Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van itt szolnoki? fórum

Van itt szolnoki? (beszélgetős fórum)

2014. júl. 3. 11:03

A történethez így 2 évvel később leírnám, hogy tavaly 3 napot töltöttünk Szolnokon, ott nyaraltunk, első nap este megvacsoráztunk a Sólyom-Garden Étteremben, nem csalódtunk, nagyon finom volt! :)

Nagyokat sétáltunk... :)

Másnap elmentünk megnéztük a Repüléstörténeti múzeumot, ebédre séta közben vettünk hamburgert, meg sült krumplit, bevásároltunk, majd visszamentünk a szállásunkra a Tiszaligeti Motel & Campingbe. Nagyon tudom ajánlani, kedvesek a tulajok, nem négy csillagos szálloda, de mi nagyon jól éreztük magunkat ott. Van egy kis játszóterük, ott elvoltak a gyerekek, amíg mi előkészítettük a kaját. :) Bográcsot tudtak biztosítani, főztünk, nagyokat nevettünk. Másnap még mászkáltunk a városban, majd aztán haza jöttünk.


Most is megyünk majd, de csak egy éjszakára tudunk ott maradni, viszont most a strandot vesszük célba. :)


Az étterem honlapja, ahol voltunk:


[link]


A Motelé:


[link]

2012. aug. 5. 20:17

Sziasztok! Jó volna mindig ilyen útba igazítást kapni, ha megyünk valahova! Kedves Zsebibabus! Nagyon jól leírtad ezeket nekem! Vonattal metünk, leszálltunk, megnéztük a Szolnok történelmét bemutató Jubileumi emlékművet, végig mentünk a Baross Gábor utcán, a Hősök terén megnéztünk egy II. Világháborús emlékművet, majd betévedtünk a Plazaba körül néztünk csak gyors, hogy mi van ott (fagyist kerestünk), majd a Ságvári körútnál elkanyarodtunk jobbra, ott is végig mentünk. A sarkon találtunk egy nagyon finom fagyist, végig sétáltunk a Tiszavirág-hídon, majd vissza, és a parton sétáltunk el a régi hídhoz. Megnéztük a torkolatot, és TÉNYLEG látszik a Tisza szőkesége! :D

Majd vissza fele átmentünk a Rózsa kerten, és az Andante Étteremben megebédeltünk. Elmentünk a Polgármesteri Hivatal előtt, fotóztunk párat, a Plazaba ismét bementünk innivalót venni a Sparban, mert nagyon meleg volt már akkor. :/ Visszasétáltunk az állomásra, és haza vonatoztunk. :) Meglepődve láttuk, hogy Szolnokon milyen sok szökőkút van, nagyon szépek. Rengeteg szobrot láttunk, és nagyon jól éreztük magunkat. Legközelebb Békéscsabára vagy Gyulára megyünk! :) Köszi még egyszer! Üdv: Ági

2012. júl. 26. 22:43
Hát Zsebibabus! Köszönöm szépen az értékes hozzászólásaidat! :) Mi vonattal megyünk 4 csemetével, csak úgy körbe nézni. Még nem volt sem a férjem, sem én Szolnokon, és a fejembe vettem, hogy 1-2 havonta felülünk a vonatra és ellátogatunk egy másik városba, ami nincs olyan messze tőlünk. Hódmezővásárhelyiek vagyunk, és a két legkisebb gyermekünk 1 és 3,5 éves. Ők még gyorsan megunhatják az utazást. Ha valami még eszedbe jut, akkor nyugodtan írd meg, na meg más is még írhat persze. Augusztus 4.-én megyünk, szombaton; szóval addig még van idő! ;-)
5. b235ac96d5 (válaszként erre: 2. - Cstbrigi)
2012. júl. 24. 21:38
Az a játszótér tényleg van és működik, a város legnagyobb játszótere. A Széchenyi városrészen található a Plus, Penny és Tesco környékén. (tőlünk nem messze van!:D)
4. b235ac96d5 (válaszként erre: 3. - B235ac96d5)
2012. júl. 24. 21:33

Kihagytam, de pótolom: érdemes végig sétálni a Tisza partján, a sétányon a Tisza Szálló előtt és megnézni a régi tervek alapján rekonstruált rózsakertet.

Ha a Tiszavirág hídon átmentek, pontosan a strand bejáratához értek. De az önmagában egész napos progi.A Tisza-ligetbe átérve jobbra kell menni a főiskolai Capushoz, balra pedig a sétányon végig a régi Tisza hídhoz. Ha ezen végigsétáltok, érdemes megnézni a Tisza-Zagyva torkolatát. Itt látszik igazán, hogy a Zagyva sötét színű, a Tisza pedig "szőke". Érdemes még megnézni a Damjanich emlékművet a Szolnoki Művésztelep közelében.

Hát ennyi jutott eszembe, de biztos van olyan, amit kihagytam!:))))

2012. júl. 24. 21:22

Szia! A felsorolást folytatom:

Ha a Tiszavirág hidat megnézitek, ott van mellette a volt zsinagóga épületében a Szolnoki Galéria, érdemes bekukkantani.

Igaz, távol vannak egymástól, de érdemes benézni a Marcipán cukrászdába is!:DDDD

Mivel fogtok jönni? Ha vonattal, akkor az állomás előtti téren áll a Szolnok történelmét bemutató Jubileumi emlékmű, érdemes körbejárni.

Ha kocsival, akkor a város központban Pláza, Autóbusz-állomás épülete komplett áruház, belső emeletes garázs, étterem. Ami egyedülálló, az a közlekedéstörténeti makett kiállítása!:)

Ha kicsit vásárolgatni is akartok,irány a Szandai rét! Egy kupacban, Cora, Praktiker, Obi, Family center (másik legalább 8 üzlet)

Kivánom, hogy érezzétek jól magatokat!:))))

2012. júl. 24. 21:01

Szerintem:

- Szabadtéri Vízügyi Múzeum

- Repüléstörténeti Múzeum

- Kossuth tér - Verseghy Park - sétány - Tiszavirág híd

- Állítólag a Széchenyi Lakótelepen van egy Öko-játszótér, de erről még csak hallottam

- nemrég felújították a Tiszaligeti Strandot - állítólag nagyon színvonalas lett

- és ha jó az idő és megennétek egy jó fagyit, akkor a Zagyva Cukrászdát semmiképp se hagyjátok ki!

2012. júl. 24. 20:50

Kis segítséget kérnék! Elutaznánk kis családunkkal Szolnokra, és tudni szeretnénk, hogy mit érdemes ott megnézni?


Ne lepődjetek meg, ha ma már nem válaszolok, de lefekvés előtt gondoltam még ezt kiírom, hogy holnap tudjak mazsolázni. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook