Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van itt olyan, aki rendszeresen fogyaszt alkoholt? fórum

Van itt olyan, aki rendszeresen fogyaszt alkoholt? (beszélgetős fórum)

1 2 3
72. korteforma (válaszként erre: 1. - 8dc02726ef)
2011. márc. 29. 22:39

Egyik rokonom is napi szinten ivott, évtizedeken át. 50 éves kora után (kb 52-53 évesen) kezdtek problémák jelentkezni. Rosszul érezte magát, a gyomra fájt, stb.


Abbahagyta kb 3 éve a piálást. Azóta jól van.


Sajnos (?) mindennek megvan az ára.

71. kiralylany1018 (válaszként erre: 70. - Fe80e17aca)
2011. márc. 4. 13:05
szia!most már értelek!:)igazad van!
2011. márc. 1. 08:50

Mindenkiben van ilyen-olyan félelem a 'családi hagyatékkal' szemben.Bennem is volt, de a mai napig is repülök álmomban, ami azt jelenti nekem,hogy a szorongást okozó dolgokon túl tudok lépni.

A mélységről pedig azért írtam, mert mindig van mélyebb pont annál is....mintha feneketlen lenne.


Az előző bejegyzésemet sem 'személyesen' neked írtam, csak Te pendítetted meg nálam ezt a húrt.


Üdv.királylány (a válaszra elf.rákattintani)

69. kiralylany1018 (válaszként erre: 66. - Fe80e17aca)
2011. márc. 1. 07:07

félreértettél!én nem vagyok zuhanóba,és nem is tervezek abba lenni:)annyi,hogy azzal ilyesztgettek,hogy ez öröklődhet,ez a hajlam!!

és mivel az anyai nagyapám,és anyukám is alkesz,félek,féltem attól,hogy engem is utól ér,ha szarban van haza!!!de én nem szándékozok inni,az alkoholt kerülöm ahogy csak lehet és anyuéktól eltekintve boldog életem van!

én arra gondoltam mikor írtam,hogy félek attól,mi lenne ha magamra maradnék a problémáimmal,lehet akkor emiatt én is az alkoholhoz nyúlnék,segítség kérés helyett!?

mivel mindenki ezzel ijesztget,hogy vigyázz!!!!!!!mert ez örökletes dolog!!!!!!!

de eddig meg sem fordult a fejemben,hogy én inni akarok,van előttem elég negatív példa,ami még attól is elveszi a kedvemet,hogy szilveszterkor pezsgőt igyak:)de ez bonyolult.sokszor láttam már,hogy ahol a szülők isznak,ott később a gyerek is fog,és így tovább.kire így hat a negatív példamutatás,kire úgy!van akit elijeszt,van akit belehúz!én elijedtem szerencsére!most hogy ezt írtam,rájöttem,tényleg nem a genetikán múlik,hanem ezen, az én esetemben,és még sok más esetben is!

68. ec78bc2bf8 (válaszként erre: 46. - 8dc02726ef)
2011. febr. 28. 11:18

Szia Freddy, nincs ilyen definíció, hogy ki az alkoholista, vagy alkoholfüggő.

Illetve TÚL SOKFAJTA definíció van.


Egyszer, egy régebbi fórumban tök okosan megfogalmaztad ezt: valami olyasmit írtál, hogy az az alkoholista, aki "szenvedésből" iszik. Tehát nem buliból, nem jókedvében, hanem egyszerűen azért, mert sz..ul van.

Ezzel én nagyon egyetértettem.:)

Viszont valami nagyon "nem kerek" mégsem, mivel Te - úgy érzem - kifejezetten sokat kattogsz ezen a témakörön...

Próbáld ki, meddig bírod piálás nélkül, aztán kiderül.


Viszont, ha semmi bajod nincs az alkoholfogyasztástól - értem ez alatt, hogy el tudod látni maximálisan a feladataidat, a családi életedet nem zavarja, stb. - , akkor felesleges a kérdés, meg a fórumindítás.

Viszont, ha nem lenne ezzel gond, akkor nem tetted volna fel a kérdést...

Huhhh, futottam egy kört, az eszmefuttatással visszaértem a hozzászólásom elejére...:)

67. ec78bc2bf8 (válaszként erre: 33. - 8dc02726ef)
2011. febr. 28. 11:10
Nemááár:)
66. fe80e17aca (válaszként erre: 65. - Kiralylany1018)
2011. febr. 28. 10:08

'csak álmodj királylány, és repülj!'


Nincs, genetika 'ilyenféle' szempontból.Csak rá fogo)d.(ják), ha úgy érzed...zuhanóban vagy.A mélységet nem tudjuk érzékelni...csak nagyon bánt bennünket, ha nem a repülésről álmodunk.Repülj!!!

2011. febr. 27. 18:03

sziasztok,megint én!ez igaz hogy a hajlam örökölhető,anyai nagyapám is az alkohol miatt halt meg.halálra itta magát.trombózist kapott,ami felvándorolt,és tüdőemboliát okozott nála.nagy kínok között megfulladt.úgy találtuk meg,hogy letépte magáról a ruhát a szenvedéstől,és összemarta magát.boncolás után azt mondták,mája már egyáltalán nem volt,szinte csak a májat tartó szövetek voltak csak meg,aaz erei meg úgy elmeszesedtek,hogy szinte törtek,és csoda,hogy addig is élt ilyen állapotban:(

én is attól félek,hogy bennem is meg van a hajlam,hogy örököltem,és ha olyan helyzetbe kerülnék,a pohárhoz nyúlnék,pedig nem akarok!arra is gondoltam,inkább ha késztetést érzek rá,elzáratom magam,vagy valami,de nem akarok,nem fogok úgy élni ahogy anyuék,és nem teszem tönkre a gyerekeim életét,és a sajátomat sem szeretném!!!

de én azt vallom,mindenki maga dönt az életéről,hajlam ide vagy oda.ha nem akarok,nem is fogok inni!!!ez az én életem,én döntök róla,nem kezdek el inni,arra fogva,hogy örököltem,mit csináljak vele?!

64. 06bfdda89d (válaszként erre: 53. - Spinneli)
2011. febr. 27. 10:23
:)
63. 06bfdda89d (válaszként erre: 52. - 8dc02726ef)
2011. febr. 27. 10:22

Mi lenne,ha a nagy statisztikát néznéd?:)


Churchill valami kuriózum volt,van elvétve egy-két ilyen ember,de nem ők az átlag...Ő kövéren,az állandóan a szájából lógó szivarral válaszolta,hogy szerinte mi a hosszú élet titka: "No sport.":) Na,szóval nem tőle kéne tanácsot kérni...:)

62. 06bfdda89d (válaszként erre: 33. - 8dc02726ef)
2011. febr. 27. 10:18
Én azért jó nagyot nevettem.Bocs,csak utána olvastam tovább,hogy azt kérted ne.De nem igaz,hogy nem érzed,hogy ez: abszurd...
61. 06bfdda89d (válaszként erre: 31. - Spinneli)
2011. febr. 27. 10:17
Gratulálok!Szép hivatás ez is.:)
60. 06bfdda89d (válaszként erre: 23. - 8dc02726ef)
2011. febr. 27. 10:15
Nekem nem igazán ízlik...
59. 06bfdda89d (válaszként erre: 22. - 8dc02726ef)
2011. febr. 27. 10:15

Ezek szerint alkalmanként több liter bort iszol meg?

Hát csak hogy kijöjjön a napi 1 lityi átlag...

Akkor a veled élők valami ilyesmit mondhatnak rólad:jajj,nagyon rendes ember.Persze olykor totál szétázva jön haza,de semmi gond,beájul és kész!:)

2011. febr. 27. 10:11

Nekem apám volt masszív alkesz. Kijózanodni nem volt ideje annyit ivott. Ez elég rendesen rányomta bélyegét a gyerekkoromra, mert ő is agresszív volt a piától. Ráadásul az a jellegzetes acetonszag, ami áradt belőle.... Szerencsére már régen éreztem azt a szagot, de ha véletlenül olyan helyen járok, v olyan ember van a közelemben, felidéződnek a régi dolgok. Ő 3x jött ki a delériumból. Először is a pszichiátriára került vele (mert saját maga határozott úgy, h leteszi a piát, segítség nélkül). Akkor hetek után, mikor hazajött, a jócimborák mégis vissza tudták csábítani a piáspohár mellé. Aztán sorban kihaltak ezek a cimbik, mindet a piálás szövődményei vitték el. Az én apámnál az volt a fordulópont, hogy ő találta meg a saját anyját holtan. Akkor hirtelen kitisztult az agya, kijózanodott, és azóta 1 kortyot se ivott. Ez '95-ben volt. Pár nappal később ismét jött a delerium tremens, de akkor már nem kímélte, és egy kissebb szívroham is társult hozzá. Rohammantővel vitték be az IP-re. Olyan súlyos állapotba került, h kómába esett. Nme mélybe, de..... Kb. 3 hónap múlva jöhetett haza. Ezután még meg kellett küzdenie az alkoholizmus utáni depresszióval. És ugyan a máj regenerálódik (feltéve, h nem irreverzibilis a károsodása), de az agyi erek nem.... Az alkohol pedig kis mértékben jó hatással van a keringési rendszerre, viszont az agyi erekre a legkissebb mennyiség is káros.... Apám azóta is utángondozásra jár az IP-re, és a tavalyi ambuláns lapján a diagnózis: multiinfarktus utáni állapot...... Vagyis, a kis szívinfarktus nem volt elég, a közelmultban lezajlótt nála agyi infarktus is (mostmár legalább tudom, h miért tünt zagyvának, a beszéde, amikor telefonon beszéltünk, és miért beszélt hülyeségeket, bizonyos dolgokra miért nem emlékezett)...... Apai nagyapám szintén masszív alkesz volt. Őt agyvérzés vitte el. Ugye az alkohol szövődményei....

Vannak olyan emberek, mint az apám, nagyapám, akiknek a máját nem viseli úgy meg a piálás, viszont nem csak máj szövődménye lehet az évekig tartó önkárosításnak. Az első intő jel lehet a gyakori, sokszor csillapíthatatlan orrvérzés. Ez már májkárosodásra utal, mert a máj termeli az alvadási faktorait a vérnek, de mivel károsodott, már nem tudja az olyan mennyiségben termelni, amennyi kellene. Viszont, még szerencsés is az, akinek csak orrvérzése van, mert ez az érpattanás lehetne az agyban is....

Érdemes lenne végiggondolni ezeket a dolgokat az olyan embereknek, akik napi szinten nyúlnak a piáspohár után. Olyan ez, mint a cigi, észre se veszi az ember, h mikor lendült át a ló túloldalára. De hogyan is venné, ha minden nap megissza az adott mennyiésget? Ráadásul, a hajlam örökölhető....

2011. febr. 27. 01:05

ui:aki el akarja dobni az életét,családját önzőségből,mert hogy a "könnyebb utat"választja segítségül,és nem fogadja el a segítő kezet,vagy csak kedvtelésből pillanatnyi gyönyörért üti ki magát,az meg is érdemli a sorsát,csak az a baj,hogy nem tudják milyen fájdalmat okoznak vele szeretteiknek.

ja és ha te késztetést érzel arra a borra,hogy szükséged van rá,napi szinten,mindegy hogy meg bírod e állni vagy sem,az tuti alkoholizmus előjele.de ezt mindenki maga tudja.

mindegy nekem mit mondasz,az a lényeg,te elhiszed-e amit mondasz,vagy magadat is becsapod!

ez most nem feltétlen rád vonatkozott!

egyébként ez a téma elég bonyolult,és ez a betegség is!!!

2011. febr. 27. 00:54

sziasztok!én nem fogyasztok alkoholt,de tudom milyen egy alkoholista:(

édesanyám az.a sok probléma elől próbált menekülni,csak nem a jó mentőövbe kapaszkodott!

öten vagyunk testvérek,és közülünk még három hugom kiskorú.nekem már családom van egy jó ideje.

nagyon sajnálom a hugaimat,de édesanyámat is,mert amúgy egy kedves,jólelkű nő,aki imádja a gyerekeit,unokáját.DE!!!!!!

mióta a bátyám és én már nem lakunk otthon,sokkal többet iszik,és már kifordult önmagából,szinte rá sem ismerek.próbáltunk neki segíteni,de agresszív lett,azt hiszi,mindenki az ellensége,és mindenki irányítani akArja.ha nem iszik beteg,csak fekszik,rángatózik,sír,és veszekszik,hogy hagyjuk békén.már nem látja el a gyerekeket sem.volt már ahivatalból megfenyegetve,ha nem megy el beültetni a gyógyszert a derekába,elveszik a gyerekeket,kétszer elment.elsőre két és fél csodálatos évig nem ivott,aztán megint rákezdett.másodszor le sem telt az egy év,már ivott,mert mondta neki valaki,hogy nem várta meg hogy lejár a gyógyszer hatása,ráivott,semmi baja nem lett,persze anyukám is kipróbálta,és összejött.azóta megint iszik,és már semmivel nem lehet változásra bírni,mert már a beültetéstől,vagy attól sem fél,hogy a gyerekeit elviszik.ja és ő napi két0,7-es vodka,vagy konyak,rum,+2 liter bort iszik minimum.szerintem rövidesen eltávozik közűlünk,nekünk meg végig kell nézni az egészet,ahogy tönkreteszi magát.

szóval aki nem hazudik,akkor is,ha már alig áll a lábán,hogy :de én nem ittam,és mer róla nyíltan beszélni,az még , még menthető.az aki már lopni,vagy verekedni is képes a piáért,és fontosabb neki mindennél,az már súlyos helyzet.szerintem a napi 1 liter bor,ha egész nap issza meg,nem egyszerre kiüti magát vele,hanem beosztva,az még nem alkesz.vagy legalább is nem súlyos dologról van szó.de számomra egy pohár is sok,és haragot kelt bennem,és undort,és félelmet,de ez az én szerény véleményem. köszi hogy elolvassátok!

55. 8dc02726ef (válaszként erre: 54. - Johannia)
2011. febr. 27. 00:35

Köszönöm a véleményed.

Odafigyelek a dolgaimra.

54. Johannia (válaszként erre: 46. - 8dc02726ef)
2011. febr. 27. 00:27

pár hét az semmi. én olvastam pár alkesz blogját, akik bizonygatták, hogy ők nem azok, de kb. a nap jelentős hányadában az estét várták, hogy a liter borukat megihassák vagy a sörüket stb. ha tartósan 1 évig nem innál egy kortyot sem, ha kínálnak, lazán vissza tudod utasítani, akkor nem vagy az. ellenben a napi szintű, ilyen mennyiség az én szememben az.

nekem a volt főnököm ivott naponta 2-4 korsó sört, ez volt a meló utáni lazítás, családja szerint is tökre elfogadott dolog volt. elvégre ki kell ereszteni a gőzt, vagy csak a hangulat kedvéért.... jelenleg vagy 10 féle gyógyszert szed, nem mellesleg a sok piától felpuffadt....egy emeletet sem bír lihegés nélkül megtenni. de továbbra is issza, mert hát ő nem alkoholista...ilyenkor az a baj, hogy a környezet igen elfogadó. veled is ez van. a környezeted elfogadó ebben, toleráns. pedig szerintem a napi 1 liter az már sok! 1-2 pohárka belefér vacsora mellett-alkalmanként!! de például én a hétköznapi ivászatot is elítélem, ha másnap munkába kell menni.

a szemeden látszik, az alsó szemhéj meg van dagadva, az már akár májproblémákra is utalhat. még ha eredményben nem is jött ki, azért én nem lennék olyan biztos magamban ennyi pia mellett, hogy x idő után hirtelen(!) nem romlik-e a testi egészséged.

én ismerek alkoholistát. ő sajna agresszív is lesz. na neki is hasonlóan van "meghízva" a feje, mint neked. kicsit megpuffadva, alsó szemhéja kicsit megdagadva. ennyi. ja amúgy neki is tökéletes eredménye van, évente kell mennie mindenféle vizsgálatra a munkája miatt. és nem is volt addig baj, körülötte senki nem hozta fel, amíg be nem kattant és agresszív nem lett. azóta gondolják csak alkoholistának...mondjuk nekem már előtte is az a kategória volt...a szomszédom is az volt. hát rajta sem látszott semmi, csak a végefelé romlott meg hirtelen az állapota, aztán meghalt hirtelen...másik szomszéd is alkoholista volt, neki is kicsit puffadt feje volt, ő is már halott, váratlanul a tökéletes mája bedobta a kulcsot (neki is rendszeres vizsgálatok voltak-a doki volt legjobban meglepve- kis falu-mindenki tud mindent...)keresztnagyapám is ivott, ő bort, azt tudom, agyvérzésben lebénult, majd rá 1,5 évre meghalt.apum munkatársa is az volt, halott. pár éve volt a temetése, pedig jó munkás volt, nekik rendszeres fizikai állóképesség vizsgálat is volt, sok alkoholistát ismertem. jelentős hányaduk halott....talán emiatt sem szívlelem a hétköznapi ivászatot.

szóval szerintem ha 1 évig nem iszol, akkor csak jót teszel a májaddal. de amúgy a saját ügyed, ha másokat nem bántasz, téged nem akadályoz a munkában, egészségedre...én negatív példának éltem meg a napi bármilyen szintű piát. napi szintű ajánlottnál több alkohol=halál 40 éves kor körül...

te életed, nekünk, vagyis nekem nem kell bizonygatnod, hogy nem vagy alkoholista...saját sarad, életed. ha neked úgy jó, akkor igyál.


és igen, több az alkoholista, mint gondolnánk!

53. spinneli (válaszként erre: 52. - 8dc02726ef)
2011. febr. 27. 00:26

ezt azért érdemes elolvasni róla:


[link]

52. 8dc02726ef (válaszként erre: 50. - Havran)
2011. febr. 27. 00:19

A biztonság kedvéért megnéztem Churchil fényképeit.:)

Tökre megnyugodtam: van még 40 évem...:)

51. 8dc02726ef (válaszként erre: 50. - Havran)
2011. febr. 27. 00:15
Jó, győztél.
50. Havran (válaszként erre: 49. - 8dc02726ef)
2011. febr. 27. 00:06
A kerek és a felfujodott buci közt van különbség.
49. 8dc02726ef (válaszként erre: 48. - Havran)
2011. febr. 27. 00:04
Köszi az őszinte véleményed, de azt természetesen nem tudhatod, hogy már 16 évesen is ilyen kerek, buci képem volt:)
48. Havran (válaszként erre: 46. - 8dc02726ef)
2011. febr. 26. 23:59
A képed alapján tuti az vagy,már látszik a fejeden sajnos.
47. spinneli (válaszként erre: 46. - 8dc02726ef)
2011. febr. 26. 23:56

Mint lentebb írtam azt, hogy vki alkoholista a mennyiség, a fizikális függőség (van-e elvonási tünet), a környezetre gyakorolt hatás (a családdal italozás miatti rossz kapcsolat) illetve az egyéni életvezetés (munkanélküliség, rossza anyagi helyzet stb) határozza meg.

A mennyiség és rendszeresség alapján be lehetne zsuppolni a kategóriába, a többibe te tudod, hogy illeszkedsz vagy nem.

Egyébként így látatlanban ezt nem lehet megállapítani....ahhoz terápiás kapcsolat kéne.

46. 8dc02726ef (válaszként erre: 45. - Spinneli)
2011. febr. 26. 23:52

Azt hiszem, jó helyen vagyok. Kérdezem tőled:

Ha megiszok naponta kb. 1 lityi bornyi szeszt, de ha nem iszok egy, két vagy akár több hétig és nincs akkor sem semmi gondom, akkor szerinted alkoholista vagyok, vagy nem?

45. spinneli (válaszként erre: 44. - 8dc02726ef)
2011. febr. 26. 23:49
Attól függ melyik statisztikát nézed, ami tény, hogy nem fogsz találkozni olyan emberrel aki a közvetlen környezetébe ne tudna legalább egy alkoholistát.
44. 8dc02726ef (válaszként erre: 43. - Spinneli)
2011. febr. 26. 23:48

Most 2 milliót mondanak?

3 éve még csak 800 ezer volt...

Nagyon tudják, hogy miről beszélnek.

43. spinneli (válaszként erre: 41. - 8dc02726ef)
2011. febr. 26. 23:46
Mo.-n kb. 2 millió alkoholista van.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook