Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van egy elég nagy bajunk, segítsetek kérlek! fórum

Van egy elég nagy bajunk, segítsetek kérlek! (beszélgetős fórum)

2009. júl. 7. 01:28
Ja nem értem miért irod hogy nincs adásvételi!Van és oda is adom szívesen, de a férjed azt mondta nem kell.És azt is elhiheted hogy töröltettem a nevét mint üzembetartó,egy autókereskedő vette meg az autót,amint látta hogy van a forgalmiba üzembetartó addig meg se vette mig nem töröltettem.Arra viszont nem emlékszem hogy erről kaptam e valamilyen papírt mert elég régen volt már és sokminden történt azóta.Bocs csak nem szeretem ha én vagyok beállítva a rossznak,mert az egész ugy jött le mintha én hajtanám az autót ti pedig fizetnétek a sulyadót.Így kerek a történet!
2009. júl. 7. 01:17
Bocs K.né hogy belevau.Szóval én vagyok az ex azaz az autó az én nevemen volt.A sztorihoz hozzá tartozik hogy nekem jogsim sincs én meglettem volna kocsi nélkül de megkellett venni az autót hogy az exemnek legyen mivel munkába járni.Mivel ő nem kapott hitelt és elég biztosnak hittem a kapcsolatunkat felvettük a hitelt az én pontosabban apukám nevére.Rá két hónapra szakitottunk,Ugy egyeztünk meg hogy az autó nálla marad mivel ő akart autót venni és én jogsi nélkül mit is csináltam volna vele.Uj életet kezdtem uj párom lett.Aztán amikor az uj párommal épp összeköltöztünk albérletbe ő telefonál hogy nem birja fizetni az autót és szépen visszadobta nekem.Mivel apukám nevén volt mit tehettem volna fizettem volna ha birtam volna.Mivel nem birtam eladtuk,de előtte elmentünk az önkormányzathoz és töröltük a forgalmiból az üzembetartó nevét,különben el se tudtuk volna adni.Van adásvételi szerződés is természetesen.Az ex felhivott én felajánlottam hogy odaadom az adásvételit de ő azt mondta nincs rá szükség.Azt nem igazán értem miért követeli az önkormányzat a sulyadót,én megtettem ami tőllem telt.
19. mimmo33 (válaszként erre: 2. - K.né)
2009. júl. 1. 10:42

Ha a járműnek van a tulajdonos személyétől eltérő üzembentartója, akkor az fizeti meg a súlyadót, kötelező felelősségbiztosítást, rendőrségi, parkolási ügyekben is az üzembentartóhoz érkeznek.

A törzskönyvbe jegyzi be a tulajdonos az üzembetartót, és neki is kellett volna töröltetni is

18. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 2. - K.né)
2009. jún. 23. 19:41

Hátha segít...

Tavaly az autónk 1.félévi súlyadóját a takarékszövetkezet az önkormányzat kommunális adó számlaszámára írta jóvá = a szemétdíjunk 2,5 évre ki volt fizetve, a súlyadóról viszont jött a felszólítás, hogy a kamatokkal növelt összeget 8 munkanap alatt fizessük be. Hiába volt a kezemben a befizetési eredeti példány és napra pontosan tudtam bizonyítani a befizetést, nekem kellett rohangálnom, hogy bizonyítsam a saját igazamat. Sem az önkormányzat, sem a takszöv nem segített, pedig csak 10 perc lett volna utánanézni a gépben.

Egy idő után meguntam, és a fogyasztóvédelemhez fordultam. Az önkormányzatok nem tartoznak a felügyeletük alá, de a pénzintézet igen! Elég volt csak megemlítenem, utánanéztek és bár 1 hetembe és rengeteg idegeskedésbe került, kiderült, hová tűnt a befizetés.

Még valami, ami fontos!

A befizetési bizonylaton szerepelnie kell az autó rendszámának, amire befizetitek a súlyadót. Vagyis nem személy szerint fizetitek, hanem rendszámra. Ezért nem is írhatták volna másik autóra.

Ne hagyd/hagyjátok magatokat!

2009. jún. 23. 10:49
Hát nem egyszerű a helyzet. Az a gond,míg párod hivatalosan az üzembentartó, addig neki kell fizetni. DE! Nem értem, hogy ha az ex eladta az autót, és papír van róla meg minden, akkor hogy lenne párod az üzembentartó. Akkor adás-vételivel igazolhatjátok, hogy semmi közötök az autóhoz. Mellesleg a befizetett pénzt mindig nagyon nehéz visszakövetelni. Kb minimális esély van rá, hogy visszakapjátok. De még mindig szerencse hogy "csak" ennyi pénzről van szó. Persze nem kis összeg, de járhattatok volna sokkal rosszabbul. Esetleg nincs valami ügyvéd ismerősöd? Azért fontos az ismerős,mert egy másik ügyvédnél alapból 20.000-ért áll szóba veled..., és szerintemmég keveset is mondtam. Nálunk is voltak hasonló ügyek. És az én tapasztalatom azt mondja: intézzétek el, hogy tovább ne legyen a Ford üzembentartója, próbáljátok előkeríteni az adás-vételi szerződést és bemutatni, és kerítsetek 20.000Ft-ot... Sajnos ez van... Mindennél észnél kell lenni, ha véletlen valami "elfelejtődik", ahogy te is jelezted, akkor abból nagy gondok lehetnek. Remélem sikerül a legkedvezőbben megoldani a dolgokat. Sok szerencsét hozzá!
16. K.né
2009. jún. 22. 21:34

Na szóval:

2007 januárjában visszaadtuk a Fordot (nincs róla papír), nem volt a férjem nevén csak az üzembentartó volt.

Kaptunk határozatot, hogy 2007. december 31-el megszűnik a fizetési kötelezettség a Ford után, tehát a 2008-as évtől nem kell aggódni.

De a 2007-es évet mi fizettük, holott nem is volt nálunk a kocsi. Csak a lelkiismeretében reménykedhetünk?

15. Ani58
2009. jún. 22. 21:20

Ez elég bonyolult!

Ha az ex nevén van még a Ford és a párod az üzemben tartó,akkor próbáljátok meg átiratni másra (pl. az exre) az üzemben tartói jogot.És ebben az esetben reménykedhettek csak,hogy odaadja nektek a pénzt.

Ha a kocsi már nincs az ex tulajdonában és erről van adás-vételi(bár annál is a dátum számít),azt be kellene szerezni.Az eladással megszűnik az üzemben tartói jogviszony is.

(bár ezt van ahol nem ismerik el,nekünk volt ilyen esetünk az autópálya-rendőrséggel)

A pénzt illetően rinike-vel egyet értek,azt a pénzt az önkormányzattól ne várd vissza!Ha neked kell fizetni,határidő,felszólítás.Ha nekik kellene,mindent kitalálnak,hogy ne kelljen.

Sajnállak!Remélem megoldódik!

2009. jún. 22. 20:47
ha az ex eladta az autót, akkor ott van bizonyítéknak az adás-vételi szerződés....amennyiben az ex nevén van az autó, fizesse ki nektek a súlyadót!
13. rinike
2009. jún. 22. 20:47

Először el kellene azonnal elintézni, hogy a párod már ne legyen üzemben tartó. Aztán kellene írni a párod volt párjának egy felszólító levelet, hogy tekintettel arra, hogy helyette ti fizettétek meg a súlyadót, azt nektek fizesse meg ilyen-olyan határidőn belül.


A fentiektől függetlenül az önkormányzat felé a súlyadóval ti tartoztok, azt meg kell fizetni, és vigyázni kell, mert adók módjára behajtandó, így pillanatok alatt végrehajtónál lehet az ügy, ami megsokszorozhatja a költségeket. Egyébként az egész éves súlyadót annak kell fizetnie, akinek a nevén van az autó (vagy aki az üzembentartó), így várhatóan még a 2009. évit is lehet, hogy nektek kell megfizetnetek a másnak a kocsijára... :-s

2009. jún. 22. 20:44
Hát akkor szépen meg kell keresni, akié most a kocsi, és tisztázni. De hivatalosan sztem semmit nem tudsz tenni :(
11. 89b99f816e (válaszként erre: 6. - K.né)
2009. jún. 22. 20:40
Nem lett átiratva? Nem tudsz semmit tenni, max a volt párja lelkiismeretében bízhattok. Ha normális, akkor kifizeti nektek. Nem zavarta amúgy, hogy nem fizet súlyadót?
10. cicaanya (válaszként erre: 2. - K.né)
2009. jún. 22. 20:39

ne hatjátok magatokat!!!!!!!!!!

nyilatkozat tételt kell tenni,csatolni mindent! ha már ettől a naptól fogva nincs a másik autó nála a következő tulajt terhel mindent,de ha nevén van,akkor kölcsön adási vagy üzemben tartóit kell be mutatni,vagy!! ki kell vonatni a forgalomból ha párod nevén van

másikat meg tessék kérvényezni,míg ez az ügy nem rendeződik,kérjétek a részezett vagy......... türelmüket!ha kel tanukkal kell alátámasztani!!!

9. 318512f90e (válaszként erre: 6. - K.né)
2009. jún. 22. 20:38
de várj! most az előző párjának a nevén van a kocsi, és még mindig ő az üzembentartó, vagy az ex eladta a kocsit, és úgy maradt üzembentartó?
8. K.né (válaszként erre: 4. - 55e31545d5)
2009. jún. 22. 20:37
Nem tudom hogy igaz-e, de úgy hallottam, hogy már ők is megszabadultak a kocsitól...
7. K.né (válaszként erre: 6. - K.né)
2009. jún. 22. 20:36
Ott "felejtődött" a neve.
6. K.né (válaszként erre: 5. - 318512f90e)
2009. jún. 22. 20:35
Pont ez az, hogy szerintem még mindig az én párom az üzembentartó. Nincs adásvételi. Nem is volt a párom tulajdona, csak üzembentartó volt.
2009. jún. 22. 20:33

és a fordról van adás-vételi szerződés???

vagy bármilyen papír ami igazolja, hogy nem a párod az üzembentartója?

2009. jún. 22. 20:33
És a volt párjával nem tudott beszélni?
2009. jún. 22. 20:32
Mi az?
2009. jún. 22. 20:32

Kaptunk a hivataltól felszólítást, hogy 8napon belül fizessük ki az Opelünk súlyadóját, amit eddig nem tettünk meg (kb. 20.000Ft), mert különben kivonják a forgalomból.

Na mármost: tudtam hogy befizettük, megvan a 2 csekk és a határozat az összegről. Bemutattuk az illetékesnek, erre kiderült, hogy a rendszerben ez az összeg nincs feltüntetve az Opelnál, hanem az előző autó elmaradásához írták. Történt ugyanis, hogy a párom volt párjájéknak volt egy Ford-ja, aminek István volt az üzembentartója (most is ő az, ma derült ki számunkra), és hiába 2007 óta nincs nálunk az a kocsi, velünk fizettették ki a súlyadót. A határozaton az Opel szerepel és az az összeg, amit arra kell fizetni, arra a csekkre megtörtént a befizetés. De a rendszer ezt az összeget a Ford számlájára írta jóvá, mert az már el volt maradva 2007-ben is, tehát a régebbi adósságot egyenlítette ki, így a mi kocsink tényleg nincs befizetve. Pedig befizettük. És most honnan a fenéből szedek 20ezret??? Pont most amikor eltűnt a tárcám a pénzükkel??? És hogy kaphatnám vissza azt amit a Fordra vettek el? Nem is a miénk!!! :-(

2009. jún. 22. 20:31
Van egy elég nagy bajunk, segítsetek kérlek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook