Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Van kedve valakinek hétfőtől elkezdeni a 90 napos diétát? fórum

Van kedve valakinek hétfőtől elkezdeni a 90 napos diétát? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
693. Destiny (válaszként erre: 690. - Patapucs)
2013. okt. 5. 09:53

Szia!

Vicces lehettél,ahogy reggel mentél a fiad után,hogy elkésett......! :) Jártam már így én is régebben. Éjjel egykor császárszalonnát evett kenyérrel a férjem,utána pedig még egy kis linzert is. Hihetetlen,arra keltem hogy csörömpöl. Használok tönkölylisztet és teljes kiőrlésűt meg szerencsére szereti a barna kenyeret is,de ez túl sokat nem ér,ha mellette tele eszi magát szalonnával,csokival meg mindennel amit talál. Mondjuk amíg én magam nem határoztam el,hogy lefogyok,addig én is sokat ettem,hiába mondta pl apa hogy akkora a hátam hogy fát lehetne hasogatni rajta meg ilyesmik,nem érdekelt. Majd ha már őt is nagyon zavarni fogja akkor gondolom rászánja magát.

692. patapucs (válaszként erre: 691. - Ef28dc56be)
2013. okt. 5. 09:27

Szia!



Arányos vagy, köszi szépen. Én zabkorpával szoktam magamnak sűríteni.


Az én tanácsaim:

Gyümölcs napon, fehérje napon, keményítő napon csak azok az összetevők mehetnek, ami oda tartozik.

Vagyis gyümölcs napon csak gyümölcs.


Lisztet a magas szénhidrát tartalma miatt csak szénhidrát napon lehet, máskor nem.


Ami "semleges"nek számít: gomba és sütőtök.

A gombát a gyümölcsnapon értelemszerűen nem lehet, a sütőtököt meg gyümi és fehérje napon csak nyersen lehet, inkább ízesítés szerűen használni. Keményítőnél süthető, stb. Ch napnál meg megint ízesítésre inkább.

Persze egyik napon sem az a cél, hogy degeszre együk magunkat (ezt a jó adag palacsintára értem). Normális adagokat lehet enni, de pld placsintát sem számolatlanul. 2-3db elég.

A túró fánk, gombóc csak akkor jó, ha nincs benne semmi liszt, stb.


Cukrot a diéta alatt (mint minden diétánál) elvileg kerülni kell, a Xillit, Stevia, Eritrit jó sütéshez/főzéshez is.


Arra is vigyázz, hogy fogyás után a régi étkezéssel ismét hízni fogsz, mivel úgy szedted fel a kilókat.

A 90 nap alatt praktikus, ha kitalálsz néhány változtatást.

2013. okt. 5. 08:55

Sziasztok!

Köszi segítéseket! Amit tudok segíteni (ha egyáltalán tudok nektek újat írni), akkor most írom:

Patapucsnak: tudomásom szerint a rizsliszt az, ami teljesen glutén-mentes. Egyébként lehet főtt ételt besűríteni úgy is, hogy a megfőzött alapanyagból kiveszel valamennyit, összeturmixolod, vagy megtöröd és visszaöntöd, beleforralod a kajába.


Gerlemama! (és mindenki más!) ha tudsz (van nálatok gyógynövény szaküzlet) keresd a Béres-féle "Aktivál kapszulát", van gyermekeknek, felnőtteknek és az 50+ az idősebbek részére. Immunrendszer erősítőre, influenzás szezon kezdete előtt szoktam már kb. egy hétig esténként 1-2 szemet bekapkodni, és akkor a bacik messziről elkerülnek. Ha már bele-estem, akkor napi 2-3 szem, és sokat segít. Összetételét tekintve ugyanaz, mint a gyógyszertári A-Z-ig, vagy Ez+Az, csak éppen harmadába kerül!


Desztiny! Köszi, majd utána nézek a tornának!

Amit én szénhidrát-napra kigyüjtöttem:

- főtt tészták különböző fűszerekkel, lehet grízes tészta, vagy spagetti paradicsom-szósszal leöntve. Valahol olvastam, hogy a paradicsom ivólében főzte meg a tésztát és hagyta, hogy főzés után még a maradékot a tészta magába szívja, úgy ette meg.

- Keress rá a net-en: "gyors-fánk", "5 perces fánk". Mindkettő élesztő nélküli és felső lángon zsírban/olajban süthető.

- Persze a pizza is jó, ha valami semleges feltétet tudsz rá.

- Mondjuk én símán sütnék egy jó adag palacsintát is, max. nem tejjel, csak buborékos vízzel készítve!

- Nem tudom szénhidrát napra szabad-e pl. fehérkáposztából készítel dinsztelt káposztát, mert ha igen, és a palacsintát ezzel töltöd, majd bepanírozod és kisütöd, ha ettél már finomat és laktatót

-De találtam keményítős napra: burgonya-fánkot, fehérje-napra: túró-fánkot, túró-gombócot 2 fajtát is. Persze ezeknél a cukorral vigyázni kell. Mondjuk én alapból kevesebbet rakok bele, mivel egyébként sem vagyok édes-szájú, most viszont inkább csak "mutatóba" teszek majd hozzá valamennyit.


Találtam a net-en egy "almafánk" receptet is, esetleg még szénhidrát-napra az is jó lehet, mivel a 80 dkg almához 25-30 dkg lisztet ír. Még nem próbáltam, meg kellene nézni, hogy pl. gyümölcs-napra jó lenne-e, vagy ez is csak szénhidrátosra teszi meg?


Még egyszer köszi a segítségetek! Most kikapcs, el kell még mennem, amíg nyitva vannak a boltok + zöldséges. Majd dél körül még benézek, utána pedig estefelé hosszabb időre is.

Jó főzőcskézést, jó étvágyat mindenkinek!

Gerlemamának mielőbbi gyógyulást!

2013. okt. 5. 07:52

Sziasztok!


Destiny, ez tényleg csak egy fellángolás volt neki. :-)

Bár azért lehet, hogy egy kis durumlisztet, stb kellene beújítani (ha nem használsz), nehogy vérnyomás vagy cukor probléma alakuljon ki X év múlva. Nálunk az unokaöcsémet kellene lefogyasztani, de ő csak 3 éves.

Eléggé meghízott az egyik gyógyszertől amit szed (meg persze többet eszik mint a fiam 10 évesen).


Képzeljétek hogy jártam.

1., fáj a torkom. :-(

2., 1/2 8kor ébredtem, kipattantam és mentem a fiam után a wc-hez, hogy "Pisti, ma lekésted az első órát" Már épp kezdtem volna gondolkodni, hogy az e-naplóban jeleznem kell a tanárnak, amikor felrémlett: mintha tegnap péntek lett volna. :-)

689. Destiny
2013. okt. 5. 00:07

Most végeztem a sütemény sütéssel,mert a férjem megkért hogy süssek valamit,mert enne. Csak linzert voltam hajlandó,mert azt nem szeretem és így nem is irigylem,ő meg már eszi ahhoz képest,hogy tegnap még fogyni akart. :)

Holnap szénhidrátnapra még mindig nem tudom mit fogok enni.

Kisibolya: a Callanetics torna is jól formálja a testet és egyáltalán nem ugrálós.

Jó éjt Mindenkinek!

2013. okt. 4. 22:38

Kezd nekem is érzékeny lenni a torkom. Mintha gombóc lenne benne. Most 1350g C vitamint szedek, holnap veszek Tantum Verdét és imádkozom, hogy ne robbanjak le.

A főnöknőm szabin lesz és én helyettesitem ilyenkor.

687. gerlemama (válaszként erre: 665. - Patapucs)
2013. okt. 4. 19:57

Kamillás gőzölést csináltam, tegnap már elektromos melegítő párnát szorítottam az arcomhoz, annyira fájt.

Éjjel úgy izzadtam mint egy igás ló. A mai ovis kirándulás kínszenvedés volt, csontig átfáztam.

A C-vitamint 2* szedem 1 nap.

2013. okt. 4. 19:43

Sorba veszem a bekezdéseket. :-)


Köszi a receptet, ez tényleg jó lehet, csak én liszt helyett majd zabkorpával fogom sűríteni, lisztet csak speciálisakat használok a magas glutén tartalom miatt.

Nem vagyok gluténérzékeny, de nem jó nekem.

Mióta diétázom nem használok. A 90 napos alatt a leves tészta hagyományos volt nálam is. :-)


Torna.

Sok olyan van, ahol nem kell ugrálni. Én ellipszis trénerezek, más zumbázik (táncos torna), de a régi motoros Bíró Ica sem ugrál az első kazettáján (a többit nem ismerem). Én is panelban lakom, jó kis vékony falakkal.

Szóval sok olyan van ami jó lenne, csak a youtube-on kell keresgélni egy picit.

A hullahopp karika jó, de az inkább a derekat formálja, a lábat, felsőtestet, karokat nem.


A diétákkal egyetlen "gond" van, hogy ha visszatérünk a korábbi étkezésre, akkor hízni fogunk, hiszen nem véletlenül szedtük fel a plusz kilókat.

Az alap táplálkozást is meg kell reformálni, különben nem volt értelme a diétának.


Nyugodtan kérdezz, szívesen válaszolunk, segítünk. :-)


Én nemrég elkezdtem a naplómba is beírni, hogy mikor, mit, mennyit eszem.

Ha érdekel kérj engedélyt az olvasásra és beengedlek.

2013. okt. 4. 17:40

Szevasztok itt vagyok!

Szóval karfiol-pörkölt:

A rózsákra szedett karfiolt + karikára szelt répát-gyökeret átforgatok a megdinsztelt hagymán+zöldpaprikán, majd megszórom mindet törtpaprikával, felengedem, só-bors-apróra vágott petrezselyem bele. Amikor kb. félig megfőtt, akkor tejfölbe/tejszínbe lisztet símára kavarok, azt beleforralom, hogy a levét besűrítse. Köretként vagy nokedlit, vagy főtt rizst szoktam mellé.

Persze a 90 naposnál nem nagyon jön össze, hogy a karfiol = zöldség, a habaráshoz használt tejföl + a belekavart liszt és a köret ismét csak más-más napokon ehető.

Azért mégsem ez lesz vasárnap, vettem kb. 20 dkg. csirke-májat, natúr megsütöm és utána átforgatom egy kis lecsós alapon, maréknyi főtt rizzsel jó lesz az ebédre-vacsira.


A tornával gondban leszek, olyan panel emeletén lakok, ahol a hangok elsősorban függőlegesen terjednek, az alattam lakó nem is tudom mit tenne, ha elkezdenék a feje felett akár helybenfutást, akár fittnes tornát, hasonlót itt a lakásban.

Max. a napi 2x-i intenzív gyaloglást tudom kezdésként elképzelni. Ezt csináltam is a korábbi időszakban, amíg hittem abban, hogy szénhidrát-csökkentéssel, vagy hasonló módokon majd tudok valamennyit fogyni. Sokfélét próbáltam, a bécsi diétával 2 hét alatt lement 5 kg, aztán ugyanúgy vissza is jött! Pedig nem hívtam! :)))


Azon is gondolkodom, szerintetek használna valamit, ha veszek hula-hopp karikát??

Köszi nektek előre is a rengeteg segítséget! Tudom, hogy nagyon sok kérdésem lesz, ha nem baj??


Nem tudom ti miket esztek, majd utána-olvasok még itt. Ha viszont valami új ízt, vagy egyáltalán valaminek az elkészítési módját szeretnétek, akkor szívesen segítek, ha tudok. (Állítólag egész jól tudok főzni!f) Most szakad a menyezet!

684. Destiny (válaszként erre: 683. - Patapucs)
2013. okt. 4. 17:02

Igen a sütőtököt is utálom. :(

Nálunk nem vész kára az étel,mert a férjem mindent meg szokott enni. Már hazajött a munkából és jól beebédelt,közben megemlítette hogy nagy a hasa,de úgy látom ennyi. Nekem pont a szénhidrát nap a kedvencem. Holnap pont az lesz,de még nem tudom mit fogok enni.

683. patapucs (válaszként erre: 681. - Destiny)
2013. okt. 4. 16:31

Így végig gondolva nekem is voltak szenvedős időszakaim/napjaim.

Csak nekem a szénhidrát nappal volt bajom, meg az első víznappal.

Persze az is gáz volt az elején, amikor a gyerek KFC-s csirkeszárny maradékát rágtam tovább, mint vmi kivert kutya....ez az első hónapban volt.

A legnehezebb az volt, amikor először dobtam ki ételt. Na a kőkemény próbatétel volt nekem, főleg mivel ételt nem szokásom kidobni. Nem szeretek pazarolni.



Az egyik kollégám megjegyezte, hogy most sokkal formásabban fogytam mint régen (amikor a válás után voltam kb. 12 éve). Hála neked sport! :-D

682. patapucs (válaszként erre: 681. - Destiny)
2013. okt. 4. 14:50
Az ugrott be, hogy a sütőtököt is utálod?
681. Destiny (válaszként erre: 677. - Ef28dc56be)
2013. okt. 4. 14:34
A kérdést még augusztus 3.-án írtam ki és én azóta csinálom. Én 96 kg-val indultam még június közepén,de akkor még nem ezt a diétát csináltam,csak figyeltem miket eszek,ezzel lement rólam 9 kg. Aztán 87 kg-val indultam neki a 90 naposnak augusztusban és most vagyok 75 kg. Szóval eddig összesen 21 kg-ot fogytam,amiből 12 kg a 90 napossal ment le. Elég jól bírom a diétát,vannak nehezebb napok,mikor legszívesebben mindent megennék,de nem adom fel,mert a cél lebeg előttem. A célom ( és Patapucs célja is) a 63 kg,mi mindketten 172 cm magasak vagyunk. Én az Insanity-t és a Callanetics-et tornázom,de csak most kezdtem el újra 3 napja,mert abbahagytam őket,mert nem volt időm,aztán meg nehéz volt újra elkezdeni,de láttam a testemen hogy jobban formásodott mikor tornáztam,ezért csinálom ismét.Nekem a keményítő nap a legnehezebb,mert szinte minden zöldséget utálok,meg a gyümölcs nap sem egyszerű. Én a havi 1 víz napokat kihagytam.
680. patapucs (válaszként erre: 679. - Destiny)
2013. okt. 4. 14:29

Már túl vagyok rajta, mert ha reggel csak almát eszem, akkor 11kor már korog a gyomrom.


A tegnapi szójás,tojásos "lecsóm" ettem kígyóuborkával. Kegyetlenül laktató (és nem volt olyan nehéz a gyomromnak mint a sima lecsós tojás), csak a 10dkg uborka kevés volt. Legközelebb 20at hozok hozzá. :-)

679. Destiny (válaszként erre: 676. - Patapucs)
2013. okt. 4. 14:25

Majd megírom,hogy komolyan gondolta e. Most végeztem a tornáimmal,már jobban ment mint tegnap. Majd biztos napról napra jobban fogom bírni.

Mit eszel ma? Én végül a lecsó mellett döntöttem, most fogok ebédelni.

678. patapucs (válaszként erre: 677. - Ef28dc56be)
2013. okt. 4. 13:15

Igen, úgy van.


Mindig öröm, ha többen tudunk beszélgetni. :-)

A karfiolpörköltet hogyan csinálod??


Én januárban csináltam végig a 90 napost, de azóta 50%-ban csinálom a szétválasztást, de nem naponként hanem étkezésenként.

Dacára annak, hogy ennek a diétának is vannak ellenzői, nem tartom rossznak.

Ha ésszel, változatosan, odafigyelve táplálkozik az ember, hiány sem alalkul ki a szervezetben (én voltam vérvételen utána és teljesen jó lett).


Bár nem engem kérdeztél, de én azt javaslom, hogy mindenképp tornázz, különben petyhüdt lesz a bőröd + kevesebbet is fogsz fogyni.


Sok sikert és kitartást hozzá!

677. ef28dc56be (válaszként erre: 674. - Destiny)
2013. okt. 4. 12:14

Én most ismerkedek ezzel a 90 napossal és úgy olvastam, hogy a fehérje-nappal kell kezdeni, utána jön a keményítős, majd a szénhidrát, és negyediknek a gyümölcs-nap.


Persze, annak nincs akadálya, hogy vasárnap helyett hétfőn kezdjem, ezek szerint félreértettem a kérdést, azt hittem te is most akarod kezdeni.

Semmi gond, majd vasárnapra összeütök valamt, amit 3 hónapig utána úgysem ehetek: pl. karfiolpörkölt tejszínes habarással nokedlivel :)))

Egyébként azt szoktam mondani, hogy másfél méter vagyok + 6 cm, ehhez volt sokáig kb. 10-12 kg súlytöbbletem. Másfél éve (2012. ápr.) letettem a cigit több mint 40 év után, és hirtelen azt vettem észre, hogy rajtam van további 13-15 plusz kg.

Azóta már próbálkoztam sok mindennel, azt mondtam, örülnék, ha akárcsak 10 kg eltűnne rólam. Ha a 8-10 kg nem tűnik el 3 hónap alatt (persze jó lenne ennél több is), akkor nem harcolok tovább.


És te? Azt írod ez az utolsó hónapod, hogyan tudtad végigcsinálni, könnyű volt vagy voltak "nehéz napok" is? Mennyi ment le eddig, és tornázol-e mellé valamit?


Most én kikapcs, majd d.u. visszajövök.

676. patapucs (válaszként erre: 675. - Destiny)
2013. okt. 4. 11:29

Akkor tényleg nagyon fáradt lehettél. :-)


Lehet, hogy sokat aludt hason és nyomódott a bendője neki. :-)

Én is kíváncsi leszek, mert ha akkor is így lesz, akkor több mint gyanús, hogy komolyan zavarja.

675. Destiny (válaszként erre: 673. - Patapucs)
2013. okt. 4. 10:58
Szia Patapucs! Tegnap este nagyon elaludtam,a férjem mondta hogy ott volt mellettem a laptop az ágyban,az egyik kezemmel fogtam is. Ő meg lehet rosszat álmodott,mert reggel azt mondta hogy ne hizlaljam tovább,mert érzi a hasát. Hát mondtam hogy nem én mondtam eddig sem hogy mindent addig kell enni amíg látja hogy van. Kíváncsi leszek mi lesz ebből,de szerintem mire hazaér ma a munkából addigra elfelejti az egészet.
674. Destiny (válaszként erre: 672. - Ef28dc56be)
2013. okt. 4. 10:53

Szia Kisibolya!

Örülök hogy csatlakoztál! :)

Én már az utolsó hónapban járok és már ilyenkor nem akarok napot átugorni. Mi lenne ha tennél el egy kis húst a vasárnapi ebédből és hétfőn kezdenéd a diétát? Te milyen magas és mennyi kg vagy? Mennyitől akarsz megszabadulni?

673. patapucs (válaszként erre: 672. - Ef28dc56be)
2013. okt. 4. 10:44

Szia!



A napok sorrendje elvileg nem véletelenül van így meghatározva, szóval nem cserélgethető tetszés szerint - persze csak ha vki komolyan veszi ezt az egészet. :-)


Egyébként miért kellene előre hoznia a húsnapot Destinynek?

2013. okt. 4. 09:47

Sziasztok!

Új vagyok köztetek, most regisztráltam, mert láttam a kérdést. Én vasárnap terveztem kezdeni, mivel nálunk egyébként is az a legfőbb "húsos-nap" = fehérje.

Nem lehetne, hogy te is előrehozd egy nappal? Bár egy nap eltérés szerintem nem számít!

671. patapucs (válaszként erre: 670. - Destiny)
2013. okt. 3. 23:39

Most megyek aludni, de amúgy megpróbálom a szóját is behozni az étkezésembe, mert dögunalom mindig ugyanazokat enni. Régen (voltam vagy 17-18) ettünk rántott húst szójából, meg szójapörköltet - ez egész hasonló volt a húshoz, de a rántott csak frissen volt jó.


Jó éjt!

670. Destiny (válaszként erre: 669. - Patapucs)
2013. okt. 3. 23:33
Ez nagyon jól hangzik!!!
669. patapucs (válaszként erre: 668. - Destiny)
2013. okt. 3. 22:27

:-D


Én is vmi olyasmit csináltam.


Pici olaj, paprika,paradicsom (hagymát kifelejtettem siettemben), tovább meg ugyanúgy mint a lecsónál.

Közben szója granulátumot áztattam be vegetás vízbe, kinyomkodtam és a végén hozzáadtam, tovább "sütöttem" (már amennyire a vizes szóját lehet), majd ráütöttem két tojást.

Igazi fehérje bomba lett és finom is. :-)

Holnap kígyóubival fogom enni.

668. Destiny (válaszként erre: 667. - Patapucs)
2013. okt. 3. 22:21
Igen,nekem is tetszik,csak még nem akarok krumplis ételeket enni. Lehet csinálok holnap lecsót.
667. patapucs (válaszként erre: 666. - Destiny)
2013. okt. 3. 21:22

Helló!


Amit gerlemama betett krumplis étel? Jól hangzik. :-)

666. Destiny
2013. okt. 3. 19:34

Sziasztok!

Ma is megcsináltam a tornáimat,meg izomlázam is van a tegnapitól,de majd csak elmúlik. Hiába,vissza kell szokni a mozgáshoz. Ma a kajám is egész jó volt,halat ettem. Holnap keményítő nap lesz :(

Gerlemama látom beindult a fogyás nálad is! :)

665. patapucs (válaszként erre: 662. - Gerlemama)
2013. okt. 3. 16:05

Nekem egyszer a gyerek-körzeti azt mondta, hogy ha beteg vki, akkor csak C-t szedjen, mert a többi táplálja a kórokozókat és nehezebben fog rendbejönni. Mekkora dózissal szeded a C-t?


Gyerek mellett persze. Én sem tudtam pihenni.

A kamillás inhalálás segített nekünk esténkétn ill. az infralámpázás. Naponta 2x.


Esetleg próbáld ki valamelyiket.

2013. okt. 3. 15:58

Ez tök jól hangzik! :-)

Csak az a kár, hogy én nem eszem burgonyát. :-((


Lehet, hogy más zöldséggel is finom, majd ki is fogom próbálni szombaton. :-)

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook