Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Van itt valaki, aki építész tervező, műszaki vezető, vagy mostanában építkezett, házat bővített? fórum

Van itt valaki, aki építész tervező, műszaki vezető, vagy mostanában építkezett, házat bővített? (tudásbázis kérdés)


2010. jan. 7. 09:56
attól függ a változás a fő vagy a melléképületen van.
8. garamond (válaszként erre: 7. - Ritamoto)
2010. jan. 7. 09:07

szia!

Az egyik ismerősömék most építkeznek. Kint voltak náluk ellenőrizni és mivel nagyobb teraszt csináltak, elkezdtek velük kekeckedni, hogy hol a módosításra az engedély? Vissza akarják velük bontatni, most nem tudom hogy áll a dolog.

Fel is voltam háborodva, miért nem adnak legalább haladékot, hogy a szükséges papírokat el tudják intézni. Miért kell rögtön büntetni?

Sztem jobb, ha személyesen elmész és megkérdezed az építési osztályon mi a teendő. Akkor leszel majd nyugodt.

2010. jan. 7. 08:51

Nálunk van vagy 6 változás.Ezek a nagyobbak:

Pl. a garázs elejére tervezett pincelejáró a garázs végébe került.

A garázs hátsó falára tervezett 2 kisabalak helyett 1 kisablak és 1 ajtó lett.-szerintem ez a legnagyobb baj, mert itt változott a homlokzat emiatt.

A hátsó teraszra tervezett 5 tetőtartó oszlop helyett csak 2 van. -az ács mondta,kiszámolta, hogy bőven elég a 2, és szerintünk is túl sűrű lett volna, ha 5 oszlop van.


Ezek szerintetek nagy változásnak számítanak?

2010 júnisuban jár le a 2 év, az ép. eng. kiadása óta.

Szerintetek mikor érdemes beadni a módosítást?

2010. jan. 7. 08:32
Mi építkeztünk a helyiségek mérete változott meg a z alapterület is, nem sokkal de 60-70-80 cm-vel és nem foglalkoztak vele.
5. kiskesztyű (válaszként erre: 2. - Ritamoto)
2010. jan. 7. 08:20
Mi is hasonló cipőben járunk,meg kell kerni az engedélyt a módosításra is.Ugyanúgy,mint az eredeti tervet,illetékbélyeggel ellátva:(Ha rendesek,nem kötekednek.Nálunk nagyon rendesek voltak a hivatalban.
4. Szamó (válaszként erre: 2. - Ritamoto)
2010. jan. 7. 08:19
Szerintem attól függ milyen a változás... A kisebbeket el lehet simítani. Egyébként minden változást be kell jelenteni.
2010. jan. 7. 08:18
Szia! 2 éve lett kész a házunk...... Segíthetek? (ha tudok...)
2010. jan. 7. 08:18

Szeretnék tanácsot kérni.

Mi a házunkat bővítjük, már lassan 1,5 éve, és az építési tervhez képest történt pár változtatás.

Ilyenkor mi a teendő? Adnak majd így használatba vételi engedélyt? Vagy megbüntetnek?

Mit lehet tenni?

2010. jan. 7. 08:15
Van itt valaki, aki építész tervező, műszaki vezető, vagy mostanában építkezett, házat bővített?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook