Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Van egy ősrégi vasalóm, de valami ráégett anno, hogy tudnám leszedni? fórum

Van egy ősrégi vasalóm, de valami ráégett anno, hogy tudnám leszedni? (tudásbázis kérdés)


2010. febr. 2. 14:47
ok ertem, remelem sikerul. koszonom a tanacsot.
15. kefekötőke (válaszként erre: 14. - Ármin Márk Anyu)
2010. febr. 2. 14:22

Ha a maratás szépen egyenletesen marja felületet tehát nem lesz foltos és egyébként nem karcos akkor nem fontos a végső mechanikus pulírozás.

A vasaló felületnek lehetőleg tükrösnek kell lenni,ez az ideális de ha durva karc nincs benne akkor már majdnem jó.

Én a konyhában a rozsdamentes tűzhely és a szagelszívó tísztítására használom.Nagyon vigyázok hogy az egész felület egyenletesen át legyen kenve a maró anyaggal.Így egy teljesen homogén felületet kapok

14. Ármin Márk Anyu (válaszként erre: 13. - Kefekötőke)
2010. febr. 2. 13:58
wow!!! oksa, van hideg zsiroldom! Oksa!!! koszonom, azt hiszem a fogkremes dolgot valasztom :-) még ma nekiallok :-)
13. kefekötőke (válaszként erre: 2. - Ármin Márk Anyu)
2010. febr. 2. 13:52

NE!NE! NE!

Nehogy nekiállj zsilettel,késsel,baltával meg mit tudom én miket ajánlottak itt!


A vasaló felülethez soha nem szabad goromba mechanikus eszközökkel hozzányúlni.

Azt javaslom :talpával felfelé egy stabil karton,vagy müanyag dobozra rögzítsd,úgy,hogy körbelegyen tekerve egy kidobásra szánt ruhával,(pl.férfiing)

Ezt gondosan mert most kémiai művelet következik és nem szabad semminek lefolyni a vasaló oldalára!


Lehet kapni úgynevezett hideg zsíroldót tűzhelytisztításhóz,de lehet hogy nálad is van.

A vasaló szennyezett részére vigyél fel egy réteget,jó ha egy vatta, vagy puha ruhával egyenletesen elkened,mert maró,lugos anyag.GUMIKESZTYŰ viselés fontos!Vigyázni kell ,egy csepp se follyon le az oldalára ,mert megmarja a felületet.

kb 10 percig hagyd hadd dolgozzon most a kémia!


Majd egy nedves ruhával töröld le külső szélektől befeléhaladó mozdulattal.

Szükség szerint meg kell ismételni ,mig a ráégett anyag fel nem oldódik.

Ha az idegen anyag eltünt és vízes ruhával biztosan semlegesitve lett a felület, és fényesre akarod akkor lehet finomm filccel,polírozó pasztával (lehet kapni jó szerszámboltokban ,de a fogkérm is megteszi)egyirányú mozgással előre-hátra ki lehet fényesíteni.

De ha apuci ügyes ,akkor forgó filckoronggal is ki tudja pulírorni.

2010. febr. 2. 13:45
koszi a tippeket Mkinek! majd megirom ujja tudtam-e varazsolni :-D
2010. febr. 2. 13:44
oke dorzsi van itthon , ha felszradt a laks megprobalom, szeretem amugy, jobban mint az ujat nem tudom miert :-) konnyebben tudok vasalni vele :-)
10. Ármin Márk Anyu (válaszként erre: 3. - Moonlight1984)
2010. febr. 2. 13:43
nincsenek, ez még ilyen oskori vas az egesz vagy mi :-)
9. Pné Veronika (válaszként erre: 2. - Ármin Márk Anyu)
2010. febr. 2. 13:30
Van az úgynevezett festékkaparó, amivel az üvegfelületről lehet leszedni a festéket. Azzal próbáld meg, nekem sikerült vele. Aztán ecetes rongyot vasalj vele át, hogy a szennyeződések nehogy másik ruhára ragadjanak. Sok sikert.
2010. febr. 2. 13:30
fémdörzsivel, kicsit vizesen. lejön tutira
2010. febr. 2. 13:28

Próbáld meg pengével levakarni,esetleg felmelegitve,csak meg ne égesd magad!Utána jöhhet

a súrolóanyag,smirglimeg a mi eszedbe jut!

2010. febr. 2. 13:26

Próbálkozz finom súrolószerrel.Mint pl:a Ciff

De lehet, hogy nagyon kitartónak kell lenned, hogy sikerüljön...drukkolok.Én is szeretek mindenfélét megmenteni.

2010. febr. 2. 13:17
Nagyon finom csiszolópapírral finoman le lehet dörgölni,vagy esetleg szappanos dörzsipárnával is érdemes megpróbálni.A régi vasalóknak még vastag a talp része,a mai újakkal már óvatosabban kell bánni.
4. era06 (válaszként erre: 2. - Ármin Márk Anyu)
2010. febr. 2. 13:17
esetleg hidegzsiroldóval?
2010. febr. 2. 13:16

Szia!

Írtad,hogy régi a vasaló.Akkor azon még nincsenet lyukak mint a gőzölős talpán?

2010. febr. 2. 13:13

senki nem tud segiteni???

legysziii

2010. febr. 2. 12:59
Van egy osregi vasalom, de valami raegett anno, hogy tudnam leszedni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook