hogy na akkor Ausztriába se érdemes már menni.
2019. ápr. 23. 19:10

Bocs, lemaradt az eleje:

[link]

14. Guruljka (válaszként erre: 13. - Enough)
2019. ápr. 23. 19:10

Ist Karfreitag ein gesetzlicher Feiertag?


Der Karfreitag ist in Österreich kein gesetzlicher Feiertag. Die Regelung, nach der Evangelische und Altkatholiken an diesem Tag nicht zur Arbeit erscheinen müssen, wurde 2019 abgeschafft.


[link]


27.02.2019, 13:17 Uhr

Kein Feiertag mehr: Österreich streicht Karfreitag


Die bisherige österreichische Regelung zum Karfreitag als Feiertag verstieß gegen EU-Recht. Jetzt will die Regierung von Kanzler Kurz den Feiertag ganz abschaffen - wer frei haben will, muss Urlaub nehmen. Der Nationalrat soll noch heute abstimmen.


Die Regierung des österreichischen Bundeskanzlers Sebastian Kurz will den Karfreitag als gesetzlichen Feiertag abschaffen. Die Pläne wurden erst am Dienstagabend vorgestellt. Heute soll bereits im Nationalrat darüber abgestimmt werden.

Bisherige Karfreitags-Regelung diskriminierend


Hintergrund ist ein Urteil des Europäischen Gerichtshofs. Die Richter hatten vor einem Monat entschieden, dass die bisherige Karfreitags-Regelung, wonach in Österreich nur Protestanten, Altkatholiken und Methodisten am Freitag vor Ostern frei hatten, diskriminierend ist.


Seitdem wurde um eine Neuregelung gerungen. Auch eine "Halbtags-Lösung" war im Gespräch.


Ez innen van:

ttps://www.br.de/nachrichten/deutschland-welt/kein-feiertag-mehr-oesterreich-streicht-karfreitag,RJGpLeu


Remélem, ennyit tudsz németül.

Kár felhúzni magad ezen egyébként. Vagy igaz egy hír, egy információ, vagy nem.

Én sem vagyok jogtörténész, csak rákerestem. Németül meg történetesen tudok.

13. Enough (válaszként erre: 1. - Simple)
2019. ápr. 23. 18:36
Ugyan már elmúlt nagypéntek, de leírom, mert pont pár napja húztam fel ezen magam... mármint a cikkeken, hogy Ausztriában MÁR nem munkaszüneti nap nagypéntek....ami eddig sem volt az, úgyhogy ebben nincs újság sem változás. Az üzletek nyitva voltak, ahogy tavaly, tavalyelőtt és azelőtt is.
2019. ápr. 18. 04:02
Igen, nyitva vannak.
2019. ápr. 17. 11:15
Minden üzlet nyitva van,rendes péntekinyitvatartás szerint.
10. Amaunet (válaszként erre: 9. - Guruljka)
2019. ápr. 17. 08:09
Persze, nem mondtam, hogy ne menjen.🙂
9. Guruljka (válaszként erre: 8. - Amaunet)
2019. ápr. 16. 23:41
Attól még ki lehet szaladni, ha már nálunk munkaszüneti nap van, és másnap ki is lehet pihenni még az utat.
2019. ápr. 16. 22:40

Nos, úgy tűnik ez csak 02.26 óta van így.


[link]

2019. ápr. 16. 22:03
Köszönöm a válaszokat, csak biztos akartam lenni benne.
6. Guruljka (válaszként erre: 1. - Simple)
2019. ápr. 16. 21:56

[link]


Itt van, hogy a Munka törvénykönyve szerint nem ünnepnap a Nagypéntek.

2019. ápr. 16. 21:43

Igen, nyitva vannak at üzletek.

Tényleg higgy a szemednek.

4. AppIe (válaszként erre: 3. - Simple)
2019. ápr. 16. 21:38
Na, de miert nem hidzel az uzletek sajat nyitva tartasanak?
3. simple (válaszként erre: 2. - Amaunet)
2019. ápr. 16. 21:19

[link]


Több helyen is utánanéztem már. Néztem üzletek oldalait is ahova mennék, ott sem írták hogy zárva lesznek. (míg más ünnepnapok fel voltak tüntetve)

Olyan embert szeretném, ha válaszolna, aki konkrétan tudja, mert például kint él. Csak át lett írva a kérdésem.

2. Amaunet (válaszként erre: 1. - Simple)
2019. ápr. 16. 21:10

Úgy tudom a Nagypéntek ünnep náluk is, és vasárnap, ünnepnap zárva vannak az üzletek.

De számtalan helyen utánanézhetsz a neten.

2019. ápr. 16. 20:15
Az lenne a kérdésem, hogy nyitva lesznek-e az üzletek most pénteken. Azt olvastam, hogy náluk már nem munkaszüneti nap a nagypéntek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook