Van kiút (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Van kiút

2011. jún. 27. 21:23

Bricsitte,


keress meg privátban, és segítek!

2011. jún. 27. 19:41
Ronnie13!Már nem olyan erősen ,de vannak az az igazság,hogy már egy egészet kellene szednem ,de csak felet szedek nem akarok hozzá szokni annyira ...próbálok optimistán hozzá állni és nem foglalkozni ezzel az egészel,de néha nehéz...
2011. jún. 26. 20:49
Schybie, gratulálok! Örülök, hogy ugyanígy érzed és gondolod :)
2011. jún. 26. 10:39

Gratulálok! Örülök amikor gyógyulásról olvasok. Én is pánikbeteg voltam, depresszióval és szorongással keverve, gyógyszer, csoportterápia, sima terápia hónapokig, de addig nem jött a változás mi magamban rendet nem raktam.

Nagyon sok dolgot úgy érzek és látok ahogy Te. Nekem is "kellett" ez a betegség hogy értékelni tudjak sok-sok dolgot, illetve másként álljak hozzájuk. Utána sokáig féltem attól mi lesz ha újra "megbetegszem", de ma már ettől sem félek, tényleg mindennek megvan az oka.

3 éve tünetmentes, gyógyult vagyok.

14. Ronnie13 (válaszként erre: 11. - Bricsitte)
2011. jún. 26. 10:31

Bricsitte,

gyógyszer mellett is vannak rohamok? Akkor azt hiszem, nem biztos, hogy az a legjobb gyógyszer neked. Van olyan, hogy a doki nem találja meg elsőre azt a gyógyszert, ami pont testhezáll, lehet, hogy másikat kellene kipróbálni.

13. Ronnie13 (válaszként erre: 12. - Af1fde488c)
2011. jún. 26. 10:26

Capoeira,

köszönöm!

Hidd el, 2006 óta annyi orvos látott, hogy nem győztem számolni őket. Vizsgáltak ezerszer, de azért ezt a vas dolgot még megnézetem egy aktuális laborral.

Most tényleg úgy érzem, fel vagyok töltve rendesen, de amit lehet, azért ellenőriztetek még!


Még egyszer köszönöm ezt az alapos kommentet :)

Legyen szép napod!

12. af1fde488c (válaszként erre: 1. - Ronnie13)
2011. jún. 25. 22:21

Szia!


Biztos kivizsgáltak, ellenben még pár dologra felhívnám a figyelmed, mert én is hasonlóakon estem át, és nálam a megoldást a hiánybetegségek kezelése segítette.


1., nézesd meg a vas-szintedet. De nem csak a sima vas-szintet, hanem hogy a raktárakban mennyi vas van. Ez egy spec vérvizsgálat. (Mivel nő vagy, folyamatosan veszítesz a vas-készletedből, amit nem győz a szervezet pótolni, és a vas hiánya az idegrendszerre nagyban kihat)


2., Pajzsmirigy-hormonok szintjét szintén vérből, nézesd meg. (Ez a magas pulzust, a nyugtalanságot és a fogyást is magyarázza)


3., D-vitamin szinted is szintén vérből nézesd meg. (Ha nincs lehetőséged napozni, vagy keveset mozdulsz ki a szobából, könnyen kialakul a D vitamin hiány) (Hiányában -és ez megdöbbentő!!- SÚLYOS depresszió alakulhat ki!!)


+ B-komplexet(recept nélkül kapható) szedned kellene, vagy valamilyen viamin készítményt. Plusz jótékony hatású a Milgamma, ami szintén egy bizonyos B vitamin, és a lehangoltság, idegi kimerültség ellen hatásos.


Ez a három dolog, főleg ha együtt van jelen, tud okozni olyan betegséget, mint a pánikbetegség.


Nem biztos, hogy kifejezetten csak a kudarcnak megítélt körülmények vezettek Téged ide.


Ugyanilyen tüneteket produkáltam mint Te, ugyanebben kerestem a válaszokat, mint Te, és akkor jött egy belgyógyász, aki rám nézett, és egyben nézett, nem csak a szememet, vagy a torkomat, hanem egyben az egész embert. Felírt egy rahedli olyan vizsgálatot, amik nem hétköznapiak, és ki is derült, hogy:

1. laktóz-érzékeny vagyok, emiatt felszívódási zavaraim is lehettek már

2. Súlyos D vitamin hiányom volt,

3. Súlyosan vérszegény, vashiányos voltam



Persze nem törvényszerű, hogy Nálad is ez a helyzet, de tételezzük fel, a szervezet egyensúlyban van, és jól működik. Valamiért felborul az egyensúly. Ha megadjuk a lelki nyugalmat, ennek a jól működő stabil szervezetnek (mint a Téd) kutya kötelessége újból jól működni. Ha nem teszi, valaminek lennie kell még a háttérben, amitől nem tud talpra állni, és a keringési rendszer, az idegrendszer, valamiért lustít.

Ezt kellene Nálad kideríteni, mert a tabletta olyan mankó, amit csak az okok kiderítéséig érdemes használni.


Remélem rá tudlak venni ezekre a vérvizsgálatokra, illetve találsz olyan orvost, aki felírja, és aki rájön, mi van a háttérben, mert valaminek még lennie kell.


Szerintem maga a pánikbetegség is tünet, súlyos vitaminhiányé, rossz/elégtelen táplálkozásé, stb.


Még valami, a szervezeted elsavasodását is jelezheti a gyomorfájdalom, lehet, hogy nem eszel elég zöldséget? Mivel nekem gyomorgyulladásom is volt, azt tudom javasolni, megelőzésképp igyál rendszeresen citromos vizet, ami lúgosít, és jót tesz a gyomornak.


Minden jót!

2011. jún. 25. 21:08
Szia!Én úgyan ebbe szenvedek,gyógyszert szedek féléve és sokat segített ,de úgy érzem optimistábnak kellene lennem ,de nem nagyon megy .Nekem is ha jön a rosszullétem akor nagy halálfélelmem van ...Sokan nem értenek meg,de a gyógyszert ha nem kezdem el szedni akor nemtudom mi lenne velem sokat segített.4gyereket nevelek muszáj erősnek lennem.ÜGYES VAGY ,HOGY ILYEN ERŐS VAGY.Gratula hozzá.És rosszullétek vannak még neked?Nekem van még olyan érzés amit nehéz le írni ,de lehet ,hogy neked is van vagy másnak és tudja ,hogy mi ez..Olyan érzés mindha nem érzékelnéd a kül világot olyan fura érzés itt vagy ,de még semm.áááá nagyon nehéz ezt le írni ezt az érzést...próbálok erős lenni...Mind te:-))))
10. NORIT85 (válaszként erre: 9. - Sleek)
2011. jún. 24. 13:55
Igazából semmi bajom nincs,csak magas pulzus,ez mellé még egy kis fáradság.Lehet,hogy az is gond,hogy maximalista vagyok,és ha valami nem úgy sikerül ahogy tervezem,akkor elszomorít.Ha valamit nem 100% teljesítek,akkor idegesít.A rendmániáról leszoktam nagyjából.Régen sok mindent túlzásba vittem.Pl: ha vonaton vagy buszon voltam már otthon a bejárati ajtó előtt minden ruhát levettem,és azonnal kimostam.Hát ez most már egy fokkal jobb,bejövök a lakásba,és a mosógépig elérek.Ha vásárolok,mindent megmosok mielőtt hűtőbe kerül.Amúgy szerintem nincs olyan ember akit nem idegesít a rendetlenség.
2011. jún. 24. 12:04

Bocsának lemaradt az elején a köszönés. Szia szép napot

:)

8. Sleek (válaszként erre: 7. - NORIT85)
2011. jún. 24. 12:03

tipikus pánikos vagy. Én is végigjátszottam ezt anno, nem hittem a dokiknak elment egy rahedli pénzem a hülyeségemre.

Hidd el a dokinak hogy semmi baja nincs a szívednek. Keress egy pszichiátert vagy kösd le magad. Tudom nem egyszerű.

7. NORIT85 (válaszként erre: 1. - Ronnie13)
2011. jún. 24. 11:58
Szia!Nekem 187 pulzusom volt eddig a legmagasabb.Kardiológus 3 is vizsgált,de csak a Holterig jutottunk.Magas a pulzus,és ennyivel le is ráztak.Most megyek megint egy dokihoz,remélem ez majd megoldja a problémám.Akinél utoljára voltam,az azt mondta,Idegesíti a rendetlenség? Sokszor mos kezet?Akkor maga pánikbeteg.Hát ezzel ki vagyok segítve.Megvizsgálni végre ki fog?? Egy Holter,és kész.Semmit nem adtak,hogy esetleg ne dobogjon annyira a szívem.Leráztak,pedig ebből 2 orvos nem kevés pénzt kapott.Ezt eddig is tudtam,hogy magas a pulzusom,kár volt fizetni.
2011. jún. 23. 19:56
Sziasztok, köszönöm a kedves hozzászólásokat :)
2011. jún. 23. 14:14

Gratulálok!

Nekem szociális fóbiám van és a kisfiam születése hozta meg a nagy áttörést az életemben. Mikor várandós lettem letettem a gyógyszert. S már lassan két és fél éves a kisfiam.

4. Ami.
2011. jún. 23. 13:40
Gratulálok..így tovább!A pozitív gondolatok mindig segítenek...mosolyogj és a világ is vissza mosolyog rád:)
2011. jún. 23. 13:20
Sziasztok ha gondoljátok gyertek át a pánikbeteg vagyok fórumba itt hoxa-n:)
2011. jún. 23. 11:11

Gratulálok:-)

Ezt én is így gondolom,amiket leírtál.,én is megjártam a magam útját és sokkal erősebbé tett.

2011. jún. 23. 10:08
Az én történetem hátha másnak is erőt ad, hogy van kiút a pánikbetegségből. Számomra rengeteg dolog új értelmet nyert, sokkal többet tudok azóta magamról és azt hiszem, jobb emberré váltam. Persze segíteni is szeretnék másoknak, akik nem tudnak kilépni a lakásból...

Ugrás a teljes írásra: Van kiút

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook