Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van itt valaki, aki fogamzásgátló injekciót kap? fórum

Van itt valaki, aki fogamzásgátló injekciót kap? (beszélgetős fórum)


23. 19476f1d2a (válaszként erre: 22. - E584b61b26)
2009. dec. 24. 00:05

Egy barátnőm beadatta, 3 hónapig egyfolytában vérzett, és már a mentő vitte kórházba, mert nem bírt kikelni az ágyból....Ő azt mondta SOHA többé, de a dokija, nem csinált vérképet, hormonszintet mielőtt felírta, szal lehet az ő készülékében volt a hiba (túlsúlyos volt)


Én nem rúgnék bele ennyire a saját testembe, hogy ezt beadassam magamnak. Milyen lórugás hormon lehet benne, ha 3 hónapig nincs peteérés... Azt gondolom nem szabad durván beleavatkozni a természet dolgába, tisztelni kell a testünket annyira, hogy ne szennyezzük ilyenekke..

Van más fogamzásgátló módszer is, a szuri lenne az utolsó amihez nyúlnék... Magánvélemény volt :)

2009. nov. 20. 15:15
Én az injekció óta semmit nem vagyok hajlandó szedni,szúrni,inni,enni,kenni semmit ami felrombolhatja a ciklusomat,nem ér annyit az egész és annyi módszer van ami biztonságos.Nekem nem ér annyit az egész hogy rosszul működjenek belül a ketyeréim.
21. bec1f7f165 (válaszként erre: 19. - Kuci26)
2009. nov. 20. 15:04

Szerintem ez rendellenes dolog, ami nem lehet egészséges. Persze, jó dolog, ha nincs macera, de ennyit nem ér meg számomra. Ahogy írom a sorokat, jövök rá, hogy mennyire ragaszkodok a vérzésemhez :DD


De a nők hátrányos helyzetén ez mit sem változtat. Pl ha gyerekes vki, ugyanúgy nem veszik fel. Nem hiszem, hogy szempont lenne, hogy menstruál-e vagy sem. A fizetését sem emelik meg.


A szabad életről meg annyit, hogy a szabadság szerintem valami több.


De ezek szerint Neked megadta, amire vágytál :))

20. 07c4794583 (válaszként erre: 18. - Bec1f7f165)
2009. nov. 20. 14:07
amerikai férfi!
19. kuci26 (válaszként erre: 18. - Bec1f7f165)
2009. nov. 20. 14:01
nekem juliusban adták be azota nincs vérzésem!!
2009. nov. 20. 14:00

"Szerintük a havivérzés megszűntetése javít a nők hátrányos helyzetén, szabad életet ad, s hozzájárul a nők önmegvalósításához."


Szerintem ez egy férfi agyból pattant ki, nem is jöiből :P

17. bec1f7f165 (válaszként erre: 7. - Brad)
2009. nov. 20. 13:53

:DDDDDDDDDD Ezen nagyon jót nevettem.


Nekem a férjem átvállalná a fogamzásgátlás gondját, csak ez nem lehetséges.

2009. nov. 20. 13:48
Nekem is az a véleményem, hogy iszonyatosan tönkrevágja a test természetes működését, jellemző, hogy az amerikaiak élnek vele (akik zacskós péksüti meg az E-bomba donutok meg az összes műanyag kaja nagyfogyasztói), és az ilyen orvosok tuti szakítják a lóvét az orvoslátogatóiktól meg a gyógyszergyáraktól azért, hogy ajánlgatják a cuccost. Úgyhogy csak ésszel.
2009. nov. 20. 13:43

Én használtam egyszer ezt az injekciót!Azt mondta a doki 3 hónapig véd és addig nincs vérzés sem.Nekem 9 hónapig nem volt vérzésem és miután megjött utána fél évig egyfolytában mensiztem.

Mikor végre elmúlt ez az egész az orvos azt mondta vékony a méh nyálkahártyám nem lehet gyerekem,erre rá két évre szerencsére sikerült teherbe esnem és megszületett a kislányom.

Senkinek nem ajánlom ezt,teljesen összezavja az egészséges működését a testnek...meg mindennek!

14. mimi2
2009. márc. 27. 11:05

Sziasztok!


Nálunk a nőgyogyász nagyon ellenzi ezt az injekciót,igy fel sem irta.

Állitólag a méh nyálkahártyájának tönkreteszi. :(

ha valamiért nem válik be az injekció,és problémát okoz,akkor nem lehet abbahagyni a szedését úgy,mint a tablettának.1 hónapi adagot nem tudják kivenni a szervezetből.

És a harmadik,ha valaki szeretne még késöbb babát,rizikósabb,hogy mikor és egyáltalán összejön e.

Benne van a pakliba a menstruáció elmaradása miatt.

Igy marad a tabletta.

13. andianyu32 (válaszként erre: 12. - Klenca)
2009. márc. 24. 08:42
köszönöm,klenca,hogy válaszoltál!remélem nálam is csak pozitív mellékhatások jelentkeznek.a fogamzásgátló tabletták sajnos egyáltalán nem váltak be,bízom benne,hogy ez az injekció igen.
12. klenca (válaszként erre: 11. - Andianyu32)
2009. márc. 23. 12:44

Én is kaptam DEPO PROVERÁT. Icipici szuri, alig érezni.


Nem volt mellette mensi, s mellékhatásként sokkal erősebb lettem fizikailag, összeszedettebb, könnyebb volt gondolkodni.


Ráadásul középkorúaknál a meglévő myomák méretét csökkenti. Ha emellett még fogamzásgátló is, akkor nem kellene ódzkodni tőle.

Úgyis CSAK nőgyógyász írhatja fel, ezzel felelősséget is vállal.

2009. márc. 23. 12:37
sziasztok.múlt héten pénteken adattam be a depo provera injekciót.nekem nődoki javasolta.érdeklődnék,hogy az injekció beadása után mennyi idővel jelentkezhetnek a mellékhatások?nekem ez volt az első szurim.olvastam róla,hideget-meleget,de egyenlőre nem tapasztaltam semmilyen változást.
10. mimi2
2009. márc. 12. 11:50

Sziasztok!


Tud valaki mondani még tapasztalatot?

2009. febr. 24. 10:45
Sziasztok!Én is kaptam,szülés után,de sajna nem jött be,mert az utolsó hónapban végig megjött.Egyébként nincs 2000 ft és 3 havonta kell beadatni,szerintem nagyon praktikus.Én ha már nem szoptatok megpróbálok még egy másik fajtát hátha az jó lesz.
2009. febr. 24. 07:45
:)))
7. Brad (válaszként erre: 6. - Mimi2)
2009. febr. 23. 20:41

jah, pasiknak kéne egy szuri amitől nekik jön meg, nekünk meg elmúlik...:D Jajj de jó is lenne...

Habár lehet sötétbe borulna a világ.:)))

2009. febr. 23. 11:06

Pasiknak nem találtak ki még inekciót?

Csak megint nekünk?! :(((

2009. febr. 23. 11:00

Köszi a válaszotokat,konkrétan emiatt kérdeztem:

A FOGAMZÁSGÁTLÓ INJEKCIÓRÓL



Tisztelt Doktor Úr!



A fogamzásgátló injekció érdekelne. Hallottam, hogy ez sokkal jobb és biztonságosabb, mint a tabletta. Az lenne a kérdésem, hogy ezt hova adják, és hogy 3 hónapon át teljes védelmet nyújt? És úgy tudom, hogy ezalatt a menstruáció is kimarad, és ez nem gond?


Köszönöm válaszát!



Válasz:



A fogamzásgátló injekciót 3 havonta farizomba adják.

Maximális biztonságot nyújt, emellett kényelmes (nem kell minden este figyelni a bevételre), és olcsó (jelenleg 1067 forint 3 hóra).

Előnye még, hogy nem bántja a visszereket és dohányosok is használhatják, továbbá 40 felett is bátran adható.

Viszont: félév után, (a harmadik injekciótól) kimarad a havi vérzés, s szünetel az egész kúra alatt. Az utolsó injekció után 8 hónap múlva tér vissza a havi vérzés és a fogamzóképesség. Az első félévben pedig esetleg nem időre jön meg a vérzés.

A vérzés szüneteltetése egészségre ártalmatlan, és megszünteti a nők életének havivérzés függőségét. (Nyaralás, aktuális randi ☺, stb.)

Betegeimnek nagyon jók a tapasztalatai ezzel a védekezési móddal.


A Hársfa utcai rendelőnkbe a környező irodákból számos amerikai beteg jár. Nekik ez a bevett védekezési módjuk. 16 éves kortól (!) használják az injekciót. Szerintük a havivérzés megszűntetése javít a nők hátrányos helyzetén, szabad életet ad, s hozzájárul a nők önmegvalósításához. Nem alakul ki vérszegénység, nincsenek kínzó hasgörcsök.

Ha megkeres, szívesen segítek.

Üdvözlettel:

dr. Petróczi István


Vagyis 8 hónapig utána nincs fogamzóképesség..Hát nem tudom,kicsit tartok tőle..Meg jó e hogy egyáltalán nincs mensi,bár ez a doki ajánlja...Hmm.:D

4. hoana (válaszként erre: 1. - Mariann1985)
2009. febr. 22. 22:50

Szia!

Nekem is ajánlották,de én tartok a szuritól :(

De az ismerősöm mondta,hogy nagyon jó.

3. aabbcc77 (válaszként erre: 1. - Mariann1985)
2009. febr. 22. 22:50

Szia!


Nekem a 2.szülésem után kb. 2 hónap múlva adták be,mert a fáradtságtól a tablettát elfelejtettem szedni.

ezt 3 havonta adják be,de nekem sajnos nem vált be,mert úgy hatott a szervezetemre,hogy nem lettem tőle nedves.Az orvos mondta,hogy valóban lehet ilyen hatása.

Ez 1,5 éve volt.

Most 1 hete spirál került fel,Mirena,nagyon drága volt,de 5 évig véd,remélem beválik.

2. Brad
2009. febr. 22. 22:50

ez engem is érdekel!Várom én is a válaszokat!

Annyit tudok, hogy sokkal kényelmesebb, kevesebb komplikációval jár, és csak alkalmanként kell beadatni.

2009. febr. 22. 22:46
Gondolkodom rajta,h beadassam, de félek is tőle,h mennyire megbízható,stb.Tapasztalatokra lennék kíváncsi.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook