Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van egy 1 éves kisfiam akivel gyesen vagyok 20 hónapos lesz mikor kistesója születik. Most hogy fogom kapni a gyest? fórum

Van egy 1 éves kisfiam akivel gyesen vagyok 20 hónapos lesz mikor kistesója születik. Most hogy fogom kapni a gyest? (tudásbázis kérdés)


2012. jún. 9. 16:54

ha van egy egyéves gyereked, akkor valószínű, hogy most mentél el dolgozni

kérdés mennyi nap hiányzik a 365-höz hogy kaphass tgys-t és gyedet


1997. évi LXXXIII. törvény - a kötelező egészségbiztosítás ellátásairól

2012. jún. 9. 13:25

Csak megint elfelejtettem a linket bemásolni:

[link]

2012. jún. 9. 13:25
Itt ki tudod számolni az összeget.
2012. jún. 9. 13:18

Érdemes utána számoltatni, hogy ha Gyed-re mennél, akkor mennyi összeg kaphatnál. Ha megillet és jobban jársz, akkor vissza kell mondanod attól a naptól fogva a nagyobbikra a gyest, mert nem kaphatsz 2 féle juttatást.

Gyes esetén nem muszáj a kicsire igényelned, csak az után, ha a nagyobbikra lejárt. Tehát a nagy 3 éves koráig kapnád rá, és utána igényled meg a kicsire.

2012. jún. 9. 12:58
Attól függ mióta vagy bejelentve, mennyi a biztosított időszakod. Elvileg ha megvan a szükséges idő, akkor szerintem jár, de azt is ki kell számolni mennyi az összege, nehogy kevesebb legyen mint a gyes
2012. jún. 9. 12:55

Gyesen ? Nem gyeden vagy most ?


Ha a kicsit megszületik csak rá kaphatsz juttatást. THGYAS, GYED, és a kettőjükre családipótlékot.

Azt hogy hogy számolják nem tudom. Mivel elég kevés bejelentett béred nagy összegre ne számíts.

Ezt én mondom laikus, de a TB-t kellene kérdezni ott tudnak pontos felvilágosítást adni :)

2012. jún. 9. 12:44
Egyébként 4 órában dolgozom 59900 ft ra vagyok bejelentve.Esetleg akkor jogosult lennék gyedre is?Ezt hogy számolják ki?
2012. jún. 9. 12:43
Van egy 1 éves kisfiam akivel gyesen vagyok 20 hónapos lesz mikor kistesója születik.Most hogy fogom kapni a gyest?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook