Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Van egy aranyhalam (akváriumban) 2 napos a víz benne és enyhén zavaros illetve a teteje olyan mintha zsíros, olajos lenne.Mit tehetek vele? fórum

Van egy aranyhalam (akváriumban) 2 napos a víz benne és enyhén zavaros illetve a teteje olyan mintha zsíros, olajos lenne.Mit tehetek vele? (tudásbázis kérdés)


2010. febr. 4. 15:56
Sziasztok! Nekem is gömbakváriumom van, egy aranyhallal! Nagyon jol elvan egyedül, már több mint 1 éve! Furcsa is, mert mikor volt mellette még 3-4 hal, mindig kihalt, csak ez az egy maradt meg! Én nem raktam a vízbe levegőztetőt, mert nem marad meg az akvárium falán, és nekem sokkal többször kellett a vízet cserélni, mint ha nem volt benne. Most is nagyon szép a víze, pedig régen tisztítottam már.
2010. jan. 23. 17:28

Sziasztok!

Jövőhéten kedden lesz két hete, hogy halakat tettem az akváriumba. Előtte három nappal telepítettem az akváriumot. Pár napja, elkezdett habosodni a víz széle, az akvárium falánál, illetve a növények levelei körül. Fehér színű hab, és kissé nyálkás az akvárium oldala, legalábbis, ahogy hozzáértem, így éreztem, és a kezemen halvány szürkés színű valami maradt. Alga lenne máris????? Kitisztítottam a szűrőt is, de megint ott a hab. Két harcsám van, mollyk, guppi, dániók, kardfarkúak. Mitől lehet a hab?

Mit csináljak vele???

2009. dec. 26. 19:22
Sziasztok!Kislányom nagyszüleitől egy Bettát kapott karácsonyra gömb akváriumban.Szeretném megkérdezni,hogy mennyi időnkét kell tisztítani az akkváriumot?És valamire oda kell még figyelni ilyen fajta hal tartásánál?Semmi tapasztalatunk nincsen!Nagyon köszönöm a válaszokat!
9. lilasrozsaszin (válaszként erre: 8. - Aniani63)
2009. ápr. 5. 19:00

Igen az a valami ami lóg belőle az a ka-ka.Nem nem gömb akváriumban van,nem akarom nagy stressznek kitenni,téglalap alakú.De jól elvan szerintem,tettem neki tükörlapot,hogy ne legyen egyedül.Fickándoztik,pakolja a kavicsokat.A lárvákat nem szereti az enyém sem.Nekem a beta halak nem bírták,megtudták hogy elkerülnek az eredeti helyükről akkor biztos megpusztultak.:(

Köszi a válaszokat.

Még egy kérdés Milyen időközönként kell takarítani az akváriumot?Lehte e néha néha bele önteni vizet mikor úgy látom hogy kevesebb van benne???

8. aniani63 (válaszként erre: 6. - Lilasrozsaszin)
2009. ápr. 5. 16:38

Gondolom,hogy gömb akváriumod van.

Régebben én is arra vágytam,aranyhallal,mint a filmekben. ;)Aztán felvilágosítottak,hogy ez hosszútávon nem működik,mert a hal megbolondul benne. :(

Aztán kaptam gömböt egy Betta halacskával.Mi csak száraz "Sera" lemezest adunk a halainknak,annyit,amit rövid időn belül elfogyasztanak,napi 1x.A vízzavarosodást a sok kaja,ha nincs buborékoztató is okozhatja.

Nálunk a szúnyoglárva nem jött be,így azt nem szoktam adni.Széklet tekintetében nem tudok nyilatkozni nem figyelem,bár olykor lóg a halakból vmi. ;DDDD

7. lilasrozsaszin (válaszként erre: 3. - Cand Ida)
2009. ápr. 5. 16:22
Vettünk neki Clórmentesítő cseppet,így csapvizet kap.Ismerősömnek semmi baja nincs a halának,kb 2 hete cseréli a vizet,egyedül van,semmi nincsen neki betéve és nagyon jól érzi magát. (mint hal a vízben) :):)
2009. ápr. 5. 16:20
Kicsi az akvárium.Max 10l.Szerintem.Nem tudom milyen gyakorisággal kell neki adni amúgy egyedül van és semmi nincsen még neki (növény,bújó hely ...) betéve.Úszó kajája van reggel illetve este kap 6-8 szemet belőle.Meg is eszi nem marad benne,de viszont a lárvákat nem szereti és az pedig az alján van,hozzá se nyúl.Lehet nem nagyon értek hozzá de 2 napja van nálam és nem volt még széklete sem az baj lehet?
2009. ápr. 5. 16:13

Szia! A férjemnek az akvarusztika a hobbija. Ezt a címet üzeni: www.forum.akvarisztika.info

Ott kérdezz. Amúgy b.csabai vagyok.

2009. ápr. 5. 16:13
nem adtál neki túl sok eledelt?
2009. ápr. 5. 16:11
Ezzel nem tudom mit lehet tenni...cserélni talán :). De azt olvastam, hogy a halaknak a legjobb a desztillált vagy tisztított víz...a klór miatt.
2009. ápr. 5. 16:11
Mekkora az akváriumod?Csak egyedül van a halacskád?
2009. ápr. 5. 16:09
Van egy aranyhalam (akváriumban) 2 napos a víz benne és enyhén zavaros illetve a teteje olyan mintha zsíros, olajos lenne.Mit tehetek vele?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook