Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van egy pici időd? Olvasd el és adj tanácsot.... fórum

Van egy pici időd? Olvasd el és adj tanácsot.... (beszélgetős fórum)


1 2 3
75. a5e706b395 (válaszként erre: 74. - Szneklari)
2010. febr. 9. 08:15
köszönöm, kedves tőled.
2010. febr. 8. 19:54
Ne legyen lelkiismeret furdalásod. Az élet elrendezte és mellétek "állt". Könnyebbülj meg és csak a családodra koncentrálj! Érezzétek jól magatokat!
73. a5e706b395 (válaszként erre: 72. - Lizesett)
2010. febr. 8. 12:32
...hát....ebben igazad van.....
72. lizesett (válaszként erre: 71. - A5e706b395)
2010. febr. 8. 12:23
De ne legyen nehéz! Az élet ilyen. Körbejártátok, a dolgot, gondolkoztatok, nem pedig egyből rávágtátok, hogy NEM! Pedig meg lehetett volna tenni ezt is! Miért ne? Van mikor Téged is megbántanak és lehet hogy egy cseppnyi lelkifurdolást nem érez utána az illető! Ne légy roszul emiatt Te sem! Nem mindenkinek járhatunk mindig a kedvébe!
71. a5e706b395 (válaszként erre: 70. - Lizesett)
2010. febr. 8. 11:06
köszönöm, kedves vagy.......csak nekem nehéz rajta túl tenni magam, olyan lelkizős vagyok. de jó, hogy te megerősítesz a döntésünkben, köszi
70. lizesett (válaszként erre: 69. - A5e706b395)
2010. febr. 8. 10:09

Örülök, hogy így döntöttetek!

És hidd el, a lányka is majd elfogadja. Nem lesz ebből gond, mire hazaértek már emlékezni sem fog rá! És ha van egy kis esze, akkor meg is érti, hogy csak kellemetlenkedne a kiránduláson!

Jó síelést, kellemes kikapcsolódást kívánok!!

:)

2010. febr. 8. 08:55
a férjem közölte, hogy nem volt valami jó ötlet, de sokat gondolkodtunk, hogy mit tegyünk. Végül is az döntötte el, hogy családi szobát kaptunk, így azért mégsem jöhet. Sajnálom nagyon a lányt, de hát ekkor őrültséget ha kitaláltak, attól mi még nem fogjuk megcsinálni. Mindenesetre szereztek néhány kellemetlen napot. Egyébként lazán fogta fel a papa, nem volt semmi gond. Szerintem csak a lánynak lesz rossz érzés, hogy nem jöhet.
68. a5e706b395 (válaszként erre: 66. - Lizesett)
2010. febr. 3. 19:40
még nem dőlt el, mi lesz, de más barát tanácsára kezdi a férjem is azt gondolni amit én....
2010. febr. 3. 16:45
Ha nincs kedvetek, ne vigyétek el. Nem értem azokat az embereket, akik hívás nélkül a másikra akarják sózni magukat/gyereküket. nekem is van ilyen ismerősöm.
2010. febr. 3. 16:24
Hogyan döntöttetek?
2010. febr. 3. 15:42
?
64. szneklari (válaszként erre: 63. - Szneklari)
2010. febr. 2. 15:22
Persze a Ti esetetek más. Külföld, veszélyes helyek , magas költségek. Ha végül is beadjátok a derekatokat és elviszitek a lányt, én előre lekötném a szabályokat: költségek, viselkedés, öcs figyelembe vétele stb. A két lány mennyire kedveli egymást? Hogyan viselkednek egymás térsaságában? Lehet, hogy jól is elsülhet, csak Te vagy borúlátó? Ha rosszul sülne el, és ahogy olvastam lehetőségetek lesz még nagyobb családi nyaralásra , akkor ebből az esetből tanulva és példálózva már szilárd kifogásotok lehel egy újabb ilyen eset ellen. Persze akkor ez a nyaralás egy "áldozat" lesz.
2010. febr. 2. 15:06

Na most mást mondok. Előre is bocs, ha ezzel tovább nehezítem a döntést!

Velem is történt hasonló. Pici ovis volt a lányom és az állatkertbe vitték őket. Kérték az óvónők a szülőket, hogy aki tud kísérje el a gyerekét. Én semmi pénzért nem engedtem volna el a lányom egyedül.De volt olyan szülő aki azt mondta, hogy ha te mész akkor én nem megyek , majd te vigyázol az én gyerekemre is. Teljesen kiakadtam. Pénzt. időt , szabadságot nem sajnáltam és ezt más kihasználja.

Végül aztán semmi gond nem volt, és egy kicsit én szégyelltem magam, hogy lehettem ilyen. A lányom jutalomkönyvet is kapott az óvónőktől a segítségemért cserébe.

62. puritan (válaszként erre: 61. - A5e706b395)
2010. febr. 2. 12:17
Nem feltétlenül, csak a két eset különböző. Barátságot nagyon nehéz mérlegre tenni, mégis azért az adok-kapok egyensúlyt nem jó felborítani, főleg ha anyagiak is közrejátszanak. A lányom elengedésén elgondolkodnék, de a másik lányt ebben a felállásban semmiképpen nem vinném el. Hangsúlyozom: én ezt tenném. Az, hogy te mit teszel, rajtad áll.
61. a5e706b395 (válaszként erre: 60. - Puritan)
2010. febr. 2. 12:09
na lkátod ettől féltem....lehet, hogy velem van a baj?
60. puritan (válaszként erre: 59. - A5e706b395)
2010. febr. 2. 12:07
Azért ennyire sarkosan sem kellene gondolkodni. Mi sokszor visszük a lányom barátnőjét magunkkal mindenfelé. A fiunk már nagy, általában nem jön velünk, a lányzó unatkozna csak velünk, a másik lánynak pedig nincs testvére és jobban érezzük mi is magunkat így. Az is igaz, hogy ők is viszik a mi lányunkat sokfelé. Külföld más egy kicsit, de ha megbíznék bennük és a lányom is menni akarna, elengedném.
2010. febr. 2. 12:03
már mint a barátunk.....már így is romlott a népszerűségem, mert én határozottan megmondom a véleményem, sokszor nem kéne (férjem szerint) inkább gondolkodjak előtte. De hát én ilyen vagyok, és ha 42 év alatt nem változtam meg, akkor már lehet, hogy ilyen maradok. Én, azt biztos, hogy soha nem kérnék ilyen senkitől, sőt ha már kérné, hogy engedjem el a gyerekemet vele, akkor is nemet mondanék. Ja, képzeljétek a lányom egyik (legjobb) barátnője a szüleivel megy Törökországba nyaralni, és hogy ne unatkozzon a lányuk elvinnék az enyémet, jól ellesznek együtt. Amit el is hiszek. De egyáltalán, hogy gondolnak ilyet, hogy én elengedem idegen emberekkel a lányom külföldre, repülővel. Majd elmegyünk mi együtt Törökországba. Én nem tudom milyen emberek vannak, mindenki megőrült. ?????Néha már azt gondolom, hogy lehet, hogy én vagyok hülye? vagy más világban élek?????
58. pemete (válaszként erre: 57. - Puritan)
2010. febr. 2. 12:02
Igyekszem nem elsárkányulni, de a haverok előtt néha annak kell lenni:D Mondjuk amelyiknek van egy csöpp esze úgyis átlát rajtunk;)
57. puritan (válaszként erre: 49. - Pemete)
2010. febr. 2. 12:00

:)

Szerintem te tutira nem fogsz elsárkányulni soha.

56. a5e706b395 (válaszként erre: 54. - Puritan)
2010. febr. 2. 11:58
köszönöm a véleményed....nem mertem volna egyedül dönteni, vagy legalábbis lehet, hogy ha nem kérdezlek meg titeket, akkor a saját gyerekem kárára döntöttem volna.......de még mindig hezitálok. utána úgy fog rámnézni mint egy véres rongyra.....
55. pemete (válaszként erre: 50. - Szneklari)
2010. febr. 2. 11:58

:)

Ja, azért nálunk ennyire nem vészes a dolog.

Csak imád velem takarózni a valami van. Mondok egy plédát: egy nagyon régi jóbarátja el akarta kérni a kocsinkat, hogy kimenjen vele Németországba. Nem akarta odaadni, de megbántani se akarta, ezért mondtam neki, hogy fogja csak rám. De pont szerencséje volt, mert együtt voltunk mikor találkozott a sráccal, és én kérdezés nélkül közöltem vele, hogy nem. Ilyen szitukban jövök jól én, a házisárkány:DDD

54. puritan (válaszként erre: 3. - A5e706b395)
2010. febr. 2. 11:52
A mumus szerepét is kell vállalni valakinek, nálunk is általában én vagyok, de a férjem rendszerint hálás, hogy nem neki kell nemet mondani, vannak akik nem tudnak. Nem vinném el, az általad felsorolt sok érv miatt. Eleve egy olaszországi síelést előre meg kell szervezni, szállás és egyebek (nyilván ha gondolkodsz rajta, akkor van lehetőség a módosításra), az autóban vállalandó kényelmetlenség miatt sem és amiatt sem, amit a gyerekekkel kapcsolatban írtál. Családi kirándulás és kész. Légy határozott. Nem is biztos, hogy az apuka ötlete volt, el tudom képzelni, hogy a leányzó addig szekálta, míg kénytelen volt megkérdezni. Légy határozott, szerintem a rossz érzésed el fog múlni, amikor már úton lesztek.
2010. febr. 2. 11:49
Ezért nehéz, mert Ti lelkiismeretesek vagytok, a férjed barátja meg egoista. Nehéz így "meccset" nyerni, de azért szurkolok.
2010. febr. 2. 11:30
azért keresem a legjobb döntést a segítségetekkel, hogy utána ne legyen lelkiismeretfurdallásom.....bár akárhogy döntök ...lesz....a hülye barátunk miért talál ki ilyen hülyeséget.....
2010. febr. 2. 11:29
...hát igen...én is most mumus leszek. mert igazat ad a férjem aabban is, hogy szegény gyerek, meg abban is, hogy a mi gyerekünkkel ne toljunk ki azért mert azt sajnáljuk.....szóval ahogy döntök úgy lesz, de majd hallgathatom egy darabig azt hiszem.....
50. szneklari (válaszként erre: 49. - Pemete)
2010. febr. 2. 11:22

Eleinte én is ! Aztán amikor óvodás lett a gyerekünk , kicsit sok lett a kettő.;) De a viccet félretéve,komoly döntéseknél elég idegesítő.

Főleg, ha egyet se ért, de azért dönts Te.

49. pemete (válaszként erre: 48. - Szneklari)
2010. febr. 2. 11:15
Én szeretem ezt benne, olyan édes:)
48. szneklari (válaszként erre: 45. - A5e706b395)
2010. febr. 2. 11:13
Igen! És ez bennem indulatokat gerjeszt. Ezért szoktam mondani, hogy a legtöbb ( tisztelet a nagyon kevés kivételnek!:)) férfi egy felnőtt óvodás.:)
47. a5e706b395 (válaszként erre: 46. - Pemete)
2010. febr. 2. 11:10
hehe ez jóóóóó
46. pemete (válaszként erre: 45. - A5e706b395)
2010. febr. 2. 11:05
Persze, akkor meg hisztizik:D
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook