Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van értelme anyatejgyűjtő állomásra menni, vagy keresni valakit, akinek sok teje van? Vagy hagyjam és tápszerezzünk? fórum

Van értelme anyatejgyűjtő állomásra menni, vagy keresni valakit, akinek sok teje van? Vagy hagyjam és tápszerezzünk? (beszélgetős fórum)


1 2
11. sysy66
2011. ápr. 14. 12:25

sziasztok nekem egyáltalán nem indult be a tejem

a kezdetek ota orvosi javaslatra járok az állomásra két naponta tejért.

én ajánlom. háztol ne hozz szerintem ki tudja milyen eloélete volt a hölgyikének elotte??

2011. ápr. 14. 11:24
Nekünk is adott, mert én sem tudtam szoptatni sokáig a pici fiam, de az ő kislánya 2,5 hónappal kisebb volt, ezért nem is volt jó nnekünk a tej, mert a kisfiamnak folyton fájt tőle a hasa, és még sokszor ment is, úgyhogy nem is próbálkoztunk vele sokáig.
2011. ápr. 14. 11:22
Sógornőm is házhoz adta el egyébként az anyatejet, de neki is ugyanúgy el kellett menni attól függetelenül mindenféle vizsgálatokra, mintha az anyatejgyűjtőbe adta volna el.
2011. ápr. 14. 11:20
Az anyatejgyűjtő állomásról azt hallottam, hogy ott össze kevernek több féle anyatejet (persze mind ellenőrzött), de akkor sem biztos, hogy olyan jó , mert az anyatej összetétele korszakonként változik.Tehát érdemes olyan anyának a tejét adni akinek a picije akkora mint a tiéd. De ezt az összekeverés dolgot én is csak hallottam, lehet egy nagy hülyeség az egész.
2011. ápr. 14. 11:19
Vikianya, ha hivatalosan viszed háztól ugyan úgy szűrve van az anyuka mintha gyűjtőből vinnéd csak még ismered is.
2011. ápr. 14. 11:17
Sokban függ a háziorvostól, de inkább csak indokolt esteben írják fel az anaytejet pl. koraszülöttnek.
2011. ápr. 14. 11:17

Szerintem kérdezd meg a védőnődet. Én adtam hónapokon keresztül egy babának minden nap. Minden reggel jöttek érte és az anyuka is nyugodt volt mert tudta honnan, kitől van a tej. Ez a háztól házig módszer és nem a anyatejgyűjtős. Csak itt is ugyan úgy meg kell lennie a vizsgálatoknak mint ha anyatejgyűjtőbe vinné az anyuka és ugyan úgy fizet neki érte a tb.

Elvileg csak akkor jár a tej ha valami orvosi indoka van, de ha rendes a háziorvos simán megindokolja.

4. Vikianya (válaszként erre: 2. - Abigél)
2011. ápr. 14. 11:17
én annó az anyatejgyűjtő állomásra mentem, ahol ingyen volt a tej, és ellenőrzött. Én nem fogadnám el ismeretlentől. Mert például az aids is terjhedhet így. Érdemes amúgy a védőnőt megkérdezni, mert ő azért ismeri a családokat
2011. ápr. 14. 11:16
Esetleg érdemes megpróbálni szerintem az anyatejet megbízható forrásból. Az anyatejgyűjtő állomáson elvileg csak receptre adnak tejet fel kell írni a házi orvosnak.
2011. ápr. 14. 11:14

Kedves debreceni vagy környéki kismamák! 5 hetes kislányomnak már nem tudom biztosítani az anyatejet... :-(

Van értelme anyatejgyűjtő állomásra menni, vagy keresni valakit, akinek sok teje van? Vagy hagyjam és tápszerezzünk?

2011. ápr. 14. 11:12
Debreceni kismamák! Anyatejet keresek 5 hetes kislányom számára.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook