Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Van hatással a fogamzásgátlók használata a szexuális vágyra? fórum

Van hatással a fogamzásgátlók használata a szexuális vágyra? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
34. rinike
2008. márc. 31. 21:00
Szerintem is drasztikusan csökkenti a nemi vágyat a tabletta, de ezt normálisnak éltem meg, és csak akkor vettem észre, amikor abba kellett hagynom a szedését. Én is úgy döntöttem, hogy soha többé nem szedek fogamzásgátló tablettát.
2008. márc. 31. 18:43
Biztos, hogy van. A fogamzásgátlóban férfihormon van, és ez sajnos csökkenti a nemi vágyat.
32. lorci
2008. jan. 20. 11:22
Onnantól kezdve, hogy - akár a legkisebb hormontartalmú - leállítja a peteérést leállítja a "szaporodási" ösztönt, azt az ösztönt ami férfiakat is hajtja (persze nekik nem kell lemondani róla) azt az ösztönt ami "tüzessé" teszi a nőt. Az én szervezetemre legalább is így hatott a tabletta. Ki tudja, ha nincsenek orvosi indokai meddig szedtem volna a tablettát és maradtam volna zombi, most meg hajt a "vérem", néha még szégyenlem is magam. Hálás vagyok a sorsnak, hogy abba kellett hagynom a gyógyszert!!!
2008. jan. 19. 06:59
Mindenféle hormontartalom lehet hatással rá. Sajnos. Én is tapasztaltam. :(
30. lorci
2008. jan. 18. 20:33
Sziasztok!Én az egyik legkisebb tartalmú (Mercilon) fogamzásgátló tablettát szedtem, mégis erőteljesen csökkentette a libidómat, mondhatom ezt miután abba kellett hagynom egészségügyi okokból. Nekünk a férjemmel olyan szinten ellaposodott a nemi életünk, hogy akár válás is lehetett volna belőle (lehet, hogy ezzel nem vagyok egyedül) csak persze azt nem mertem bevallani magamnak, hogy ez a jó kis kényelmes gyógyszertől van. Aztán abbahagytam a gyógyszerszedést és csodák csodája mintha kicseréltek volna, újra élnek az ösztöneim! Spirált tervezek, de ha az nem jön be akkor sem fogok soha újra gyógyszert szedni. Egyébként a gyógyszer egy jó nagy átverés, mert rossz a nőknek rossz a férfiaknak, elvégre ők sem egy frigid nőt akarnak, ellenben a nőgyógyászoknak baromi kényelmes. Korszerűbb, igen, a fogamzásgátló tablettáknál korszerűbb módszerek kellenek, elvégre senki ne mondja, hogy egy terhességhez hasonló állapotban (amit a tabletta okoz) olyan baromi egészséges lenni. Sokan hivatkoznak rá, hogy a spirál méhen kívüli terhességet okoz, ami azért nem igaz, mert a petevezetékbe (méhen kívül) beágyazódott embrió még el sem érte a spirált, tehát nem a spriál miatt rekedt meg (de lehet, hogy látta a spirált és visszafordult O:))), milyen okos O:))Egyébként történeteket mindenki tud erről pro és kontra.
29. alyce
2008. jan. 13. 23:27

Sziasztok!

Én is tudok ebben a témában nyilatkozni. 6 évig szedtem fogamzásgátlót, és az utóbbi időben azt vettem észre, hogy nem kívántam a szexet. Még akkor sem gerjedtem volna be, ha idehoztak volna nekem egy Tom Cruise-t vagy egy Brad Pitt-et:) Aztán egy hónapja kb. abbahagytam a gyógyszert. Egy hete azt veszem észre, hogy nem bírok magammal:) A párom is teljesen le van döbbenve rajtam, mert eddig úgy kellett mindig noszogatnia szegénynek. Már a végén azt hitte megcsalom:( Pedig nem. Elmeséltem neki ezt a gyógyszeres sztorit, beleegyezett a szüneteltetésbe is. De szerintem nem is állok vissza rá, és akinek van esze, az ugyanígy cselekszik!

2008. jan. 12. 23:37
Nagyon negatív hatással van.
2008. jan. 5. 22:15
Sziasztok!én 6évig folyamatosan tablettát szedtem!Eleinte minden rendben volt a vágyaimmal,majd egyre csökkent!most 1 honapja hagytam abba a tbl.szedését mivel a párommal ettől remélünk javulást!Nagyon sok embertől halottam,hogy az ő nemiéletükre is hatással volt a gyogyszer szedése!
26. sszandrea (válaszként erre: 11. - Szeszipuszi)
2007. nov. 26. 21:40
Szia!én is marvelont szedek 10éve és most hagytam abba, még nincs 2hete. nagyon félek, hogy mivel ez egy nagyon erős hormontartalmú gyógyszer megcsúnyul a bőrőm nemsokára, sok barátnőmmel ugyanis ez történt. Te nem tapasztaltál ilyet?
25. anan
2007. nov. 15. 20:58

2 hónapja hagytam abba a bogyó szedését, és azóta szinte nem bírok magammal.

Úgyhogy, szerintem is van valami a dologban:)

24. LoLiNa
2007. nov. 14. 05:17
szerintem is visszafogja a vágyat.
2007. nov. 13. 23:44
4 hónapja hagytam abba a fogamzásgátló szedését, azóta sexmániás vagyok. A tabletta visszafojtja a hormonokat és a sexuális vágyat is.
2007. nov. 12. 19:13
Csökkenti a vágyat a fogamzásgátló tabletta. Onnan tudom, hogy 15 évig szedtem, és most (részben a súlyom, részben a korom miatt) leállított a nődoki. Azóta óvszerezünk, de szinte minden nap kívánom a dolgot, és nagyon. Előtte pedig, bár semmi bajom nem volt a férjemmel, és amikor szexeltünk, akkor jó volt, de valahogy a vágy nem volt meg bennem.
2007. nov. 12. 18:38

Sziasztok!

Én most vettem észre, hogy mióta szedem a fogamzásgátlót (lassan egy éve), azóta szépen, lassan lecsökkent szexuális vágyam. Eddig nem is gondoltam, hogy a fogamzásgátló lehet az oka, de olvasgattam a hozzászólásokat, és rájöttem, valójában ez lehet a háttérben.

A baj az, bármennyire is szeretnék együtt lenni a párommal, olyan száraz vagyok, mint a sivatag... muszáj lesz sikosítót beszerezni, vagy abbahagyni a bogyószedést.

20. Peori
2007. máj. 19. 23:50
biztos van, bár én nem szedek semmit, hurok van. És a vágy is maradt. Bár régen szedtem, de úgy emlékszem semmi gondom nem volt akkor sem
19. 531426
2007. máj. 2. 11:07
Ugyanez lehet a hüvelygyűrű esetében is??
2007. márc. 25. 15:32
Szerintem mindegyiknel elofordulhat, foleg ha huzamosabb ideig vannak szedve.
2007. márc. 25. 15:17

Már nem tudom mi volt annak a tablettának a neve, amit akkoriban szedtem, de nekem sem volt semmi szexuális vágyam. Elmentem a nőgyógyászomhoz, és kérdeztem, hogy mi van ilyenkor? Mire ő azt mondta, hogy ettől a tabitól, amit szedtem, nem lehet ilyen jellegű problémám, inkább gondolkozzak el rajta, hogy nem a párommal van-e bajom...:))))

Mi tagadás, rühelltem, amikor hozzám ért!:DDD

2007. márc. 21. 13:33
Sziasztok! Nekem is nullara csokkent a Harmonet es a Triregol szedese alatt is. Szornyu volt, sokaig nem tudtam, mitol van, de paran mondtak, h lehet ettol, igy abbahagytam a szedest, es segitett. Ezen kivul borgyogyasz is mondta, jobb, h abbahagytam, mert eleg sok anyajegyem van, es evekig tarto szedes mellett a pigmantaciora is hatassal van. 7 evig szedtem gyogyszert, de nagyon nem bantam meg, h abbahagytam. Nekem jot tett.
2007. márc. 21. 12:28
én 3,5 éve szedek egy nagyon alacsony hormontartalmút, nem vettem észre, hogy csökkentette volna a vágyamat a párom iránt:)
2007. márc. 21. 09:33
Nekem 21-22 éves koromig nem volt komolyabb kapcsolatom, mármint olyan, akivel szeretkeztem is volna. Azóta pedig folyamatosan szedek fogamzásgátlót, most 27 éves vagyok. Barátom szerint abba kéne hagynom, pont ezek miatt, amiket írtok. De az az igazság, hogy mióta komolyabb kapcsolatom van, mindig szedtem, szóval nem is tudok ezek szerint mihez viszonyítani. Szerintetek abba kellene hagynom? Csak valahogy a mindennapjaim részévé vált, tudom, hülyeség emiatt szedni, de mégis.
13. ipi
2007. márc. 20. 21:09
Igen én is tapasztaltam, mikor abbahagytam...
2007. márc. 20. 13:06
Amíg szedtem fogamzásgátlót, nekem is csökkentette a vágyat és a nedvességgel is problémáim voltak.
2006. dec. 4. 13:25

Amíg szedtem, eleinte nem vettem észre semmit...aztán 18 éves kapcsolatunk alatt és két gyerek mellett szép lassan csitult a vágyam. Azt hittem, így van rendjén. Most, hogy 40 lettem, 4 hónapja nem szedem a bogyót - és tombolnak a hormonjaim. Nincs este, hogy ne gondoljak rá, de sokszor napközben is kedvem lenne hozzá...

Korábban olvastam róla, hogy a fogamzásgátló elnyomja a libidót, de nem hittem benne. Pedig így van! Biztosan nem mindegy, ki melyiket szedi, hiszen különböző hatóanyagú készítmények vannak a piacon. Én Marvelont szedtem 12 évig.

10. Zojci
2006. dec. 2. 20:03
Nálam picit befolyásolta! Bár lehet,hogy azért wolt jobb,mert wárandós woltam:)
2006. nov. 21. 22:46
nállam nincs szerencsére ilyen gond!
8. 5bbbcb438b (válaszként erre: 5. - Flamingó2)
2006. nov. 21. 18:47
Jövök én is, nekem is ilyen gondom volt.
2006. nov. 21. 15:09
Én már nem szedek, de amikor használtam, nálam sem volt ilyen jellegű probléma.
2006. nov. 21. 14:04
Nálam semmi ilyen gond nincs! Bár nincs lehetőségem naponta szeretkezni...lehet, hogy ezért nem érzem, hogy csökkenne a vágyam!
5. Flamingó2 (válaszként erre: 3. - 7ccca78f49)
2006. nov. 21. 13:50
Csatlakozom, úgy látszik nem vagyok egyedül!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook