Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van itt olyan, aki használ jódoldatot egészségmegőrzés szempontjából? fórum

Van itt olyan, aki használ jódoldatot egészségmegőrzés szempontjából? (beszélgetős fórum)


12. oppso (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 26. 11:16

Ezt használom:

[link]


Felbontás után érdemes hűtőben tartani.


Fontos még:

valamilyen "normális" multivitamin menjen mellé!


Javaslat:

Nem javaslom (különösen elsőre) a nagyobb adagokat! (pl. 5-10-15-20 csepp. Ezek már sokkal nagyobb kockázatot jelenthetnek.)


Adat:

egy csepp Lugol oldatban kb. 6 mg jód van.

2021. nov. 26. 11:16
Nem. Jódoldattal sebet fertőtleníteni napjainkban nem tanácsos. Haladni kell a korral. Megjegyzem, csípnek is.
10. oppso (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 26. 11:12

Szia!

Én a Lugol oldatot használom. Kb. egy hónapja kezdtem el. Napi egy-két csepptől nem lesz szerintem probléma.


Ahogy használom: fél vagy egy deciliter vízbe egy-két csepp Lugol oldatot teszek.


Fontos: ha néhány napon belül bármilyen túlműködést tapasztalsz tőle (arritmia = szívritmuszavar, fokozott izgalom, túlpörgés stb.), akkor érdemes leállni vele, vagy visszavenni az adagból.


A Facebook-on van egy jód csoport, de ott nagyon túlbeszélik a dolgot. (Gyakorlatilag egy vallásba tendáló zárt buborék.)

9. oppso (válaszként erre: 8. - Bichi)
2021. nov. 26. 11:07
Ő meg majd lebeszél a dologról. :)
8. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 19. 13:44
Van amire kimondottan káros, beszélj az orvosoddal, mielőtt nekiállsz...
7. Zsifi1 (válaszként erre: 6. - Globus)
2021. júl. 19. 05:34

Ilyesmi: [link]


De talán nem pont ez volt, amit kinéztem. Valamint Arktisz jódtabletta.

6. globus (válaszként erre: 4. - Zsifi1)
2021. júl. 18. 22:27

Erre gondolsz?

[link]

2021. júl. 18. 22:11
Hát nem tudom mit olvastál, de a jódnak főleg a pajzsmirigy működésére van hatása, ha feleslegesen szeded, akár össze is zavarhatod a működését.
2021. júl. 18. 21:58

Mire jó?

Én hajhullás miatt gondoltam szedni jódtablettát. De amit kinéztem, jelenleg nekem drága. Így várat magára. Azóta láttam már valamilyen kék jódot is, folyékony. De az is várat magára.

2021. júl. 18. 21:33
Mi mindenre jó?
2021. júl. 18. 21:14
Mi mindenre jó? Úgy tartják, ami mindenre jó, az leginkább semmire sem. Olyan, mint az ezüst kolloid és colon hidroterápia.
2021. júl. 18. 21:09

A napokban ajánlották nekem a jódoldatnak a használatát, elmesélték, hogy mi mindenre jó, de utánna olvastam néhány helyen, hogy azért vigyázni kell vele egy kicsit. Ez kicsit elbizonytalanított engem.

Ha valaki használja, szívesen fogadnám a tapasztalait vele kapcsolatban. Köszönöm szépen! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook