Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van erre lehetőség? Megoldható valahogy? fórum

Van erre lehetőség? Megoldható valahogy? (beszélgetős fórum)


8. Kangaroo Island (válaszként erre: 7. - Bcicus)
2012. máj. 18. 12:22
persze, csak azért írom, hogy van más megoldás is, első körben EV-re gondoltam, de ha az olcsóbb megoldás jó, akkor nyilván az lesz.
7. Bcicus (válaszként erre: 6. - Kangaroo Island)
2012. máj. 18. 12:20
Ezt már neked kell tudnod, de az elején ev.t írtál.
6. Kangaroo Island (válaszként erre: 5. - Bcicus)
2012. máj. 18. 12:05

olyat is lehet, hogy csak számlaadó vagyok, nem tudom az pontosan hogy működik, de van ilyen :-D

nem kell kiváltani az EV-t, csak kérni kell valamit az önkormányzatnál, ami alapján kiadnak számlatömböt és utána tudok hivatalosan dolgozni, mégse EV-ként.

Vagy alkalmazottként is dolgozhatok kft-ben. Van szerencsére sok verzió

5. Bcicus (válaszként erre: 2. - Szafaripók)
2012. máj. 18. 11:59

gyes alatt fizetés nélküli szabin van.

Szerintem nem lehetetlen, de nem biztos, hogy megéri, rengetegbe kerül egy egyéni vállalkozás.

2012. máj. 18. 11:56
Ha felhívod az illetékes MÁK-ot azok is segítenek. Általában normálisak sz ügyintézők.
3. Kangaroo Island (válaszként erre: 2. - Szafaripók)
2012. máj. 18. 11:51

áhhh, kizárt dolog, hogy az ottani hr-essel beszéljek, kb.az első adandó alkalommal kirúgnának...inkább előtte megnézem milyen lehetőségeim vannak, aztán közlöm velük a tényeket.


Másnak is van több állása a munkahelyemen, de ők ugye főállásban dolgoznak ott, nem gyes-en vannak, stb...így meg a franc tudja, hogy mi hogy van ilyenkor. :-/

2012. máj. 18. 11:47

Hát, a munkáltatóddal szemben nem valami fair a dolog...

De ettől függetlenül, ha egyéni vállalkozó vagy, akkor magad után kell fizetned a járulékaidat, és a két dolog (e.v. + állás) ütni fogja egymást...

A gyes lejárta után azért számold azt ki, hogy a szabikkal meg a táppénzzel mennyire jársz jól a következő babánál!

Ha az eredeti munkahelyed 8 órás, akkor elvileg csak úgy vállalhatnál máshol, ha fizetés nélküli szabira írnak ki.

De hogy ez gyes alatt hogy néz ki... kérdezd meg a céged HR-esét, vagy a bérszámfejtőt...

Én félek, hogy ezt így nem nagyon lehet...

2012. máj. 18. 11:42

GYED után GYES alatt vissza szeretnék menni részmunkaidőbe dolgozni, de nem az eredeti munkahelyemre, hanem mint egyéni vállalkozó, viszont szeretném, hogy megmaradjon a rendes állásom is, akitől a GYED-et kapom (ők nem engedik, hogy heti 30 órában dolgozzak, de amit nyújtanának, az meg nekem nem felel meg).

Még a GYES alatt szeretnék teherbe esni a 2.babával, és mikor lejár a GYES-em, akkor szeretném kivenni a felhalmozódott szabadságokat, majd táppénzre menni, hogy a következő babánál is megmaradjon a rendes állásom és tőlük kapjam a GYED-et, stb...

Vajon ez megoldható hivatalosan? Nem szeretnék feketén dolgozni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook