Van irigyed? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
2012. aug. 12. 12:28
Ha engem valaki irigyel,meg is érdemli!:)
349. globus (válaszként erre: 348. - Bd8f0b56fe)
2012. aug. 12. 12:04

Nem tudok róla, hogy lenne.

Vagy csak nem érzem?

2012. aug. 12. 12:02
Csak az van!De kinek nincsen?
347. Antigonia (válaszként erre: 343. - Rewt)
2012. aug. 12. 08:04

Ezt írtad!:)


"Hiszen az, aki bármelyik népről azt állítja, hogy a legirigyebbek - azt bizonyítani nem tudja - de mondja. . . (Kellene neki ismernie a világ összes népét. Ha csak egyet is nem ismer úgy mint a magyarokat - honnan tudja, hogy azok nem-e irigyebbek. . ? És ismernie kellene minden magyart - csak akkor szólhat a magyarokról általánosítva. . )"



Miért ne tudnák bizonyítani, mikor egy sor tudományos tanulmány és statisztika áll a rendelkezésükre ezekkel a tényekkel kapcsolatban? :) Példának még ott van Hippokratész, Wundt, Freud elmélete, Rogers és Maslow humanisztikus pszichológiája, a Gestalt-pszichológiában Lewin elmélete, és még sorolhatnám.:)

346. ea010c7029 (válaszként erre: 344. - Badonyimariaeva)
2012. aug. 11. 22:11
Ennyi!:DD
2012. aug. 11. 22:04
nincs irigyem, senkinek semmi oka nincs rá
2012. aug. 11. 21:59
Biztos van, de kit érdekel!?
343. rewt (válaszként erre: 339. - Antigonia)
2012. aug. 11. 21:47

"Kétségbe vontad, hogy valaha is tanulmányozták volna a különböző nemzetiségű emberek közötti eltérő viselkedési formákat...."


- ???


(Úgy látszik olyasmiket is tudsz velem kapcsolatban, amikről én sem tudok. :-) Kiváncsivá tettél.. Hol? Mikor..? )

2012. aug. 11. 16:17
Azt hiszem igen,lenne a helyembe :))
2012. aug. 11. 16:12
van,de ez azt jelenti,hogy valamit nagyon jól csinálok!Amúgy meg az Ő baja,engem nem zavar!
2012. aug. 11. 15:39
sok
339. Antigonia (válaszként erre: 337. - Rewt)
2012. aug. 11. 15:06

A magyarok iránti elfogultságoddal függ össze. Mert bárhogyan is nézzük a dolgot, minden nemzetnek vannak említésre méltó tettei. És itt most nemcsak a sportról hozhatunk fel példákat.

A másik dolog! Kétségbe vontad, hogy valaha is tanulmányozták volna a különböző nemzetiségű emberek közötti eltérő viselkedési formákat. El kell, hogy keserítselek. Pedig tanulmányozták! Szíves figyelmedbe ajánlanám Rónay Jáczint írását. Mert ő a pszichológia történetének nemzetközi példatárában is előkelő helyet foglalhat el e tekintetben az 1847-ben írott könyve. Teljes címe szerint: „Jellemisme, vagyis angol, francia, magyar, német, olasz, orosz, spanyol nemzet, nő, férfiú és életkorok jellemzése lélektani szempontból.” Nagyon érdekes könyv. Rónay Jáczint nemzetkarakterológiai műve tehát széles ívű tudományos és közéleti pályafutásának első szakaszához tartozik, és a progresszív reformer nemzetképét és világlátását dokumentálja, azzal a tudományos ambícióval, hogy nagy társadalmi csoportok természetét és kultúráját pszichológiai fogalmakban leírja.

2012. aug. 11. 14:34

Van, de sosem értettem mire??!

Mindenki saját élete kovácsa, vagy mi?! :D

337. rewt (válaszként erre: 336. - Antigonia)
2012. aug. 11. 10:36

Igen, így is lehet jellemezni.

Történetesen - ha már őt említjük - (bár nem értem mennyire függ össze egy személy egy nemzetről alkotott véleménnyel..)Kadhafi - szerintem, inkább reformátor volt mint diktátor. (Elég ha össze hasonlítjuk az általa bevezetett és eredményesen használt egészségügyi rendszert .., pl. az európaiakkal. Náluk valóban ingyen volt..!) Ha Kadhafit a diktátorok - akik most Magyarországnak is diktálnak - nem végezték volna ki - alattomos céltudatossággal - akkor világra szóló, példa mutató reformációnak lettünk volna tanúi.


Ha körülnézünk az ottani térségben: azelött az iraki "diktátor" irodájában lapuló vegyi meg atomfegyverek, majd Libia és most Irán - sokat mondó és árulkodó adatokhoz jutunk a valódi diktátorokról. Ha Kadhafi diktátor volt , akkor Erzsébet királynő is az - ez utóbbi viszont viszont "kitartóbb"

Hawkins egészsége állítólag nem véletlenül változott meg. Lehet hogy "többet" tudott a kellettnél..?


Nem a magyarok nem akarnak kitűnni a labdarúgás terén, hanem a magyarokat is bomlasztják céltudatosan. Lásd a "Fradi" kitörlése a köztudatból.. De, ez a magyar történelemmel és fontos személyiségekkel kapcsolatban is igazolható. Petőfi körüli "média" hadjárat. Kossuth, Horthy - stb.stb..


Ha egy kertre rá telepednek az élősködők - annak következményei meglátszódnak.


Dehogyisnem akar az almafa gyümölcsöt teremni - de ha a telhetetlen férgek még virágjában felzabálják, nincs gyümölcs - lehet álmélkodni...

336. Antigonia (válaszként erre: 323. - Rewt)
2012. aug. 11. 08:17

Elfogultság, tárgyilagosság és nézőpont kérdése az egész!

Akkor megemlíthetjük Afrika leghosszabb ideig hatalomban lévő diktátorát, Moammer Kadhafit, líbiai vezetőt- aki a legkitartóbb volt az egész világon.:)

A világ legokosabb emberét - Stephen Hawking, aki a leghíresebb fizikus, matematikus, kozmológus, és tudományos író Einstein óta.:)

Foci terén pedig a spanyol liga, azaz a Primera División volt a legerősebb futballbajnokság az elmúlt évben a labdarúgás történetével és statisztikájával foglalkozó szervezet, az IFFHS szerint. Míg a Magyarok valahogy nem akarnak kitűnni e téren Puskás Ferenc óta. ..s ő is 1958-ban a Real Madrid játékosa lett. A Loki focistái(a jövő reménysége) mintha elfelejtették volna ezt a játékot!:)

2012. aug. 10. 22:00
Szerintem tuti ,csak nem tudom ,hogy ki ...
334. ronka
2012. aug. 10. 21:59
ezt én is szeretném tudni
333. gne2
2012. aug. 10. 21:53
nem tudok róla
2012. aug. 10. 21:31
nem tudok róla
2012. aug. 10. 21:28
:))
330. 26092879c1 (válaszként erre: 329. - D6fd5940b1)
2012. aug. 10. 21:26

Még nem vót meg! :P

De azért köszi! :)

2012. aug. 10. 19:48
akkor egészségedre.... :)
2012. aug. 10. 19:46
Nekem igen. :)
327. d6fd5940b1 (válaszként erre: 324. - Va.Gina)
2012. aug. 10. 19:45
hát, nekem nem kéne,bocsi :))))
326. 26092879c1 (válaszként erre: 324. - Va.Gina)
2012. aug. 10. 19:44
Én irigy vagyok...de nem rád! :)
325. Lysiantus (válaszként erre: 324. - Va.Gina)
2012. aug. 10. 19:14
Hááát, nem irigyellek! :D
324. Va.Gina
2012. aug. 10. 18:59
nézzetek csak a mellemre :D eredeti, 100as cickók :D
323. rewt (válaszként erre: 316. - Antigonia)
2012. aug. 10. 18:43

Azt már hallottam más népről is , hogy ők a legirigyebbek. De ezt nem kell komolyan venni. Meggondolatlan emberek mindenhol vannak...


Hiszen az, aki bármelyik népről azt állítja, hogy a legirigyebbek - azt bizonyítani nem tudja - de mondja... (Kellene neki ismernie a világ összes népét. Ha csak egyet is nem ismer úgy mint a magyarokat - honnan tudja, hogy azok nem-e irigyebbek..? És ismernie kellene minden magyart - csak akkor szólhat a magyarokról általánosítva..)


Nos, én éppen ennek az ellenkezőjét tudom a magyarokról. Van egy közmondás: "A magyar ember szava szent" Ez onnan ered, hogy a bizánciak a magyarokat úgy jellemezték nem írásban kötik szerződéseiket - elég ha kimondják - azt be tartják.

Ebből származólag: magyar ilyet nem írhat le - hiszen nem tudná bizonyítani - ergó , te vagy nem vagy magyar - vagy most úgy viselkedtél mintha nem magyar volnál...


De milyenek is a magyarok..? Mit állíthatunk biztonssággal? Hát itt van az olimpia...! Ők a mindenkori olimpiai játékok győztesei...! Ezt olvastam - nem valahol, hanem a Pekingi olimpiai játékok honlapján, de ez most London után még inkább igaz.


Ha azt nézzük, hogy minden 10 millió lakósra hány érme jut - akkor bizony a magyarok mindig vagy elsők, vagy nagyon előkelő helyet foglalnak el.


A mi falunkban (nem Magyarországon) közel 2000 lakos van - senki sem került be a londoni olimpiára. Hát Istenem, kevesen vagyunk, nincs közöttünk senki aki olyan magasat tudna ugrani, olyan jól tudna úszni..


Hoppá..! Magyarországon 10 millió lakos van és 8 arany érem. Ez annyi mint ha a németeknek 64 aranyérme volna az amerikaiaknak. Ha a kínaiak olyan jók akarnak lenni mint a magyarok, akkor nekik (mivel ők 140x 10 millióan vannak ) 1400 aranyérmet kellett volna szerezniük..stb.


És ez minden olimpiára vonatkozik.. Véletlenül..?


A nemzetközi találmány és patent hivatalok statisztikája szerint amí 1 millió németre , angolra, oroszra, amerikaira kb 100 találmány jut, addig a magyarokra több mint 500 - évente..


Ez sem "valahol" írt adat.


Az egyik szláv nyelvű fórumon az űrbeli lények jelenlétéről volt szó. Egy viszonylag komoly hozzá szóló ezt írta: "Már régen itt vannak az idegen lények - ők azok - a magyarok..!


Lehet hogy azért írta mert ő is olvasta lord Browing lingvista szakember nyilatkozatát a magyar nyelvről. Azt mondta: Ez a nyelv olyan mint egy önálló gömbölyűre csiszolt kő a patakban. Semilyen más nyelvvel a világon nem egyezik - teljesen egyedi belső hierarchiája van. Csodálatos nyelvtani szerkezettel. Hihetetlen, hogy ilyen gyöngyszem van a nyelvek között"


Ezek után igazat adok Neked: "Irigység nélkül is kitűnően fejlődhet az ember!"

322. Minocska (válaszként erre: 317. - D1eb7dd316)
2012. aug. 10. 16:21
Én meg ettől függetlenül vagyok büszke arra, hogy magyarnak születtem.
2012. aug. 10. 15:43
Nyilván van.
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook