Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van-e szabály arra, hogyha szeletelve kérem a felvágottat, az eladó köteles-e vagy tilos neki lehúzni a héját? fórum

Van-e szabály arra, hogyha szeletelve kérem a felvágottat, az eladó köteles-e vagy tilos neki lehúzni a héját? (tudásbázis kérdés)

2009. máj. 8. 22:28

Esetleg legközelebb fel lehetne ajánlani a Fogyasztóvédelmit. ;D Egyes kereskedők ugyanis már e szó hallatán nagyon kezesbáránnyá válnak,tenyeredből fognak enni!Be lehet próbálkozni,mint ahogy nekik velünk vásárlókkal.

Nekünk már 1x-2x ez bejött,úgy hogy végső megoldásnak...hajrá! ;DD

21. 580dbd446c (válaszként erre: 19. - Aniani63)
2009. máj. 8. 22:22
Én is így gondolom :D
20. M_Marcsa (válaszként erre: 14. - Lexi018)
2009. máj. 8. 22:14
lehet kérni, hogy vékonyabbra vágják.
19. aniani63 (válaszként erre: 18. - 580dbd446c)
2009. máj. 8. 21:52
Akkor már valamilyen szinten megjegyeztetted magad,ismernek. ;DD Így nem igazán értem,hogy amikor megállsz a csemegés pultnál,miért futják Veled újra a köröket?Már kapásból húzni kellene a bőrt lefele,nem vekengeni a semmin! ;DDDDD
2009. máj. 8. 21:41
Úgy látom, nem csak nekem okozz problémát. Nálunk falun egy bolt van ahol van csemegepult. Ill. kettő volt, de a másik ahova szivesebben jártam be fog zárni és nem árulnak már semmit, még a megmaradt termékeket el lehet vinni, de már nem rendelnek újat, így felvágottat és húst sem. Maradt ez. Többször volt már hogy a panaszkönyvet is kértem volna, de nem tudtam mi is a szabály, hogy nekem van igazam, vagy nekik. Amúgy nem vagyok egy kötekedő ember, csak már nagyon unom az állandó tortúrát minden vásárláskor. Itt nincs választási lehetőség, nincs másik bolt, ahova mehetnék (mint íram a másik bezár).
2009. máj. 8. 21:24
Elvileg az épeszű ember le veszi róla mielőtt szeleteli. Mert a szeletelőgép késének tuti,hogy nem tesz jót a műanyag.Máskülönben emberiség kérdése,és ha nem veszi le akkor nemtörődőm ,hanyag ember akitől nem vásárolnék!
2009. máj. 8. 21:19
És tényleg a végét sem teheti bele? Mert a múltkor vettem felvágottat, nem is olyan olcsót és csak itthon láttam hogy a végét egy nagy darabban is bele tette.
2009. máj. 8. 20:52
Nekem a rokonságban van szakmabeli, ő azt mondta, hogy kötelességük lehúzni, mert meg is büntethetik őket, ha nem húzzák le. Nekem legalábbis ezt mondta.
2009. máj. 8. 17:00
nekem mindig azt mondják,hogy ha nem huzzák le könyebb felszelni.Ja pertsze.Nekem még az is a gondom,hogy állandóan olyan undorító vastagra szelik...fujjj.
2009. máj. 8. 16:57
hát én is jártam már igy,otthon vettem észre,és anyukám visszavitte,hogy akkor ezt egye meg ő.Mindenhol volt berlőle,s nem is egyben.
12. aniani63 (válaszként erre: 7. - 580dbd446c)
2009. máj. 8. 16:54

Így van,egészségtelen és szennyezett! :(

Gondold csak el hányan megfogdossák azt az egész rudat mire az a szeletelőbe kerül.Grrrr....

11. 580dbd446c (válaszként erre: 6. - Molyka)
2009. máj. 8. 16:45
Pont ez a fő problémám, hogy nem is egy darabba jön le a héj, sőt a szeletek közt is találok belőle.
10. 580dbd446c (válaszként erre: 3. - Zebracsikó)
2009. máj. 8. 16:44
Nem ez a legnagyobb problémán jelenleg, de állandó veszekedés tárgya a boltban, és sajnos képes befelhőzni a napomat egy-egy ilyen vita. Legtöbbször előre csomagoltat veszek emiatt, de az nem olcsó. Azért csak nekem is van jogom olcsóbbat/akciósat venni , nem?!
2009. máj. 8. 16:44
Amúgy is mindig első a vevő.
8. 5e48d37001 (válaszként erre: 7. - 580dbd446c)
2009. máj. 8. 16:43
Ha Te kéred akkor köteles lehúzni a héját!Főleg,hogy még le is méreted a lehúzott héjat.
2009. máj. 8. 16:41
A problémám a következő: az ABC-ben állandó vitát váltok ki azzal, hogy kérem húzzák le a parizel héját szeletelés előtt. Én mindig 30-50dkg-ot szoktam leszeleteltetni. Otthon alig biron megnyúzni egyenként a szeleteket, főleg hogy nem egybe jön le, hanem a gép 3-5 részre szakítja a csomagolást a parizelen, szóval meglátásom szerint nekik könnyebb lenne egybe lehúzni a héját. Arra hivatkoznak, hogy az is ki kellene fizetni, és ha leveszik akkor azt nem tudják beleszámolni az árát. Mondtam hogy rakják a mérlegre a levett héjat, sőt még a csomagolást is hajlandó vagyok kifizetni, de ne nekem kelljen már otthon ezzel bajlódnom. Főleg, hogy volt már hogy egy kisebb darab rajta maradt a felvágotton és a gyerekem öklendezett tőle. Van mikor a szeletek közzé is bekerül egy-egy darab. Szerintem nem nagyon egészséges azt megenni.
2009. máj. 8. 16:38
Tapasztalatom szerint a lágy húsokról, mint párizsi, zala, aszpikos le kell vagyis tanácsos leszedni mert a gép szana szét szaggatja a műanyagot és bele kerül az élelmiszerbe. Viszont a téliszalámi és vastagkolbász félékről ha ott szeletelnek és annyit amennyit kérsz nem szokták leszedni, mert héja nélkül nem tehetik vissza a pultba. Viszont ha nagyobb mennyiséget szeletelnek, azt is le szokták szedni.
2009. máj. 8. 16:38

Szia!

Ez nálam is mindig sarkalatos kérdés vásárláskor,de egyre több helyen tapasztalom,hogy nem kell erre kérnem az eladót.

Nem tudom,hogy van e erre szabály,de így kell!Sőt a végét nem adhatja bele.Ja,és a bebarnult,megszáradt kezdőt sem teheti a papírba!

2009. máj. 8. 16:35
Nem szabad lehúznia a héját,csak ha a vevő kéri.Igen van ilyen szabály,legalábbis nekem anno a kereskedő-boltvezető suliban ezt tanították.
2009. máj. 8. 16:35
sose legyen nagyobb gondod az életben, minthogy erről elmélkedsz:))))
2009. máj. 8. 16:34
általában lehúzzák. De szerintem nincs rá szabály...
2009. máj. 8. 16:34
Van-e szabály arra, hogyha szeletelve kérem a felvágottat, az eladó köteles-e vagy tilos neki lehúzni a héját?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook