Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van itt orvos, ápoló stb.? fórum

Van itt orvos, ápoló stb.? (beszélgetős fórum)

1 2
31. vkj77 (válaszként erre: 30. - Bige)
2010. febr. 25. 17:49
Szia!De varrták.Viszont azt mondták,hogy arra kell vigyázni ilyen sérüléseknél,hogy 6 óra után megnő a fertőzés veszély.Túl vagyunk rajta,de hogy miért nem kellett a doktornőnek csak annyit mondani,hogy irány a baleseti...Ezért voltam annyira bizonytalan,hogy mit csináljak.
30. bige (válaszként erre: 27. - Vkj77)
2010. febr. 25. 17:43

szia!


örülök, hogy nincs semmi komoly. gondolom ma már nem varrták. úgy tudom bizonyos idő után a sebszélek már nem alkalmasak rá. vagy van új technika?

29. vkj77 (válaszként erre: 28. - Csodapók)
2010. febr. 25. 17:43
Köszönöm!:-)))
28. csodapók (válaszként erre: 27. - Vkj77)
2010. febr. 25. 17:39
Szia! Sajnálom, hogy mégis beavatkozásra került sor!Gyógyuljatok meg hamar!
27. vkj77 (válaszként erre: 26. - Sajert)
2010. febr. 25. 16:52

Sziasztok!Reggel felhívtam a gyerekorvost(tegnap már nem értem el)és vinnem kellett volna,mert igenis összevarrják....

Túl vagyunk rajta,meg is röntgenezték,ami negatív.

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást.:-)))

26. sajert (válaszként erre: 25. - Vkj77)
2010. febr. 24. 22:02

Ha beviszed nem fél éjszaka, hanem három nap.

Ismerek olyat, akinek megröntgenezték a fejét, és úgy töltött bent napokat, másoknak a gyerekét meg csak "megfigyelték".

Azt mondták nekem a telefonba, hogy csak akkor röntgeneznek, ha úgy gondolják már a jelekből, hogy valami baj van. Én meg úgy okoskodtam, hogy megfigyelni itthon is tudom.

25. vkj77 (válaszként erre: 23. - Sajert)
2010. febr. 24. 21:29
Köszi.Én is figyelem,de mint írtam fél éjszakánk oda lett volna(persze,ha muszály lenne ez nem lenne gond)De a férjem külföldön,a 3 gyerek itthol,és az igazság ha nem muszály éjszaka nem mászkálnék egyedül...
24. vkj77
2010. febr. 24. 21:25
Lehet félreérthetően írtam:Tehát látta orvos,és ezért nem mentünk a balesetire.Ezért kérdeztem,hogy megnyugodhatok amiatt,hogy anyaként nem követtem el azt a hibát,hogy ezért nem vittem a balesetire.
23. sajert
2010. febr. 24. 21:22

Nekem akkor futott teljes erővel a fiam az asztal szélének, mikor nyáron volt a nagy vihar (év viharának mondták már akkor is). Még a házból se tudtunk kimenni. Nem volt nyílt sebe, csak púp és nagyon elanyátlanodott (feküdt, még csak nem is ült). Én bepánikoltam. Hívtam a gyerekügyeletet: Anyukaa, ne izgassa magát, majd ha hány, szédül, fáj a feje, aluszékony akkor vigyem be, megfigyelésre bent tartják. 3 napig kell figyelni a reakcióit, de hála az égnek semmi baja nem lett.

Mondjuk azt a három napot senkinek se kívánom.


Egy ismerősöm bevitte a kórházba. 3 napig benttartották, napi egyszer rájuk nyitották az ajtót. Ennyi volt a megfigyelés. Ott se lett semmi baja a gyereknek.

22. csodapók (válaszként erre: 20. - Vkj77)
2010. febr. 24. 21:22
Szerintem mindent megtettél, amit lehetett, de azért megértelek!:) Hasonló estben nekem is jól jön a megerősítés! Aludjatok jól!:):) Holnap megírod hogy van a kis kópé?
21. correct (válaszként erre: 18. - Csodapók)
2010. febr. 24. 21:17

Ezeknek ehhez semmi plusz mérvadója nincs...

A legjobb, ha inkább az orvosra hallgatnak tényleg:)

20. vkj77 (válaszként erre: 19. - Csodapók)
2010. febr. 24. 21:14
Köszi neked is!Azért mentem át,hiába vadidegen felnőtt rendelő,mert egy orvos nem hiszem,hogy egy kérdésre egy gyerek láttán ne a számára legjobbat mondja(biztos van kivétel)De még a pupilláját is megnézte,és,mint írtam szimpatikus volt(tehát érezni lehetett,hogy bízhatok benne)Csak annyit kellett volna mondania ránézésre,hogy menjek a balesetire.De mint írtad,egy anya szerintem vívódik azon,hogy jól dönt-e.Ha baj van rohanni fogok,de egy kis nyugtatást akartam tőletek.
19. csodapók (válaszként erre: 17. - Vkj77)
2010. febr. 24. 21:05
Mi szülők sokszor túlértékeljük a dolgokat!:)
18. csodapók (válaszként erre: 13. - Correct)
2010. febr. 24. 21:03
Nem szeretnék okoskodni, rémtörténeteket leírni. Csak megpróbáltam tanácsot adni a legjobb tudásom szerint! / Eü.-i a végzettségem és gyakorló anyuka vagyok 22 éve/
17. vkj77 (válaszként erre: 15. - Bared)
2010. febr. 24. 20:59
Szia!Azt mondogatja,hogy már nem is fáj.S persze ugyan olyan rossz....:-)))
16. bared (válaszként erre: 13. - Correct)
2010. febr. 24. 20:58
a neurológián nem fogadják beutaló nélkül...csak az ügyeletes gyemek trauma, vagy az sbo fogadja ilyen esetben.....
15. bared (válaszként erre: 12. - Vkj77)
2010. febr. 24. 20:57

mindenképpen nyugodj meg,nem lesz semmi baj...

ha rosszul lenen, az első tünetei már jelentkeztek volna... szerintem ő már rég nem emlékszik rá))

14. vkj77
2010. febr. 24. 20:56
Köszönöm a segítségeteket!!!!
13. correct (válaszként erre: 11. - Csodapók)
2010. febr. 24. 20:56
A feje miatt hányna, nem a seb miatt, legalábbis ez utóbbira elég kevés az esély. Lásd: ha a lábadon keletkezne egy akár 3 centis seb, attól még nem hánynál. Viszont a sebet okozó előzmény hatására maga a fej is "belső" sérülést, akár csak egy kis agyrázkódást is elszenvedhetett. De írhatod a példákat, amikre gondoltál. :)
12. vkj77 (válaszként erre: 6. - Drnéni)
2010. febr. 24. 20:55
Nem gyerekorvos.Nem ismerem.Csak arra lettem volna kíváncsi,hogy Ti megnyugodnátok-e annyira,hogy látta orvos,és egy idősebb hölgy volt,akinek csak annyit kellett volna mondania,hogy menjek egyenesen a balesetire.Mivel egyedül vagyok,nem akartam feleslegesen az ikertestvérét és a másik gyerekemet egyedül hagyni egy fél éjszakára,csak azért,hogy ránézzenek pár óra várakozás után,és megállapítsák,hogy nincs baj.Remekül van,de ez nem azt jelenti,hogy nem figyelem,és akkor rohanok vele...
11. csodapók (válaszként erre: 10. - Correct)
2010. febr. 24. 20:53
Nem feltétlenül! A traumatológián / ahol sebészek dolgoznak/ tudni fogják mit kell tenni és milyen vizsgálatokra van szükség, ha szükség lenne rá. De nem lesz szerintem!
10. correct (válaszként erre: 9. - Csodapók)
2010. febr. 24. 20:50
Ha hány, akkor nem sebésznek kell mutatni, akkor neuros bajok keletkezhettek. Pl. agyrázkódás.
9. csodapók (válaszként erre: 1. - Vkj77)
2010. febr. 24. 20:48
Szia! Igaz most éjszaka jön, de a biztonság kedvéért figyeld a reakcióit. Nem hiszem, hogy gond lenne, de ha bizonytalanná válik, zavart lesz v.csak egyszerűen hány, feltétlenül mutasd meg sebésznek. Egyébként szerintem, ha holnap de.-ig nem lesz semmi, akkor megnyugodhatsz! Az én csemetémnek ilyen estben pici csíkkal húzták össze a sebet.
8. Cyntia (válaszként erre: 1. - Vkj77)
2010. febr. 24. 20:44

Az egy centinél nagyobb sebet varrják össze.

De ha nyugtalan vagy, akkor vidd el holnap a balesetire: megnézik és legfeljebb nem lesz semmi baja.

2010. febr. 24. 20:44
mig nem hány ,addig nincs baja hidd el!!
6. drnéni (válaszként erre: 1. - Vkj77)
2010. febr. 24. 20:44
Nem értem. Ha a gyerekorvos mondja, attól nem nyugszol meg, ha egy rakás vadidegen, attól igen?
2010. febr. 24. 20:44

nálunk a játszóházban heti rendszerességgel vannak ilyenek..általában ilyenkor a szülő válik nehezebb beteggé;-))


ha azt mondta minden oké, ne aggódj! ha nem hány, nem szédül, stb, semmi okod az aggodalomra!

4. bige
2010. febr. 24. 20:44

orvos látta, biztos jobb tanácsot tudott adni, mint itt bárki látatlanban.


mitől félsz? hogy mégis össze kellett volna varrni, vagy hogy agyrázkódást kapott?

2010. febr. 24. 20:42
Nem mondta volna, ha baj lehet belőle.
2010. febr. 24. 20:42
Ez nem ilyen egyszerű. Szerintem egyelőre ne idegeskedj, aztán majd látod, hogy lett-e esetleg valami, bár ha nem kellett varrni, akkor nem lehet nagyobb gond egy agyrázkódásnál, de minden csak 99,9999%, tudod.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook