Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van itt olyan, aki megcsináltatta a rossz AFP miatt az amnicentézist és elvetélt? fórum

Van itt olyan, aki megcsináltatta a rossz AFP miatt az amnicentézist és elvetélt? (beszélgetős fórum)


27. Lencsy (válaszként erre: 26. - Hosszúcsaj25)
2012. ápr. 6. 19:47
Nem vagyok orvos , aki viszont azt mondta hogy feltehetően ez a vizsgálat okozta fertőzés miatt lett nyúl száj ..az orvos volt ! Amúgy ezt csak mint eshetőség említettem, bármi más fertőzés is benne van a pakliban .
26. hosszúcsaj25 (válaszként erre: 22. - Lencsy)
2012. ápr. 6. 17:56
azt nem is vitattam, hogy gyakori fejlődési rendellenesség, de nem fertőzés okozza, az tuti, de majd utánanézek
25. hosszúcsaj25 (válaszként erre: 21. - C544fcf84f)
2012. ápr. 6. 17:55

én már bennevagyok a korban :))) 34:))

nekem leginkább az életkori kockázat miatt lett rossz az eredmény, maga az AFP és egyéb szérumalkotók nem voltak annyira vészesek

2012. ápr. 6. 15:39
Attól még nagyon remélem az én gyerekemmel se lesz gond. Az ulrahangon nem láttak semmit bízom benne hogy csalt az afp eredmény.
2012. ápr. 6. 15:29
"Aki úgy gondolja, hogy felnevel egy Downos gyermeket, minden tiszteletem az övé. Én ehhez belátom túl önző vagyok, magam, a családom és az egészséges meglévő gyermekem miatt is. Ezért el lehet ítélni, de nem hiszem, hogy a szeretett gyermekemnek majd jobb lesz 40 éves korától (amikor én már lehet nem leszek) egy otthonban leélni az életét. Én így gondolom." Bocsánat hogy bemásoltam ezzel kapcsolatban én is ilyen véleményen vagyok akárki bárhogy is elítél ezt kifejtettem egy másik topicban és óriási felháborodás meg leszólások voltak persze olyanok részéről akik ilyen gyermeket nevelnek. Őket is meg lehet érteni hiszen a gyerekük érdekeit védik de szerintem elítélni nincs joguk aki másképp dönt és nem akarja vagy nem tudja ezt vállalni.
22. Lencsy (válaszként erre: 20. - Hosszúcsaj25)
2012. ápr. 6. 13:32
Én mindezt megértem és nem vitatom, hogy valahol igaza van , DE ..ha egy terhességnél semmi, de semmi jele nem mutatkozik annak, hogy a babával gond lenne , nincs a családban örökletes betegség akkor ugyan miért kockáztatni ?? Épp tegnap jártam nőgyógyásznál ..mondom megkérdem, hogy egészséges terhességnél az ANYUKA KÉRÉSÉRE végeznek e ilyen beavatkozást ? Az orvosom határozottan felháborodott , csak úgy mint én ..tehát valószínű az én felháborodásomnak is lehetett alapja . Amúgy a válasza az volt ,hogy NEM , normális keretek közt nincs szükség erre ezért nem is csinálják . Mint mondtam , maximálisan egyetértek a vizsgálattal, ha szükségessé válik ,de aki csak úgy "hobbiból" csináltatja az egy vetélés vagy fertőzés után hogy számol el magával ? Hmm .. A nyúl szájat rosszul tudod ..a farkastorok és a nyúlszáj a leggyakoribb fejlődési rendellenességek közé tartozik.
21. c544fcf84f (válaszként erre: 20. - Hosszúcsaj25)
2012. ápr. 6. 13:03

Szia! Nekem is rossz lesz az afp-m 0,61.Én 19-re kaptam időpontot a Sotéra.Ma vagyok 17+2.

Én nem tudom hogy fogok dönteni ha javasolják az amiot.29 éves vagyok.Te hány éves vagy?

20. hosszúcsaj25 (válaszként erre: 15. - Lencsy)
2012. ápr. 6. 12:29

Na sziasztok!

Megcsinálták tegnap, pihenek, jól vagyok, kicsit szúrt tegnap a tű helye, de nem jobban, mint egy sima vérvétel után, néha szurkál a hasam, de az amúgy is szokott. Maga az eljárás teljesen fájdalmatlan volt, legalább is nekem.


Azért reagálok pont a Te írásodra, mert én valahol azt az anyukát is megértem. Az, hogy a fertőzéstől vetélhet el, igaz. Hogy attól alakulna ki nyúlszája, viszont szerintem nem lehetséges, azt egy fertőzés nem okozhatja, ugyanúgy genetikai rendellenességnek kellene a háttérben állnia. Hogy miért értek egyet ezzel az anyukával? Mert az AFP egy nagy szar. Ezt maguk az orvosok is állítják. Az én rossz véreredményem ellenére 3 orvos állította az UH alapján, hogy szerintük "valószínű" makkegészséges a gyermek, de hát, azért ... döntsem el én. Senki nem fog helyetted dönteni. Jó véreredmények ellenére születnek Downos gyerekek, és rengeteg rossz ellenére egészségesek. Szerintem nem volt meggondolatlan, de nem gondolkodunk egyformán. Aki úgy gondolja, hogy felnevel egy Downos gyermeket, minden tiszteletem az övé. Én ehhez belátom túl önző vagyok, magam, a családom és az egészséges meglévő gyermekem miatt is. Ezért el lehet ítélni, de nem hiszem, hogy a szeretett gyermekemnek majd jobb lesz 40 éves korától (amikor én már lehet nem leszek) egy otthonban leélni az életét. Én így gondolom.


Szorítsatok, hogy a következő napok is olyan eseménytelenül teljenek, mint az elmúlt egy nap! 3 hét múlva lesz eredmény, minden reményem szerint egy egészséges kislányról szólnak majd.

2012. ápr. 5. 05:51
2 közeli ismerősömnek volt ilyen vizsgálata nem rég (januárban) és mindketten jól vannak, nem lett semmi bajuk a vizsgálattól.
18. Liza13 (válaszként erre: 16. - C1be9e6e0c)
2012. ápr. 4. 22:57
Remélem nekem sem kell sokat várnom a vizsgálatra, már 18 hetes leszek mire oda jutok.
17. c1be9e6e0c (válaszként erre: 14. - Liza13)
2012. ápr. 4. 22:43
Tudom ez a témája a topicnak elnézést csak az előző fórumozó írta hogy van amikor olyanok is kérik akiknek nem lenne oka rá.
16. c1be9e6e0c (válaszként erre: 14. - Liza13)
2012. ápr. 4. 22:36
A tanácsadás után még genetikai ultrahangra is küldtek de nem találtak semmit, rá két napra küldtek erre. Nem tudom kinél hogy van ez nálam bioztos sürgősebb volt mert már a 20. hétben voltam. Nálam amúgy a rossz afp eredmény miatt javasolták.
15. Lencsy
2012. ápr. 4. 21:47
Egy másik topikban épp erről beszélgettünk a minap , csak ott nagy volt a felháborodásom, mert az anyuka egészséges és jó eredmény mellett KÉRI a magzatvíz vizsgálatot , amit szerintem kérésre nem csinálnak ! No mindegy .. Amit mondani akartam , hogy ennek kapcsán néztem kicsit utána a dolognak illetve kérdeztem meg egy szülésznő ismerősömet . A net is ugyanazt írta ,mint amit az ismerősöm elmondott ! A vetélés nem a beavatkozás miatt következik be ,ha bekövetkezik hanem a fertőzés miatt . Ennek az esélyének a latolgatása felesleges mert a pakliban mindig benne van akkor is ,ha kis , meg akkor is ha nagy százalékban . A férjem unokatestvére feltehetően ezen vizsgálat miatt született nyúl szájjal . Én mint háromszoros anya azt mondom ..ha indokolt pl 35 felett , vagy örökletes betegség miatt esetleg rossz eredmények miatt , akkor igen ..meg kell csináltatni , mert szükséges !! De, hogy valaki indokolatlanul kérje ..ez meggondolatlanság és engem felháborít hogy a saját hülyesége miatt veszélyezteti a magzatát !
14. Liza13 (válaszként erre: 13. - C1be9e6e0c)
2012. ápr. 4. 21:13

Én is azt hallottam, hogy ha baj van akkor kb 2 hét után felhívnak.

A tanácsadás után mennyi időre kaptál időpontot a vizsgálatra?

Én most pénteken megyek a tanácsadásra.

13. c1be9e6e0c (válaszként erre: 11. - Liza13)
2012. ápr. 4. 21:10
16.-ára kaptam időpontot pont mához 2 hete csinálták. Szóval kb 4 hét az eredmény de úgy tudom ha baj van előbb szólnak telefonon.
12. c1be9e6e0c (válaszként erre: 11. - Liza13)
2012. ápr. 4. 21:06
Szia, nekem is a Sotén csinálták, nem volt kellemes de szerencsére rövid, és az orvosok is profik szerintem. Legalábbis nekem nem volt különösebb problémám utána csak amit leírtam. 1-2 napig fontos mindenképp a pihenés és mondták hogy fizikai munkát egy hétig ne végezzek.
11. Liza13
2012. ápr. 4. 20:55

Volt esetleg valaki a Sotén közületek? Nekem oda kell majd menni.

Moncsy, mikorra várod az eredményt?

2012. ápr. 4. 20:44
Nekem nemrég csinálták meg, nem volt vetélés 1-2 napig fájt a hasam addig pihentem de rendben vagyok, az eredményre várok. Hát remélem azzal se lesz baj.
9. lili.molnar (válaszként erre: 6. - Hosszúcsaj25)
2012. ápr. 4. 20:02

nekem az amnio a 17. héten csinálták és 3 hetet kellett várni az eredményre... senkinek sem kívánom azt az érzést.

Ha úgy döntesz, hogy megcsináltatod, az a legfontosabb, hogy ne idegeskedj, az a legrosszabb. mielőtt volt a vizsgálat, megbeszéltem a babámmal, hogy most szép nyugodtnak kell maradnia és minden rendben lesz. az egészet végigaludta:-)

Mellékhatás lehet esetleg görcsölés, vagy pici vérzés. Elvileg ez normális, de majd biztos mindent elmondanak neked. A biztonság kedvéért otthon maradtam egy hetet és csak pihiztem.

Majd írd meg, hogy döntöttél.

8. Liza13 (válaszként erre: 6. - Hosszúcsaj25)
2012. ápr. 4. 19:59
Ja, amúgy nekem meg pont fordítva van, a kombinált pozitív lett, az afp-m meg jó... hát remélem mindkettőnk babája egészséges!
7. Liza13 (válaszként erre: 6. - Hosszúcsaj25)
2012. ápr. 4. 19:57

Minden rendben lesz, nagyon szorítok neked! Mindenhol azt olvasni, hogy az afp már elavult vizsgálat!

Én 17 hetes vagyok most, de mire vizsgálatra kerül a sor én is kb 18-19 hetes leszek.

Ha lesz időd, légyszi írd meg mi volt!

Megy a drukk neked!

6. hosszúcsaj25 (válaszként erre: 4. - Liza13)
2012. ápr. 4. 19:51

tudod az a gáz, hogy nekem a 12 hetes kombinált eredményem tökjó lett

ez már a 16 hetes AFP-s vérvétel eredménye, én már 18 hetes vagyok

Debrecenbe megyek holnap, nyíregyházi vagyok

5. hosszúcsaj25 (válaszként erre: 2. - Lili.molnar)
2012. ápr. 4. 19:37

szia

nekem tutira jókor vették le, maga az AFP eredmény nem rossz, hanem a szérum alkotók összessége és az életkori kockázat eredmények pozitívak

UH-n nem láttak remdellenességet, de a végszó az volt, hogy döntsem el én, hogy megcsináltatom-e vagy nem a magzatvízvételt

4. Liza13 (válaszként erre: 1. - Hosszúcsaj25)
2012. ápr. 4. 19:34

Én még nem tudok konkrétan hozzászólni a témához, viszont érdekel (sajnos).

Nekem a kombinált tesztem lett pozitív, pénteken megyünk genetikára, én amniora készülök...

Kb egy idős terhesek vagyunk, ugye?

Hány hetes vagy most?

Hol fogják csinálni neked?

3. rbaba (válaszként erre: 1. - Hosszúcsaj25)
2012. ápr. 4. 19:29
A barátnőmnek mind a két terhességénél rossz volt az AFP-je, mindkét esetben megcsinálták neki a magzatvíz vizsgálatot, nem lett semmi probléma és egészséges a kislánya és a kisfia is.
2. lili.molnar (válaszként erre: 1. - Hosszúcsaj25)
2012. ápr. 4. 18:51

Szia,

én csináltattam amniocentézist a kombinált teszt eredménye miatt. 1:110-hez volt a Down-kór esélye, kor alapján ennél sokkal kevesebbnek kellett volna lenni. A vetélés esélye 1% körül van, vagy inkább kevesebb, és a terhesség 18-20. hetében a spontán vetélés esélye ennél jóval magasabb, ha jól emlékszem, 10% körül van.

Ha a Down kór magas kockázata miatt szeretnéd megcsináltatni a vizsgálatot? Ha igen, biztos találsz a neten olyan kimutatást, hogy az afp nem igazán alkalmas ennek a betegségnek a kiszűrésére. A vérvétel időpontja is nagyban befolyásolja az eredményt. Nekem az afp alacsony volt, mert túl korán vették le e vért.

Szerencsére a vizsgálatot nagyon jól viselte a babám, semmilyen rossz tapasztalatom nincs ezzel kapcsolatban. szerintem sokkal rosszabb, ha az idegeskedsz még 20 hétig, teljesen feleslegesen.

Remélem tudtam segíteni.

2012. ápr. 4. 18:41
Holnap készülök a vizsgálatra, de mindig csak a vetélési kockázatról hallani, de szerencsére még soha nem hallottam, hogy valaki tényleg el is vesztette volna a babáját. Ismeretségi körömben - lévén, hogy benne vagyunk a korban - többen is megcsináltatták, és pozitívak a visszajelzések.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook