Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van itt olyan, akinek el van záródva a petevezetéke, de nem vették ki és lombikkal sikerült a baba? fórum

Van itt olyan, akinek el van záródva a petevezetéke, de nem vették ki és lombikkal sikerült a baba? (tudásbázis kérdés)


21. mirike3 (válaszként erre: 1. - Venusz2000)
2012. ápr. 11. 19:46

Nekem mindkettő el van záródva, s ezt már a lombikok előtt tudtam. Fel sem merült, hogy ki kellene venni. Pedig ezt-azt csippentettek belőlem, itt-ott igazítottak rajtam... De megérte!


5. lombikra született a kislányom 8 éve, majd a 6.-ra az iker fiaim. Drukkolok. :)

20. venusz2000 (válaszként erre: 19. - Wanita77)
2012. ápr. 8. 17:46

Nekem volt 2 méhen kívüli terhességem,az elsőnél nem vették ki a petevezetéket,de a 2.-nál már igen.Így csak egy maradt meg de teljesen össze van nőve.

Már döntöttem,és nem vetetem ki!

19. wanita77 (válaszként erre: 4. - Venusz2000)
2012. ápr. 8. 17:08

Én még sosem hallottam ilyet, szerintem ne vetesd ki!!! Mind a kettő el van záródva?

Nekem az egyik teljesen el van záródva, a másik részlegesen, azt mondták, 1% esélyem van arra, hogy babám legyen természetes úton. Már mentünk volna lombikra, mikor terhes lettem. Azóta 2 gyerekem van, a kisebbik most 2 hónapos. :) Sosem szabad feladni, még neked is lehet akár természetes úton is, én nem hallgatnék a dokira, kérdezz meg másik orvost is!

2012. ápr. 4. 18:41
Neeem!!! szülés után kb 1,5 évvel volt egy újabb méhen kívüli, akkor szétszakadt, muszáj volt kivenni. Lombikkor megvolt mindkettő:)
17. venusz2000 (válaszként erre: 16. - Banister)
2012. ápr. 4. 14:10
De nem vették ki a lombik előtt a petevezetékeket,igaz?
2012. ápr. 4. 13:59

Sajnos én csak ennyit tudok hozzászólni, nekem a petevezetők elzáródása miatt kellett lombikozni, minden egyéb rendben volt nálunk.

Olyannyira, hogy a szokásos 3 embrió helyett csak 2-t ültettek be, nagynak találták az esélyt rá hogy megmarad mind. Igaz csak 1 bébike lett belőle, de elsőre sikerült.

2012. ápr. 4. 13:58
Fizetősen mehetnénk még tovább,de lehetetlen 600-700 ezret összeszedni erre.
2012. ápr. 4. 13:22
Már csak egy lehetöségetek van a lombikra? vagy gondolom fizetösen lehet tovább is probálkozni nem?
2012. ápr. 4. 11:16
A méhen kívüliek spontán voltak,és az egyiket ki is vették,és csak a másik maradt meg.Ugyan nagyon minimális az esélyem a spontán terhességre de ha kiveszik akkor már 0%!
2012. ápr. 4. 11:05
értem. Ha azt mondják hogy igy van még esély akkor lehet meg kéne probálni. Annak van valami következménye ha nincs petevezetöd? A méhenkivüliek rermészetes uton lettek?
2012. ápr. 4. 10:42

Persze már minden vizsgálatot megcsináltam amit csak lehet!

IR-t már 2,5 éve megállapították,ami azóta tökéletes lett,természetesen azóta tartom a szigorú diétát!

Tehát semmit nem találtak!

2012. ápr. 4. 10:35
Hát nehééz dolog. A lombikok nem lehet hogy valami más miatt nem sikerültek? Hormon problémák...? Inzulinrezisztenciát néztek nálad. Sokaknál itt van a mumus és ezért nem sikerül.
2012. ápr. 4. 09:09

Régen másik intézetbe jártam,ahol volt 6 sikertelen lombikom,majd az utolsó TB-s miatt váltottam és egy nagyon jó hírű orvoshoz mentem.Az előző intézetben a 6 lombik után sem kértek tőlem laparoszkópiát és hiszteroszkópiát.Majd az új dokim elküldött rá hogy nézzenek körbe nincs -e endóm,vagy esetleg nincs -e gyulladás ,vagy a petevezető milyen.De egy szóval sem mondta hogy ki kéne vetetnem!A szavára 2 hét múlva már a kés alatt feküdtem,és megkértem a nőgyógyászomat aki a műtétet csinálta hogy csak akkor vegye ki a petevezetéket ha nagy a baj vele.Azt tudtam hogy el van záródva,de a remény hal meg utoljára.Ha az állapota stagnál és csak ott van akkor szeretném megtartani!Mivel a másik petevezetéket 5 éve ki kellett venni méhenkívüli miatt és ebben ami megvan még, itt is volt 11 éve egy méhenkívülim csak akkor nem vették ki.Tehát hülye dolog reménykednem a csodába ,de 6 lombikkal a hátam mögött nekem már azt hiszem csak ez maradt.Ezért kértem a dokit ha nem muszály ne vegye ki.Erre mikor visszamentem a meddőségire akkor meg azt mondta a doki hogy újra be kéne feküdnöm és ki kéne venni,mert így az utolsó lombikra csak 8% az esélyem!

Bocsi hosszú lettem,de így talán jobban átlátni a helyzetemet.

Ti befeküdnétek megint laparra???

2012. ápr. 3. 20:01

Nem tudok ehhez hozzászólni:( Sose hallottam ilyenről, márpedig ha bevett gyakorlat lenne, akkor kivették volna nekem is, pláne hogy hajlamos voltam a méhen kívülire.

Ez milyen doki? Melyik meddőségi központ? Vagy hova jársz?

2012. ápr. 3. 19:56
A dokim azt ecsetelte hogy lehet benne folyadék ami a beültetett embriókat kimossa a méhből.
2012. ápr. 3. 19:48

Semmi köze a kettőnek egymáshoz! Nem is értem. Nekem a lombik előtt is volt 1 méhenkívülim, akkor időben észrevették, kibírta a petevezető...

Utána voltam több átfújáson, esélytelen volt, így mentem lombikra.

A záródott petevezetővel csak annyi a gond pluszban, hogy nagy az esély a méhenkívülire. De tudni kéne, hogy részlegesen v teljesen zárt.

5. venusz2000 (válaszként erre: 3. - Banister)
2012. ápr. 3. 19:44
És a lombik előtt nem kellett kivenni?
2012. ápr. 3. 19:44
Most voltam laparoszkópián ahol megállapították hogy el van záródva,erre a meddőségin a dokim most mondta hogy menjek vissza még egy műtétre hogy vetessem ki!
2012. ápr. 3. 19:43

Nekem is sikerült, elsőre:)

Utána persze összehoztam még1 méhenkívülit, akkor már kivették azt az oldalit.

2012. ápr. 3. 19:41
Persze hogy van. Ki szokták venni? Én még nem hallottam ilyet. Egyik ismerösömnek mind kettö el van zárodva és nem szedték ki vagy ilyesmi. Második lombikra mindkettö babóca megmaradt.
2012. ápr. 3. 19:10
Van valaki olyan itt akinek el van záródva a petevezetéke,de nem vették ki és lombikkal sikerült a baba?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook