Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van itt olyan valaki aki cukorbeteg? Volna egy kérdésem. fórum

Van itt olyan valaki aki cukorbeteg? Volna egy kérdésem. (tudásbázis kérdés)


2009. dec. 11. 17:38

Szia!

Április óta nem írtál,mi újság?Elmentetek vérvételre?Én insulinos cukros vagyok több szövődménnyel,infarktus utáni szívműtéttel.

Vigyázz a mamádra mert ez nagyon komoly betegség!

2009. ápr. 9. 17:23
Köszönöm a segítséget! Holnap jövök, mert most mennem kell. Szeretnék még kérdezni majd. Sziasztok!
11. minerva223 (válaszként erre: 10. - Kostyi79)
2009. ápr. 9. 15:03
Így igaz ez eszembe juthatott volna:-)
2009. ápr. 9. 14:55
Bocs, hogy bele, de ugy tudom, hogy Magyarorszagon ha bemesz barmelyik gyogyszertarba, megnezetheted a vercukrodat. 2 eve meg lehetett, most nem tudom, mi a helyzet.
2009. ápr. 9. 14:48
Nem tudom hol laktok és ,hogy közel vagytok -e egymáshoz. Azt lehetne még csinálni,hogy egy beutalót kérsz a háziorvostól és Anyukád szombaton bemegy a laborba,ha van rendelés. Ha nincs akkor munka után. Nálunk van lehetőség arra is ,hogy a h.o. hétfőn reggel korán(munka előtt) levegye éhgyomorra és azt beküldik laborba. Egy hét múlva van eredmény.
8. Orsóka23 (válaszként erre: 7. - Minerva223)
2009. ápr. 9. 14:38
Igen, tudom, hogy komoly következményei lehetnek. Beszéltem már vele a vérvételről, csak sajnos olyan munkabeosztásban van, hogy nehézkes megoldani. Állandó délelőttös, és nem szívesen megy el szabira, mert nem örülnek neki. Pedig már több mint 15 éve ott dolgozik. De azt mondta hogy sort kerít rá.
2009. ápr. 9. 14:22

Sok éve vagyok cukros. Szerintem is nagy a valószínűsége hogy az Anyukád cukros,de nem vagyok orvos. Az én tüneteim,hasonlóak voltak,mint sok folyadék, éjszakai pisilés,az izek érzékelésének csökkenése. A láb zsibbadásnak nálam sajnos komolyabb oka van.(lásd napló),de úgy tudom ez is lehet a cukor következménye.

Azt tanácsolnám az Anyukádnak,hogy minnél előbb nézesse meg magát és készítsenek egy labor vizsgálatot. Csak egy pici szúrás és megelőzheti a bajt. Sajnos a nem kezelt cukor betegségnek igen komoly következményei lehetnek,mint pl. A vese leállása,vakság,stb. Nem akarlak ilyesztgetni,de komolyan nagyon fontos lenne,hogy elmenjetek legalább a háziorvoshoz.

2009. ápr. 9. 14:14
Konkrétan semmit nem tudok erről a betegségről, csak annyit, hogy nagyon sok baj okozója lehet.
2009. ápr. 9. 14:09

Anyukámmal kapcsolatos. Szóval vannak bizonyos tünetei, és egy páran azt mondták, hogy lehet hogy cukros lesz. De a dokihoz még nem jutott el.

Tünetei: gyakori szédülés, sok folyadékot iszik, elég sokat jár pisilni (ilyen habos a vizelete), Zsibbad a lábujja, és azt mondja hogy olyan érzése van, mintha egy ököl nagyságú kő nyomná a hasát.

Szerintetek? Ti mit éreztetek?

2009. ápr. 9. 13:59
Igen sajnos az vagyok. Mi a kérdésed?
2009. ápr. 9. 13:47
Igen, sajnos én is az vagyok, de csak kis mértékben, a gyógyszerezéssel szinten tudom tartani.
2009. ápr. 9. 13:40
Senki? Persze ez jó hír!
2009. ápr. 9. 13:30
Van itt olyan valaki aki cukorbeteg? Volna egy kérdésem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook