Van irigyed? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
2012. nov. 16. 10:20
van nem is egy...
2012. okt. 16. 18:14
nincs.
2012. okt. 16. 18:11
Se barátom, se ellenségem nincs.
2012. okt. 11. 05:54
Aha, úgy kell Neki/k! :P
2012. okt. 10. 21:01
biztos; de inkább irigyeljenek, mint szánjanak :)
2012. okt. 10. 20:40
nincs
2012. okt. 10. 20:38
nem tudom...
2012. aug. 23. 00:28
De van ám!!!!
2012. aug. 22. 21:49
van
2012. aug. 22. 21:48

Van!!! :P

Egy huncut magas nőszemély! ;)

2012. aug. 22. 20:44
Ha van megérdemli,csak tudnám mire? Szóljon,átadom szívesen!
2012. aug. 18. 13:27
Ámen!:)
368. rewt (válaszként erre: 367. - Antigonia)
2012. aug. 16. 17:11

Megvádoltál és minősítettél más hozzászólót - és ahogy itt láthatjuk - ez a te magyarázatod..


Ez magáért beszél...


Neked igazad van..! A te igazad - amely - ilyen..


Aki ismeri a halmazelmélet és logika alaptéziseit - amelyekre hivatkoztam - annak nem kell semmit magyarázni. Aki meg nem, annak minek magyarázzam..?

Az aki mást megvádol és az indoklás helyett "Marikanénis" élcelkedésbe kezd - az olyan területre terelte a vitát - ahol bizonyára ő nagyon erős.. (Szokatlan, de hát ez van...)


Én ezt feladom... :-(

367. Antigonia (válaszként erre: 366. - Rewt)
2012. aug. 16. 13:12

He he he...

Nagy tévedésben vagy! Ez még véletlenül sem az!:)

Olyan lehetsz, mint a szomszéd Marika néni.:) Lyukat beszélsz az emberek hasába okos érvelés és mögöttes tartalom nélkül!:)

Lehet, hogy te vagy inkognitóban Marika néni, a szomszédok réme? :)))

366. rewt (válaszként erre: 339. - Antigonia)
2012. aug. 13. 21:07

"A magyarok iránti elfogultságoddal függ össze...."


-------------

Ez a mondat sok moderátor szemszögéből nézve szabálysértő..


Kérlek, ne foglalkozz a hozzászólók minősítésével. Felesleges kellemetlenségektől kímélheted meg magad és másokat is.


Szíves megértésed előre köszönöm!

2012. aug. 12. 19:21
ajjjajjjjjj...
2012. aug. 12. 19:03
van
363. rewt
2012. aug. 12. 17:41

Akkor magyarázom én....


Észrevettem, hogy van itt olyan is aki másképp értelmezi az egyik hozzászólásomat, mint ahogy az nekem szándékomban volt. A félre értések elkerülése végett megpróbálom meg magyarázni.


A szöveg amit írtam itt van:


"Hiszen az, aki bármelyik népről azt állítja, hogy a legirigyebb - azt bizonyítani nem tudja - de mondja. . .

(Kellene neki ismernie a világ összes népét. Ha csak egyet is nem ismer úgy mint a magyarokat - honnan tudja, hogy az nem-e irigyebb. . ?

És ismernie kellene minden magyart - csak akkor szólhat a magyarokról általánosítva. . )"



1. Mondat:

"Hiszen az, aki bármelyik népről azt állítja, hogy a legirigyebb - azt bizonyítani nem tudja - de mondja. . "


A Földön kb. 220 ország és kb. 6 000 élő nyelv van. Hogy ez hány féle nemzet, nemzetiség vagy nép - nem tudom. Bizonyára több mint ahány ország és kevesebb mint 6 000. Ha csak az volna a kérdés: "Hány féle nép van a világon?" - már az is fejtörést okozna és sok vitát váltana ki. De, ha valaki azt mondja hogy egy nép a legserényebb, legkedvesebb, legszebb, legakármilyenebb , azt a nélkül bizonyítani nem tudja, ha nincs minden egyes népről kellő mennyiségű szükséges adata. A tudósok szerint a sigma 5 kell ahhoz, hogy valamit biztonságosan állithatjunk. Ha valaki elvégzett volna egy felmérést a világ minden népe között és arról tartalmas tanulmányt írna - annak hitelessége sigma 1 vagyis kb. 68% valószínűsége, hogy az valóban úgy van, ahogy azt leírta.

Nem ismerek egyetlen egy olyan tanulmányt sem, amely a világ "minden népét" bevonva - készült volna. Ezért az a kijelentés: hogy "azt bizonyítani nem tudja"....

Ezt az állítást részletesebben is bizonyítani tudom.

És ne feledjük: A mondat elején ott van a "hiszen" - vagyis - nem én állítom, hanem egy ismert akciomra támaszkodok - azzal érvelek. Mintha azt mondtam volna: hiszen kettő meg kettő az négy. Olyasmit állítottam ami logikailag elfogadható.


(Ebben a mondatban hol lehet valami, ami azt vonja kétségbe, hogy emberek tanulmányoznak más embereket, népeket, viselkedéseket és azok eltérését egymástól..?)



2., 3 mondat:


"(Kellene neki ismernie a világ összes népét. Ha csak egyet is nem ismer úgy mint a magyarokat - honnan tudja, hogy az nem-e irigyebb. . ?...................."


Azt mondták: Ülj le abban az üres helységben, és figyeld a csajokat. Száz meztelen csaj fog evonulni a nyitott ajtó elött. Ha megmondod melyik a legszebb - tiéd lehet és egy világkörüli utazást kapsz - vele.

Leültem és vártam. És jöttek.. Szebbnél szebb csajok... Kilencvenkilenc...!

No...., melyik volt a legszebb a 100 közül...? - hangzott el a kérdés. A második mondat arról szól: mindet kell ismerni, csak úgy lehet véleményt mondani.

Más: 100 helységben van száz ember. Ki közülük a legmagasabb? Kilencvenkilencet megmértünk - mondhatjuk, hogy ki a legmagasabb? Honnan tudjuk, hogy milyen magas az utolsó helységben tartózkodó? Tudjuk, hogy a negyvehatodik volt a legmagasabb. A többi eddig mért mind alacsonyabb. Ennek alapján honnan tudjuk, hogy a századik nem-e magasabb mint az akit mi mértünk. Erre utal ez a két mondat. Csak akkor állíthatunk valamit, ha bizonyosságot szereztünk. Ha nem - legfeljebb "véleményt" feltételezést mondhatunk..


(Ebben a két mondatban hol van eldugva az a kétségbe vonás, hogy egyáltalán valaha is végeztek volna tanulmányokat az emberek különbözőségéről...?)



4. mondat


"És ismernie kellene minden magyart - csak akkor szólhat a magyarokról általánosítva. . )"


Ha valaki találkozik egy , tíz, száz magyarral - és ha mind kövérek lesznek, akkor sem lehet azt állítani: "a magyarok kövérek" Ez az állítás csak akkor - és csak akkor igaz, ha minden magyar kövér. Ha csak egy is sovány - ez az állítás hamis. Lehet mondani: A magyarok nagy része, zöme, java kövér.. Lehet mondani: "úgy vélem", "szerintem", "azt hiszem" - és ezzel jelezzük , hogy szubjektív benyomásunkat közöljük.


(Én ebben a mondatban sem tudtam felfedezni hol vonja kétségbe ez a mondat annak tényét, hogy valaha is valakik tanulmányozták volna a népek viselkedés formáinak különbségeit..)


---------------------


Ha valaki még részletesebb magyarázatot igényel - kérem előbb igazolja, hogy elvégezte az általános iskolát legalább közepes eredménnyel...

362. Évi-
2012. aug. 12. 15:29
nem tudok róla
2012. aug. 12. 15:27
Nem, irigyem nincs mert nincs mit irigyelni jelenlegi életemen..... de olyan van aki/ akik miatt ez a helyzet kialakult :( Úúúúúúúgy ideirnám a nevét!!!!!!!!
2012. aug. 12. 15:21
van,de kitudja miért
359. b486c9cf7d (válaszként erre: 152. - 274c9996b8)
2012. aug. 12. 14:50

Tenyleg vannak ilyen emberek, nagyon-nagyon keves, de ha meglat ilyet az ember, alig tudja levenni roluk a szemet.

Az elmult nehany evben nem is talalkoztam ezzel az elmennyel.

358. trapiti (válaszként erre: 356. - 107da09275)
2012. aug. 12. 14:48
Nem, igazad van... bántja a szemet ;)
2012. aug. 12. 14:43
Nem tudom.
2012. aug. 12. 14:42
Vagy csak én érzem annyira falsnak, lehet?!
355. 107da09275 (válaszként erre: 351. - Rewt)
2012. aug. 12. 14:42

reagélnék...

nem nák:)

354. Antigonia (válaszként erre: 351. - Rewt)
2012. aug. 12. 14:16
Válaszoltam rá az általad idézett szöveggel. Vagy ilyen gyorsan megváltozott a véleményed és utólag már saját állításoddal sem értesz egyet?:)
353. agis
2012. aug. 12. 12:45
Biztosan van.
352. bnedora
2012. aug. 12. 12:42
Kinek nincs? Még a hajléktalanoknak is van...:-(
351. rewt (válaszként erre: 347. - Antigonia)
2012. aug. 12. 12:41

Látom, hogy az egyik hozzászólásomból idézel és válaszolsz rá.. (Erre később reagálnák)


Talán jobb volna előbb igazolni azt amit kijelentettél rólam... :-)

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook