Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Van kedve valakinek hétfőtől elkezdeni a 90 napos diétát? fórum

Van kedve valakinek hétfőtől elkezdeni a 90 napos diétát? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
753. patapucs (válaszként erre: 752. - Destiny)
2013. okt. 8. 13:17

:-D


Ez vicces. :-)

Én ugyanígy voltam februárban. 3-4 napig kerestem hiába, utána feladtam. Az én fiam is jól eldugta.


67 vagyok. Van egy másik fórum, ahol az egyik csajnak motiváció kell, mert nem megy neki a fogyás, ellazulja a dolgot. Bedobta, hogy mi lenne, ha versenyeznénk. Egy hónap, 5kg mínusz.

Hát jól van, belementem, de mindent ugyanúgy fogok csinálni mint eddig, szóval túl sok reális esélyt nem látok a heti 1kg fogyásra, de meglátjuk.

Fő a pozitív hozzáállás. :-)


A barátom mérlege mindig 3kg-val többet mutat, úgy hogy ha az enyémen elérem a 63-at, akkor a következő cél az lesz, hogy az övén is 63 legyek.

Akkor a karácsony nem okoz majd gondot. :-)

Te mikor fogod visszakapni?

752. Destiny (válaszként erre: 751. - Patapucs)
2013. okt. 8. 13:11

Hiányzik a mérleg :( Én az a fajta vagyok,aki teljesen rá tud kattanni és minden nap többször képes mérni a súlyát. Kerestem is ma hogy hova dughatta el a férjem,de most úgy látszik jól teljesítette a feladatot,mikor mondtam hogy dugja el,mert nem találtam meg. Lehet hogy kivitte a kocsiba és megy vele dolgozni minden nap. Persze jobb ez így,csak hiányzik.

Patapucs te hol tartasz már?

751. patapucs (válaszként erre: 749. - Destiny)
2013. okt. 8. 12:37

Örülök, hogy jobban van. :-))

Nálam is a "rosszaság mérő" volt a viszonyítási alap. :-)

Bár nálam csak akkor maradt nyugton a fiam, ha magas láza volt (kb. 39fok). Nagyon nehéz volt lázasan (38-39 között) ágyban tartani, de megoldottam.

Még nem tudom, hogy mit fogok enni, talán túrókrémet dobok össze, mert elég sok joghurt pihen a hűtőben.

A húst meg a fagyóba teszem, kell a hétvégére - az meg olyan drága...nem akarok venni, ha úgyis van itthon.


gerlemama,

nekem a Panado. Rapid és az Extra segített (vény nélkül lehet kapni, 4x2-t szedek), 2000mg C-vit.+sok folyadék.

Ha úgy gondolod próbáld ki.

750. patapucs (válaszként erre: 748. - Patapucs)
2013. okt. 8. 12:28
A közt vedd ki a "megvaltozol" szótól, ha beteszi a gép.
749. Destiny
2013. okt. 8. 12:22

Sziasztok!

Úgy látom jobban van a gyerkőc,mert már éjszaka nem volt láza,ma már eszik rendesen és rosszalkodik. Olyan furcsa volt hogy csak feküdt és nézte a meséket napokig,inkább rosszalkodjon,mint beteg legyen.

Ma akkor borsólevest eszek.

Patapucs: ezek szerint te is jobban vagy? Te mit eszel ma?

Kisibolya: ez így szerintem sem a kimondott 90 napos,de ha kialakítod a saját diétádat az még jobb. És kérdezz nyugodtan,nem leszel senki terhére,azért vagyunk itt hogy segítsük egymást a cél elérésében.

Gerlemama: Merre vagy? Jobban vagy már?

748. patapucs (válaszként erre: 747. - Ef28dc56be)
2013. okt. 8. 12:11

Tudom, hogy megbeszéltük a lecsót, ezért nem is értettem, hogy miért etted meg fehérje napon. :-)

Végül is nézhetjük így is ill. csinálhatod így is. :-)


Utána kerestem és a kenyér tekintetében igazad van. :-)

Sok helyen tényleg írnak keményítő napra is kenyeret. Amikor én elkezdtem, akkor csak a fehérjénél engedték. Ezt a fehérje dolgot ettől függetlenül nem találtam meg.


Én ez alapján csináltam + alul a gyakori kérdések részt is érdemes átolvasni.


[link]



Ha esetleg van olyan zöldség köretes recepted, amiben nincs liszt, tejszín, zsíros sajt, sok olaj, stb. (szóval diétás), akkor azt megírod majd?



Köszi, Neked is szép napot! :-)

2013. okt. 8. 12:00

Nem engedte a rendszer a link formában iderakott hivatkozást ahol a megengedett kenyér + fehérje olvasható.


Szóval a minimális kenyérről ebben is szó van, a keményítő-napnál, de már korábban máshol is olvastam, azt most sajna nem találom.


Egyébként a lecsót már tegnap átbeszéltük: hagyma, zöldpaprika és paradicsom volt összepárolva (jó lehet, hogy a paradicsomot el kellett volna hagyni, de már benne volt) és ebbe a "lecsó-alapba" rotyogtattam bele a csirke-szárnyat.


Miért ne lenne ez a diéta nálam is " 90 napos szétválasztó diéta", ha 90 napig csinálom, és az idő alatt lemegy, amennyi lemegy.

Tisztában vagyok azzal, hogy be-becsúszik majd egy-egy baki az étkezésembe, míg annyira bele nem jövök mint ti, azért sem tűztem ki magamnak olyan súlycsökkenési célokat, amelyek nem teljesülése esetén kudarc-élményem lenne. Jelenleg a heti fél kg.-ot a mérlegem nem is fogja mutatni! :))))


Ezt az első 4 napot, és a következő 4 napot adom magamnak tanuló-időnek, majd utána mind mennyiségben, mind összetételében szigorúbb leszek magamhoz. :)))


És ami a fő szempont nálam: ha a 90 nap letelik, azok után sem akarok nagyon sokban eltérni a most kialakuló étrendemen, akkor talán könnyebb lesz elkerülni a jojó-effektust, inkább legyen a fogyásom biztos, mint csak ideiglenesen elért eredmény. Azért is főzök minden napra ennek megfelelő ételeket, hogy már utána se legyen nagyon-nagyon eltérő a most kialakított (=kialakítandó) étrendtől.


Vagyis amit sok helyen olvastam: nem a fogyókúra alatt elért súlycsökkenés ad valódi eredményt, hanem az azt megelőző egészségtelen étkezési szokások megszüntetése, egy életmódváltás, egy ideális étkezési mód kialakítása.


A tök jó ötletek: szívesen segítek, adok tök jó ötleteket nektek is, van egy egész padlásra való receptem. Ha kell linkeket is tudok küldeni, vagy akár fejből írom, különösen a paleos-vega módon készített zöldségfélék receptjeit. Kismilliót letöltöttem no meg én korábban sem tartoztam a húst-hússal evők táborába, attól függetlenül, hogy ha akarom, hónapokig tudok úgy sütni-főzni, hogy ugyanazt kétszer nem teszem az asztalra.


Nyugodtan kérdezzetek ti is, és akkor én sem fogom úgy érezni, hogy az állandó kérdezősködéssel előbb utóbb a terhetekre leszek! :))))


További szép napot, most én kikapcs, majd délután, estefelé ismét jövök. Üdv mindenkinek.

2013. okt. 8. 11:08

Sziasztok!


Tegnap hamarabb mentem aludni, de úgy érzem jót is tett. :-)


kisibolya,

ez ebben a formában szétválasztó diéta, nem 90 napos. :-)

Amikor fehérje nap van nem eheted meg a lecsót, mert az a következő napra passzoló étel. :-)

Az egy szelet kenyér csak azért szerepel a húsnál!!, mert sokan nem bírnak meglenni nélküle. Ma nem lehet lisztet, tojást használni.

Valóban alakítható az adott elveknek megfelelően a diéta, de ez max pld amit írtál, hogy Fehérje! napon a kenyér helyett a pici liszt + tojás.

Én még sosem hallottam/olvastam "...A minimálisan engedélyezett kenyér+fehérje "...dologról.

Ezt hol olvastad?


Egyébként tök jó ötleteid vannak. :-)



Destiny,

A leves jó ötlet, a 7végén én is csinálok majd vmilyet.

Tojásleves egyedül ami nem lehet, annak a látványától is rosszul lenne a barátom (szegénynek volt gyerekkorában egy rossz élménye - pedig én meg szeretem).

2013. okt. 8. 08:51

Szóval tegnap úgy osztottam szoroztam a vacsimat, hogy 5 óra után megettem a vacsi egyik felét (= a csirkeszárny alól kiettem a paradicsom-zöldpaprika-hagyma keveréket + a csésze levest megittam), és később 7 óra körül ettem meg a csirke-szárnyat. Így tökéletesen jól éreztem magam.


A kalkulátor szerint tegnap valami 570 kcal-val többet égettem el, mint amit bevittem, és aminek külön örülök, hogy a kalkulátor által engedélyezett 190 g ch-ból csak 100 ment el, a többi megmaradt.


Ma keményítős nap van: most úgy gondolom, hogy készítek ebédre-vacsira

- salátának gőzben párolt zöldbabot olajjal-ecettel ízesítve

- pergősre főzött (nem onigiri-módra) petrezselymes rizst készítek

- krumpli-fasírtot készítek és belegyúrom a tegnapról maradt főtt répát-gyökeret is.

A minimálisan engedélyezett kenyér+fehérje nem lesz külön, a fasírozottban ott lesz valamennyi liszt a gyúráshoz és az 1 db tojás, mint fehérje.


A zöldbab 2 evésre össz. 20 dkg, a rizsből a két evésre készítek 2 marékkal

Krumpliból is összesen 4-5 kisebb-közepes szemet akarok ebédre-vacsira megosztani!

Bízom benne, hogy sikerül ugyanúgy zárnom a napot mint a tegnapit, és a kalória-bázis jó eredményeket fog kiadni.


Az igazság az, hogy heti 1 kg fogyásra állítottam először a kalkulátort, akkor kiírta, hogy annak eléréséhez napi 800 kcal-bevitel lehet, holott a napi 1200 kcal szükséges. Akkor vissza-állítottam a heti 0,5 kg-ra, így most ezzel dolgozom.

Remélem 1-2 hét múlva azért már leszek annyira rutinos, hogy beállíthatom magamnak a heti 1 kg-os fogyáscélt is. Nem akarok rögtön kudarc-napokkal kezdeni!


Jól csinálom, vagy valamit kellene változtatnom?

2013. okt. 8. 08:28

Szevasztok!


[link]


Hát lehet őket nem szeretni??? :))))


Sajnálom, hogy nem javul az egészségetek!


Gerlemamának!

Tegnap olvastam az egyik anyagban, hogy akinek a szervezetében valami gyulladás-féle bújkál, annál a 90 napos diéta nem nagyon működik.

743. Destiny (válaszként erre: 742. - Patapucs)
2013. okt. 7. 21:57

Az illatát én is szeretem,csak enni ne kelljen belőle :(

Én legjobban a görögdinnyét és az epret szeretem,azért is kezdtem a diétát nyáron,mert akkor tudtam enni őket. Bár a mai világban már télen is lehet kapni minden gyümölcsöt,de ennyi pénzt nem adnék értük,főleg,hogy ezeknek amiket most lehet kapni (mikor nincs szezonja) az ízük sem olyan jó.

Holnap zöldborsólevest fogok enni,azt főztem ma,mert azt kért a gyerkőc és azt én is szeretem,úgyhogy jó lesz+ megiszom a szokásos répa-cékla levemet,gyömbérrel.

2013. okt. 7. 21:33

Érdekes, hogy ezt a gyümölcs utálatot régen is hallottam olyanoktól, akik eleve nem voltak oda értük.

Turmixok esetleg?

Az is gyümölcs, de ízesíteni is lehet + megsütni az almát ill. körtét esetleg. Én imádom a sült fahéjas almát + az illatát. :-)

741. Destiny (válaszként erre: 740. - Gerlemama)
2013. okt. 7. 20:44

Nincs esetleg gond a pajzsmirigyeddel?

Már tényleg nagyon elhúzódik a betegség neked is,jobbulást kívánok!

Hát az biztos hogy ennyi gyümölcsöt én sem ettem 2 év alatt sem,mint most a diéta alatt,na meg zöldséget sem. Kár hogy minden amit szeretek az hizlal. :(

2013. okt. 7. 20:27

Sziasztok!

Látom alakulnak a betegségek:( A kicsire mondhatott voln

többet is a doki. Torokfájás is lehet az oka h nem eszik. Én fenistil cseppet szoktam neki adni ha ilyenre gyanakszom.

Én is beteg vagyok továbbra is. Ma már hőemelkedésem is volt. Holnap d.u.tán csak meglátogatom az orvost. Ez már sok h hetek óta tart.

Egy barátnőm 3 hét alatt 6 kg fogyott. Én már végképp nem értem h nekem miért ilyen kevés a fogyásom.

Bár nekem a másik diéta sem hozott sikert.

Ma gyümölcs napon volt, borzalom. Rendesen utálom már a gyümölcsöket.

Patapucs, jobbulást Neked is!

Alszom is, mert éhes is vagyok és amúgy is harmatgyenge:(

739. Destiny (válaszként erre: 732. - Ef28dc56be)
2013. okt. 7. 20:18
Én este 6 fél 7 körül szoktam vacsorázni,mert még utána szoktunk menni sétálni egy kicsit. Én sokszor szoktam éhes lenni este,olyankor hallgatom ahogy korog a gyomrom+ mosogatok a férjem után,mert ő kb háromszor vacsorázik,néha oda ülök az asztalhoz hozzá és nézem mit eszik,olyankor mindig mondja hogy egyek egy kicsit,mert egy kicsitől semmi bajom nem lesz. Hát nem éppen segíti a fogyásomat,de nem szoktam enni vele.
738. patapucs (válaszként erre: 737. - Destiny)
2013. okt. 7. 20:13

Úgy látszik mindenütt egyformák az orvosok.

A mienk is ennyit szokott mondani.


Ennek így tényleg nem volt túl sok értelme.

737. Destiny (válaszként erre: 736. - Patapucs)
2013. okt. 7. 19:53

Szia!

Hát sokra nem mentünk vele,azt mondta vigyük le a lázát mikor magas,mintha idióta lennék és ezt nem tudnám magamtól is. Meg hogy lehet valami fertőzés van a szervezetébe,de nem lát semmit,ezért ha nem javulna jövő hétig,akkor menjünk vissza. Hát ez annyit ért hogy az időmet pocsékoltam.

Te jobban vagy?

2013. okt. 7. 19:09
Destiny, mit mondott a doki?
2013. okt. 7. 19:08

Azt olvastam, hogy a paleo kenyér sosem lesz olyan mint a rendes kenyér. Majd egyszer lehet, hogy kipróbálom, de az tuti, hogy valóban több fajta lisztet kell összekeverni hozzá.

Pld a mandulaliszt kissé édeskés, mígy a gesztenye nekem kicsit kesernyés.

A kenyér, tészta nálam nem lenne gond, már egyáltalán nem eszem.

Én tegnap sajtkrémet ettem kígyóuborkával, ma meg más fajta sajttal.


Fura mód a 90 napos szétválasztó elve a vérembe ívódott, így nagyon gyakran annak megfelelően étkezem.


Nagyon szívesen, bármikor! :-)

2013. okt. 7. 16:59

Rizslisztet vettem akkor, mondjuk az ára még elfogadható volt (400/kg), de a nokedlit megkavartam belőle, és a főzővízzel úgy öntöttem ki, mintha búzadarát öntöttem volna bele. Szétment benne az egész.

Zabpehely lisztből kavartam palacsintát, mintha fűrészport ettem volna! :))))

Kerestem recepteket, hogyan, mivel tudnám a kenyeret és a búzalisztből készített száraztésztát kiváltani, de azok mind-mind annyira macerásnak tűnt: minimum 4-5 féle liszt + különböző magok és hasonlók keverékéből, stb. stb. no ezt nem mekem találták ki. :))))


Mivel a paleoval ki akartam zárni a glutént is, no meg a ch-t is csökkenteni akartam, szóval a kettő együtt + a paleo nem megy. Lisztek közül azt találtam, hogy gluténmentes a rizsliszt és a kukorica-liszt, viszont mindkettőnek elég magas a ch-tartalma. Amelyik pedig alacsony ch-s, ott jelen van a glutén is. :)))


Aki le tud mondani a kenyér- és tésztafélékről, és valóban, bírja a pénztárcája, hogy csak húst, zöldséget, gyümölcsöt egyen, az nyugodtan tudja csinálni a pelaot.


Köszi a segítséget! Ezek szerint a főzött lecsó-alap kilőve, maradnak nyersen. Persze szeretem én a paprikát-paradicsomot nyersen is, ez nem okoz gondot.

2013. okt. 7. 16:05

Pont ma olvastam, hogy diétánál min. napi 30 perc sétát javasolnak. :-)


A paleo nem olcsó, de olcsóbban is ki lehet hozni.

Zablisztet itthon is lehet csinálni.

Ez félig paleo félig nem, de Szendi könyvében is engedélyezve van. :-)

Én meg a rengeteg hús miatt nem tudnám csinálni.

Szinte csak csirkét eszem.


Ne haragudj, de ez a lecsós szárny nem 90 naposba passzoló menü. Akkor lenne jó, ha külön napokon ennéd.

Hagyma a hús alá ok. Egy picike paprika darab is még ok vagy egy cikk. paradicsom, de így keverednek a napok.

Ha nyersen ennéd a húshoz...úgy mehetne nyugodtan bármennyi zöldség.

a este rendesen eszel elvileg nem lehetsz éhes. Ha mégis, csak keveset és olyat ami az adott napba tartozik.


Neked fontos lenne, hogy sovány husokat egyél, kevés zsiradék, nyers vagy párolt zödségek, ha belefér zöldtea, zabkorpa vagy zabpehely szénhidrát napon és az elegendő folyadék.

2013. okt. 7. 15:42

Szevasztok! Sajnálom hogy nem javul az egészségetek, valóban el kell menni dokihoz és íratni valami gyógyszert!


Szóval mivel kb. 40 éve nem reggelizek, és 11-1/2 12-körül ebédelek, most kötelező reggeliként tömtem magamba 3-4 kanál síma vízben főzött almát. Reggelinek nekem már ez is sok!


Lecsót készítettem: 1 fej hagyma, 2 db közepes méretű zöldpaprika dinsztelve, és ehhez raktam 4 db cikkekre vágott paradicsomt. Amikor a paradicsom elkezd levet engedni, akkor raktam bele a 6 db. csirkeszárnyat. Ez adja az ebédet+vacsorát megosztva.


Persze tudom, leginkább ott a baj nálam, hogy ezek után (eddig) kb. 5 óra, fél 6 körül vacsiztam először, majd kb. 7 óra körül másodszor. Igaz, hogy este 10 - 11 óráig TV-zek, de azért kérdem, hogy ti este kb. mikor vacsiztok, és utána mi van, ha mégis megéheztek?????


Szóval kb. 2 hónappal ezelőtt bevásároltam a paleo-étkezéshez lisztek, zöldség-gyümi, husik, stb. stb. Aztán gyorsan kiderült, hogy nem az én nyugdíjamhoz találták ki.


Ezért gondoltam, ha a 90 naposat elkezdem (és mivel elég sok helyen olvastam róla pozitív visszajelzéseket), mondom ennek keretében ehetem a megszokott kis kajáimat, csak figyeljek oda, hogy mikor mit, miből mennyit. És ha ehhez hozzárendelem a kalória-számolást és a ch-számolást !!!! no meg valóban valami rendszeres napi mozgást, akkor ha nem is nyerem vissza a menyasszony-súlyomat (=vaságyastól voltam 48 kg), de azért valamennyinek le kell(ene) mennie!


Egyébként délelőtt gyalogoltam egy jó félórát, d.u. is akartam, de ez most nem jött össze. Viszont a szomszédasszonnyal megbeszéltük, hogy ettől kezdve délutánonként megyünk együtt gyalogolni. A napi mozgás neki is kell!

731. patapucs (válaszként erre: 730. - Patapucs)
2013. okt. 7. 15:36

Kíváncsi leszek, hogy a doki mit fog mondani.

Biztosan vírusos, azért múlik nehezen szegénynek.

2013. okt. 7. 15:35

Találtam egy paracetamolt tartalmazó bogyót itthon azt elkezdtem szedni, remélem hatni fog.

Egyenlőre jobb mint reggel volt. :-)


Lehet, hogy én is csinálok majd holnapra kaját, a csirkemell meg a brokkoli szépen vár a sorára.

729. Destiny
2013. okt. 7. 15:24

Sziasztok!

Patapucs jobban vagy? Nekem nincs jobban a gyerek,ma délután viszem orvoshoz 16-15-re kaptam időpontot.

Kisibolya: milyen az első napod?

Én ma csirkemellet ettem ebédre,az legalább finom.

2013. okt. 7. 13:48

Elvileg fehérje napon nyers zöldség fogyasztható, ill. ízesítőnek ha sütésről főzésről van szó. Meg persze savanyúságként.

Azt te tudod, hogy a lecsó alap mennyi volt.

A miértnek utána kell keresni a neten.


Gyümölcs kompót délelőtt ok, délután csak gyüminapon lehet.

A k.bázist vezetheted, de mivel nem a kalória szamolásra épül a dolog, így pld szénhidrát vagy gyümi napon az egekben lesz/lehet az érték. A fehérjéd csak fehérje napon lesz meg, mivel más napokon vissza van szorítva.


Nyugi, szívesen segítünk. :-)

2013. okt. 7. 13:35

Merthogy kalóriában viszont még van napi keretem 700 kcal, és az kb. 2x annyi, mint amit ebédre megettem!

Akkor ez így jó lesz, hogy fehérjenapon a fehérjéből túlfogyasztok, majd a többi napokon a fehérjéből "marad keret", de ha napi szinten a kcal-on belül maradok, akkor az jó lesz??


Tudom, hogy rengeteget kérdezek, de higyjétek el, nemcsak "eljátszom" a hülye-gyereket, most annak is érzem magam! Bocsi! :))))

2013. okt. 7. 13:32

Most látom írod, hogy a paradicsom keményítő vagy fehérje-nap. Szóval abban a lecsó-alapban sem rizs, sem tarhonya, semmi hasonló nem volt (nálam nem szokott lenni), csak ahogy írtam: hagyma-zöldpaprika-paradicsom, összepárolva és ez feltét a sült-főtt húsokhoz (nálam már évek óta!)


Akkor ezzel csak nem rontottam el a mai napom, legalábbis remélem!

Viszont ami aggaszt, hogy felvezettem a kalória-bázisba a reggeli kompót + ebéd adatokat, és azt írja, hogy ezzel a napi fehérjémet már meg is ettem. Akkor mi lesz a vacsival???? Sírni fogok, vagy túl lépni a keretemet??

2013. okt. 7. 13:27

Fehérjenapom van.

Reggelire ettem pár kanál almakompótot, a kötelező gyümölcs-reggeli helyett! Szigorúan cukor és minden-mentesen főztem!

Ebédre (írtam a tervemben) csirkeszárnyat főztem levesnek (=ezzel a levesem kipipálva, ahogy írtátok, a zöldséget meghagytam). A főtt csirkeszárnyat még beleforgattam: dinsztelt hagyma-zöldpaprika-paradicsom lecsó-alapba, és úgy ettem meg. Ez volt 3 db. csirkeszárny = 25 deka. Egy szelet kenyérkével, és ugyanez lesz, lennek vacsira is!

De egyéb saláta, stb. eddig még nem volt!


Akkor most ez miért is nem jó????

2013. okt. 7. 12:29

Szia!



Ma milyen napod van? Bocs a kérdést, de amit írtál az kissé zavaros számomra.

A lecsó alap keményítő nap, a kompót gyümölcs, a paradicsom megint keményítő vagy fehérje.

Én 7körül szoktam (+/- fél óra).

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook