Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van köztetek COPB beteg? fórum

Van köztetek COPB beteg? (beszélgetős fórum)


2014. nov. 17. 03:04
nem tudom mi az.
2014. aug. 17. 23:24

Sziasztok!


5 éve vagyok COPD-s beteg,2 éve már oxigénes.

Soha nem dohányoztam,a környezetembe sem volt dohányos,és füst mentes munkahelyen volt.

Már csak álom lett a fulladás mentes nap.

2014. aug. 8. 17:03

Nyilván a dohányzás is okozója a betegségnek.


Azonban a légszennyezettség a fő ok, nem az, hogy esetleg a dohányfüst rád száll, beszívod.


Nem a másodlagos dohányzás károsít annyira, hogy tüdőbeteg leszel, hanem a légszennyezés!


A tüdőgyógyászok már több cikkben is megírták, hogy a levegőben szálló por (mikro méretű), gumiszemcsék (a gépjárművek abroncsának kopásából kerül a levegőbe), a kipufogógázok iszonyatosan károsak és a fő okai a légúti betegségeknek!


Csakhát rá kell fogni valamire, így legalább egymásnak lehet uszítani az embereket.

16. ronka
2014. aug. 7. 23:16
Soha nem dohányoztam,és füst mentes helyen dolgoztam ,mégis COPD-s vagyok.
2010. dec. 30. 17:56
EGyébként most is háborúzok hülye lakókkal a társasházban, akik nem törődnek azzal sem, hogy már a közös képviselő is kirakta a lépcsőházba, hogy kérjük a dohányzás mellőzését... Áááá... fittyet hánynak rá... És az emberi ostobaság, emberi butaság az jelen van, határtalanul, amikor azt mondják, hogy szellőztessek a lakásomban, igen, de attól a füst még a lépcsőházban marad, és a lakásba beszivárog, és a lépcsőházat nem kell fűteni, de a lakásból ki kell engednem a meleget mások szemétkedései miatt, mert nem bírja megállni,hogy azt a qrva bagót vigye le a lépcsőház elé... Szóval az emberi ostobaságnak nincs határa, sem orvosság rá... És ahogy nem törődnek bagós emberek mások egészségével, én meg kurvára haragszom rájuk, és a pokolba kívánom mindet egytől-egyig, akik önző bagósok...
14. hobnobs (válaszként erre: 12. - 36a26f5226)
2010. dec. 30. 16:38
hol dolgoztál???? priviben! hány éves vagy :) ?
2010. dec. 30. 15:43

Olvad el ezt a cikket... akkor te is többet tudsz majd róla...


[link]

2010. dec. 30. 15:41

Igen, ebből már nincs visszaút...


Ahol dolgoztam, ott fütyülnek a dohányzási törvényre, ugyanúgy bent dohányoznak a mai napig, el is menekültem onnan, 18 év munkaviszonynak vetettem véget, hogy kimeneküljek onnan...

11. hobnobs (válaszként erre: 9. - 36a26f5226)
2010. dec. 30. 14:53

JESSZUM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ez felháborító!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Azért most ezt már nem lehetne megcsinálni mert irodában elvileg nem lehet bagózni. Persze az iroda elé (folyosóra) kiállnak sok helyen, mintha onnan nem jönne be füst az irodába :(

Ha nem leszel füstös környezetben többet nem lehetsz gyógyult? ez már örök nyom a tüdődön?

annyira aggasztó!!!!!!!!!!

2010. dec. 29. 10:22

És egy egyszerű megfázásból hónapokig nem tudok kimászni, akkor is egymás után szedem a rengeteg szteroidot, nagy adagban, most is egymás után 2 dobozzal szedtem be, az idén kb. az 5. doboz volt, amire most is nagy nehezen kimásztam belőle, ismét megfertőzött egy családtag, és ismét szenvedek...


Szar az egész élet copd-vel, mert folyamatosan beteg vagyok, és nem tudok kimászni belőle, és minden munkahely rámegy a sok betegségre, mert táppénzre nem lehet menni, mert azonnal viszlát!!

2010. dec. 29. 10:09

Soha sem dohányoztam, hanem a volt munkahelyemen körbe bagóztak, és szellőztetni soha sem engedtek, még akkor sem, ha rosszul voltam... Én egész életemben passzív dohányos voltam, vagyis mások károsították, és rontották meg az egészségi állapotom rendesen...


De úgy Istenigazából beteg vagyok... Ha tehetném, mindenkit feljelentenék más egészségének károsításáért, de ilyet nem lehet bizonyítani, és ahogy hallottam, azon a volt munkahelyemen az összes akkori volt kolléga el is patkolt rákos betegségben... Úgyhogy megkapták a büntetésüket...

8. hobnobs (válaszként erre: 6. - 36a26f5226)
2010. dec. 29. 07:27

az lenne a kérdésem, hogy dohányzol-e, vagy miután kiderült a betegség és /ha abbahagytad, azóta jött-e elő fulladás?

Köszi

2010. dec. 26. 19:46

Sziasztok!


Kérlek ne haragudjatok meg a hozzászólásom miatt!

Édesapám is COPD-ben hunyt el, túl későn derült ki nála a betegség, így csak 2 éve volt már csak hátra.

Megpróbáltuk könnyebbé tenni a betegséget számára, és ezért vásároltunk egy Hyla NFT légtisztító gépet, amihez tengeri sót adtunk és apám azt szívta be!

99%-os tisztaságú levegőt tudott csinálni!

Ezt a terápiát úgy folytattuk, hogy beült a fürdőbe, rázártuk az ajtót, és előtte még megcsináltuk ezt a levegőt neki, állítása szerint olyan, mintha tiszta tengerparton lett volna!

Emellett takarításra használtuk, poratkákat képes kb. 30 centi mélyről is felverni, eléggé ocsmány volt látni ,hogy milyen mocsokba alszunk mindennap.

A gépet mi nem igazán használjuk, folyamatosan vittük a kötelező szervizre, szóval teljesen újszerű állapotban van, édesanyámmal úgy döntöttünk, hogy elakarjuk adni, olyannak akinek szüksége lenne rá!

Jó allergiára, és más légúti megbetegedésre is!

Töredékért adjuk, mint ami a bolti ár!

Ha bárkit érdekel, kérem keressen itt pm-ben, vagy csaladtag25@citromail.hu e-mail címen!

További szép napot és gyógyulást mindenkinek!

2010. dec. 22. 21:36
Én COPD-s vagyok, de van klub is, bár ott nem vagyok tag, kiléptem pár hónapja...
5. hobnobs (válaszként erre: 4. - A14deb9047)
2010. dec. 21. 16:33

igen, ezt olvastam én is köszi

tapasztalatok érdekelnének

2010. dec. 21. 16:20

Erre gondoltál?


Az Egészségügyi Világszervezet előrejelzése szerint 2010-re Európában is az úgynevezett krónikus obstruktív légúti betegség, angol nevéből rövidítve a COPD lesz a negyedik vezető halálok, amelyet csak a szívinfarktus, az agyvérzés és a tüdőrák előz meg.


A betegség a légutak beszűkülésével, a tüdő szövetének ritkulásával, ezáltal a tüdő teljesítményének meredek leromlásával jár, s végül sok esetben halállal végződik. Szemben azonban az asztmával, a COPD esetében a légutak beszűkülése csak részben vagy egyáltalán nem visszafordítható. Mivel az emberek többsége semmit nem tud a betegségről, általában már csak késői fázisban fordulnak orvoshoz.


Magyarország ezen a területen is vezet: Európában a lakosság számához viszonyítva nálunk halnak meg a legtöbben COPD-ben (2003-ban 2721 halálozás, ötödik vezető halálok). A tüdőgyógyászati hálózatban nyilvántartott, kezelésben részesülő páciensek száma mindössze hatvankétezer körüli (ennek 55%-a férfi, és a nemi arány fokozatosan kiegyenlítődik), ám a becslések szerint a betegek valódi száma ennek körülbelül tízszerese. Évente 4-6 ezerrel nő a bejelentett COPD-sek száma.


Kockázati tényezők és tünetek


A COPD kialakulásának pontos mechanizmusát még nem ismerik. A betegség több gén és környezeti tényező kölcsönhatása következtében alakul ki. A COPD jól példázza azt, hogy a gének általában nem sorsszerűséget jelentenek, csak hajlamosítanak valamire (például egy betegségre), és a genetikai program aktiválásához külső tényező is szükséges.


Tény ugyanis, hogy a COPD-ben szenvedő betegek többsége - mintegy 90 százaléka - dohányos. A betegség a dohányosok körülbelül 20%-ánál, tehát valószínűleg a genetikai szempontból a betegségre hajlamos egyéneknél jelentkezik, általában 40 éves kor felett. A dohányfüst káros összetevői az évek folyamán a tüdő krónikus gyulladását okozzák. Ennek következtében krónikus köhögés, fokozott váladékképződés, majd egyre súlyosbodó nehézlégzés, fokozódó légszomj alakul ki. Végül a tüdő nem képes a szervezet oxigénellátását biztosítani, a betegség utolsó stádiumában folyamatos otthoni oxigénterápia válik szükségessé.


Az első tüneteket rendszerint a főleg ébredés utáni órákban jelentkező krónikus köhögés és fokozott váladékképződés jelenti. A legtöbb beteg ezekkel a kezdeti, kisebb közérzeti problémát okozó tünetekkel még nem, csak a később kialakuló nehézlégzéssel fordul orvoshoz. Az eleinte kizárólag fizikai terhelésre fellépő légszomj az évek folyamán, a tüdő működésének folyamatos romlásával arányosan súlyosbodik, ami az érintett betegek életminőségének és életkilátásainak nagymértékű romlásához vezet.


A betegségben szenvedő körülbelül 10%-nyi nem dohányzó páciens főleg a passzív dohányosok, illetve a fokozottan szennyezett levegőjű munkahelyeken dolgozók közül kerül ki.

3. hobnobs (válaszként erre: 2. - Kedit)
2010. dec. 21. 16:14

de!

Te is ilyen beteg vagy?

2010. dec. 21. 16:11
Nem COPD-re gondoltál?
2010. dec. 21. 15:56
?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook