Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van itt olyan, aki cukorbetegségből vagy más betegségből gyógyult meg a paleolit étrenddel vagy olyan, akinél nem vált be? fórum

Van itt olyan, aki cukorbetegségből vagy más betegségből gyógyult meg a paleolit étrenddel vagy olyan, akinél nem vált be? (beszélgetős fórum)


1 2 3
14. life14
2013. ápr. 18. 21:44

A taplalek tobb mint 50 szazaleka hus a paleo etrendben.

Szerintem ez nem valami egeszseges, legalabbis en nem erzem jol magam a hus fogyasztastol, tojasra pedig allergias vagyok.

Nem ertem, azt sem miert nem lehet barna rizst, kolest vagy quinoat enni.

Az egyetlen hus, amit megeszem a hal.

Ugyhogy az eredeti ajanlas szerint halat es zoldsegeket es magvakat ehetnek csak.

Ea ugy tudtam, hogy ha nem hust, zoldseget, gyumolcsot, magvakat ennek, hanem mondjuk lassan felszivodo glutenmentes gabonakat is, az mar nem paleolit etrend, mert allitolag az osemberek nem ettek gabonat.:)

13. b486c9cf7d (válaszként erre: 10. - Kszb)
2013. ápr. 18. 20:02

Sok gyogyulnivagyo melle kellene egy szakember, aki segit neki az elejen, megmutatja, hogy az o verkepehez, betegsegeihez, hogyan is egyen.

Ahogy ugyanaz a meretu ruha nem jo mindannyiunkra, vilagos, nem?

Igen, vannak, akik nem csinaljak jol, mert nem feltetlenul eleg, ha csak az aranyszabalyokat betartja, nem vagyunk egyformak.

Hitterit? En speciel nem tartozom a Jehova Tanui koze ;)

12. b486c9cf7d (válaszként erre: 9. - Life14)
2013. ápr. 18. 19:53

Szerintem olyanok vannak, akik nem tudtak betartani inkabb, nem pedig akiknek nem valt be, ugyanis ha valaki szemelyre, a betegsegehez tudja az aranyokat szabni, akkor ez egy mukodokepes eletmod.

Mivel tobbnyire azok probaljak meg, akiknek valamilyen betegseguk van, elfelejtik, hogy nem feltetlenul lehet korlatlanul enni mindenbol, ami a fogyaszthato etelek koze tartozik.

Angol oldalakon tobb infot fogsz szerintem talalni.

Pl. Paleohacks.com

2013. ápr. 18. 19:12

Sziasztok! Én inzulinos és tablettás 2.tipusú cukorbeteg vagyok. Miután leadtam 27-30 kilót elkezdtem paleózni,de 3 hónap alatt nem fogytam egy dekát sem.Viszont jól éreztem magam és beállt a cukrom is ami addig össze vissza ingadozott.

Ebből az életmódból is csak azt tartottam meg amit úgy gondolom érdemes. Elhagytam a fehér lisztet,és a cukrot,valamint az ebből készült ételeket, és igyekszem szinte minden étkezéskor(hez) nyers zöldséget és gyümölcsöt enni.

10. kszb (válaszként erre: 9. - Life14)
2013. ápr. 18. 18:39
ja, értem. ezzel az a baj, h úgyis megjelennek itt "hittéríteni", és mindenkit lehurrognak, aki nme ért velük egyet, vagy ha azt mondja, h nem vált be, akkor meg jönnek azzal, h xarul csinálta....
9. life14 (válaszként erre: 7. - Kszb)
2013. ápr. 18. 18:36
Azert itt kerdezem, mert olyanok tapasztalatara is kivancsi vagyok, akiknek nem vallt be a paleo etrend.
2013. ápr. 18. 18:11
A 2. típúsú cukorbetegségből sem lehet ezzel a táplálkozással kigyógyulni, max, szinten lehet tartani,ha az illető tablettás. Az inzulinnal kezelt betegek ettől a z étrendtől nem gyógyulnak meg!!.Aki ezt állítja,hogy meg gyógyult,az nem mond igazat.
7. kszb (válaszként erre: 6. - Life14)
2013. ápr. 18. 17:41

akkor miért nem a paleos fórumban kérdezel? ott csak olyanok vannak, akik eszerint élnek.

Azt meg próba nélkül is állíthatom, ami tudományosan, megcáfolhatatlanul alátámasztott...

6. life14 (válaszként erre: 5. - Kszb)
2013. ápr. 18. 17:37

Nem tudom, mennyire hitelesek a gyogyulasrol szolo beszamolok.

Az etrendrol nekem is megvan a szemelyes velemenyem, de nem allitok semmit arrol, amit nem probaltam.

Es szemelyes tapasztalatokat szeretnek olvasni ezzel kapcsolatban azoktol, akik probaltak.

5. kszb (válaszként erre: 4. - Life14)
2013. ápr. 18. 17:28

az 1-es típusú nme gyógyítható! Aki ezt állítja, vagy azt, h "meggyógyult", az hazudik.

A 2-es típusúnál diétával, fogyással valóban meg lehet gyógyulni. De nme kell hozzá paleozni feltétlenül.

4. life14 (válaszként erre: 3. - Kszb)
2013. ápr. 18. 17:26

Mindkettorol.

Kivancsi vagyok ra, hogy van-e itt olyan ember, aki tunetmentes lett vagy meggyogyult.

Mert olvastam olyanokrol, akik igen, es szeretnem tudni, hogy igazak-e a gyogyulastortenetek, illetve szemelyes tapasztalatokra vagyok kivancsi.

3. kszb
2013. ápr. 18. 17:11
1-es, vagy 2-es típusú cukorbetegségről beszélsz? azért nagyon nem mindegy...
2013. ápr. 18. 17:07
Utobbinal persze ugy, hogy betartotta az ajanlasokat/szabalyokat...
2013. ápr. 18. 17:06
Van itt olyan, aki cukorbetegsegbol vagy mas betegsegbol gyogyult meg a paleolit etrenddel vagy olyan, akinel nem valt be?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook