Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Van-e szomorú karácsonyi élményed, amire fájó szívvel gondolsz vissza? fórum

Van-e szomorú karácsonyi élményed, amire fájó szívvel gondolsz vissza? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2008. nov. 1. 18:58
Életem legfájóbb karácsonya a tavalyi.Édesapám örökre itthagyott.24-én du értem a kórházba,amikor a doktornő mondta,hogy elkezdi adni neki a vénás morfiumot.Nem tudtam otthagyni,holott a gyerekeim otthon várták a jézuskát.Fogtam a kezét,és én még életemben ekkora fájdalmat nem éreztem.Hajnali fél kettőkor örökre elment.Még csak 57 éves volt.Most pedig közeleg a karácsony,én pedig rettegek.Örülnöm kell,hisz nem ronthatom el a gyerekeim ünnepét.De már semmi nem lesz olyan,mint volt.Nekem a karácsony a veszteséget jelenti,nem a születést.Soha nem tudom feledni azt az iszonyatos éjszakát.Senki soha ne érezze ezt meg!
2008. okt. 31. 19:01

Sajnos volt, a 2007-es. Soha nem fog megismétlőd

ni, remélem!!!

2008. okt. 11. 08:39

Amikor a nagyfiam megkapta az első keresetét, abból tett félre karácsonyi ajándékokra. Mindenkinek vett valamit. Az apjának egy pulóvert. Nem elég, hogy az apja szenteste nem jött haza gyertyagyújtásra és vártuk, vártuk, a kisebbik fiam már nagyon szomorú volt, mert ott voltak becsomagolva az ajándékok, nem nyúltunk hozzá és csak azt mondogattam: - most már biztosan jön, most már hamarosan jönni fog... Egyszer csak megérkezett, részegen. Azért örültünk neki, mert végre nálunk is megkezdődhetett a karácsony... Mindenki megkapta az ajándékát, nagyfiam kipirult arccal várta a hatást. Az apja részegen bontogatta a papírt, forgatta a pulóvert - fogadok, azt sem tudta, mi az, mert szét nem nyitotta -, én mondtam halkan, hogy a nagyfiunk pulóvedr vett neked... Erre ő egy lebecsmérlő mozdulattal félredobta, mondván, biztos nem lesz jó...

Na, a nagyfiam attól kezdve neki nem vett több ajándékot. Mert másnap már hiába próbálta jóvátenni, hiába mentegetőzött.

47. 852308703c (válaszként erre: 40. - 852308703c)
2008. okt. 9. 20:29
anyam altalaban karacsonykor is hulla reszeg volt...en amit tudtam egyedul megfoztem , megsuttem....amire este lett sokszor faradt voltam a fa diszitese nem is erdekelt mar...:( es ajandekokat nem is kaptunk..de az ital az megvolt....apum csendes ember sosem csinalt semmit....kisebb koromba meg nem ivott akkor meg volt normalis karacsony...de az utobbi 5-7 evbe borzalom!!!!!!!!!!
2008. okt. 9. 17:29

Hali

Tavalyi karácsony maradt emlékezetes...

23-án hazajöttem a munkából... rá 10 percre már úton is voltam. Anyám belémkötött, de így még gyűlölettel sosem hallottam kiabálni senkivel.... pedig....értelmetlen volt ekkora balhét csinálni.

Ha nincsen másnap karácsony, haza se jöttem volna éjszakára. remélem most karácsonykor, vagyis 22, 23, 24-én bent leszek:(

2008. okt. 9. 10:41
Egy idegen kiskutya beköltözött pár nappal karácsony előtt a kertünkbe.Mi etettük,én voltam,aki először enni adtam neki,akkor még el sem akarta fogadni az ételt,pedig kilátszottak a bordái,olyan sovány volt.Nagyon megszeretett engem.Az utca másik oldalán lévő kertünkben lakott.Minden reggel marta a kaput,és vonított.Ezt unták meg a szüleim,és karácsony reggelre mire felébredtem odaadták valakinek.Egész ünnep alatt nem beszéltem velük.
2008. okt. 9. 03:41
hajjaj...utálom. minden évben elvállalom a karácsonyi műszakot. örülök ha dolizhatok akkor.
2008. okt. 8. 23:23
A 2004-es karácsonyom sosem felejtem el. Akkor júliusban ért véget a kapcsolatunk a volt párommal. Én egyedül maradtam abban a házban, ahol eddig kettesben éltünk. Anyukámnál töltjük mindig a szentestét, de aztán csak hazamentem a saját otthonomba. Nem akartam fát állítani, de drága Apukám nekem is hozott egyet, így hát feldíszítettem és a szobába tettem. Minden este néztem rajta a díszeket és a villogó égősort és vigasztalhatatlanul sírtam......, sosem fogom elfelejteni milyen magányosnak éreztem magam
2008. okt. 8. 23:14

A Karácsony számomra az idő múlásával félelmetes torzulásokon ment át. Pl. nem értem, mire a nagy "népvándorlás", kislánykoromban ezt nem tapasztaltam. Utalok itt arra, hogy Karácsonykor manapság rokonlátogatóba kell menni??? Ezzel megutáltam az ünnepet, ráadásul szinte senki sincs itthon. Anyáék külföldön élnek, testvéreim mindenfelé...

Csak azért állítunk fát a párommal, hogy a kisfiunknak legyen meg az élménye...

41. o.andi
2008. okt. 8. 23:08

van sajnos....mostanában szinte nem olyan jók a karácsonyok mint régen....

férjem miatt tudom...de változatunk rajta.

idén sokkal jobb lesz nélküle

2008. okt. 7. 21:03
ahh van egy jo par....hol is kezdjem...:( amita nagyobb lettem es nem kislanyka...az ota...kb minden karacsony...:( ilyen volt...es azt hiszem mara meg is utalatam..tavaly jo volt..de akkor nem is itthon toltottem hanem a parommal...csoda kene hogy ugy tudjam varni mint kislanykoromba mikor nem tudtam a nagy TITKOT...sem a "jo" titkot sem azt a masikat...ami sok mindent tonkre tett...
2008. okt. 7. 20:56
Van egy pár. Le se írom.
2008. okt. 7. 20:52

én minden karácsonykor sírok.

sajnálom, hogy nem lehet mindenki vekünk.

sajnálom, hogy múlik az idő.

2008. okt. 7. 18:31
Csak az van...
2008. okt. 7. 18:20
Igen van,nem is egy
2008. okt. 7. 18:16
Nekem karacsonykor valtak a szüleim, eleg csunya veszekedek közepette...(igaz ennek mar 11 eve)
2008. okt. 4. 21:42

Tavaj dec.12-én halt meg édesapám 46-éves volt :(

Hát nem volt túl boldog karácsonyunk

2008. okt. 4. 21:38
igen. a 2001-es év. akkor töltöttem be a 30.évemet, abban az évben december12-én halt meg nagyi, dec.16-án a házassági évfordulónk, ami sajna nem jól sikerült, dec-17-én temettük nagyit. kemény hideg volt akkor kb. - 20 fok. igy sajna a karácsony és a szilveszter is elég sivárra sikeredett. ennek már 7 éve de még sokszor gondolok most is rá, hogy milyen jó volt Ő!
2008. jan. 15. 20:59
10 éve váltam el. Az első karácsony, kettesben a 6 éves gyerekkel. Anyám meghívott szententére. Átmentem. Csengettem egyszer, kétszer. Hívtam telefonon, akkor már volt mobil. Elmentek fater öccséékhez karácsonyozni. Én kiborultam, bőgtem. Az összes telefont kikapcsoltam. Elfeledkezett rólunk. Azóta a szenteste csak az enyém és a gyereké. De minden karácsonykor a fejéhez vágom. Ajándék gyanánt.
31. évi75
2008. jan. 14. 00:17
Anyukámmal nem beszélünk nov.27 óta és igy karácsonkor sem találkoztunk. még soha nem volt ilyen. átbögtem az ünnepeket.
30. Ancika
2007. dec. 29. 18:41
nagymamám dec 24 halt meg...
29. Szanka
2007. dec. 29. 16:24
Nekem is nagyon emlékezetes marad ez a karácsony.Próbáltam a házasságom rendbe hozni, és hát nem sikerült. Túl sok minden történt velünk, a hétköznapok felőröltek.
2007. dec. 25. 20:47
van.
27. vike_
2007. dec. 25. 18:42
Ez a karácsony más,mint az előző 5 volt. Párom nélkül szárnyaszegett madárnak érzem magam. Olvastam az előttem szólókat. Nekem nem halt meg senkim, de bennem meghalt valami. Erre a karácsonyra ezért fogok mindig emlékezni.
26. daroki
2007. dec. 25. 18:14
2005.december 20-án meghalt egy ismerősöm.Vásárolni indult,otthon még jókedvűen elköszönt a férjétől,kisfiától aki alig múlt egy éves.Kikanyarodott az utcánkból(szabályosan ment)egy kamion pedig nem állt meg a piroslámpánál,belehajtott az ismerősöm autójába:(Sajnos nem élte túl a balesetet,a mai napig mindig eszembe jut,de a 2005-ös karácsonyomra nagyon oda tette a bélyeget:(Fájó volt és szomorú!
2007. dec. 25. 17:24
2002 karácsonyán nem vettem ajándékot a nagyfiamnak meret nagyon haragudtam rá. hogy mi miatt azt a cikkemben megirtam itt a hoxán.cime:túlélni a lehetetlent. februárban ,eghalt.sohasem tudok megbocsájtani magamnak.nem m úlik el karácsony hogy ne lenne bűntudatom emiatt.tegnap este is miután feldiszitettük a fát és a gyerekek megkapták az ajándékokat kiütöttem magam nyugtatóval reggelig.a szivem mélyén gyűlőlöm a karácsonyt ha rajtam múlna nem tartanám meg de a gyerekek miatt muszáj!
2007. dec. 20. 13:31
Ez lesz az első lányunk nélkül.
2007. dec. 19. 19:18
A nagymamám karácsony előtti héten halt meg.
22. 8565183eb5 (válaszként erre: 8. - Fe7aeb0af7)
2007. dec. 19. 17:15

Az én nagyim is pont ilyen. Zsugori.

Kicsik voltunk én olyan 7 éves az öcsém 4éves.

Itt volt mami is meghívta a család hogy velünk karácsonyozzon.

Ajándékot nem kaptunk tőlle. Én sajátkezűleg készítettem neki egy angyalkát.

Anyáéktól kaptunk társasjátékot is tesómmal.

Azt akartunk hogy játszon velünk a nagymamánk. Erre ő majd az unaokatesótok ha eljön.

nagyon messze laknak azóta sem jött el hozzánk és most vagyok 23éves.

Most karácsonyra kaptam tőlle kenyém ezer forintot.

Jó hogy bele nem szakadt.

2007. dec. 19. 16:17
sajnos általában mindig sikerül valamiért összevesznünk szenteste napján a nagy készülődésbe, :$ jó volna ha már nem lenne így
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook