Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van itt még valaki hasonló helyzetben? fórum

Van itt még valaki hasonló helyzetben? (beszélgetős fórum)


12. 22faff5807 (válaszként erre: 1. - Cae1442d98)
2014. máj. 11. 10:23
Nagyon sajnálom, én is hasonlóképpen jártam. Így utólag borzasztóan nehéz orvosolni. De ne add fel!
11. Cessi
2014. máj. 6. 09:31

Anno az én szüleim sem örültek nagyon az egyetemnek. Annyira, hogy nem is mondtam meg nekik, hogy jelentkeztem.

Eltervezték, hogy érettségi után elmegyek dolgozni, és akkor majd 3 fizetésből élünk.

Semmiben nem segítettek, de végig csináltam. Suli mellett dolgoztam, jártam tanítani, hogy legyen miből a tankönyveket, jegyzeteket megvenni, és még pénzt is tudtam hazaadni, így békén hagytak.

Aztán idővel megbékéltek. Igaz, diplomaosztót sem tartottak, mert szerintük az csak felesleges pénzkidobás lett volna. :(


Ha nagyon vissza akarsz menni, akkor nézz körbe, és akár levelezőn fejezd be. Ne mondj le az álmaidról más miatt!

A bátyáddal, meg a család többi tagjával ne törődj. Lehet, hogy az bántja, neki nem sikerült, és most téged is vissza akar húzni.


Nekem is van testvérem. Nagyon rossz tanuló volt, esélytelen, hogy bármelyik egyetemre felvették volna. Évekig szekált, hogy miattam nem tudott tovább tanulni, mert én elvittem otthonról a pénzt, és miattam ment tönkre az élete.

Aztán jól összevesztünk, jelentkezett egy csomó helyre, és sehova nem vették fel. Azóta békén hagy.


Mellesleg nekem nagyon sokat segített, hogy viszonylag messze költöztem tőlük, így nehezebben tudnak az életembe beleszólni.

10. kriszta773 (válaszként erre: 1. - Cae1442d98)
2014. máj. 5. 22:13
ne boruljál nagyon ki, ha vissza akarsz menni, próbáld úgy szervezni-tervezni az életedet, hogy visszamehess. sosem késő :)
9. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Cae1442d98)
2014. máj. 5. 21:43

Sajnálom! Lehet, hogy abba betegedtél bele, hogy abbahagytad azt a sulit?

Ne törődj másokkal! Talán majd később belátják, hogy igazad volt! Tanulj! A mai világban ez nagyon fontos!

2014. máj. 5. 12:48

ha a bátyád nem örül annak, hogy megvalósítod a saját életedben saját magad, akkor vagy kivetít rád valamit, ami neki is fáj, és érdemes lenne róla beszélnetek, vagy egyszerűen csak önző..

2 gyerekes anyuka vagyok, nem vagyunk anyagilag a toppon, de a két gyerekemet én, illetve mi akartuk, és nem azért, hogy majd ha ennél is szarabbul megy, akkor elküldjük őket dolgozni, hogy a saját életünket tegyék könnyebbé.. még ha 2Ft-om is lesz, akkor is szét fogom köztük osztani és majd levágom a karomat és megsütöm, hogy legyen mit ennem. Vagy nem erről szólt a történet? Hogy a szüleiteknek kötelességetek segíteni?!..


Politológiára jártam. Most pszichológiára jelentkeztem :P Te mire?:)

2014. máj. 5. 11:32

ma jelentkeztem egy továbbképzésre, ez esti tagozat,bátyámnak tuti nem fog tetszeni, de nem érdekel!!

sok sikert neked

milyen szakra jártál és hova jelentkeztél most?

2014. máj. 5. 11:25

abból a szempontból vagyunk hasonló helyzetben, hogy nekem is az egyetem és a családom az egyetemi tanulmányaimra adott reakciója mérgezi a lelkem.


De nekem pont fordítva volt... rábeszéltek, sőt.. lelkiterrort alkalmazva rákényszerítettek egy olyan szakra és olyan egyetemre, amit én már akkor sem akartam, de végül úgy éreztem, ők az okosabbak.. most az egyetemmel úgy állok, hogy a bíróságon találkozom a jogi képviselőjükkel, nagyonnagyon sok pénzemet vette el, nagyon feleslegesen :) haragszom az egészért a szüleimre, ők meg nem értik mi lett volna olyan nehéz 6 óra utazásban 8 hónapos veszélyeztetett terhesen + kisgyerekkel itthon, majd 2 kisgyerekkel itthon.. mindegy. a lényeg az, hogy most újra jelentkeztem.. egy budapesti egyetem, olyan szakára ami érdekel és nem kétségbeeséssel tölti el a lelkem, hanem várakozással:)

Lépj ki ebből a szerepből, amiben most vagy, rázz le minden szart magadról, mint a kutya a vizet a bundájáról, és indulj neki egy nagylevegővel az egésznek, úgy ahogy Te elképzelted. ez fog helyretenni.

legalábbis engem ez kezd....:)

5. cae1442d98 (válaszként erre: 4. - Dominós)
2014. máj. 5. 11:12
most már nagyon bánom, a családi békét akartam helyrehozni, de semmin sem segítettem
2014. máj. 5. 11:11
Ne hagyd, hogy belepofázzanak az életedbe! Ügyes nagylány vagy te, intézd egyedül az életedet!!
3. cae1442d98 (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2014. máj. 5. 11:08
szükségem lenne valakire, akivel tudnék levelezni
2014. máj. 5. 11:02

Sajnálom. :(

Miben tudnánk neked segíteni?

2014. máj. 5. 10:56
3 éve kezdtem el egyetemre járni, testvéremnek és apámnak nem tetszett, hogy tovább akarok tanulni, pedig az iskolát én fizettem saját zsebből.Amikor elkezdtem egyetmre járni, megromlott a viszonyom a bátyámmal, ma már szinte közös témánk sincs.Állandóan provokált az egyetem végett,állandóan bele akar szólni az életembe,azt akarta, menjek el dolgozni,hagyjam ott az egyetemet.Végül odáig fajult a helyzet, hogy végleg otthagytam az egyetemet, és elmentem másik szakra, ami közelebb van és mellette tudok dolgozni,ma már nagyon bánom, hogy otthagytam az egyetemet.Aztán egészségügyi problémák jöttek, depresszióba estem.Az iskolát meg kellett szakítanom. Most marcangolom magam, és bánom hogy anno otthagytam az egyetemet.Állandóan orvoshoz kell járnom.Nem tudok aludni, ideges vagyok, lehangolt, sokat sírok, kilátástalanságot érzek, szerencsére vannak barátaim, akik támogatnak, de sokszor érzem úgy, hogy nincs kedvem élni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook