Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van közöttetek olyan szülő, akinek a gyereke tikkel, vagy tikkelt már? fórum

Van közöttetek olyan szülő, akinek a gyereke tikkel, vagy tikkelt már? (tudásbázis kérdés)


22. 80.Moncsi (válaszként erre: 17. - Gabima)
2012. jan. 26. 19:01
Szia.olvastam a cikkedet.Az én akisfiam is tikkel.szemforgatas,köszörüli a torkát.vittem minden felé és a pszihologus mondta hogy belso szorongástol van neki.meg ha stresz éri.a nagy szigor is kihatással van rá.türelem és nagy kitartást kivánok minden szülönek.
2010. jan. 18. 11:37

Nem,sajnos nem tudom,és az orvosok sem tudnak sok mindent erről.Csak reménykedek,hogy nem jön elő többet.

Sok sikert a különalváshoz!Biztosan eljön az az idő,amikor majd Ő mondja,hogy külön akar aludni,minden gond nélkül!

Bár az biztos,hogy bizonyos stresszhelyzetek,jobban előhozhatják.

20. niki0126 (válaszként erre: 18. - Macsusz77)
2010. jan. 17. 19:59
Reméljük nem jön elő már a kisfiadnak. Nem tudod, mi okozhatta neki?
2010. jan. 17. 19:58
Bocsi,hogy eddig nem írtam, csak kórházban voltam. Most ahogy látom, már kevesebbet csinálja a csücsörítést. Mától elkezdtük a különalvást, lehoztuk a galériáról a mi ágyunkat, így egy szobában alszunk, két ágyon. Hát kiváncsi leszek.
2010. jan. 9. 23:51

Nekem a kisfiam húzta a szemét ,nem túl feltűnően,de nekem elég íjjesztő volt!Azonnal vittem egy ismerős ideggyógyászhoz!Azt mondta hogy nincs semmi baj,ezeket kinőhetik,de előfordul hogy időközönként előjön újra.

Egyébként egy hét múlva elmúlt,lassan egy fél éve,azóta semmi.

17. gabima (válaszként erre: 16. - Niki0126)
2010. jan. 9. 23:43
Tavasszal kezdte, akkor még a vállát rángatta, de sűrűn és feltűnően. Nyáron abbahagyta, de tanévnyitó előtt három nappal elkezdett erőteljesen pislogni, ez ment át grimaszolásba. Van, hogy ő is észreveszi. Az iskolában néhány gyerek csúfolja, de most már nem törődik vele. Én nagyon el vagyok keseredve. Az orbáncfűcsepp tényleg jó, van, hogy én is szedem.
16. niki0126 (válaszként erre: 15. - Gabima)
2010. jan. 9. 18:53
És mióta csinálja ezt a kisfiad? Hogy vetted észre? Az iskolában szóvá tették? Ő ugye nem is veszi észre? Nekem nem mondták az orbáncfűcseppet, de lehet hogy kipróbálom.
15. gabima (válaszként erre: 14. - Niki0126)
2010. jan. 8. 23:33
Vittem pszichiáterhez. Ő mondta, hogy szedjúk az orbáncfűcseppet. Talán kicsit segít, de ha stressz éri, (már pedig a suli miatt éri elég), akkor még jobban grimaszol. A téli szünetben csökkent, már kezdtem örülni, de az első tanítási nap előtti este megint sűrűn csinálta.
14. niki0126 (válaszként erre: 12. - Gabima)
2010. jan. 8. 19:50
Jaj, bocsi, most olvastam, hogy leírtad, mit csinál. Te nem vitted orvoshoz?
13. niki0126 (válaszként erre: 10. - Gabima)
2010. jan. 8. 19:48

Igen, tikkel még, főleg este, mikor fekszik, akkor jobban észrevehető. Lehet az is baj, hogy nem hajlandó egyedül aludni. Vagy velünk alszik, ami már nem igazán kényelmes, vagy a mamával. Vagy annak a tudata, hogy egyedül kell aludnia, az váltja ki neki. Azt mondta a doki, hogy kinövi. És ne foglalkozzak vele, ne szóljak rá, mikor csinálja. Csak annyira ijesztő látvány, és nem tudok rajta segíteni.

Nálatok miben jelentkezik? És mióta?

12. gabima
2010. jan. 8. 18:06
Az én fiam 12 éves. Ő az arcával grimaszol és a szemét meregeti Elég lehangoló látvány, én teljesen ki vagyok borulva tőle. Jó lenne tudni, hogy kinövi-e?
11. emu123 (válaszként erre: 10. - Gabima)
2010. jan. 8. 17:21
Mi is sajnos, 5 éves a fiam. Fogom vinni pszichológushoz. Nagyon szeretném tudni, hogy oldható-e teljes mértékben a szorongás, ami kiváltotta...
10. gabima (válaszként erre: 9. - Niki0126)
2010. jan. 8. 11:09
Tikkel még a kislányod? Az orvos mondott olyat, hogy el fog múlni? Azért kérdezem, mert mi is ebben a cipőben járunk.
9. niki0126 (válaszként erre: 8. - Dorka29)
2010. jan. 4. 17:10
Lehet, hogy bizonytalannak érzi a férjemmel való kapcsolatomat, szoktuk cukkolni egymást, vagy hangosabban szólunk egymáshoz, és fél, hogy megint szétmegyünk. Szerintem ez lehet az oka.
8. Dorka29 (válaszként erre: 7. - Niki0126)
2010. jan. 3. 22:31

És most is történt valami? Vagy csak Ő érzi úgy?


(Bocsi, nem a konkrét történet leírására akarok rákérdezni,hanem arra, hogy lehetett-e valami kiváltó oka, amiért újra elkezdődött nála.

7. niki0126 (válaszként erre: 6. - 3aeb86a367)
2010. jan. 3. 19:49
Valószínű, igen. Nálunk az volt a legnagyobb gond, hogy külön mentünk a férjemmel. És utána kezdődött nála. Először pislogással, utána elmúlt. Aztán krákogott, piciket köhécselt, de nem megfázástól. Aztán kb. két év múlva kibékültünk a férjemmel. Azt hittük, elmúlik neki. Egy darabig nem is jelentkezett, de nemrég elkezdett csücsöríteni. Gondolkodom, hogy megint hordjam-e pszichológushoz.
6. 3aeb86a367 (válaszként erre: 4. - Niki0126)
2010. jan. 1. 22:32
Az én 8 éves fiam is "csücsörít" a szájával már egy jó ideje. Én ezt egyfajta grimasznak fogtam fel, de ezek szerint előfordulhat hogy nála is valami "dolog" kiváltotta?
2010. jan. 1. 22:28

ahaaaaa

nagyon köszi...most már minden OK a fejemben :D

2009. dec. 27. 13:16
Az egy olyan "betegség", amikor valamilyen sokk, vagy külső hatás éri a gyereket. Az izmok akaratlanul mozognak. Az én kislányom most 8 éves múlt, nála kb. két évvel ezelőtt kezdődött, azt vettem észre,hogy sokat pislog. Ő nem vette észre, de nekem feltűnő volt. El is vittük kivizsgálásra, megállapították, hogy tikkje van. Mi abban az időben külön mentünk a férjemmel, valószínű, az váltotta ki nála. Vittem pszichológushoz is. Azt mondták majd elmúlik. Igen el is múlt, de aztán később újra jelentkezett. Most ott tartunk, hogy a száját "csücsöríti", elég gyakran. Ő persze nem vezsi észre. Csak kiváncsi vagyok, mi jöhet még.
2009. dec. 27. 13:04

dadog? vagy azt mondogassa hogy tik-tak??

:D nálunk ilyan szó nincs is...:D

2009. dec. 27. 13:02
no jó...nekem nincs gyerekem ..de mi a fene az a tikkel????
2009. dec. 27. 12:32
Van közöttetek olyan szülő, akinek a gyereke tikkel, vagy tikkelt már?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook