Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van itt alternatív masszázs és mozgásterapeuta? fórum

Van itt alternatív masszázs és mozgásterapeuta? (beszélgetős fórum)


2011. júl. 23. 15:32

Ha valami eszedbe jutna megköszönném ha írnál privit....már sok mindent próbáltunk...

a magyar természet gyógyász unióra rá kersek

10. Gepárd1962 (válaszként erre: 8. - Sybrrill)
2011. júl. 23. 15:27

Nem olyan rég láttam a TV-ben, talán a Fókuszban, ahol ilyen betegségben szenvedőkön segítettek. Igaz, ők pici gyerekek voltak. Sajnos nem tudom megmondani,melyik intézmény - esetleg alapítvány(?) lehetett.

Gyógynövényt így kapásból nem tudok ajánlani, át kell gondolnom, rá kell koncentrálnom. De hogy őszinte legyek, erre na betegségre nem lesz elég a gyógynövény!

Egy előbbi kérdésedre válaszolva: én a Magyar Természetgyógyász Unió-nál vizsgáztam, ők Pestiek, de annak idején vidéken is oktattak és vizsgáztattak. Talán erre felé tudsz elindulni...

2011. júl. 23. 15:22
Küldtem privit a betegségről,remélem érthető,mert nem szeretném megint elolvasni mi ez a betegség:-(((
2011. júl. 23. 15:18
Én is eü. suliba jártam:-)))! Izomsorvadás ez a betegség,ami egész testre ill. test izmaira kiterjed,a modern orvostudomány nem tud sokat kezdeni vele,de hátha az alternatív igen,ugyanis egy közeli ismerősöm szenved tőle:-(((
2011. júl. 23. 15:14

A reflexológiához nem árt, ha van valamilyen egészségügyi ismereted (anatómia...) Én személy szerint eü. szakközépbe jártam, de ha te nem, nem baj, de mindenképp képezd magad előtte. A fogásokat, ha "házi" gyakorlatra tervezed, meg lehet könyvből, internetről is tanulni, de jobb, ha képzett oktatónál tanulsz. Mindenképp jó tanács: vannak bizonyos kritériumok, amikor nem lehet a reflexológiát használni némely betegnél (többet árthatunk vele) ezért elővigyázatosságot igényel.

Kérek felvilágosítást az Als-ről, bevallom, nem tudom, milyen betegségre gondoltál...

2011. júl. 23. 15:04
Értem!Ezek is érdekesen hangzanak... a reflexologia is érdekel,előtte van valamilyen alapképzés,vagy rögtön erre szakosodtál???Más kérdés tudsz valami segítséget( pl. fitoterápiás ) Als-ben szenvedő betegnek?Köszi
2011. júl. 23. 14:59

A képzésben sajnos nem tudok segíteni.

Én kb. 15 évvel ezelőtt kezdtem különböző tanfolyamokkal,oktatásokkal: fitoterapeuta (gyógynövényes) reflexológia, energiagyógyászat...stb. mindezek összességében alkotják a tevékenységemet, külön alternatív masszőr oktatásról a Dunántúlon nem tudok...

2011. júl. 23. 14:58
Szia!igazából csak gondolkodom,hogy jó lenne elvégezni egy ilyen iskolát,és az érdekelne mennyire más a feladatköre az életben,illetve az iskolában mint például a gyógytornászé ill. ergoterapeutáé? Ill. hol képzik őket? (nem Pestben gondolkodnék)!Köszönöm!
3. Gepárd1962 (válaszként erre: 1. - Sybrrill)
2011. júl. 23. 14:52
Szia! Mire lennél kíváncsi?
2011. júl. 23. 14:51

Sziasztok! azt szeretném megtudni,miben más az ő munkája egy gyógytornásztól,ergoterapeutától?

Azt tudom,hogy Pesten az Eti képez ilyen alternatív mozgás és masszázs terapeutákat, esetleg a Dunántúlon is van ilyen képzés?

Milyen felvételi követelmények vannak,mennyibe kerül,mennyi ideig tart s aztán a való életben konkrétan,hogy segíti a betegét?Köszönöm!

2011. júl. 23. 14:48
Van itt alternatív masszázs és mozgásterapeuta?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook