Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van esélyem vérmérgezésre, ha véletlenül hajfesték került a sebbe? fórum

Van esélyem vérmérgezésre, ha véletlenül hajfesték került a sebbe? (tudásbázis kérdés)


18. Lávli* (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 27. 13:51

Hagyd a hidrogen-peroxidot, nagyon roncsol, a hajadat is leégetheti tőből, meg a sebszéleket is szétmarhatja.

Gennyes tályog esetén persze lehet és kell is vele pezsegtetni, de azt is hagyd inkább az orvosra.

Nem kell mindent elhinni 😀

Jó a Betadine.

És vigyázz magadra.

2020. júl. 27. 12:35

örülök hogy a hidrogénproxid fertőtlenit, u.is ehhez ért a vérző sebem, mint a hajfesték egyik alkotóeleméhez.

Az uborkával meg nem volt probléma

Ma már nem is fáj annyira.

2020. júl. 27. 12:22
Semmi gond a csapvízzel és a Betadinnal. Ez a szokásos eljárás. A hidrogén-peroxid is ugyanolyan jó fertőtlenítésre csak jobban csíp :-). A vérmérgezést a szennyezett földdel vagy egyéb anyaggal bejutó kórokozók váltják ki (Baktériumok, gombák, protozoák) A te esetedben ettől nem kell tartani. A vizes lemosás a szennyezett föld vagy egyéb hordozó eltávolítását szolgálja nem a fertőtlenítést. A Betadin nem csíp mert PVP jódból készül (a régi az jódtinktúra volt). Van már kenőcs is belőle amelyet egyenesen a sebbe lehet kenni.
15. Mirrmurr2 (válaszként erre: 14. - Guruljka)
2020. júl. 27. 11:01

Hol írta azt bárki, hogy a csapvíz fertőtlenít?


"Alapvető, hogy minden sebet tiszta vízzel alaposan ki kell mosni, majd Betadinnal fertőtleníteni kell."


Ezt írták. Ez azt jelenti, hogy ki kell mosni a sebet és utána fertőtleníteni. Nem azt jelenti, hogy a csapvíz fertőtlenít.

2020. júl. 27. 09:14
Azon mélázok, akik "jó alaposan" kimossák a sebet - miért gondolják, hogy a csapvíz fertőtlenít?
13. Lávli* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 27. 08:06

A vérmérgezés oka fertőzés, amit 90%ban baktérium, esetleg vírus vagy gomba okoz.

A vegyi anyag vérkeringésbe jutása nem okoz fertőzést, az más bajt okozhat, de nem ilyen, általad leírt esetben jellemzően.

Szerintem nincs okod aggodalomra.

Persze, ha szokatlan jelenséget észlelsz a napokban, akkor feltétlen menj orvoshoz.

12. papája (válaszként erre: 9. - Df1e1c376c)
2020. júl. 27. 07:52
Nem túllihegésnek szántam, hanem egészségügyi felvilágosításnak úgy általában a sebekkel kapcsolatosan - gyengébbek kedvéért.
11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 27. 06:26

A fertőtlenítők is csípnek, és fáj ha a sebbe megy.

A Betadin jó, ha nem vagy rá allergiás, az alkoholra még kisebb az esély, hogy allergiás legyél.

2020. júl. 26. 23:47
Köszönöm a válaszokat, holnap veszek Betadint. Engem az idegesitett hogy a hidrogén peroxid belement a sebbe és fájt.
9. df1e1c376c (válaszként erre: 8. - Papája)
2020. júl. 26. 21:03
Egy apró konyhai vágást nem kell így tullihegni :)
2020. júl. 26. 18:52

Alapvető, hogy minden sebet tiszta vízzel alaposan ki kell mosni, majd Betadinnal fertőtleníteni kell.

Ezt követően steril kötést kell rátenni.

Minden kötéscsere alkalmával használni kell a Betadint a teljes sebgyógyulásig.

A vérmérgezés a seb fertőződése, ezt kell megakadályozni.

Tetanusz oltást 16 éves kor alatt nem adnak, mert azt kötelező oltásban megkapja a gyerek.

Felnőtt akkor kap, ha mély, szennyezett, roncsolt sebe van.

7. birebora (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 26. 18:29
Nem lesz semmi bajod.
6. Garabonciás (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2020. júl. 26. 18:27
A keresztapamnak leakartak vagni az egyik labat, mert elfertozodott a sebe, akkor hallottam életemben előszor errol a fertőző földről. Hihetetlen hogy ilyen van.
5. vidéki3 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 26. 18:07
Vérmérgezésnek meg vês az esélye, de betadinnal javasolnám kezelni. Kisebb konyhai baleset utàn van.is. folyt ræ ês begyulladt a "szúrt sérülês".
4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 26. 18:06
99% nem lesz semmi bajod.
2020. júl. 26. 17:15
Uborkapucolás közben vágtam el a kezemet, és is ebben bízom hogy hajfestéktől neem olyn vészes, csak leesett a sebről a ragasztó hajfestés közben.
2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 26. 17:11
Elég kevés az esélyed a festéktől vérmérgezést kapni, viszont, ha mondjuk földdel szennyezett krumplihámozás közben vágtad meg magad, vagy húst vágtál megeshet, de ez sem jellemző.
2020. júl. 26. 17:05

Hajamat festettem és közben a kikevert festék ( Palette ) hozzáért egy frssen elvágott még vérző sebhez a tenyeremen. ( korábban késsel vágtam el )

Kimostam a sebet, de van esélyem vérmérgezésre ? fájni fáj, de szerintetek mikor menjek ovoshoz? piros csik nincs

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook